Neudelal jsem zkousku ZP praktickou cast

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alda7777
Příspěvky: 13
Registrován: 28 led 2011 06:13

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od Alda7777 » 28 led 2011 10:09

Pro karavana
S největší pravděpodobností se na zkoušce setkáš z jednou touto krátkou zbraní: CZ50,CZ70,CZ83,CZ75 , ale není to pravidlo můj známý se na zkoušce dokonce setkal i s Makarovem. Jestli ti můžu doporučit tak se o těchto zbraních našprtej co můžeš a pak pěkně komisaři vytři zrak.
8)


Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od BlackAdder » 28 led 2011 11:03

já tam měl kromě obligátní CZ 75 i 1911 a PPK a prý ať si vyberu co znám nejlíp - já se jak na sviňu prakticky seznámil jen s CZ 50/70 a 83, bezpečná manipulace je v podstatě vždycky stejná, ovládací prvky taky, rozborku jsem byl schopný aspoň popsat, pan komisař mi to nározně předvedl a byli jsme oba spokojení :D
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od all » 28 led 2011 11:47

Už jsem tu psal, že moje zkoušky byly (až na nervy) v pohodě, ale přidám ještě drobet. Dopředu jsem věděl, na jaký střelnici to bude a jakou pistoli mi s největší pravděpodobností komisař dá. CZ 83 to jistila. Nechtěl ale opravdu nic. Viděl, že to umim chytnout, že nechmatám po spoušti a nemířim na něj. Zeptal se mě, jestli bych ji uměl rozebrat. Po pravdě jsem mu řekl, že jistě, že jsem si zaplatil kurz a s touto pistolí není problém. Řekl, že to je fajn, že to mu stačí. To samé bylo s kozlicí a malorážkou. Ale asi půl roku na to dělal ZP můj známý. Byl tam jiný komisař a měl revolver, což mě dost překvapilo. Proběhlo to v pohodě, ale zarazilo mě, že tvrdošíjně trval na označení "bubínek" místo válec a kladivo nutil natahovat zásadně střílející rukou.
Alda7777
Příspěvky: 13
Registrován: 28 led 2011 06:13

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od Alda7777 » 28 led 2011 12:05

Na střelnici co chodím střílet se na zkouškách revolver dává do placu spíše pro zajímavost. Standardně se předvádí bezpečná manipulace s CZ83 a ostré střelby se provádí s CZ75. S dlouho zbraní manipulace broková dvojka a střílí se z brokové kozlice a u malorážky je to jasné naše krásná česká klasika CZ 455 STANDARD.
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od mocima » 28 led 2011 14:14

No jak to tady ctu, tak s laskou vzpominam na moje zkousky. Teorie samozrejme bez pardonu. No kdo se ucil za 5 minut nemel co delat.
Pak prakticka. 17.prosinec, venku -12 st. C, 10 cm cerstveho prasanu, vitr kolem 10 m/s. Na kratke jen prikaz nabijte a strilejte. Po 5. rane jsem vytahl zasobnik, ukazal prazdnou komoru. Pry i jedna desitka-ja nevim, obcas jsem v tom zvirenem snehu nevidel terc. :) Pak malorazka-5 ran. Nemyslim si, ze jsem vubec neco trefil, ale strilel jsem smerem, kde mely byt v te bile tme terce. A nakonec brokova kozlice. Prikaz komisare: na jeden z nich vystrelte a utikejte do tepla. Nemusime byt nemocni oba.
Holt lidi jsou ruzni.
A na morave jsou pry takovi srdecnejsi. Asi to tak bude. :)
Priste preju kolegum vic stesti na naladu komisare.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od harrykv » 28 led 2011 15:18

To DrobasMirek - kdybys napsal odkud jsi tak ti tady možná lidi řeknou kde to je i poradí co a jak. Nedělal bych z toho kovbojku.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od DrobasMirek » 28 led 2011 16:18

už jsem to tu někde psal.. Praha 4
parez83
Příspěvky: 36
Registrován: 09 pro 2010 20:11

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od parez83 » 28 led 2011 23:28

Usedl jsem před komisaře kde na stole ležela malorážka,dvojka,CZ75 a tušim cz 50.komisař mi řek atˇ si vyberu zbranˇ
Vzal jsem si 75.Ujistil sem se že není nabitá a tak ji chtěl rozebrat.Sotva jsem stáhl závěr a začal tlačit na záchyt závěru
tak mi poídá(tak to vratˇte zpátky,vidím že by jste to mohl dělat poslepu) a to je celý
jak malorážky tak brokovnice jsem se ani nedotkl(ZP A+B+E)
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od harrykv » 28 led 2011 23:50

Jo to znám, mě se povedlo něco podobnýho. Já se na rozborku připravoval na jinou zbraň a najednou koukám že tam leží ČZ50... tehdy jsem jí neznal. takže jsem koukal klukovi přes rameno jako že to okoukám, s komisařem jme na sebe koukli, očima si řekli, "jo chlapec to umí" no a pak jsem přišel na řadu, vzal jsem to do ruky a on mi řekl, nechte toho, vidím že jste připraven.... Kdyby jen tušil :D
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od koko » 06 úno 2011 01:46

Pro Drobase. Jsem taky ze 4. Termin mam 24.2 strelnice je Rajska zahrada na cernym moste: http://www.streleckyservis.eu/www/?p=kontakty.html
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od DrobasMirek » 06 úno 2011 17:48

já mám 21.2 střelnici čestlice.. by mě zajímalo jak to rozdělujou :twisted:
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od Kublajchán » 06 úno 2011 18:24

To máš podle trvalého bydliště. Pokud jsi z Prahy-východ, děláš zkoušku v Čestlicích, pokud jsi z Prahy 9, tak na Černým mostě.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od DrobasMirek » 07 úno 2011 09:00

Kublaj: no ale koko píše, že je taky ze čtyřky :wink:
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od Kublajchán » 07 úno 2011 12:29

Té krátké větičky jsem si nevšiml :D
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Neudělal jsem zkoušku ZP praktickou část

Příspěvek od DrobasMirek » 08 úno 2011 08:59

tak sem si včera dal školení bezpečný manipulace a prej u praktických budou kromě komisaře ještě 2 lidi jakože komise.. to je nějaká novinka?

druhá věc, že jak tu někdo psal tak se skutečně budou vybírat otázky jen z okruhu skupin, které jste si zaškrtli v přihlášce
Odpovědět