New BSA Buccaneer SE

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2014 17:52

To tedy vůbec pěkné co to dělá s diabolkou .... to bych skoro řekl že je díra v hlavni krapet mimo střed jinak si to neumím vysvětlit


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Jiřin » 28 dub 2014 18:05

Dira mimo stred? ......... to neeee :)

Ja si to predstavit dokazu. Vem si, ze se diabolka s prumerem 4,5mm zasouva do diry (hlavne), ktera ma prumer 5mm. Co z toho plyne? Ta diabolka nema bocni vedeni, ale posouva se po dne diry. No a co se stane, kdyz se hlavicka s prumerem 4,5mm ma presunout pres diru s prumerem 4mm? No? ........... Ano spravne, spadne tam.

Ale jak jsem psal hned v prvnim prispevku, tento problem se resil pouze u jednoho Bukanyra. Takze z jednoho pripadu bych zaver zatim nedelal. Je potreba premerit otvory pro privod vzduchu u vice hlavni. Je docela mozne, ze se jedna o vyrobni zmetek -> hlaven s razi 4,5 mm se pri vyrobe zapletla mezi hlavne s razi 5,5 mm. Dalsi moznost muze byt, ze nekdo kompletoval 16J verzi s hlavni pro vyssi vykony. Mozna odberatel, ktery takovy vyssi vykon pozaduje pouziva i jine strelivo a tam se tento problem neprojevuje (viz treba TAU s modelem 300, kde v privnich seriich byla komora kalibrovana na jine strelivo nez Exact)
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 28 dub 2014 18:56

No dobrá, ale co s tím?
Když koupím nového buccaneera je toto důvod k výměně vadného kusu? Dle mého názoru se jedná o výrobní popřípadě přímo konstrukční vadu. Nebo se pletu?
Přežil bych i Jiřinem popsanou úpravu pokud by vedla ke zvýšení přesnosti a byla provedena kvalitně v rozumném časovém horizontu a na účet výrobce popřípadě prodejce konkrétní zbraně. Pochopitelně bych touto úpravou nesměl přijít o vlastní záruku na zbraň.
Mě se Buccaneer SE prostě moc líbí. Asi jsem se na měho moc upnul. Vím to ale neumím si pomoct.
Ach jo.
S pozdravem vassana
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Jiřin » 28 dub 2014 21:26

Co takhle se zeptat prodejce, jestli by mohl hlaven sundat a podivali by jste se, jaky prumer ten vstupni otvor ma? Jestli bude velka, pak je to prostor pro vyjednavani :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2014 22:22

Dnes jsem to nedokazal ale zitra jednoho Bukouše kuchnu a uvídíme řekl slepý :-)
Dneska mně vytočil balíkář co mně přivezl 850 kg diabolek ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 30 dub 2014 17:44

4 Alex
Zdravím Alexy,
nechci Tě uhánět, chápu že máš dost své práce ale přeci mi to nedá. Jak to prosím Tě vypadá s tou hlavní u Buccaneera SE. Mrkl jsi se na to?

S pozdravem vassana
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 30 dub 2014 19:28

JJ koukal ... kurňa foták je na krámku - tak až po neděli
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 30 dub 2014 19:47

No dobře sakra na fotky počkám až do pondělka. Ale Tvůj předběžný názor safra. Tak to pusť do světa. Protože Tvoje otálení mi napovídá, že máš minimálně pochybnosti o správném zpracovnání hlavně a to pro tu pušku sakra není moc dobře. No a nebo je to naopak, sakra. A pondělí boha je děsně daleko. Co pátek? To máš oraz? :)

S přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 30 dub 2014 21:27

Podle mého soudu je vše v pořádku ale fotka vypoví víc pro všechny
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Redys
Příspěvky: 188
Registrován: 02 lis 2012 14:13

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Redys » 30 dub 2014 21:28

vassana tvoje nervozita na mě tedy leze přímo z monitoru. Nedávno někdo psal, že komu není rady... myslím Mates :D
A už je to tady :?
....možná za pár let....
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 01 kvě 2014 08:06

4 Alexus,
díky dobrotivý bože :D za předběžně dobrou zprávu. Teď už to chce jenom trpělivost. A té teď mám na rozdávání.

4 Redys
no jo, já to vím. Ale je to láska na první pohled. Mě se ta puška opravdu moc líbí. Respektive se mi líbí celá řada SE od BSA teda v tomto pořadí Buccaner SE, Scorpion SE, Ultra SE. Ty pušky se mi líbí všechny bez rozdílu. A proč ne? Každý má vyhlídnutou tu svoji krásku s kterou se chce pomazlit. :-)

vassana
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 01 kvě 2014 08:58

No té svojí půlce už lezu na nervy. :) Řekla mi ať dám už pokoj a koupím si Scorpiona SE a doma prý bude klid. :D
No mě začíná v hlavě klíčit myšlenka "co takle sebírat si celou sérii ve dřevě?" Ovšem nahlas to doma říci zatím nemůžu. Ale časem?
No dneska je prvního a tento měsíc bych chtěl začít a koupit první kousek. Sám jsem zvědavý, co to nakonec bude. No BSA Buccaneer SE je pořád první v řadě. Počkám na fotky od Alexse a rozhodnu se.

Zatím se mějte a spřátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od daho11 » 01 kvě 2014 09:02

neví někdo, proč BSA nemá bukanýra na svých stránkách?
http://bsaguns.co.uk/air-rifles/pcp-airguns/

je to puška jen pro východ?
http://david_holub.sweb.cz/
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 01 kvě 2014 10:25

Je v katalogu na www stránkách fa. GAMO. :-(
A je pravda, že BSA Buccaneer SE má plastovou Gamo spoušť co Gamo používá na svých vzduchovkách. Gamo má v BSA nějaký a pravděpodobně rozhodující majetkový podíl. Přibližně tak dva - tři roky.
BSA Buccaneer SE je přibližně tak dva roky starý model PCPčka. A poměrně špatně se k němu shání informace i na internetu. Někde jsem zahlédl nějakého recenzenta z Anglie, který to v roce 2013 komentoval slovy, že jde o dobrě utajenou zbraň a i z CIA by dostal více informací. (s nadsázkou) Ta spoušť je odlišná od Ultry nebo Scorpiona. Pojistka je umístěná v lučíku před spouští. Není na levé straně nahoře, tak jak je tomu u Scorpiona a Ultry. Ta spoušť se nemusí (a taky pochopitelně nelíbí) líbit pravověrným ostrostřelcům. Faktem je, že na ten blok se spouští se dá (nebo dal) sehnat upgrade, tedy kovová spoušť. Co jsem dohledal, tak ta kovová spoušť údajně posune tu zbraň minimálně o třídu výše. Pokud BSA Buccaneera SE koupím, tak plánuji sehnat i tu kovovou spoušť. V tomto mám poměrně jasno.
No ale teď váhám a ještě uvažuji o BSA Scorpionovi SE.
Držel jsem v ruce i Brocock a Webley & Scott což byl převlečený Brocock. Pocit byl no je to PCP no. Není špatná. Ale to oslovení a styl jako u BSA Buccaneer SE tam prostě nebylo. Nevím proč.
S přátelským pozdravem a přáním dobré mušky a pevné ruky vassana
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Pixly » 01 kvě 2014 11:00

Já jsem zháněl nějaké informace o puškohledu BSA a byl jsem odkázán na technickou podporu GAMO :? Doufám že s tou kvalitou tím směrem nepůjdou.
Odpovědět