Nitronovy pistek misto pruzina - Crossman NPSS

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od ichtyl » 10 úno 2010 09:19

Nevím, má-li v ČR už někdo jiný tuhle vzduchovku. Každopádně, mě zaujalo, že má nitronový pístek místo pružiny = být tišší, přitom je hodně silná.

Za tu chvíli co jsem měl čas ji osahat - je to opravdu hovadská vzduhovka. Má mnohem větší píst než Gamo Hunter. Je prostě veliká, prasácká.. A skutečně to tak při výstřelu neflákne (zvuk). Podle mě ale dost kopla. Chtělo by to někoho se silnou pružinovkou na srovnání, možná už jsem zhýčkaný větrovkou..
Přílohy
Remington NPSS Carbon.jpg
Remington NPSS Carbon.jpg (21.21 KiB) Zobrazeno 8667 x
NPSS.jpg


Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od ichtyl » 11 úno 2010 17:20

Dneska se konečně našel čas na testování: Crossman NPSS Carbon je chlapácká zbraň – velká těžká a výstřel je cítit škubnutím. V porovnání s ním je Benjamin Discovery drobeček – dětská větrovka. Na druhou stranu si nedovedu představit, že bych s NPSS dokázal trefit na 70m devítku – může za to hlavně spoušť.

Ve srovnání s pružinovkou nebo větrovkou je ale NPSSko opravdu tiché. Výhoda, že nemusíš dělat žádný tunning pružiny petlahví, ani nemusíš pružinu kalit, a věřím, že nitronový píst neodejde tak rychle. Na druhou stranu, když dáš na větrovku moderátor, tak už NPSSko nejtišší není.

Další výhodou pro mě, že v ceně už je slušná optika se zoomem 3-9x40. Montáž je pevná s trnem, takže se nestane, že by sklouzávala a měnil by se nástřel. K Hunterovi jsem si koupil postupně 3 optiky do 1000,- a žádná z nich rázy vzduchovky nevydržela. Co jsem tak pochytil, adekvátní optika je dodatečná investice kolem 2000,-

Lámání hlavně jde překvapivě snadněji než bych u tak silné vzduchovky čekal. Asi prostě žádná pružina čili enší tření .. . Jsem zvědavý na případnou vůli – kloub je masivnější než u Huntera zatím se šroub ani nehne a zdá se mi trošku předimenzován :)

Diesling – normálka. Ale zvukový doprovod se nekoná.

NPSSko mi přijde o krapat silnější než Benjamin, podle toho co diabolky nadělají. Oproti Benjaminu i Hunterovi má opravdu těžkou hlaveň (hlaveň je rozšířená), takže netřeba přidávat závaží:) Spoušť je dost tuhá a za dnešek jsem si kolikrát nebyl jist kdy opravdu vystřelí. Navíc se dá o půl kroku jakoby namáčknout, pak je teprve cítit finální odpor, který napoví, že už by se mohl konat výstřel. Při poklepání cinká, takže je kovová i když lučík je plast. Pažba – zajímavá futuristická, musím pochválit jak krásně padne a zajímavé je to měkčení kolem držení spouštěcí ruky. Co nemůžu pochválit: obávám se, že krása pažby dlouho nevydrží.
Přílohy
Crossman NPSS.jpg
NPSS USA.jpg
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Kubin. » 11 úno 2010 20:59

Jaký je vlastně mechanismus téhle flinty, nevím zatím co mám pod názvem nitro-píst představit? Díky za ifno, fakt mi to nějak uniká... :?
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Alexxxus » 11 úno 2010 21:08

Misto pružiny je tam pist a stlačuješ dusík ) kterej je už ve válci ( misto té pružiny je tam válec s pístem ) je to předplněný tlakem mylsím na 8 barr a ty to stlačením natlakuješ na cca 18 barr a pak rozpínavost plynu vykoná své.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Apevia » 11 úno 2010 21:31

Takže princip GAS-RAMu vlastně...
Cogito ergo armatus sum.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od honda » 11 úno 2010 21:38

Systém GAS RAM natlakování na max 26atm, naplněno dusíkem (Nitronový pístek), další název plynová pružina, je tam stlačování plynu místo pružiny. Má to např. Weihrauch - HW 90
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od ichtyl » 11 úno 2010 22:33

no pro úplnost tohohle vlákna: http://www.airgundepot.com/crosman-npss ... iston.html

ještě jsem vypátral příbuzného s větší úsťovkou (teda vzhled je klasický): http://www.airgundepot.com/benjamin-tra ... rifle.html
tady dokonce píšou, že vytváří o 70 % méně hluku. To by se mi podle poslechu zdálo korektní.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Toky » 12 úno 2010 14:25

Ako si sa k tejto puštičke dostal? Dal by som si aj ja povedať. Nevyzerá vôbec zle!
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od BENNY » 12 úno 2010 18:35

To Toky ,To máš jednoduché ,zajedeš na vrakáč nějaký ten pístek vymontuješ ze zadních dvěří auta a pak ho nějak nacpeš do vzduchovky místo pružiny. :P
Hail And Kill !
Tonyp
Příspěvky: 8
Registrován: 02 lis 2009 03:50

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Tonyp » 12 úno 2010 22:14

ichtyl píše:no pro úplnost tohohle vlákna: http://www.airgundepot.com/crosman-npss ... iston.html

ještě jsem vypátral příbuzného s větší úsťovkou (teda vzhled je klasický): http://www.airgundepot.com/benjamin-tra ... rifle.html
tady dokonce píšou, že vytváří o 70 % méně hluku. To by se mi podle poslechu zdálo korektní.

Tak to vypadá hodně dobře.
Na airgundepot píšou dostupnost od 18.2., myslíš že půjde objednat?
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od ichtyl » 13 úno 2010 18:28

Objednat půjde (když opravdu skladem bude jak slibují)

Nový poznatek. NPSS kope víc než jsem si myslel. Dnes jsem měl v ruce CF-30 a NPSS oproti tomu dá fakt žďuchanec dozadu do ramene. To už je skoro ideální tréninková vzduchovka na malorážku :) Jinak opravdu tichost.
Ještě: ve srovnání s CF-30 má skoro dvojnásobný průměr pístu, no je to prostě mazlík
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Apevia » 13 úno 2010 21:40

Proč dobrý tréning na malorážku? Mám z malorajdy sice jen pár tisíc ran, z různých ikdyž jen obyčejnějších kousků ale ani jedna ani trochu nekopala ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od ichtyl » 14 úno 2010 14:50

Aha! tak teď už vím, nebo spíš nevím, čím nás to nechali střílet na táboře. Asi jen nějaký Dragunov :D. nevim no
god
Příspěvky: 21
Registrován: 05 úno 2009 17:34
Bydliště: Slovakistán

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od god » 23 úno 2010 15:28

tieto konštrukcie - a výskum sa robil aj v ČSFR stroskotali na životnosti, alebo skor tesnosti piestu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitronový pístek místo pružina – Crossman NPSS

Příspěvek od Kubajzz » 28 úno 2010 23:15

Nitro Piston - to zní jak nějaká hláška z filmu Rychle a zbjesile. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět