Normalni den v Kauflandu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 úno 2009 18:46

Máš-li na müsli gulag nebo galeje, tuším, že tam byla životnost vězňů podobná.

Ovšem, pravda je, že pokud by takoví vězni myli hajzly v nemocnicích, jak bývalo dobrým zvykem, jistý výchovný faktor bych zde viděl.

Navíc v růžových šponovkách, samosebou.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 24 úno 2009 17:39

http://www.novinky.cz/krimi/162284-vide ... mopal.html
"Zhruba 30 minut byla přerušená tramvajová doprava," řekl Novák. Situace v ulici se již uklidnila.
:twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 24 úno 2009 17:41

Samopal? Meli je rozehnat olovem :)
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 24 úno 2009 18:48

Děkuji Childeater, že vytáhl ten článek o věznici v Americe ( http://www.katastrofy.com/scripts/index ... _nad=12700 )

Je to výborný příklad pro ostatní státy. A že nejdou zredukovat výdaje. Tou humánností docílíme jen čím dál, tím větší kriminalitu a větší výdaje. A ono by stačilo politikům si k tomu vězeňskému zákonu sednout a upravit ho. To bych ale chtěl hodně. Musím se už konečně přestat koukat na pohádky :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 25 úno 2009 16:00

To bys teda chtěl hodně. Co kdyby v tom kriminále náhodou jednou seděli oni.... :twisted:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2009 15:03

Taky jeden způsob, jak se nechat okrást:
Dnes kolem jedné odpoledne jsem byl sprostě oloupen slovensky hovořícím individuem v Olomouci u Obchodního Centra Haná, ve kterém je kromě jiného i pobočka řetězce Tesco. Po ochrance ani stopy. Ne, že bych si myslel, že to něco změní, ale vlastníku a provozovateli objektu jsem poslal následující mail. Podobný mail jsem poslal i do Tesca. Celou věc uvádím jen proto, abyste si dali pozor, že se vám může něco podobného stát taky.
Nejde o těch 150 kaček o které jsem přišel (děkuju Bohu za platební karty a Prozřetelnosti za to, že jsem u sebe neměl žádnou hotovost, kterou jsem chtěl původně zaplatit). Jde o to, že nikdo nic takového nečeká. A to není dobře. Od teď si budu dávat pozor a budu chodit ozbrojen. Bláhově jsem si myslel, že to není potřeba, ale zdá se, že to potřeba je.


Dopis do Tesca a na HS v OD Haná v Olomouci:
Dnes kolem jedné hodiny po poledni jsem byl oloupen na parkovišti OC Haná slovensky hovořícím individuem. Očividně si vybírá osamělé osoby s nákupními vozíky plnými zboží z Tesca a jiných obchodů. Nejdřív nabízí nějaké zboží a v okamžiku, když odmítnete, tak začne obtěžovat s nožem v ruce a chce po vás peníze na cestu domů na Slovensko. Chová se značně vlezle a agresivně a určitě to nemíní jako prosbu o pomoc v nouzi.
Jelikož máte v tu chvíli otevřené auto, tašky s nákupem a s sebou pár věcí, o které nechcete přijít, "rádí" dotyčnému dáte peníze. Já měl u sebe jen 150 korun, ale mít u sebe víc, určitě bych o ně přišel.
Nejvíc mě naštvalo, že za normálních okolností máte ochranky plné pasáže, ale v tuto chvíli (sobota, po 13.00 hodině, kdy je celý objekt plný lidí, takže bych tu ochranku očekával) jsem nenašel nikoho. Mluvil jsem s pánem z ochranky Tesca, ten se snažil někoho z ochranky OC Haná zajistit, ale po 10 minutách čekání jsem to vzdal, protože tolik času nemám.
Doufám, že si z mého případu vezmete ponaučení a vyvodíte z toho jasné závěry. Ochrana životů a majetku zákazníků by měla snad být na prvním místě. Já osobně se v Tescu nějakou dobu neukážu, protože v místě, kde není nikdo schopen zajistit ochranu jak v objektu, tak na parkovišti nemám co dělat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 28 úno 2009 15:21

Myslím si, že jsi to zvládl dobře, zdraví je lepší než 150 kaček.
Ale já jsem mstivej, a tak s tvojí poslední větou nesouhlasím, určitě bych se tam brzy vrátil ... a vzal bych si třeba týden dovolené ...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2009 15:41

To je fakt. Moje žena už začala vymýšlet, do které časti těla ho střelit, aby si to užil. Navrhovala koleno. :cry:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 28 úno 2009 15:49

ano, ano určitě bych udělal vše možné pro to, abych byl podruhé loupežně přepaden - myslím tím skutkovou podstatu loupeže - abych neporušil pravidlo 7 :lol:
Loupeznik

Příspěvek od Loupeznik » 28 úno 2009 16:22

Hmmm,takhle se ztrapnit a ponížit bez boje a ještě o tom psát na netu :roll: Kam ten svět spěje :?:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2009 16:26

To-Loupeznik
Nikomu se nic nestalo a o to i šlo.Až to někdy budeš řešit ty,tak pak něco komentuj.
Smáznout hňupa pro 50kč je zajímavý nápad,ovšem nebude zcela ideální.Tohle má řešit ten komu za to patnáctého přijdou peníze na účet.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 28 úno 2009 16:36

tito lidé nemají nastavenou svoji funkční náplň tak, aby je někdo pochválil za vyřešení výše uvedeného skutku, proto to aktivně nedělají.
Systém je naopak nastaven tak, že kdyš je budeš chtít o tomto informovat, tak ti zaberou spoustu tvého osobního času "vyptáváním" jak se to stalo, aby ti pak (za půl roku) řekli, že přes "intenzívní ..." nic nemaj, ať seš rád .... výsledek - už tam příště nejdeš - tak to funguje! :shock:
Loupeznik

Příspěvek od Loupeznik » 28 úno 2009 16:50

Člověk co chce a nebo už má zbrojní průkaz,by se měl hlavně nejdříve naučit alespoň základní sebeobranu! Né se nechat zbaběle oloupit a pak plánovat se tam vrátit se zbraní v ruce aby dotyčného střelil do kolene! Každopádně jsem už podobné věci taky musel řešit a dotyční dostaly pěkně do držky.Zbabělci do ruky zbraň nepatří,protože by bez tak při tom přepadení přišel i o tu zbraň!
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 28 úno 2009 16:57

nemáš tak úplně pravdu zdraví máš jen jedno, kolega zmínil i manželku - nevím zda byla u toho. Pokud nemáš jistotu, že situaci zvládneš - tu nemáš nikdy - útočník měl nůž - n e m á cenu něco řešit. Opakuji co jsem již napsal - kolega popsanou situaci perfektně zvládnul - měl by se teď akorát zamyslet co s tím udělá. Štěstí přeje jen připraveným.

Loupežník rozumím, tvému zanícení věřím i v úspěšnost tvého přesdržkového řešení, ale taky vím jak snadno se z prvotní jasné zaprotokolované výpovědi " vytáhl na mě nůž - jámu dal přes držku" stane tvrzení proti tvrzení - zatím jsi měl štěstí, to je dobře.
Naposledy upravil(a) retis dne 28 úno 2009 17:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 28 úno 2009 17:07

Pánové tohle se mi stalo taky...někdy měsíc před vánocema na parkovišti Hypernovy. Přijelo auto se třemi cikány a slovensky se ptali na cestu do Bratislavy. Tak jsem jim ukazal a vysvětlil a než jsem dořekl kudy, už mi nabízel holící strojek (pořád seděli v autě)
Asi po třetím slušném odmítnutí z mé strany začal spolujezdec vylézat z auta, načež jsem důrazně (ale fakt důrazně) zařval "ser na to".
Zabralo to. Borec zalezl zpátky, poodjeli o dvě místa ode mne a čuměli.
Zbraň jsem u sebe měl, ale auto jsem odemkl až jsem měl kompletní přehled o situaci a věděl jsem že můžu bezpečně nasednout.
Nasedl jsem, okamžitě se zamkl a v klidu odjel.
Takže asi tak

A z druhé ruky mám historku, kdy přesně stejná situace skončila nožem na krku mého kolegy, který nebyl dost důrazný a zkoušel to s nimi slušně.

Čili moje rada po zkušenosti zní..i když nebudete ozbrojení, důrazně na ně řvěte. Najdou si někoho submisivnějšího.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Odpovědět