Nezacala uz nahodou valka? (tema od 18ti let)

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 00:12

2 cmk

No hele, ber si to jak chceš. Ale pokud se náhodou dostaneš na dno (a já ti to vážně nepřeju) a nemáš co jíst a děti brečej hlady, tak kecama o odpovědnosti je nenakrmíš.

Svět není hodnej a kolikrát stačí šlápnou vedle a člověk se z toho už nesebere. Čím slabší člověk je, tím snáze do toho spadne.

Nemůžeš pozabíjet všechny slabé. A nic by jsi nevyřešil ani tím že je zavřeš.

Je MOC důležité rozlišovat mezi tím, kdo je oběť a kdo agresor.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 dub 2008 07:18

Ale CMK to řekl velice výstižně....

Já když mám finanční nedostatečnost, tak prostě začnu víc makat. Třeba teď mám 2 práce a peníze zase jsou. A nevidím důvod proč bych se měl vymlouvat, že kvůli tomu že nemám tolik peněz kolik bych si představoval, že za to může někdo jinej, nebo nedejbože se považovat za oběť systému.....

Možná to řeknu až moc brutálně, ale pokud jsem já schopen najít si 2 práce, pokud je většina lidí schopno si nějakou práci najít a někdo není schopen si najít obživu, tak je to jen proto že nechce. Je to shnilej lempl a nepatří zavřít, ale nechat chcípnout hladem....

Jenže oni jsou dnes lidi strašně rozmlsaní, každej kdo má maturitu by nejradši dělal ředitele a fyzická práce jim smrdí. Pak se nediv že ženská, která má dejme tomu obchodku a chtěla by dělat někde sekretářku, ale nesežene to vysněný teplý místo, tak v životní krizi místo aby šla pucovat na chvíli záchody za nízkej, ale aspoň nějakej plat, tak radši roztáhne nohy a zašuká s i s kdekým za pár stovek.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 11:49

2 Alfonss
2 cmk

Ne, nemáte pravdu. Ano, za současných podmínek máš velkou možnost najít si dvě práce. Ale jsou státy kde práce není vůbec, jsou vesnice kde práce není, jsou éry/časy kdy se práce nedá sehnat(různé krize).
Ty krize jsou vetší i menší. Celospolečenské, místní i OSOBÍ.

Jsem pro výrazné zpřísnění trestů tvrdím, že by se na to vždy měl brát ohled. Nazvěme to jistou PŘIMĚŘENOU mírou shovívavosti.

Váš princip je dost primitivní.
Topíš se? No já bych dokázal doplavat, tak se utop. Neumíš se ubránit, tak chcípni. Nedokážeš vypočítat odmocninu ze 100, tě rovnou pověsíme. Neumíš si najít dvě práce, umři hlady i s rodinou.

Ten kdo o tom nepřemýšlel nechápe, že společnost není možné zbavit chudých ani bohatých. Ten kdo o tom nepřemýšlel nechápe, že bohatí musejí umět žít s chudými a že to je i nejlepším zájmu bohatého.
Ten kdo o tom nepřemýšlel nechápe, že když má, má dávat i těm co nemají. Protože jinak se nejchudší vzbouří a vezmou si to od bohatého sami.

Zkrátka že člověk nemá být šmejd,má přát ostatním a pomáhat jim aby se měli dobře - to je povinnost každého člověka.

Sociální mír je stav, kdy bohatí nejsou z pohledu chudých nenažraná prasata co je potřeba zaříznou, ale stav kdy bohatí dají možnost chudým se dobře uživit a důstojně žít. Bohatí a mocní vedou společnost a je to JEJICH odpovědnost aby se i chudí měli dobře. Protože jinak se jedná o formu totality. Kdo to nechápe, neměl by mít tu zodpovědnost a být bohatý.

Jeden pěkný příklad za všechny, státy ve kterých bohatí nechápali že se musejí postarat o chudé buď stříleli do dělníků (naše 30. léta) a nebo skončili komunistickým převratem a vyvražděním bohatých.

Součástí systému má být i dobrý systém péče pro chudé a zoufalé.
Aby nemuseli prodávat svá těla, krást a vraždit.
Aby zůstali stále lidmi.

Ten systém má být takovej, aby ti lidé i bez práce netrpěli hladem a zároveň je má vysoce motivovat aby si hledali práci. Dnes tady takovej polštář není. Resp. je ale neplní svojí funkci. Výsledkem toho je to o čem píšu.

A ať chcete nebo ne, je v nejlepším lidském, morálním i ekonomickém zájmu bohatých postarat se o chudé.

Přeberte si to jak chcete....
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 13 dub 2008 14:35

To co jsi napsal je hezké, ale musí se taky přemýšlet nad tím, kdo je chudý protože má problémy a nad tím, kdo hrabe dávky protože je líný jak veš
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 16:06

2 Ares

To je fakt.

Jen bych chtěl podotknout že já sám rozhodně nejsem chudý, mám víc peněz než cca 92% procent lidí na celé planetě. Spíš dalekov víc. Stejně jako většina z Vás.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 dub 2008 19:03

a teď jde o to jakým způsobm jsi je získal, protože jestli jsi je vydělal vlastním úsilím, vlastním knowhow, nebo jakkoliv, do čeho jsi vložil velkej kus svojí práce, pak nechápu proč se chceš dělit s hajzlama a lemplama. Teď neber celosvětový měřítko, to je někde jinde,protože tam to kurví rozvojový země a Rusko, ber naši posranou republiku. Tady je práce habakuk, jen jsou lidi líní ji dělat. A pokud já línej nejsu a peníze mám, rozhodně nebudu solidární s tím kdo dělat nechce. A pokud si někdo z nich půjde "z nouze" ke mě do baráku něco vzít, tak mu s radostí useknu ruku, protože on má naprosto stejnou šanci ty peníze vydělat jako já...... Toť můj názor.

Co se týče sociálních dávek.....to je na delší debatu ,ale ve zkratce..... bych je zrušil úplně a potřebným bych dával pouze jídlo a ošacení, ale v žádném případě ne peníze, nebo něco s čím by se dalo kšeftovat.....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 20:04

2 Alfonss

Modelová situace: Máš zaměstnance, pracuje pro TEBE už 35let, od svých 20ti. Vzal si ve 30 hypotéku na 30let. Slušnej pracovitej člověk. A ty pro něj už nemáš místo, tak ho vyhodíš.

Ten člověk, co umí JEN TO co dělal pro tebe, neumí nic víc.

Onemocní mu žena a byt mu vykradou. Prostě se to na něj sesype. To se tak stává že neštěstí nechodí samo.

Kromě podnikatele jsi i politik a prosadil jsi, že mu dáš pouze jídlo a ošacení. Nemá žádné peníze, takže ani do nemocnice za ženou si nazajede. Nemůže jí koupit ani kytku. Nidko ho nechce zaměstnat, protože už je starej a z jednotvárné práce pro tebe nepoužitelnej.

Za půl roku mu banka sebere dům, ten se za rok-dva prodá v Aukci kde na tom vydělá hlavně aukční síň, exekutoři, soudy a banka.

A já ti řeknu, že kdyby se ten chlap dal ke komoušům, ani bych se nedivil. A kdyby jich bylo víc, tak tu máme rovoluci. Nejprve by podřezali krk tvejm (továrníkovejm) dětem, pak znásilnili tvojí ženu a tebe v soudním procesu odsoudili k trestu smrti oběšením.

Jak už to tu jedno bylo.

Vážně idilka.
Ale celé by to byla toje vina. Né protože jsi toho chudáka propustil, ale protože jsi se nepostaral aby dostal další šanci.

Peníze = moc = odpovědnost postarat se i o ty co peníze nemají.
Čím víc peněz máš, tím větší odpovědnost o ty chudé máš.
Tvůj úkol by měl být jim v těžkých momentech pomáhat a pomoci jim zase pracovat. Nenechat je padnout až na dno. Protože když to neuděláš, stanou se z nich tvoje oběti.

A ty co makat nechtěj, tak ty prosím nechat bejt a když zloběj tak zavřít do krimu. O tom není sporu.

Ale společným cílem všech politiků i bohatých by měl být stav, aby člověk který přijde o práci nepadnul až na dno. Ať je i rok bez práce, ale pak ať se zařadí zase do pracovního procesu. Pokud se mu nepomůže, vznikne lůza. A lůza se může chtít vyřádit na všech co maj jen o trochu víc než oni.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 20:45

Ještě se pozastavím u posledního tvrzení:

Společným cílem všech politiků i bohatých by měl být stav, aby člověk který přijde o práci(ani žádný jiný) nepadnul až na dno. Ať je i rok bez práce, ale pak ať se zařadí zase do pracovního procesu. Pokud se mu nepomůže, vznikne lůza. A lůza se může chtít vyřádit na všech co maj jen o trochu víc než oni.

- předlužování
- podovdy
- propouštění
- ..

To všechno jsou důvody pro vznik lůzy.

Komunistům by se lůza náramě hodila.
Lůza obecně nemá ráda bohaté. Zmanipulovat je a použít je k převzetí moci by bylo opravdu dost snadné. Pojďte, sebereme bohatým majetek. Pojďte, budeme mít všichni stejně... Pojďte si to s nima vyřídit... atd.
Prd a máme tady znova totalitu.

Hloupí bohatí se na druhé straně nechtějí starat o chudé.
Každý ať se stará sám o sebe. Každý má být zodpovědný sám za sebe.
Bla bla... prostě nepustit grešli jen tak, protože jemu jí taky nikdo nedal.
(To je sice pravdivé, ale není to chytré.)


Parádní dálnice do pekla.

Proto mají bohatí takovou zodpovědnost a povinnost starat se o chudé.
Když nic jiného, tak jim pomáhat hledat si práci. Pomáhat jim aby pracovali. Dávat jim práci. Umožňovat jim si slušně žít. Je to v jejich NEJLEPŠÍM zájmu.
Každopádně mi je celkem jedno jestli to chápet a nebo ne. To je vaše věc.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 dub 2008 20:59

Já chápu jak to myslíš, jenže takhle to nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude.....

Do svrabu se může dostat i bohatej člověk.

A argumentovat tím že někoho 30 let zaměstnávám a že vlastně nic jinýho neumí, tak se o něj musím postarat......co to je za pitomost? Já snad můžu za to že nic jinýho neumí? Bráním mu snad v tom aby se během života vzdělával, učil novým věcem? Jenže ono je jednodušší sedět každej večer v hospodě a pičovat, jak se ten šmejd co mě zaměstnává má dobře a jak bere svoje zaměstnance na hůl.....
Ještě jednou zdůrazňuju (a v tomhle se naše názory opravdu rozchází a myslím že je to jediná příčina našeho neshodu).... každej zdravej dospělej člověk by měl být odpovědnej jen sám za sebe, umět se postarat sám o sebe a svoje blízký.....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 dub 2008 21:49

Jdu s lůzou,systém jak funguje se mi nelíbí.Pokud nemůže normálně žít většina ať si to menšina neužije!!! :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2008 22:16

Alfonss píše:.... každej zdravej dospělej člověk by měl být odpovědnej jen sám za sebe, umět se postarat sám o sebe a svoje blízký.....
Jistě že máš pravdu o tom není sporu. Ale nechat to tak nemůžeš.

Jako když jedeš po dálnici 130Km/h autem, vezeš se na zadním sedadle a řidič najednou v plné rychlosti omdlí horkem. Můžeš si říct, že se blbec měl napít a že je to jeho chyba.
A taky budeš mít pravdu :lol: :lol: ale i když udělal chybu, je ve tvém nejlepším zájmu chytnout volant a chvilku dělat práci za něj. :lol: :lol:
Mimo to pomáhat lidem je dobré.
edelweiss píše:Pokud nemůže normálně žít většina ať si to menšina neužije!!! :wink:
:twisted: :twisted: hehe
.. každopádně věřím, že všichni slušný lidi maj právo si žít slušně :wink: A pokud by se tak vláda nechovala, tak jdu s tebou :twisted: :twisted:
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 13 dub 2008 22:24

epetr2008 píše: , tak jdu s tebou :twisted: :twisted:
Tak, jestli si to tady přečte nějaký starostlivý politik, tak začne hromadné odzbrojování :lol:
Takové řeči na foru o zbraních 8)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 dub 2008 22:29

Teoretická debata,pokud bude ten politik mít čisté svědomí nikoho odzbrojovat nebude.Jinak si nedělám o lidech iluze,poradí si i sekerou,když jich je dost tak je nikdo nezastaví.Holt to není o zbraních ale o tom že ti současní paskvilové co to kormidlují,by se měli ohlédnout do dějin.V jejich případě jim dějiny věští zcela přesně budoucnost :twisted: :twisted: :twisted:
Takže jediné co je možné je hádat se o slovíčka,přitakání asi nebude převrat. :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 13 dub 2008 22:36

už si viděl politika s čistým svědomím :?: ,
to je teď prej nějaký nový exemplář držený v laboratořích v izolaci
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 dub 2008 22:40

Co už,budeme pokrytecky mlčet a v koutku se choulit strachy,ve finále v tom máme pár desetiletí praxe. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět