New BSA Buccaneer SE

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od mates444 » 01 kvě 2014 11:24

Bohužel to vypadá, že bukanýr je víc Gamo než BSA. Absence na stránkách BSA, kopitoidní spoušť a kanálek do hlavně skoro větší než diabolka tomu napovídají :D


Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 01 kvě 2014 11:38

Ach jo Mates.
OK všechny PCP, kde je výrobce označený jako BSA jsou vyráběny v Anglii, a to včetně Buccaneera SE. A s jejich hlavněmi. Navíc na zbrani je jasně a zřetelně napsáno, kde a kým byla vyrobena. A kvalita zpracování zbraně je jaksi taky na standartu Anglických továren. Takže asi tak.

S přátelským pozdravem vassana
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od huntsman » 02 kvě 2014 12:57

Přemýšlel jsme co koupím mladýmu za větrovku, aby mi nebral Huntsmana. Původně jsem chtěl trval na vícerance
ale po přečtení tohoto tématu, jsem se rozhodl, že vezmu nakonec CZ.
Navštívil jsem aleša, asi jedinej kdo měl všechny k vyzkoušení a měl postupně jsme vyzkoušeli CZ200, Hatsan AT44, Hatsan BT65, Brocock Concept.
CZ jsem nakonec vyřadil hned na začátku (absence qiuckfilu, jednoranka, malá velikost). Hned potom jsme vyřadil oba Hatsany a zbyl Brocock a Buccaneer. Nakonec jsem vybíráním strávil celý den, protože mi byla nabídnuto možnost si zastřílet ze všech uvedených modelů. Dlouhým rozhodováním jsme nakonec zvolil Buccaneera a divil jsem se, proč je na něho tolik negativních ohlasů. Zatím mám vystřílené tři krabičky diabolek.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Pixly » 02 kvě 2014 13:06

Ta CZ200s Hunter s 10 ranným rotačním zásobníkem, QuickFillem, Regulátorem, hadicí pro napouštění výjde na 13980. Jestli je to hodně, nebo ne, nechám na každém, ale jako špatnou volbu to nevidím a z výběru bych to určitě nevyřazoval.
Uživatelský avatar
chicon
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2010 11:00

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od chicon » 02 kvě 2014 22:34

huntsman píše:Dlouhým rozhodováním jsme nakonec zvolil Buccaneera a divil jsem se, proč je na něho tolik negativních ohlasů. Zatím mám vystřílené tři krabičky diabolek.
Nevšiml jsem si, že by na něj bylo "tolik negativních ohlasů"... Já osobně jsem měl prostě asi jen smůlu na špatný kus a taky jsem to tak hned napsal.

Jakou máš ráži? 4.5 nebo 5.5 mm?
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od libor007 » 04 kvě 2014 00:34

A jak teda bukanýr trefuje? Kolik konzistentních ran dá? Jde mi spíše o další majitele a jejich zkušenost...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od huntsman » 05 kvě 2014 22:40

chicon: omlouvám se, pročetl jsem si to celé ještě jednou a od tebe jako od majitele tady byl jen jeden negativní ohlas, jinak zbytek většinou usuzoval na základě videa na youtube a z vlastní pocitů, protože Gamo vlastní BSA a podobně. Ráži mám 4,5mm a zkusím mrknout i na tu dírku.

libor007: jak bude čas, proženu bukouše přes hradla a hodím sem nějaký terče.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od libor007 » 05 kvě 2014 23:31

super
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
chicon
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2010 11:00

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od chicon » 06 kvě 2014 08:10

huntsman: v pohodě, nic se neděje :wink:
Jestli budeš mít čas, tak zkus změřit otvor pro vstup vzduchu do hlavně, fakt by mě zajímalo, jestli to byla jen náhoda u mého Bukanýra...
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 06 kvě 2014 16:12

4 chicon a huntsman,
propána jána chlapi trochu se teď o buccanýrovi rozepište - respektive jak se plní, jak se s ním střílí a jak trefuje.
Ta moja polovička mě navádí ať jdu do BSA Scorpiona SE ale já si pořád myslím, že ten bukanýr by mi stačil. Už mám vybranou i optiku a flaška s manometrem už skáče v regálu jen mi skočit do košíku. :-) Příští týden (koncem týdne) bych asi chtěl jít koupit. No ale měl bych mít kruci jasno, že.

