Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 NEW MODEL 2009

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 06 kvě 2009 14:47

pussylala píše:Jste prostě všichni nenapravitelní! :D Ten nighteater má už jeden člověk a to sklo je strašné, použitelnost na 50x je nulová a srovnávat s 2x dražším modelem to prostě nejde. Je to nebe a dudy. Targetmaster a nighteater budou mít totožné skla, liší se jenom osvitem. Svoje pocity o té optice už psali i Kubajzz a spol. A myslím, že to nedrží ani nástřel (nemůžu dohledat ten příspěvek)
Nevím, jestli jsi nějaký měl ? Mám třetí model, 1 Nighteater a 2 Trgetmastery. U všech perfektní ostrost obrazu. Nástřel samozřejmě drží, vyzkoušeno na všech zvětšeních i při nástřelu čtvercového testu. První, který jsem prodal držel přesně nástřel i po více než tisíci ranách. Testoval ho nezávisle i kámoš, co se mnou střílí, výsledek stejný. Jinak Targetmaster co mám, je vyroben v Japonsku, Nighteater v Číně.


Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
happymoos

Příspěvek od happymoos » 06 kvě 2009 15:24

a kde jsi vyhrabal že targetmaster je vyroben v japonsku?
myslíš tenhle targetmaster http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1845 nebo tento http://www.opticswarehouse.co.uk/produc ... STER%2DNEW ?
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 06 kvě 2009 19:17

geoffrey píše:Nevím, jestli jsi nějaký měl ? Mám třetí model, 1 Nighteater a 2 Trgetmastery. U všech perfektní ostrost obrazu.
Měl jsem to v ruce a střílel jsem s tím (není můj). No já zase nevím co máš ty jestli do 24x, nebo všechny měli 50x. Protože ono to není stejné. "perfektní ostrost obrazu" je relativná. Možná to byli tvoje high-end optiky a pak se špatně porovnává :D Jinak by ty optiky měli fungovat dobře.
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 10 kvě 2009 20:32

happymoos píše:a kde jsi vyhrabal že targetmaster je vyroben v japonsku?
myslíš tenhle targetmaster http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1845 nebo tento http://www.opticswarehouse.co.uk/produc ... STER%2DNEW ?
No zjistil jsem to tak, že je na něm vyraženo Made in Japan. Ale možná se spletli :D

To: Pussylala
Dva jsou 24x a jeden 32x. Teď koukám, že jsem to tam nenapsal a je mi jasný, že je to velký rozdíl. Psal jsem to jako praktickou zkušenost s Nikko St., jelikož vetšinou tady zaznívají názory typu, kámoš ji má ... Jinak máš pravdu, že "perfektní" je velmi subjektivní záležitost a tu ironii jsem úplně nepochopil. Nedávno jsem v ateliéru s kamarádem testoval objektivy a skutečně rozdíl mezi objektivem za 15000,- 35000,- a 80000,- je znatelný, ale pro amatéra je to finanční nesmysl a nikdy mu ten rozdíl kvality nenahradí tu investici. Myslím, že u puškohledů je to podobné, tam beru jako zásadní účel užití. Já je mám pouze na MaO a nikdy je na nic jiného používat nebudu. Např. sousedovi, který si kupoval před 2 měsíci optiku na kulovnici do lesa jsem doporučil Artemisku a myslím, že má vystaráno. Nikko bych mu na ni rozhodně nenabízel.
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 11 kvě 2009 09:21

Finanční nesmysl ... kdo má rád své oči, tak investovat do kvalitní optiky není nesmysl. Samozřejmě záleží, kdo a jak danou optiku na co používá. Já třeba koukám do puškohledu několik hodin týdně , tudíž levná optika je pro mne nesmysl. Levná, tím myslím pod 15.000,- Kč. Optiky do 10.000,- mají při větším zvětšení hrůzostrašný obraz, nebo-li levný čínský kůkry se dají občas používat pouze při malém zvětšení cca 10x...
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 11 kvě 2009 16:20

Mě nezbývá než souhlasit pokud někdo kouká do optiky takovejch hodin týdně.
Čím větší sklo a přiblížení tím větší sou nároky na kvalitu a potažmo i cenu takové optiky.
V cenové kategorii do 10.000,-Kč se dá koupit kvalitní optika, ovšem ne s parametry o jakejch je tohle vlákno.
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 11 kvě 2009 20:44

