Nikko Stirling Diamond 10-50x60

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nikko Stirling Diamond 10-50x60

Příspěvek od Alexxxus » 02 čer 2009 01:29

Mám to štěstí že mám ted doma vedle sebe dva puškohledy od Nikko oba dva jsou to modely Diamond se zvětšení 10-50 a objektivem 60mm, jeden s osnovou MilDot a druhy s osnovou NATO, amůžu říci že jsem se nekoukal přez lepší sklo v této cenové hladině. I když je to teď s dovozem z Velké Británie poněkud složitější tak se podařilo puškáč dotáhnout, ale je to jak se říká drbání levé strany hlavy pravou rukou - ale jsou tady.
Oba dva puškohledy měří perfektním spůsobem - zvětšení na 50xkrát a točení kolem paralaxy a odchylka v měření vešerá žádná, tedy mohl jsme měřit na maximální vzdálenost 45 metrů víc mně hala neumožnila, sám mám Nikko s osnovou Mildot na EVo a druhý puškohled byl jen položeny na koženém baggu ( ten puškáč není pro mne )
Rozdíl je jen v osnově - sám nevím nač je pro vzduchovkáře výhodná osnova "NATO" ale asi své výhody nějaké bude mít .
Čistota obrazu nemá chybu - a to skutečně nepřehání - skutečně se vyplatilo dát těch 600 liber + cca 50 liber na dopravu, Kubajz promine bordel co máme se Sportovcem na okuláru fakt není tovární ....
Jedna věc je ale u puškohledu az cenu +-19500 nemilá puškohled je bez krytek - sháním Buttlery a snad ty co jsou na poště budou to pravé ořechové.
Optika je skutečný macek - velmi "taktický" puškohled a to bez sluneční clony ( i ta je za příplatek cca 700 korun ) impozantní délka 43 cm a váha přez 1kg - pokud uteče zajíc může být doražen optikou :-).
V celé optice a je celkem jedno jestli při zvětšení 10 nebo 50 nikde nevzniká "mlžný" opar ani korona při krajích optiky u tubusu, i při zhoršených světelných podmínek ( svíčka na 45ti emtrech ) byl cíl čitelný bez výrazného unavení oka ( mojeho ) při zvětšení 50 jsem viděl jasně barevné spektrum plamene ( vyfotit to ale nešlo ) I praskání knotu.
Pří prosvícení optického hranolu halogenovou žárovkou s tepelným bodem 5500kelvinů jsem pozoroval rovnoměrné rozšírování spektra po celém skle puškohledu.
Toto se mně u mých oblýbených Falconů nepodařilo.


Obrázek
Obrázek


Tento thread jsem založil především o této optice jelikož se domnívám že toto sklo si svůj chlívek zaslouži. Prosím hned na začátek se věnovat v threadu především této optice ať v tom není zbytečnej maglajz :-)


Za naprosto genialní ( zatím jsem to na jiné optice neviděl )
považuju spůsob nulování komínků - žádny N-hran tísichran ale jen vysoustruženej zápich do kterého se zapouští 3 červíky které jsou "klikátku" umístněny po 120stupních, nehrozí tedy že budete mít "mimokrok" ale přesné nastavení. Jde to skutečně jednoduše.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Příspěvek od caco » 02 čer 2009 06:59

Čo sa týka nulovania komínkov presne také isté červíky som mal na NS nighteater platinum :wink: . Nechce sa mi veriť že to Al ešte na inej optike nevidel :shock: .
To Alex poslali ti viac kusov a potrebuješ ich predať????? :lol:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 02 čer 2009 08:17

Nepotrebuje ich predat pac jeden si zitra odeberu :)

Alexxxus - pokud uz mas vybrane krytky, tak neva , pokud ne, jdu je zitra s kamosem koupit, tak bych ti vzal (69 a 42mm ze?) - myslim ze by mohly mit aj clonu ...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 02 čer 2009 19:29

Tak to ti gratuluji, taky se mi moc zamlouvá. V této cenové kategorii asi nejlepší volba. Jediné co u těch optik sleduji je při zvětšení 50x fialový odstín na hranách černých předmětů (lámání světla-nevím), t.j. např. černé kruhy u on-line terčů. Střelbě to ale nijak nebrání. Někde se to už tady řešilo na fóru u jiné optiky myslím.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 02 čer 2009 19:49

Pussylala: Ted ti nevim zda gratulujes me ci Alexxxovi :) no uz se tesim az to konecne skompletuji :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 02 čer 2009 20:16

No samozřejmě tobě, alex ji má už déle :D. Ještě by to chtělo vyhodit tu CZ200 a hurá na terče. Ale nereaguj na to, nebo alex pukne vzteky kvůli OT v jeho vlákně :lol:
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 02 čer 2009 20:26

pussylala: jo to je tzv. chromatická aberace (barevná vada čočky). Její velikost je daná kvalitou antireflexních potahů skel které ji dokážou snížit :)
Problém vyřeší jen nákup puškohledu s ED skly, tedy s velmi nízkým rozptylem světla.
Tuhle optiku tím ale nechci nijak hanět (to je problém všech "normálních" skel), je určitě skvělá! :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 02 čer 2009 20:32

No hned zitra ji poradne prozkoumam...
jak ji dam na CZ200 (i kdyz to s ni bude mit pramalo spolecneho - pomalu ani zelezo ne - toto je kamuflovana odpoved proc nevyhodit cz200 :) a uz sem objednany k Robertovi na zahradku na sestrileni tak pak bude poradna recenze...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 03 čer 2009 07:46

Já osobně a to zcela vědomě a neskromně mám tyto puškohledy tři. Dva mám na větrovkách, třetí trůní na Rugrovi 10/22T.
Tohle NS svoji kvalitou, parametry a cenou, nemá na trhu konkurenci. Kvalitní obraz, výborná mechanika, perfektní a přesné měření vzdálenosti do 50bm, díky velkému zvětšení a čistému orazu ve věrných barvách. Zoom 40x a víc slouží k odměření vzdálenosti, nemá cenu s tímto zvětšením střílet. I benchrestoví ministři používají nejvíce 40x zvetšení.
Na kole korekce paralaxe jsem si udělal vlastní stupnici v metrech a kovovou rysku, která jasně ukáže naměřenou hodnotu vzdálenosti.
Některý větrovky jsou už dnes tak dokonalý, že ještě v kombinaci s tímto NS, můžete zažít i stav nirvany :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 03 čer 2009 08:08

No já mám ted ty Nikka 4 :-) jeden na Evo a 3 pro 3 lidi :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 03 čer 2009 16:01

tak ja uz ji mam doma:) ted sem dojel od Alexxxe, kteremu dekuji ! :) PS snad vyjdou ty krytky
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 03 čer 2009 21:22

sportovec píše:Já osobně a to zcela vědomě a neskromně mám tyto puškohledy tři. Dva mám na větrovkách, třetí trůní na Rugrovi 10/22T.
Tohle NS svoji kvalitou, parametry a cenou, nemá na trhu konkurenci. Kvalitní obraz, výborná mechanika, perfektní a přesné měření vzdálenosti do 50bm, díky velkému zvětšení a čistému orazu ve věrných barvách. Zoom 40x a víc slouží k odměření vzdálenosti, nemá cenu s tímto zvětšením střílet. I benchrestoví ministři používají nejvíce 40x zvetšení.
Na kole korekce paralaxe jsem si udělal vlastní stupnici v metrech a kovovou rysku, která jasně ukáže naměřenou hodnotu vzdálenosti.
Některý větrovky jsou už dnes tak dokonalý, že ještě v kombinaci s tímto NS, můžete zažít i stav nirvany :)
Tak to jsem trochu nepochopil... Nejdříve v diskuzi brojíš proti NS a najednou z tebe vypadne, že máš doma 3 a jak jsou super :) JE NĚJAKÉ VYSVĚTLENÍ .. TŘEBA IRONIE ???
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ne

Příspěvek od Apevia » 03 čer 2009 21:31

Ne, je to tak, že má doma tyto konkrétní 3 NS-ka, né jiný typ...Toto je nejvyšší třída od NS a co jsem tak slyšel od majitelů tak je opravdu na úrovni, kor oproti např. Platinum Nighteater a pod ;) Takže asi tak...
Cogito ergo armatus sum.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 04 čer 2009 07:06

Je to tak. Toto konkretni Ns je kvalitativne i cenove jinde nez dalsi podmodely. Je to takovy vedomy ulet od firmy Ns snad aby si trochu zachranili kredit. Toto Nikko Stirling Diamnd New 10-50x60 nema kvalitou nic spolecneho se vsemy ostatnimy jakoby puskohledy od NS.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 04 čer 2009 11:00

Tak jeste narychlo pred odjezdem, jsem udelal par foto a hodil to na web.. omlouvam s eza kvalitu fotek ale momentalne s tim prditkem co mam doma s emi nepovedlo udelat lepsi fotku krize... v realu je jasne viditelny, tmavy, jemny a me se desne libi :)

www.grinch.cz

zatim umisteno bez podsekce...to az s celou puskou...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět