Nemecky ovcak napadl a vazne zranil dve male deti

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 úno 2007 08:11

Pánové, zcela obecně řečeno, za jakékoliv chování psa vždy a jednoznačně může majitel. Svádět excesy psů na jejich rasu, velikost a pod. je naprostá blbost. Může být zcela zkažený jezevčík a naprosto v pořádku staffordshir. Jakýkoliv trest by měl vždy a bezpodmínečně postihnout majitele. Je mi přes šedesát, celý život jsem měl psy různých ras a nikdy jsem neměl žádný problém. A bydlel jsem ve městě i v menší obci. Takže, majitelé psů, vždycky za jejich chování můžeme my. A neodsuzujme tak snadno, žádný z nás jsme u té události nebyli a nevíme, co se ve skutečnosti stalo. Ony malé děti často dělají psům ledacos. Podle mých zkušeností žádný normální pes dítě bezdůvodně nenapadne. A tenhle pes je podle vyjádření veterinářky zcela normální. A jak někdo prohlásil shora, že se pes špatně vyspal a chce si kousnout, tak u psů to tak oproti lidem nefunguje.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 09:43

Nepsali že je napadl ze zadu ?Když šli s mámou kolem? Ale to je jedno tohle všechno už jsou spekulace,důležitější je trest.Takže se ptám jak vhodně postihovat takovéto majitele?A dál co s takovým psem?
Já mám jasno,majitel pálka jako kráva a k tomu náhrada bolestného a trvalých následků (ze zjizveného děvčátka nikdy modelka nebude) A co se týká psa tak bych razil zásadu že jedinec který byť jen jednou zaútočí na člověka má být okamžitě utracen a důvody útoku mně nezajímají.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 úno 2007 10:11

to vito:

Nemůžu s Tebou ve všem souhlasit. Jako zkušený chovatel psů, na jakého ses pasoval, jistě víš, že mezi psy jsou rozdíly. Některý pes je chytřejší, bystřejší, některý živější, jiný je mazel a lenoch, jiný se těší na práci atd. Psi jsou rozdílní a to jak kvůli příslušnosti k určité rase, tak jsou rozdíly v povaze psů rasy stejné. To je neodiskutovatelné. Stejně tak s Tebou nemůžu souhlasit, co se nálady psů týče. Pes umí být veselý, smutný apod. Jak to v tom Jeseníku bylo nevim, ale slyšel jsem o napadení malého děcka zezadu. I kdyby ho to děcko před tim provokovalo a pes měl svůj blbej den (bolení zubů či cosi jiného), něco takového si nesmí dovolit. Pokud bych byl jeho majitel já, sám bych ho nechal utratit.
Naposledy upravil(a) all dne 14 úno 2007 11:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 10:19

all píše:to vito:

Nemůžu s Tebou ve všem souhlasit. Jako zkušený chovatel psů, na jakého ses pasoval, jistě víš, že mezi psy jsou rozdíly. Některý pes je chytřejší, bystřejší, některý živější, jiný je mazel a lenoch, jiný se těší na práci atd. Psi jsou rozdílní a to jak kvůli příslušnosti k určité rase, tak jsou rozdíli v povaze psů rasy stejné. To je neodiskutovatelné. Stejně tak s Tebou nemůžu souhlasit, co se nálady psů týče. Pes umí být veselý, smutný apod. Jak to v tom Jeseníku bylo nevim, ale slyšel jsem o napadení malého děcka zezadu. I kdyby ho to děcko před tim provokovalo a pes měl svůj blbej den (bolení zubů či cosi jiného), něco takového si nesmí dovolit. Pokud bych byl jeho majitel já, sám bych ho nechal utratit.

Nepasoval,jen sem s nima dělal.
Pokud jde o to co kdo a komu?Zajištěný pes by se na ty děti nedostal i kdyby mu dělaly cokoli.Mně vadí přístup a pokusy tohle různě omlouvat.Tohle se omluvit nedá a normální to není.Nehodlám se pokoušet dělat psího psychologa,prostě jsou věci které pes dělat nesmí a majitel je povinen mu v tom zabránit což se nestalo.
Ale pokračuj,aspoň se někam dostanem.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 úno 2007 10:29

to edel:

Můj příspěvek byl adresován vitovi. S Tebou zatím musím více než méně souhlasit. :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 10:42

No jo-já jen ať se něčeho dobereme.Ono to s chlupáčem není lehké a bez nich to lehčí nebude,takže jde o to jak dokopat lidi k tomu aby se staraly a dělali vše jak má. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 14 úno 2007 11:21

Nooo,tady nikdo neomlouvá to co ten pes udělal, jen reaguju na vzniklou rovnici pejskař a pes=parchant a zmetek :roll: :wink: 8)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 12:07

To-flipr11
Oprav mně jestli se pletu ale podle stavu ulic,je to z větší části více než trefné?
:lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 úno 2007 12:22

all: O.K. , já jsem se na chovatele nepasoval, ty asi jsi. / Bez jakéhokoliv zlého podtextu :) /. Jenom jsem si dovolil svůj názor, podložený zkušeností obyčejného dlouholetého majitele psů. :oops: A aby bylo úplně jasno, nejsem nekritický, ale v drtivé většině jsem se psy vyšel velmi dobře a mnohokrát lépe než s pány tvorstva. Pes totiž není podfukář a podrazák a pokud se k němu budete chovat slušně, tak pro vás bude cedit krev. Doslova. A proberte se svoje známé, kdo pro vás udělá něco podobného. Berte mě s rezervou, ale mě to autoritatvní " tak se musí utratit " rozčiluje. Buď ho necháme naživu, nebo ho zabijeme. A to jsem si myslel, že v binární soustavě fungují jenom ženské.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 12:35

Vito- all
Chlapy že do toho vkládáte emoce mně těší,jen prosím nesklouzněte do zbytečných osobních sporů,hulvátů je beztak dost /podívejte na mně/ takže spíš k těm psům a problémům pejskařů s dodržováním nařízení,vyhlášek a zákonů.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 úno 2007 13:11

O.K. Nemyslel jsem to zle(jestli to tak vyznělo - omlouvám se). Píšu tady jen svůj názor. Za tim, že tohle pes udělat nesmí, si stojim. Otázkou zůstává, nakolik je to vina psa a nakolik pána. Zku..it se dá i v jádru duše dobrák pes. Ale nechtějte po mně, abych vážil na jedné misce život a zdraví dítěte a na druhé život psa.
K tomu bordelu, co po pejscích všude zůstává můžu napsat jen tolik: Vyhláška je věc jedna a dohled nad jejím dodržováním věc druhá. Myslím, že každá obec má vydanou nějakou vyhlášku týkající se volného pohybu psů, povinnosti jejich majitelů odstraňovat exkrementy apod., včetně postihů, které následují při jejím nedodržení. To ale nestačí. Musí být někdo - městská nebo obecní policie - kdo dodržování musí kontrolovat. Proto v jednom městě nevíš kam šlápnout a v druhym bez problému.
Takže to edel: stěžuj si na obci (městě, magistrátu) a žádej kontrolu dodržování zmiňované vyhlášky.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 úno 2007 13:24

Prokrindáčka, vždyť jsem napsal " bez zlého podtextu ". A snad jsem se nevyjadřoval hulvátsky. Pokud to tak někdo cítí, tak se velmi omlouvám. A jsem nepochybně vždy pro slušnou diskuzi. Ale ty emoce se sem občas dostanou. Myslím si ale, že to někdy není na škodu. :lol: Samozřejmě souhlasím, že pes nikoho bezdůvodně napadat nesmí. Píšu záměrně bezdůvodně. A stejně tak souhlasím s tím, že je nesouměřitelný život a zdraví dítěte a život psa.
Vik

