NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 26 bře 2007 18:41

Ahoj kubajzz, po finanční stránce je mi to jasné. Já sice měním sifonovky
za 18 kč ale to není podstatné. Podle tebe je to asi 35 ran na dvě sifonovky, mě se podařilo jen 15 ran. Podotýkám, že moje puška není nijak upravovana.Tak až vyzkoušíš to propichovátko, tak sem hoď výsledek. Jestli se ti podaří těch 35 - tak je chyba u mě.


Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 26 bře 2007 18:55

dodo> otazka je pri jake teplote jsi strilel...pokud si skakal venku ted v tom chladnu taky bych se poctu ran nejak nedivil. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Rozměry propichovače

Příspěvek od honda » 26 bře 2007 21:29

Zdarec, dávám sem náčrtek. Jinak je od prvního pohledu při porovnání bombiček vidět rozdíl objemu. Naplnění je diskutabilní, asi většina z nás může posoudit ty rozdíly v plnění ještě z dob když jsme si vyráběli doma sifon. Počet ran na jedno naplnění jsem nepočítal a to mě ani netrápí, protivnější je fakt ta výměna. Z velký sifonky ( a ta se bude plnit z hasičáku ) to pak bude jiný kafe, tím se taky cena za ránu posune někam za 0,00prd.
dodo- 15 ran-tipl bych, že 1bomba byla prázná. Jinak jsem už psal, že dotáhnout matku aby se bomby propíchy a pak trochu povolit, propichnuti se tím uvolní, nezustane vlastně zašpuntovaná propichovačem.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 26 bře 2007 23:01

Ahoj hondo, dík za náčrtek.Rozdíl mezi tvým a mým je délkově 1 mm , můj je delší což je v pohodě. Vystřílel jsem 10 bombiček ( 5x2) což vylučuje nepropíchnutí bombičky. Ve všech případech byly výsledky úplně stejné. Prostě 18 ran, 15 dobrých. Napiš kolik jsi nastřelil ty. Střílel jsem na 10 m při teplotě asi 17 stupnů. Jinak na bombičky 12 gramů dělám 70- 75 dobrých výstřelů.
Uživatelský avatar
Cherubín
Příspěvky: 32
Registrován: 23 úno 2006 15:00
Bydliště: Pardubice

Poškození původních propichovačů - aktualizace

Příspěvek od Cherubín » 27 bře 2007 10:19

Zdravím snajpři na desítky metrů!
Musím, bohužel, konstatovat, že použití klasických plnitelných sifonových bombiček a mezikusu má svá specifika.

ad 1) Propichovač ve víčku je sice utopen, ale přesto hrozí jeho otupení o dno bombičky - vyzkoušeno, ve dnu bombičky vznikl dolík, jako od důlčíku a to jsem to ani "moc" neutahoval. Většina bombiček, co mám doma, má střed dna propadlý, tam propichovači nic nehrozí. Pár bombiček s pěkným, pravidelným kulovým dnem se ale našlo a ty ničí propichovač. Řešení - mezi bombičku a propichovač vložit např. kus korku, plsti apod., prostě něco, co oddálí dno bombičky od propichovače a vydrží to bez problémů a v prostředí CO2 a nedrolí se to za mrazu, nebo bombičky s pěkným pravidelným dnem použít jen např. do Lov21, nebo na výrobu sodovky.

ad 2) Propichovač uvnitř zásobníku - ten je v pohodě. Sice je pohyblivý při výstřelu, ale původní 12g bombička má hrdlo vložené do pouzdra ventilu (ten kus 0401 na oficiálním schématu), takže propichovač musí nutně lítat jen v rozsahu pouzdra 0401, a tedy zaručeně nepoletí až do dna klasické sifonové bombičky, které je až za pouzdrem ventilu. Tenhle propichovač mi dělal starosti, ale jak se ukázalo, je to v pohodě.

Result:
Hondo, dávám ti za pravdu, že propichovači v pouzdru poškození nehrozí. Co se týká propichovače ve víčku, došel jsem k jinému názoru než Ty. Ale to určitě nesnižuje Tvou zásluhu v elegantním a jednoduchém vyřešení problému plnitelné kontra jednorázové bombičky, za což ti jistě mnohý z nás děkuje. :wink:
Vržený nůž, střelu ani slovo nezastavíš.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 bře 2007 11:11

JJ, elegantní a jednoduché - to je ten správný výraz. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lubomír Cáb

Příspěvek od Lubomír Cáb » 28 bře 2007 18:14

Ahoj! Zkusil jsem se s tím taky poprat a vzniklo tohle.Bylo třeba jen trochu soustružení a bombička z hasičáku.Není to vůbec elegantní
řešení,ale pro mně nejjednoduší a hlavně za přijatelnou cenu.
Vše je samozřejmě otestováno tlakem 200Bar!
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Bomba z hasičáku

Příspěvek od honda » 28 bře 2007 20:38

Ahoj, tak vida plnění je na světě. Fazona je druhořadá věc, důležítá je funkčnost. Mám rozpracovany hodně podobny řešení, zatím na tom nemůžu pracovat abych ho dokončil, mám objednany součástky, se kterejma se mi nechce babrat, protože je jednodušší je koupit a nestrávit nad tím spoustu času jejich tvořením. V dubnu by mohl fungovat vzorek.
SURFERS
Příspěvky: 114
Registrován: 10 úno 2007 09:15
Bydliště: vedle lípy

Příspěvek od SURFERS » 28 bře 2007 21:07

Lubomíre,pozor na ty rychlospojky, ty jsou pro provozní tlak 16 bar a min. tlak roztržení je 140 bar :( .Naštěstí CO2 není taková potvora jako stlačený vzduch :) .
CZ200S tuning Nikko Stirling Nighteater 6-24x56
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 29 bře 2007 20:47