S přátelským pozdravem a usměvem na rtech vassana
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od huntsman » 07 kvě 2014 12:07

Pokud už teď přemýšlíš nad scorpionem a jsi smířený s cenovým rozdílem, tak do něho běž. Já takhle kdysi začínal se slavií a skončil u prosporta, pak jsem začal přemýšlet o větrovce - AA400, pak AA410 pak 510 pokaždý jsem si říkal, že ten cenový rozdíl není zase takový až jsem nakonec koupil Huntsmana :lol:

Já nevím co víc bych o buccaneerovi napsal, střílí, funguje a pokud sem dám nějaký terče, stějně budou zpochybněny, že jsem si to procvakal děrovačkou, takže spíš ji vezmu k alešovi na závod mezi svědky. :wink:
Uživatelský avatar
chicon
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2010 11:00

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od chicon » 07 kvě 2014 12:57

Je to přesně tak, jak napsal huntsman.
Z vlastního popisu (recenze) v podstatě nic nepoznáš, je to vždycky jen subjektivní pohled daného člověka a nikdy nevíš, co je na pozadí...
Zajdi na nějaký sraz, kde bude Bukanýr a tam si ho vyzkoušíš spolu s jinými větrovkami a pak uvidíš sám.

Ale pokud ti drahá polovička říká, ať jdeš do Scorpiona, tak toho využij, málo kdy se stává, aby ženská schválila koupi dražší věci, kterou navíc ona sama nebude používat :D
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 08 kvě 2014 10:29

No jo chlapi,
vážím si toho, že jste si udělali čas a napsali pár slov. Díky.
Věc se má tak, olympionik už asi ze mě nebude, a myslím že obě pušky budou zatraceně přesnější než já. ;-). Proto jsem si říkal, že ten Buccaneer by mě stačil. Ale je fakt, že Scorpion SE má určitě lepší železo. Tím myslím pojistku, upevnění zásobníku, spoušť. Jak je to s hlavěmi nevím, délka bude stejná, otázka je jestli u Scorpiona nebudou vybrané nějaké přesnější hlavně. To ví jen ten nahoře. Ani Scorpion nemá regulátor, ale BSA i recenzenti ze zahraničí uvádějí, že je tam nějaká částečná samoregulace. No a dočetl jsem se, že mezi PCPčky bez regulátoru je nejlepší (respektive nejlepší ve své třídě) jak v konzistenci tak v přesnosti výstřelu. Tak nevím no.
Chjo to je dilema. Určo dám vědět, jak jsem se rozhodl a doufám, že se někde na srazech potkáme. Určitě chci začít jezdit. Už jenom pro ten relax. Letos jsem se byl podívat v Podhoře a moc se mi tam líbilo. Přátelská atmosféra bez stresu. To je přesně to co hledám.
Zátím se mějte a s přátelským pozdravem vassana
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od pellerm » 08 kvě 2014 11:38

Já mam Scorpiona SE a jsem s ním obsolutně spokojenej,jen by mohl mít větší kartuši. Můzu říct,že ta puška je hodně přesná. Vassana jestli někdy přijedeš do Milovic nebo Strašic rád ti ho pujčím a názor si uděláš sám. O Buccaneerovi jsem taky přemýšlel, protože BSA pušky se mi líbí.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 08 kvě 2014 12:04

Jo jo. Styl pušek od BSA je absolutně bezchybný. Taky mě děsně padly do oka. BSA Buccaneera SE i BSA Scorpiona SE jsem v ruce držel. Obě dvě mě sedly svým vyvážením a velice dobře se mi držely v ruce i přilícené. Jen vystřelit nebylo kde. :-(
No a líbí se mi i BSA Ultra SE. Tajný sen je sezbírat je všechny tři v sérii. No jo jenže jak to udělat. Taky nejsem zrovna milionář ;-) a musím se chovat alespoň trochu rozumě. Ještě k tomu Scorpionovi viděl jsem nějaký tuning s vyměněnou hlavní - bull barrel a prý se dělá i s pažbou v ořechu. Scorpion je zase ale jiný level než Buccaneer SE.
Nechám keců a uvidím koncem příštího týdne. :-D
No a teď jdu oslavit celosvětový mír. Kousek od nás čepují démona 13ctku a to bude opravdu důstojná oslava.

S přátelským pozdravem a usměvem na rtu vassana
Odpovědět