nikko stirling

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 20 zář 2008 10:34

AndreeCZ: taky bych docela s úspěchem pochyboval, že tohle má s firmou Nikko Stirling něco společného. Když se podíváš na jejich web, tak řada Silver Crown nedělá žádný model s osvitem. A ty řady, které s osvitem jsou, zas neodpovídají vzhledem tomu inzerovanému. Už jsem na podobné "prodejce" na eBay narazil - prodával třeba Bushnell za slušný peníz. Problém byl, že Bushnell nikdy neměl a nemá v nabídce model, který odpovídá parametrům zvětšení a průměru, jaký měl ten jeho. Ale taky na něm bylo napsáno Bushnell :lol: Když jsem mu psal, aby mi poslal katalogové číslo, že si to chci najít v nabídce Bushnellu, tak se nejdřív vykrucoval, že všechno vidím na jeho stránce a nakonec přestal komunikovat úplně.


AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 20 zář 2008 11:59

No on tam prave o zadnem podsvetleni nemluvi.
A na nikkostirling.com sem nasel tuhle radu (akorat v cernem provedeni - ktera je na ebay taky)

V jinych obchodech co jsem koukal tak ten puskohled stoji kolem 1300,- + dovoz.

A na strelectvi.cz o nem mluvi docela pozitivne a dokonce ho doporucuje..

Tak jsem z toho cely zmaten :roll: , protoze mi je samozrejme jasne, ze optika za litr za moc stat nemuze.
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 20 zář 2008 13:44

Jo, to podsvětlení jsem přehlíd. Takže na nikku je? Můžeš mi poslat odkaz? Protože já tam vidím jen tenhle (airking 4-12x44 AO) a to nesouhlasí s tím na ebay.Obrázek
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 20 zář 2008 14:01

Link na ebay:
http://cgi.ebay.com/New-Nikko-Sterling- ... dZViewItem
pisou 'Nikko Sterling Gold Crown 4-12x42mm Duplex Rifle scope'
(mezi Sterling a Stirling moc problem nevidim - na puskohledu je Stirling)

Link na oficialni stranky Nikko Stirling: http://www.nikkostirling.com/Content/Ai ... irking.htm

AirKing = GoldCrown (jak podle strelectvi.info, tak podle tomcata)

'Maly' rozdil je v tom, ze na ebay ten puskohled vypada proste jinak:

Obrázek

- jine vezicky, jina tocidla.. proste je mozne ze to je nejaky fake. I kdyz parametrove sedi.
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 20 zář 2008 14:17

Pozri na môj prvý príspevok k tejto téme. Ten na ebay je rady Gold Crown a ten druhý je rady Gold Crown Airking, preto ten vizuálny rozdiel. Ďalší rozdiel je že Airking ma kríž mildot a ten z ebay duplex. Nieje to žiadny fake, ten istý ponúka Walter Trading za 2120 Kč.
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 20 zář 2008 14:25

Projizdel jsem fora:

Kód: Vybrat vše

I've had a Nikko Sterling Gold Crown 6x40 on my .22 for over fourteen years. In that time it has had a lot of use and abuse but I've had no reason to change it. Considering it was the cheapest scope in the shop at the time, and all I could afford, it certainly doesn't owe me anything.

Kód: Vybrat vše

...  I can't comment on the Hawke but I have a gold crown that's been bolted to my CZ Rimmie for ther last year - and I regularly pop stuff (read 'food items' here) at 100m with no problems.

It was inexpensive (not cheap - awful word dahlings) yet perfectly acceptable quality. Put it this way - I'd buy another one

Kód: Vybrat vše

I've played with a few gold crown scopes and have to admit that they are fine scopes for the money. Unfortunately all the gold crown scopes I've seen had limited turret adjustment (compared to most other scopes I've played with) which meant that either the elevation turret was at the top of its adjustment or the rear mount had to be shimmed to zero

Kód: Vybrat vše

i have had a few of them over the years , i even put one on a .303 once ..
then after about a year put it back on an air rifle .and it was still good , after all that abuse of recoil ..
i have never had a bad one ..and for the money .what else can i say ..
i wish they did one in 3-9x32..
try one see what you think ...

Kód: Vybrat vše

I have a Gold Crown that i have on a S10 and use for HFT. It is a good scope that i have had for at least 8yrs on a variety of spring air rifles. Exellent value for money with paralax adjust too. May not be ideal for FT. I sometimes struggle with it at HFT(don't know if thats me or the scope). You would probaoly find it easier with Mil dot recticle and high mag. If it's HFT then give it a go, it's just not as easy as Mil dot
Aby jste si nemyslili, ze zamerne vybiram jen ty pochvalne komentare, tady je jedna z diskuzi:


http://www.airgunbbs.com/forums/showthread.php?t=44144

Otazkou tedy zrejme zustava, jestli se na tom ebay opravdu jedna o nikko stirling.

EDIT: Zrejme tedy ano - prehledl jsem prispevek eM.
Naposledy upravil(a) AndreeeCZ dne 20 zář 2008 14:43, celkem upraveno 1 x.
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 20 zář 2008 14:34

Na airgunforhunt.com stoji 85.99 euro (1980,- Kc)
Na dowlings.uk.com stoji £65.34 (1960,- Kc)
Na ebay stoji kolem 800,- Kc
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 20 zář 2008 14:57

Tak si to kup a pak nám tady můžeš plakat jak nedrží nástřel při změně zvětšení, že kříž je moc tlustý, nebo že se ti vysypal (na větrovce a malorážce by měl vydržet), atd. Aspoň pak můžeš varovat ostatní, že jsi nemají kupovat levné věci. Hodně lidí říká vč. mě, že na optice by se nemělo šetřit. :wink:
Číča

Příspěvek od Číča » 22 zář 2008 19:58

JR píše:Vypadá pěkně. Ale to bude asi tak všechno. Zajímalo by mě, co je pod těma krytkama točítek. Jestli se to dá ovládat ručně, nebo šroubovákem. Ta cena včetně montáže mě dost zaráží. Nevěřil bych tomu.
Rucne :wink: Je tam takovy svakaci tocidlo,jeden cvak je 1/4 palce na 100 yardu.
Dneska jsem koupil 4x32 AO mountmaster. Jsme spokojeny,ikdzy to zatim nemam serizene uplne... za 950kc u nas v loveckych potrebach.
Martin Tvrzník

Dotaz

Příspěvek od Martin Tvrzník » 24 zář 2008 19:33

Zdravím vás všechny zkušené střelce chtěl sem se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s Nikko Stirling 6-24x56 AG NIGHTEATER
vcelku se mi líbí, cena mi příjde taky ucházející ale nenašel sem u něj žádné ohlasy a zkušenosti kupců, chci ji na svoji ZKM456 s těžkou hlavní.
Děkuji za odpověď
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 24 zář 2008 20:08

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... o+stirling
Tu je niečo o inom modely z rady NIGHTEATER. Možno ti to pomôže.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 25 zář 2008 00:14

Já to Nikko mám (verzi extended mildot). Byl jsem s ním spokojenej, drží nástřel, box test taky v pohodě, kliká 55 MOA, což je na tohle zvětšení dost. Paralaxe funguje dobře, slušně se odečítá vzdálenost, když ti normální kolo nestačí, je k dispozici velký. Točítka mají zámek (pokud chceš klikat, musíš ho povytáhnout), to je pro někoho dobrý, pro někoho špatný. Taky obraz je pěknej, ostrej do krajů, ostří až do nekonečna. Nědělá tunel.
Teď horší stránky - točítka nemají úplně přesný krok - ve srovnání s nejvyšší řadou diamond, nový model 2008 (což je jejich vlajková loď, která se opravdu povedla). Taky jsou na obě strany ocejchovaný stejně a potkávaj se u pětky, který tam jsou dvě, což je dobrý u windage, ale naprosto matoucí u elevace, to opravdu nevím, koho to napadlo, chybí i značení, na kolikátý otáčce točítka se zrovna nacházíš (to urychluje manipulaci a jistotu prvního výstřelu), dále je tu osnova - ta by mohla být trošku tenčí, ale to je jen můj subjektivní pocit, někomu to naopak může přijít akorát. A do čtveřice na max. zvětšení občas hází na kraji takový šedivý duchy, ale neni to vůbec nic hroznýho.
Na malorážce jsem ho nezkoušel, měl jsem ho jen na větrovce.
Celkově musim říct, že pokud nechceš investovat 15 000 a víc, nic lepšího tu nedostaneš. Dobrej puškohled za podobný peníze je Alexxxovo Falcon Menace 4-18xnevímco, ale ten v ČR neseženeš. Ostatní Falcony co jsem viděl mě už tolik nepřesvědčily.
Jo a čirou náhodou zrovna tenhle puškohled prodávám... Je v bazaru
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 25 zář 2008 14:21

Kde? Nikde ho tam nevidím :?
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 25 zář 2008 17:47

Je v oddělení bazar hned třetí v kategorii puškohledy. http://bazar.gunshop.cz/inzerat.php?id=1148
Martin Tvrzník

Dotaz

Příspěvek od Martin Tvrzník » 25 zář 2008 19:46

Díky za odpovědi ale jednalo se mi přímo o tento typ - Nikko Stirling 6-24x56 AG NIGHTEATER který by měl mýt osvětlený kříž, zajímalo by mě například jak to vypadá když není osvětlení zapnuto a jak se sním míří, atd, jinak díky za nabídku toho staršího ale když už, tak nový se zárukou.
:roll:
Odpovědět