Tak uz sem se taky stal majitelem QB-78 (.177). Musim rici ze jsem nadsen, oproti CZ634 je to jine kafe co se presnosti tyce. Bohuzel dneska mi venku foukalo takze sem se musel spokojit s 10m garazi. Nekoupil sem novou ale podarilo se mi koupit 4mesice stary kousek, vc. te redukce pro pouziti klasickych CO2 bombicek - nicmene tady si dovolim podotknout, ze ostre hroty nejsou na propichnuti vubec dobre.
Myslim ze udelam hroty nove, podobne tem z LOV21, kulata spicka se zapichem pod ni. Vzdycky se propichla jenom jedna bombicka dobre a druha se napichla. Po vystrileni sem vytahl bombicky, a prask jedna zustala plna a vystrelila z jehly na redukci. Navic otvor v hlinikovem uzaveru nic moc, spis ho to tak natahne dozadu a udela malinkou dirku.
Takze sem radeji narazil 12g bombicky a sel testovat
Bohuzel uz sem zlikvidoval zasobu tercu pro vzduchovku na 10m a i pro online soutez. Tak sem pouzil pro ukazku malorazkove na 25m. Zkusil sem prvne CZ634 bez optiky a potom QB78 s optikou. Strelba je brutalni rozdil, jen to cvakne a ukaze se dirka v terci. Nicmene mi prijde hlucnejsi nez CZ634, ale to je asi muj dojem. Strilel sem v sedu bez opory, troufam si tvrdit ze s oporou bych to posilal jednou dirou.
Co do prubojnosti ma 634ka navrch, 8mm lamino deskou profici prvni ranou. QB78ka potrebuje rany dve. Nedoporucuji zkouset strilet Broky no.11, 3x se mi stalo ze uvazly v hlavni a sly ven az na nekolik vystrelu. I kdyz se mi teda zdalo ze pri strelbe do 0,6mm FeZn plechu prosla strela z QB hloubeji.
Pazba je celkem fajn, ale mohla by mit vyssi licnici. Kdyby mela pazbu jako CZ634 neni co resit. Ovladani a strelba velmi snadna, snad si jen jeste posteluju spoust.

Rozhodne teda za ty penize muzu QB78ku 100% doporucit. Z 8) Nak
Přílohy
QB78_10m.jpg.JPG
CZ634_10m.jpg.JPG
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 30 bře 2007 14:21

zdar nakadah. asi budeš mít pravdu s tím propichovátkem jako u Lov 21. ten zápich za hrotem bude asi nutný. zkusím to.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 31 bře 2007 13:14

Tak sem si vcera vecer hral s vyrobou novych hrotu propichovace. V podstate neni problem s tim propichnout uzavery, tak aby plyn utikal volne kolem jehly. Ale spis je problem propichnout obe bombicky najednou. Vzdy se mi napiche pouze jedna, a tlak mi pak znemozni zasroubovat sroub dale, a propichnout i druhou. Na jednu bombicku se podari vystrilet tak 15ran, potom tlak uvolni sroub tak napichnu druhou a zase vystrilim asi 15 ran. Rozhodne jedna bombicka 7g nestaci na cely terc online souteze - resp. rychlost strely nezustane stejna a posledni terce uz musim nadsazovat i na 10m. Je to otravne...

Zkusmo sem rozdelal jednu prazdnou bombicku a zkousel ladit delku jehel, podle uzaveru. Hlinikovy plech tvorici uzaver ma asi 0,2-0,3mm. Propichnout jde, ale natahuje se mrska za pred hrotem jehly. No budu ladit dal a az prijdu na vhodny tvar jehly a delku, tak to sem flaknu vc. fotek. Nak

PS: zjistil sem ze kousek ode me, v jednom kramku (Modra Labut) meni bombicky za 13,- Kc... zajimalo by me jak se ceny pohybuji jinde :)
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 31 bře 2007 20:30

Takze, zatim se zda ze funguje verze s propichovaci delky 4mm, prumer 2,4mm. Konec maji do tvaru "vysekavace". Proste sem konec zabrousil naplocho a 3mm vrtackem udelal vnitrni konus. Tim vznikly ostre okraje, ktere hezky vykroji hlinikovou zatku. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 31 bře 2007 22:36

Presne jak si napisal Nak.
Ja som si takuto ihlu spravil este v 1992r. ked som mal CO2ku revolver a potom aj na ZAP 960-ku. Pekne to vystrihne hlinikovu upchavku a ta padne do bombicky. dobre je spravit aj konus za strihacou hranou, aby sa uvolnila ihla v dierke a CO2 prefukne okolo.
vid.obr.
Naposledy upravil(a) Fifo dne 01 dub 2007 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 01 dub 2007 19:32

No hral sem si dnes skoro cely den s vyrobou ruznych propichovacu. Nakonec jsem skoncil (opet) u typu jako ukazuje Fifo (az na to zuzeni za hlavou). Uzaver to vykroji krasne ale vzdy jenom jednu bombicku :(

Takze tak 10ran krasnych, dalsich 5 uz stoji za prd takze odpustit tlak vysroubovanim uzaveru. Pak zase zasroubovat, propichnout druhou bombicku a dalsich 10 + 5 ran. Vazne otrava...no budu koumat jak dal.
Jeste me napadlo proste strilet na jednu 7g bombicku. Sice to je tak na 10 ran a vyhodit, ale tech 0,13Kc za ranu je porad 2x levnejsi nez jednorazovky. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Odpovědět