Nezaplatil za benzin - strileli po nem policiste

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 dub 2007 14:03

No já nevím, vyzbrojit naše policajty v autech ještě padesátosmičkama nebo jejich verzema? No potěš koště. Už vidím jak to policajt v městě pere dávkou po ujíždějícím autě. :wink:
Si myslím, že zbraně této účinnosti nenosí policajti nikde na světě. Myslím tím v civilizovaném světě, kde ekonomika nefunguje na bázi výměnného obchodu, kde ženské nenosí ručník přes hlavu a na zemi se neválejí slupky od banánů.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 25 dub 2007 15:08

Už jsi viděl Takticala, který střílí dávkou? To kulatý na krku se jmenuje hlava! Hlídka v extravilánu taky nejezdí po městě - stačí vynechávat to světlé a číst jen to tmavší. Puška v autě je i v nejcivilizovanější zemi na světě :wink: docela obvyklá. Slupky pomíjím! :wink:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 dub 2007 15:28

V nejcivilizovanější zemi na světě možná obvyklá je. Ale my žijeme v Evropě. A v Evropě mají běžně policajti třicetiranné útočné pušky v autě kde? :wink:
Tactical nebo Hermex, furt je to ořezaný Sa58. :wink:
Tohle jsou zbraně pro vojáky nebo pro speciální jednotky, ne pro běžné policajty.
To by taky mohli ti policajti fasovat RPGčko, tím by se auta zastavovaly jedna radost.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 dub 2007 16:25

Ne tak ted vazne.

Souhlasim s tim, ze SA58 (nebo jen poloautomat, to je jedno) by meli mit cajti jen v opravdu vaznych pripadech. Pistole do mesta IMHO staci.

Neco jineho je dalnicni policie. Tam bych tu brokarnu asi povolil.

Jinak tady jde hlavne o penize. Cili pokud nemaj na to... aby vybavili cajty jinou munici nez FMJ od SB... tak asi nebudou mit ani na jine vybaveni.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 25 dub 2007 16:37

Pokud se nepletu, tak ve vaznych pripadech je ale opravdu maji, ne? Napriklad pri patrani po nebezpecnych a ozbrojenych pachatelich zavazne trestne cinnosti jsou cas od casu k videni silnicni hlidky vybavene Sa58, nebo Skorpiony.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 dub 2007 18:44

Ukrajin.... kamarád mi vyprávěl jak to chodí na Ukrajině.

Moc se tam s tím nemažou.

Mají tam na silnicích kontrolní stanoviště a když nezastavíš, tak dávka z AK/SU udělá svoje :wink:

A prý se tomu nikdo nediví, nezastavil tak dostal co chtěl ne?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 dub 2007 20:31

To-epetr2008

nevím na ukrajinu jezdím poměrně často,stanoviště jsou prázdná a maníka s kalachem sem taky nepotkal.Takže si o tom myslím svoje.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 26 dub 2007 21:43

Nerad bych byl protivnej, ale

brokovnici a odstřelovačskou pušku

(bez dalšího upřesnění, tedy i poloautomatickou brokovnici a jako odstřelovačku třeba SVD či jiný semiautomat s optikou, laserem, kolimátorem, bez ohledu na kapacitu zásobníku)
má Policie uvedeny mezi speciálními zbraněmi, které mohou používat vedle speciálních útvarů i policisté, vycvičení k jejich používání (§ 39a zákona o Policii ČR).

Na rozdíl od toho mezi těmito speciálními zbraněmi není uvedena zbraň střílející dávkou.

Pokud vím, byly Sa 61 i Sa 58 (a UK 59) staženy z výzbroje PČR, takže pokud někdo viděl někde policisty s těmito zbraněmi, zvlášť s Sa 58, šlo zřejmě o posílení PČR vojáky, nebo členy Vojenské Policie, což zákon umožňuje.

No a o legalitě vyzbrojení "kukláčů" samopaly MP 5 mám svůj názor - podle mne nákup i používání těchto zbraní je nezákonné.

Ohledně té Ukrajiny jsem spíš narazil na story o falešných policistech, zastavující auta mimo obec a vybírající výpalné. Na bývalé GAI punkty se tohle ale nevztahovalo. Kamarád (Ukrajinec), u něhož jsem si to ověřoval, mi řekl, že se s tím sice potkal, ale že na ně kašle - prostě nezpomalí a jede dál. Žádný z nich si nedovolil po něm vystřelit.

V Kijevě jsem ale na křižovatkách vícekrát potkal dvojice či trojice milicionářů v neprůstřelných? vestách a ozbrojené těmi krátkými kalachy. Důvod, proč se takhle oblečeni a vyzbrojeni pekli na sluníčku (ve stínu 35° a víc) jsem nezkoumal.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 dub 2007 21:56

To-Fantan
Je pravda že Ukrajinští fízly jsou póvl,stačí jim vlepit 5 hřiven a máš klid.Jsou to sběratelé bankovek,takoví trapní klauni kterým se ti naši občas dost podobají,hlavně hláškou ,,pane řidiči co s tím uděláme???´´ Jinak ty jejich neprůstřelky (běžné)jsem si prohlížel a je to jen silonová tkanina s ocelovým plátem uvnitř chtěli za to na naše 2000,- ale je to šmejd k ničemu.Ti maníci s AK to je dycky nějaké jejich komando na zvláštní úkoly (asi boj z vnitřním nepřítelem)Jinak tam ti policajti chodí s plácačkou a pendrekem.
Jinak je tam fajn kdyby ty svoje policajty postřílely tak maj klid od šedé ekonomiky,jejich domky sou luxus vprostřed ničeho takže jim to sbírání bankovek skvěle nese.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět