Nejlepsi vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 22 bře 2005 20:16

hehe tak se nam to zjednodusilo :) tak jaky je Vas nazor? muj je tento:

XY=vetrovka CZ 200S (4,5 nebo 5,5mm)
YZ=Gamo Hunter 880
AB=vetrovka CZ 200S (4,5) nebo Tau 200

x=4

A ted vazne .. snad mi nechcete tvrdit ze jsou zde tak debilni lidi ze i na to aby z vlastni zkusenosti poradili, potrebuji navod? .. nebo ano?


Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 16:50

Nejlepší vzduchovka je ta moje Slávka 631 + Tasco 4*32. Do 50 metrů trefim téměř vše.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 24 bře 2005 08:10

A to by mne docela zajimalo .. jaky rozptyl dokazete se svou Slavii nastrilet na onech 50m .. zkousel jste to nekdy nebo se spokojujete s vedomim ze trefite vse? :)
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 24 bře 2005 09:09

Ten význam je jasný - trefí vše, co stojí na místě a není to menší než kýbl.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 24 bře 2005 23:02

Nechápu, proč neustále do diskuze vstupují lidé, kteří nemají k danému tématu co říct a kteří evidentně vzduchové zbraně nepovažují za plnohodnotné zbraně. Když jsem střelec z malorážky, tak přece nelezu do diskuze o vzduchovkách a neprudím tam, zvláště když o tom moc nevím...
Takže teď pro pána, který se ptá na to, kterou vzduchovku: sám mám Slávii 630 už asi 20 let, střílím čistě pro zábavu, ale snažím se vždy o co nejlepší výsledek. Nestřílím příliš na 10m na které se má vzduchovka správně střílet, ale spíš na větší vzdálenosti (20 až 40m). Za ty roky jsem prozkoušel hodně mířidel (dioptr, různé puškohledy), teď tam mám sportovní Bushnell 3-9x32. Na pušce mám také různé drobné "zpřesňující" úpravy (spoušťové ústrojí,pažba apod). Za ideálních podmínek a s kvalitním střelivem (naprosto nevyhnutelné při větších vzdálenostech) vleže s podporou mám na 40m rozptyl 10-ti ran v opsané kružnici 2 cm. Na 50 m jsem to nikdy nezkoušel, ale vzhledem k výsledkům na těch 40m by to nemuselo být o mnoho horší.
Mám i určitou zkušenost s Gamo 440; ta musí nejprve projít rozsáhlým tuningem, aby se odstranily různé kontrukční a výrobní problémy vyplývající nejspíš ze zeměpisného původu výrobce...Potom je také velice přesná, ale člověk nedokáže stejně zvládnout ten její zpětný ráz, který tu přesnost rozhodí. Jedině snad střílet ze svěráku?! Ten výkon je ale fakt impozantní (pozn. pro malorážkaře - na vzduchovku!). Takže moje doporučení na otázku nejlevnější použitelné vzduchovky zní Slavie 630,631 s mířidlem, které by nedegradovalo ale spíše dále zlepšovalo její dobré vlastnosti (zajímavé puškohledy s ještě zajímavějšími cenami se dají sehnat např. v Polsku, dioptr také není špatná volba) a není co řešit. Jsou tu sice ještě různé nabídky z Číny, ale zdá se mi zbytečné experimentovat s cizinou, která není odzkoušená, když tu sami máme velmi slušný výrobek a za velmi pěknou cenu. Měl jsem například v ruce španělskou vzduchovku Norica Europa, cena snad kolem 5-ti tisíc, vzhledově moc hezká, zajímavý systém (pevná hlaveň) ale výsledek katastrofa, zkráceně vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 25 bře 2005 10:20

Ze krapet odbocuju... Ja jsem jen zvedavy, s jakou kvalitou se bude potykat nova SLAVIA 634.
Presnost versus vykon. Pak by odpovedi na toto tema mohla byt prave tato zbran. Jelikoz jak uz tu nekdo napsal, nejde o to, ze existuje zbran za 40tis... ale jde zejmena o pomer cena/vykon. Vzduchovka nad 6tis je podle meho pro zabavnou strelbu na zahradce naprosty LUXUS.

No nechame se prekvapit novym vyrobkem.

O.P.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 25 bře 2005 13:26

Vzhledem k tomu ze bude mit 16J, a ucinnost pistu je stejna jako u ostatnich, bude muset mit o kus silnejsi pruzinu a tudiz vetsi zpetny raz .. a bude dle meho na tom stejne jako Gamo .. vykonem dobre ale presnost pujde dolu vlivem toho razu .. na presnou strelbu to chce PCP .. ale necham se prekvapit Vasimi zkusenostmi s novou Slavii ..