Příspěvek od Vik » 14 úno 2007 20:03

Viděl sem před chvílí citát "Všechny obecné soudy jsou nepřesné a nebezpečné." Já stím souhlasím a snažím se k tomu nikdy nezklouzavat.
O čem by tahle debata vlastně měla být. S tím co se stalo ti psi vlastně ani moc nesouvisí. Souvisí to s lidmi jejich chováním a velké koncentraci na malém prostoru. Řekl bych toto. Řešit důsledek není efektivní. Efektivní je řešit příčinu. Ale velmi často se může stát že příčina je tak nejasná nebo tak komplikavatelně uchopitelná, že se to v podstatě nedá.
Ten útok je ve své podstatě jen důsledek vývoje mezilidských vztahů. Je to stejné jako mezi majiteli zbraní, mezi majiteli aut etc. Někteří (automobilisti/pejskaři/zbraňaři...) sou lidé odpovědní, poctiví ohleduplní. S těmi problémy nejsou. Sou lidé ne přímo bezohlední, ale spíše jen řekněme neobtěžující se přemýšlet nad svými činy s ohledem na ostatní (s těmi problémy sou, většinou sou to věci způsobené z nedbalosti) a pak sou lidi arogatní, ktří dělají problémy cíleně. A samezřejmě lidi někde mezi tím.
restikce které sou zavedeny třeba za bezohlednou jízdu, nebo necháváni hoven na trávníku řeši pouze ten důsledek. Příčinna je někde jinde. Zdá se že současná civilizace není zdravá a lék není. Nebo možná je, ale jeho užívání není příjemné a bolí, když bysme to řekli obrazně, protože spočívá ve změně nás. Někdo tady má podpis:"Buďme tou změnou, kterou chceme vidět ve společnosti." Ekvivalent stareho: Verba docent, exempla trahunt.
Viděl sem pána s labradorem, který vykonával potřebu, a pán stál a celou dobu hleděl na opačnou stranu, a pak odešel, aniž by se ohlíd. Taky sem viděl pána jak pečlivě uklidil po své rotwiku. Lidé sou ruzní jak je formovaly životní zkušenosti. Někteří přišli na to že bezohledné chování je výhodné a přinese vív prospěchu než škody(jim) a chovají se tak. Někteří na to přišli taky, ale ani to je nepřimněje se tak chovat. U té první skupiny restrikce nemají vliv. Nebo možná negativní, sbíráš po svém psu odpad, a jednou si zapomeneš sáček a just potkáš poblicajty. To tě akorát znechutí. U druhé skupiny to pomůže, ale pouze pokud budou vidět nad sebou ruku připravenou je plesknout. U třetí nepomůže snad nic. Leda jim psa odebrat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 úno 2007 21:29

To-Vik
Tak jak sleduji patříš k těm prvním z nás,kteří mají potuchu o co jde.Cílem není útočit na skupiny (i když tím se nejsnáze vyprovokuje diskuze,občas to taky použiji).
Cílem je otevřít oči přelepené novinami a televizí.Je zcela běžné v naší společnosti,skupinově soudit.
Minule se tu řešilo zastřelení psa myslivcem a v závěru vyplynulo že všichni myslivci jsou špatní.Přístup pejskaře více méně nikdo neřešil.
Dnes řešíme pejskaře,nasměroval jsem to obdobně a hle pejskařů je dost.Takže vlastně to nejsou pejskaři ale pan XY.
No a u policistů jeto to samé kradou všichni a úplatky berou,nikdo však už neřekne že to je Ten a Ten pán.
Takže vlastně ti špatní jsou všude a je to řešeno přesně tak jak nám to naservírují média,jenomže nebezpečí těchto manipulací veřejným míněním nás v důsledku omezuje všechny.
Ale zpět k pejskům,co navrhujete pro zlepšení situace a co jsme mi samy schopni ovlivnit případně změnit?
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
pavelll

Příspěvek od pavelll » 14 úno 2007 21:34

nazdárek, tak mi to nedalo a také bych rád přispěl troškou do mlýna, zřejmně někdo považuje psi za zbraně vzhledem k tomu že se toto téma řeší právě zde (i když v některých případech by se to tak dalo chápat), já osobně se kynologii věnuji přes 10 let (NE profesionálně) a vím že za psa, ať je jakýkoliv "vždy nese odpovědnost majitel" ať jsem kdy slyšel o jakém koliv napadení psem tak VŽDY to byla buď nedbalost nebo lhostejnost majitele nebo odpovědné osoby! Na druhou stranu také vím jak někteří lidé včetně dětí, dokáží cizího flegmatického psa za plotem změnit v časovanou bombu, nebo adrenalinového chlupáče. Je toho poměrně dost co bych sem mohl napsat, každopádně jsou určité pravidla, vyhlášky a zákony, které kdyby se dodržovaly a nebo alespoň příslušné orgány na toto dodržování dohlížely, tak nebudou žádná napadení ani hovňousci na podrážkách, také odmítám házet pejskaře, pistolníky, myslivce atd... do jednoho pytle :!:
Odpovědět