nocni videni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: noční vidění

Příspěvek od mojedx » 20 kvě 2014 14:07

Analog? Jak moc analog? Snímací čip CCD, pak analogový TV signál, který se zpracuje a malá obrazovka? Nebo je to trubka s fotonásobičem a za tím samostmívací optický filtr jako se dává do brýlí?


lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 20 kvě 2014 19:11

nezlob se, dal jsem si s tím práci a nechci prozrazovat víc než je nutné :) důležité je to že se s tím kouká minimálně jako s dvojkou generací což je patrné z obrázků.... teď dávám dohromady další prototyp a až to dovychytam tak budou další kusy volně k prodeji, proto nechci prozrazovat víc než je nezbytně nutné, nechci si nechat vzít nápad víš.... dneska mám sjednanou schůzku s kamarádem a konečně snad už to porovnam s tou trojkou..... :)
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: noční vidění

Příspěvek od mojedx » 21 kvě 2014 01:52

Dík, mě to stačilo :P
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Re: noční vidění

Příspěvek od 555 » 21 kvě 2014 13:59

pochlubit se nechceš, tak to zkusíme takhle: Je to poměrně velká trubka s krabičkou nahoře, krabičkou dole, a pravděpodobně CCTV objektivem. Obraz je zelený a nese poměrně znatelné kulovité zkreslení. Pokud by to bylo postavené na bázi ultracitlivé CCD kamerky s hledáčkem, pak by obraz byl přirozeně bez znatelného zkreslení a černobílý. Takže je použitý klasický fotonásobič. Vzhledem k dosaženému zesílení světla a nárokům na prostor pravděpodobně kaskáda fotonásobičů-buď hotová (používali je občas rusové) nebo poskládaná z 2-3 samostatných trubic. Vzhledem ke kvalitě obrazu nejspíš buď kombinace trubice 2. gen s trubicí 1. gen nebo ruské gen. 1+, které mají menší zkreslení než klasická 1. gen. V jedné krabičce pak je vysokonapěťový měnič pro trubice (1. gen potřebuje cca 15-20kV, 2. 2-5kV) a ve druhé baterie resp. spíše Li-Ion akumulátor. Nečekám, že že mi tenhle odhad potvrdíš, nicméně nic moc jiného se vyjma použití trubic vyšší generace nedá vymyslet...
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: noční vidění

Příspěvek od Barys » 21 kvě 2014 15:18

To bylo francouzsky :?: Že jsem nerozuměl ani slovo :shock:
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: noční vidění

Příspěvek od Mr.Handy » 21 kvě 2014 15:46

To Barys: Zkráceně a zjednodušeně - Poskládál dal dvě noční vidění za sebe a ono to kupodivu funguje :D
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: noční vidění

Příspěvek od Barys » 21 kvě 2014 16:05

Jsem rád, že zde na fóru jsou i jedinci,kteří mají něco v hlavě. Na rozdíl od příspěvků typu, trefím se vzduchovkou to a to na tu a tu vzdálenost? :evil:
Pěkný kluci jen tak dál, jsem rád, když chytrý hlavičky jako Vy, konstruktéři NV něco vymíšlí a tvoří. :wink: Palec nahoru.
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 22 kvě 2014 12:44

Mr.Handy píše:To Barys: Zkráceně a zjednodušeně - Poskládál dal dvě noční vidění za sebe a ono to kupodivu funguje :D
vedle jak ta jedle..... 8) jinak co píšeš je pochopitelně možné a když se člověk nebojí tak to taky funguje, rukama mi pár noktovizorů prošlo tak mohu porovnávat... převčírem jsem fotil tu kámošovu trojku, to už sou mašinky někde jinde... kéž by to nebylo tak drahé, hned bych si koupil aspoň jednu pvs 14ku :) bohužel při náročnosti technologi výroby samotných zesilovačů (trubic) se není čemu divit nehledě na použité materiály atd....
Naposledy upravil(a) lukas.hebeda dne 22 kvě 2014 12:51, celkem upraveno 1 x.
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 22 kvě 2014 12:46

Barys píše:Jsem rád, že zde na fóru jsou i jedinci,kteří mají něco v hlavě. Na rozdíl od příspěvků typu, trefím se vzduchovkou to a to na tu a tu vzdálenost? :evil:
Pěkný kluci jen tak dál, jsem rád, když chytrý hlavičky jako Vy, konstruktéři NV něco vymíšlí a tvoří. :wink: Palec nahoru.
gratulace se přijímá :) ještě to ladim a pokud to klapne možná se s výkonem posunu ještě kousek dál, postupně budu informovat :)
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: noční vidění

Příspěvek od lukas.hebeda » 01 čer 2014 22:58

tak tento víkend jsem noktovizor odzkoušel na airsoftové akci lizard v ralsku, několikrát mi nepřátelé ozářily ze vzdálenosti 20-50 m v zápalu boje noktovizor né zrovna slabejma lampama, pochopitelně nebudu koukat do světla ale i tak se mi oko rozzářilo k nepoznání než jsem stihl sklopit zbraň:) přezevšechno noktovizor funguje normálně bez jakékoliv újmy což mě mile překvapilo, dokonce nedělalo noktovizoru problém při střetech u základny kde z vysokých věží nonstop přez agregáty svítili silné halogeny bezproblému sledovat okolí a orientovat se v něm..... takže dnes jsem schopen jen potvrdit odolnost přístroje proti "dočasnému" přesvícení.... i tak bych ale do sluníčka nezkoušel koukat :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: noční vidění

Příspěvek od Mini Me » 18 bře 2016 10:35

Novinka od NiteSite

NiteSite RTEK
Oproti stavajicim modelum Viper,Wolf,Eagle prichazi i s nahravanim,WI-FI,volbou jasu obrazovky
a laserovym dalkomerem.
Pokud vlastnite nektery ze starsich modelu tak dalkomer a nahravani videa se da koupit zvlast.
V prodeji udajne od kvetna 2016

https://www.youtube.com/watch?v=JvM8VCFHhqo
pavv
Příspěvky: 51
Registrován: 14 čer 2016 16:02
Bydliště: Ivanovice na Hané

Re: noční vidění

Příspěvek od pavv » 25 čer 2016 14:52

mám videokameru Sony s nightshot+
optický zoom asi 12x, vadná hlava,oprava >1000,tak přemýšlím o využití jako NV. zvětšení optiky je podle mě dostatečné na to, abych před objektiv nemusel cpát nějaký kukátko. zespod je závit na stativ, takže připevnění "k něčemu" nebude problém, na 58, nebo 1891 se to rozsype,to je jasný, ale na QB98 by to snad mohlo fungovat....
jak a čím by jste řešili přísvit? ten na kameře funguje tak na 5 metrů. chtěl bych tak cca 50. kamera má nahoře rail pro příslušenství,tak by snad nebyl problém přichytit to tam a bylo by vyřešený i napájení...
pak se mi jedná i o provedení záměrné osnovy. zda ji "nakreslit" na výklopný displej, nebo nějak přímo zakomponovat do hledáčku. optická stabilizace bude přirozeně vypnuta.
děkuji za inspirativní návrhy
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: noční vidění

Příspěvek od Mini Me » 31 črc 2016 23:24

20160731_190613.jpg
20160731_190457.jpg
Zakoupil jsem z Ciny laserovy mini dalkomer,identicky s tim co jako novinku prodava NiteSite Rtek a stoji u nich £ 299,za muj i s postovnym £ 103.NiteSite ma jen udelany obal tak aby ladil s jejich nocnim videnim.
Da se pouzivat jak ve dne tak i v noci a meri od 6-700m a da se nastelovat presne na stred osnovy,musim konstatovat ze je to hodne dobry pomocnik pri nadsazovani na cil,vrele doporucuji.
Jo a ma nastaveni i pro mlhu a meri i rychlost km/h a uhel jakym miris

https://www.youtube.com/watch?v=g0ZpifI03uw
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... AZra0t&s=p
Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: noční vidění

Příspěvek od Coroner » 01 srp 2016 04:05

Paráda,máš ověřeno jestli to měří přesně?
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: noční vidění

Příspěvek od Mini Me » 01 srp 2016 07:01

Porovnaval jsem to s dalkomerem od Hawke,ktery nema digitalni display ale normalni optiku a vysledky mereni byly shodne.
Odpovědět