A k presnosti Slavie 630 na 40m .. nechce se mi verit tomu rozptylu do 2cm .. sam mam vzduchovku na 16J a na 40m uz diabolka dost pada .. co potom musi delat diabolka ze slavie 630, ktera ma tak 12J a min .. tam bych veril rozptylu 2cm po ladeni .. ale tak do 20m.. ale mohu se plest .. muzete to dolozit nejakym tercem?
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 25 bře 2005 21:29

http://www.sportwaffen-schneider.de/n_luftdruckwaffen/

HW 30 - € 149,95 (Nejlepší vzduchovka 4500 ksc :)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 25 bře 2005 21:46

Stejne jako Slavia 630 (pist - zpetny raz, presnost, rychlost strely v 4,5mm nejakych 170m/s) .. ale o kus drazsi .. co dal?
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 29 bře 2005 22:03

Takže k Slavii na 40m: terč žádný nemám (neschovávám je), ale i kdybych ho měl, nikde bych s ním neoperoval, takových terčů se dá hřebíkem vyrobit...Nejde mi o to za každou cenu dokázat své nástřely, je každého věc, bude-li tomu věřit nebo ne. Nejsou to ani tak mé nástřely, jako spíš Slavie, k dosažení takových výsledků s ní je žádoucí, v mém případě přímo nezbytné, omezit lidský faktor na minimum, zbraň musí být dokonale zafixovaná, v dokonalém technickém stavu (absolutně bez vůle mezi hlavní a zbytkem zbraně, o korozi nesmí být ani řeč, pružina, píst, těsnění, vývrt- vše v super stavu).K tomu slušný puškohled a sportovně (na fouknutí) naladěná spoušť, absolutní bezvětří a hmotnostně a rozměrově konstantní střelivo. Co se týče poklesu dráhy střely, je opravdu výrazný, mezi 20 a 40 metry je to o 25 cm. Energie je ale stále dostatečná na slušný nástřel, pro ilustraci prorazí nová Gamo Pro Magnum (hrot z plného materiálu) na 40 m s rezervou jednu stěnu plechové krabičky od diabol. Vtip je v tom, že pokud jsou splněny podmínky uvedené výše, pokles je vždy stále stejný, jednoduše řečeno, diaboly lítají obloukem ale dopadají stále do jednoho místa - zákony balistiky platí dokonce i pro vzduchovky...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 29 bře 2005 23:51

Gamo Pro Magnum rikas... ajaj.... tak jeste ze si sem ty terce nedal...

Gamo Pro Magnum je sracka ->
- nepresne lysovani
- velka hmotnostni odchylka

... ALE maji zrejme vysoke mnozstvi arsenu... jsou tvrde.

Nic vic nic min.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2005 05:28

Ano, konečně to tady napsal i skalní příznivce vzduchovky. Pří absolutním bezvětří. To ale v praxi nikdy není, a pokud je v okamžiku výstřelu bezvětří u střelce, pak skoro jistě není u cíle a naopak.
Balistika vychází jasně - třeba u ráže 308W na 300 metrů při rychlosti větru 35 km/h (což už je docela vítr, uznávám) je snos střely větrem skoro půl metru. Jinak ve vzorci pro výpočet se vyskytuje rychlost střely i hmotnost střely pod lomítkem, tj. diabolka je na tom několikrát hůř než střela z malorážky. Závěr si každý učiní sám.
Mimo halu nelze na 40 metrů tvrdit, že diabolky na 40 metrech pokaždé padají po stejné dráze. Není to pravda.
Další věc je, že jakýkoli jiný cíl než papírový nepočká, až ho trefíte. Doba letu diabolky na 40 metrů je minimálně 1/4 vteřiny a mezitím stihne i člověk udělat celý krok, natož nějaké malé zvířátko, to jich stihne i deset (zase namítnete, že jsou kratší, ale ono je taky menší - prostě terč v pohybu nemůžete trefit, o to tady jde).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 30 bře 2005 08:40

Pro pana se Super-Slavii .. diky za odpoved, mate pravdu az na to strelivo, nekolik druhu diabolek raze 4,5mm jsem testoval a diabolky Gamo byly temer nejhorsi (meril jsem odchylky hmotnosti) .. mel by jste zkusit strilet s JSB Exact .. urcite by jste byl mile prekvapen a mel by jste nastrel, se kterym uz by jste se mohl pochlubit. Myslim ze nejen mne by zajimalo, co umi dokonale pripravena Slavie na onech 40m.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2005 10:48

Asi jsem už příliš starý na pohádky ,ale o střelbě na čtyřicet metrů silně pochybuji.Podle mne se jedná o tzv."nové pověsti české".Vraťte se na zem a nepřehánějte.Jinak tohle forum ztrácí smysl.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2005 10:48

Asi jsem už příliš starý na pohádky ,ale o střelbě na čtyřicet metrů silně pochybuji.Podle mne se jedná o tzv."nové pověsti české".Vraťte se na zem a nepřehánějte.Jinak tohle forum ztrácí smysl.
Odpovědět