New BSA Buccaneer SE

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od jirkahu71 » 27 dub 2014 08:51

nejspíš ořezem při průchodu nad transfer portem, když je tam díra jako do tunelu. (jestli jsem to teda pochopil dobře)


Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Jiřin » 27 dub 2014 08:54

Pavle, musis poradne cist. Chapu, ze je rano a ze mas jeste zalepene oci :) ......... takze znovu:
Jiřin píše:Problem rozsypaneho caje je zpusoben prilis velkou dirou pro vstup vzduchu. Pri zasouvani diabolky do hlavne spadne jeji hlavicka do tohoto otvoru a nasledne se zdeformuje.
Uživatelský avatar
chicon
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2010 11:00

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od chicon » 27 dub 2014 09:06

cannis píše:Čím tedy docházelo k ořezání těch sukýnek, jestli ne vlivem zásobníku? Viděl jsem to na vlastní oči a bylo to dost děsivý. Málo zasunutý do zásobníčku nebo jiná příčina?
Tohle jsem ještě dodatečně (včera) testoval a vypadá to, že byla chyba v mých prackách :D Podle všeho jsem tam tu diabolku špatně zasunul (dal jsem ji moc hluboko), takže ji ta gumička nedržela správně a sukýnka se otlačila o zádržný kolíček...

Díky té velké díře pro vstup vzduchu, se ta diabolka deformovala skoro celá - až se dostanu k foťáku, tak sem vložím fotku.

Každopádně musím moc poděkovat Jirkovi za naprosto skvělou práci, po té úpravě funguje Buccaneer výborně, ale konečné slovo budu moci říct, až vystřílím alespoň další krabičku diabolek.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od cannis » 27 dub 2014 09:09

No já nevím kdo čte nebo nečte pořádně ale když vytáhnu diabolku ze zásobníku a má oříznutou sukénku, aniž bych ji nabil, tak musí být chyba v zásobníčku, jestli si teda rozumíme. Těžko ji ovlivní díra v hlavni, když ji do ní ani nestrčím.
Edit: Tak jsi mě předběhl s vysvětlením. V tom případě je všechno jasný, musíš se naučit správně a dost hluboko zasunovat :)
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Jiřin » 27 dub 2014 09:12

Aha - informacni sum .......... o tom jsem nevedel, protoze kdyz jsem s tim strilel ve VM, tak jsem zadnou diabolku ze zasobniku nevytahoval.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 27 dub 2014 10:43

K tomu že zásobník omačkává diabolky, ano je to možné obzvláště pokud je moc natažené pero které pohaní zásobník.
Stačí zásobník rozebrat a ubrat předepnutí bubínku - zřejmě při montáži někdo předepnul moc pružinu.
Stačí o jeden závit. - pozor na oči perko umí vyběhnout ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 27 dub 2014 17:41

Zdravím pánové,
jestli dobře chápu o čem si povídáte, tak Buccaneer SE má konstrukční chybu hlavně obdobnou jako Hatsan? "velkou díru v které se blokne a zdeformuje diabolka"

No to by mě tedy nepotěšilo. :-(

S pozdravem vassana
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Pixly » 27 dub 2014 19:17

Já bych se moc divil, kdyby žádným problémem od novoty netrpěla, na zázraky sice věřím, ale u takto levné zbraně by jí farář musel posvětit :D Nicméně podle toho co tu čtu to nemusí být vyloženě špatná volba.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 27 dub 2014 19:55

Bukanýr nemá problém se vstupem diabolky do hlavně - problém může být se zásobníkem kde je hodně předepnutá pružina co pohání bubínek, když se dalo do zásobníku s takto předeplou pružinou dejme tomu jen 7 diabolek byla přesnost velmi dobrá až výborná --- poslední 3 diabolky už přílišný tlak deformoval o zárážku která aretuje diabolky v bubínku - stačí jen povolit pružinu v bubínku.
S jednoranovým nabíječem je tento problém dokonale odstraněn - ale i ten je potřeba upravit (není určen pro Bukanýra) u této pušky je zásobník jištěn s pomocí magnetu který je v kostce kam se vkládá zásobník - u jiných pušek BSA je zásobník jištěn s pomocí manuálně ovládaného čepu.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 27 dub 2014 20:48

4 Alexus
No to si prave nejsem jisty jestli je problem pouze v zasobniku. Podivej se na stranu 9 a na prispevek od Jirina. Ten popisuje situaci kdy musel prevrtat cast hlavne a znovu ji vyvlozkovat s jinymi otvory pro privod vzduchu. Teda jestli jsem to spravne pochopil.
PS: Buccaneera SE jsem uz drzel v ruce a je to presne to co hledam a chci. No ale konstrukcni chyba by mi asi vadila.

S pratelskym pozdravem vassana.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 27 dub 2014 21:22

Aha to jsem jaksi nepostřehl moje chyba, zítra kuchnu bukouše co připravuju pro pána a zkouknu .... jestli je ta díra OK nebo jestli je to jak němci říkají arschloch ...
Co jsem rozebíral Bukouše co jsem na něj psal recenzi tam byla dírka o průměru necelé 4mm
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 27 dub 2014 21:57

4 Alexus
Tak to by jsi byl hodny. Hod sem potom prosim Te result. Jeste jedna vec me zajima, teda jestli to jde zjistit. Kdo delal hlaven. BSA si totiz drive delala hlavne sama, a vim ze byly docela kvalitni. Respektive na Skorpiona a dalsi drazsi pusky si je asi jeste dela. Tak me zajima, jak je to s Buccaneerem. Jo.

S pratelskym pozdravem vassana.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2014 03:06

Hlavně si stále BSA vyrábí sama
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
chicon
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2010 11:00

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od chicon » 28 dub 2014 07:53

Nejdříve musím říct, že v žádném případě nechci tvrdit, že je Buccaneer špatná vzduchovka a že mají všechny konstrukční chybu, to co tady budu popisovat, se týká pouze a jen mé vzduchovky a mých zkušeností s ní. Závěr, ať si každý udělá sám…

1) Zásobník - problém s košilkou a zásobníkem byl opravdu (podle všeho) způsoben mojí vinou (volšové ruce :D ) - diabolku jsem zastrčil moc hluboko, takže se dostala až za gumičku, která ji má držet na místě a tím pádem se košilkou opřela o zádržný kolíček, který je běžně v kontaktu pouze s hlavičkou diabolky (té to samozřejmě nevadí a nedeformuje se).

2) Hlaveň - bohužel musím říct, že alespoň můj Buccaneer "rozhodně měl problém se vstupem diabolky do hlavně", viz. dole přiložené obrázky. Nevím jak je na tom cal. 22, ale u mého cal. 177 se diabolka po průchodu nad vstupem vzduchu do hlavně zdeformovala. Problém byl právě ve velikosti otvoru pro vstup vzduchu z kartuše do hlavně - ten je moc velký a tím pádem diabolka do tohoto otvoru z části zapadla a "ustřihla se".

3) Celkové zpracování – jak už psal Alexxxus v recenzi, puška je celkově dobře zpracovaná, nikde není žádný otřep, všechno pevně sedí a nikde nejsou vidět nedodělky. Mechanicky je velmi jednoduchá, takže by snad neměl být nikde (v budoucnu) problém. Pažba je opravdu moc hezká a výborně se drží.
Přílohy
IMG_6779.JPG
IMG_6778.JPG
IMG_6776.JPG
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od strelec3751 » 28 dub 2014 16:11

No může být třeba napůl zlatá, ale pokud deformuje diabolky uvedeným způsobem a pro odstranění tohoto "neduhu" je potřeba ji mírně předělat, tak to tedy není nic moc.
Odpovědět