Nevím, jestli jsem si nespletl vlákno, které se jmenuje Nikko Stirling ....
Optiky, o kterých mluvíte jsou jiná kategorie a to hlavně mechanickým zpracováním. Jelikož mám možnost dlouhodobě fyzicky sledovat špičku objektivů pro zrcadlovky i studiové měchy, která několikrát cenově převyšuje i ty nejlepší optiky pro velkorážné pušky, trochu vím o čem mluvím. Není problém koupit objektiv za 800000,- korun. Takže se mě nesnažte uchvátit tím, že několik hodin týdně koukáte do puškohledu za cca. 40 000. Lidi s kterými objektivy konzultuji koukají někdy do objektivu 15 hodin denně ... Tento thread je o konkrétní komerční, levné značce a tazatel chtěl vědět, co může očekávat. Já jsem pouze napsal své osobní zkušenosti a nic víc. A už vůbec nechci podporovat flame typu, je BMW lepší než Mercedes nebo je lepší koupit Škodovku? Z toho už jsem vyrostl asi před 20 lety :) Takže mé finále je takové, že pro malorážku se dají mezi Nikko puškohledy najít velmi dobré modely, které mají rozhodně dobré či velmi dobré parametry pro střelbu z malorážní či vzduchové pušky. Sám jsem si to ověřil. Jestliže má někdo jiný názor, je to OK a já to beru. Až se začnu živit jako střelec, tak jistě nebudu koukat do optiky Nikko. To vím jistě. Jelikož mě živí IT, koukám střídavě do LCD IBM a Eizo. Takže jenom ze mě nedělejte blbce, který koukal prvně v životě do kukátka a mele tady kraviny :) Jiná věc je umět střílet a to si dám velmi rád poradit od každého, kdo to umí, zvláště od lidí jako je Sportovec. 8)
Naposledy upravil(a) geoffrey dne 11 kvě 2009 20:59, celkem upraveno 2 x.
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 11 kvě 2009 21:23

Tak o víkendu jsem "zkoumal" optiku NEW 10-50x60, koukal jsem do ní hodně a jestliže by alexxxusovi nedocházel vzduch v Evině, tak jsem mohl dát 190+b. Poslední tři rány už šli do kytek :evil: Takže až budu na Slovensku, tak ty optiky se pokusím porovnat. Chtělo by je ale mít vedle sebe a tak porovnávat.
Zvětšení 50x se mi hrozně zamlouvá. Jednou toho falcona vyhodím a koupím ještě větší čínu NEW 10-50x60 :lol:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 11 kvě 2009 22:25

Hlavně se nerozčilovat, praskne cévka a .. a je to :) . Jedna rada na dobrou noc. Nedívejte se do lepšího skla než které vlastníte, může se pak stát, že vlastní úsudek a názor vezme rychlý obrat :D
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 12 kvě 2009 10:04

ja sa vam cudujem chlopi, este to nikto nemal v ruke ale uz kazdy vie aka bude kvalita... v podstate to vypoveda aj o serioznosti prispevkov jednotlivtych ludi (ktorych vecsina prispevkov je vo forme smajlika, hahaha, a podobne...)
zdrzte sa teoretizovania pokial ste to nedrzali v ruke, nepozerali cez to a videli to maximalne na obrazku... uz je tu par stranok popisanych uplne o nicom a ani jedna prakticka skusenost s konkretnou optikou...
puskohlad je uz na ceste u prepravcu, tak tych par dni to skuste este vydrzat :wink:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Co

Příspěvek od Apevia » 26 kvě 2009 14:14

Tak co Caco? Už je doma, nějaké zkušenosti?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Co

Příspěvek od tomcat » 26 kvě 2009 14:18

uz coskoro, mozno dnes vecer... vcera som mal v poste nejaky zlty listocek od postarky... ak je to ono, tak uz len par dni nez Caco spravi komplexne zhodnotenie a hodi fotky... ale este predtym budem taky drzi ze ho vybalim a pozriem sa cez neho ako prvy :D
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Příspěvek od caco » 26 kvě 2009 15:26

Tomcat, Tomcat koleduješ si o prúser :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 26 kvě 2009 17:35

CACO napiš jestli jsi puškohled dostal ... klidně přez SZ a jestli tak odkoho, protože co se děje vGB to stojí fakt za to ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 11 črc 2009 01:48

tak ten targetmaster sa nekona... aj po vyse 2 mesacnom cakani opticwarehouse nebol schopny zabezpecit dodavku... podla ich tvrdeni im ho v dodavke z NS jednoducho nedodali...
objednavka teda bola zrusena... tym padom sa musi o jeho odskusanie postarat niekto, kto ma viac trpezlivosti pri cakani nan ako ja
Odpovědět