nejlepsi trefa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 06 črc 2007 22:14

Ne fakt ne, tak jsem to napsal blbě, max. ta straka a to jsem myslel, že se lekne, ne že se strefim - prostě náhoda. A pak asi 2 kosaky když nám lezli na jahody. Tím mě vytočili a když jsem měl po ruce flintu. Jinak fakt žádnej masovej vrah.... (trochu jsem to upravil, aby to tak nevypadalo):wink:


Neptunus

Příspěvek od Neptunus » 06 črc 2007 22:24

No nevim jestli se počítá flustačka- rulička z toaleťáku nebo z plastu(ta je lepší) na jedné straně přetažená ustřihnutým nafukovacím balónkem ofačovaným izolepou. Tak sem u babičky chodil a střílel kamínkama do všeo možného a všiml sem si bělásků jak sedají na kopretiny. :twisted: Na jednoho v letu jsem zamířil a vystřelil, a ono ho to chudáka rozpůlilo. :cry: Vzdálenost to byla 3-4 metry.

Jinak další super trefu sem teda neměl já, ale nedávno moja mama. S kámošem sme stříleli z patnácti metrů s 631 na terč s oporou v sedě. Mama řikala, že si to taky zkusí, ve stoje zamířila a vystřelila. My sme se jenom zasmáli jestli to vůbec bylo do terče- kámoš to šel zkontrolovat, a ejhle- devítka! :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 06 črc 2007 22:37

Na poli - tak asi 40-50 m zobali holubi. Z okna jsem do toho hejna plácnul starou Slávií 620 kuličkou - brok 10. Věřili byste na tu dálku a z boku, že jeden ten holub tam zůstane? Ostatní odletěli.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 06 črc 2007 22:42

Přemyšlim, brok č.10 je do vojenskejch vzduchovek ne? Jaky s tím mas zkušenosti, nepropadne hlavní když je r.4,46? Že bych zkusil vyzkoušel krabičku do normální 4,5mm.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 06 črc 2007 22:45

Jezdíval jsem na nadháňky na divočáky na Děčínsko se svou opakovačkou 6,5x57,jednou jsem střelil odbíhajícího lišáka na páteř a střela ho rozpárala po celé délce zad a podruhé když jsem mířil na lišku pod horizontem tak se mi za ní objevil blbec bez disciplíny co opustil lovecké stanoviště před koncem leče. Proto jsem začal brát na lov černé brokovnici dvojku. Jednu nadháňku,sotva jsme zastoupili leč a já jsem nabil S-Ball a broky,začly padat rány vpravo ode mě. Rudl divočáků běžel s kopce jako mezinárodní rychlík,nějaký kolega do nich zpředu vystřelil a prasata se rozdělila. Vidím jak mým směrem zamířil asi padesátikilový roček. Uháněl jako chrt,zprava doleva tak třicetpět metrů ode mě.Zamířím na ryj
vystřelím a kňourek jako by zakopl udělal asi tři přemety a zůstal ležet,jenom odkazoval rychlým třesem běhů.Rychle jsem přebil,protože každý myslivec zná obrnou ránu,ale roček zůstal ležet.Po odtroubení leče jsem se podíval na zásah.Bylo to těsně nad světlem skrz hlavu. A to má moje brokovnice jenom mušku a žádné hledí.
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 12 srp 2007 16:18, celkem upraveno 1 x.
Aquila non captat muscas
Piloot

Příspěvek od Piloot » 20 črc 2007 15:04

Mohlo mi byt tak 12 a u dedy na zahrade sem strilel ze vzduchovky. Uz me nebavily terce, tak sem zamiril na bombardaky sousedky co je mela zrovna na snure. Ne ze by to byl nejakej dobrej zasah, me se prave zdalo, ze sem je netrefil. Tak to zkousim znova a znova, tak po dvaceti ranach uz na to kaslu, ale do pul hodiny zvonek u dveri, sousedka, a svete div se. Trefil sem je, zblizka to slo krasne videt. Skoda, ze moji radost z dobre vykonany prace nesdilela i sousedka s babickou. Jen deda me pochvalil.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 22 črc 2007 09:09

Asi před 10 lety. ČZ, 9mmL, 200 metrů, střelnice. Spolustřílejcí z recese a po hecování "plivnul" po kotěti. Bingo:-(. Statistická pravděpodobnost jako u pádu meteoritu na vaší starou...
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 22 črc 2007 11:37

Před mnoha lety jsem střílel libovolku na 50 m. Kamarád vedle střílel na 25 m Margolinou.
Jen ze srandy hodil margolinu k boku a vypálil na můj teč. V terči nic, ale propiska, která visela pod terčem byla na dvě polovice...
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 črc 2007 06:49

Sobota - závod v Olomouci , dvě rány na vzdálenost 100m. Rozhodnutí rozhodčího po kalibraci je napsáno na pravo :cry:
Poučení je - střílejte čitelně nebo budete přicházet o body :lol:
Přílohy
Dvoustrel.JPG
223rem. Sierra 69gr. HPBT
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 23 črc 2007 10:46

Balda píše:Sobota - závod v Olomouci , dvě rány na vzdálenost 100m. Rozhodnutí rozhodčího po kalibraci je napsáno na pravo :cry:
Poučení je - střílejte čitelně nebo budete přicházet o body :lol:

Kalibrace terce by mela prozradit dve rany. Ani to se nestalo?!
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 23 črc 2007 17:32

Balda: Pěknej dvojstřel! To tomu rozhodčímu ani nevadilo že je to mírný ovál? Vím jak tohle jednání rozhodčích nas..e. Příště se pořadatel bude divit že má malou účast.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Smekám, pane Baldo

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 23 črc 2007 20:11

Pane Baldo, to smekám. Vy být sniper ve 30. letech min. století, tak to Áda dostal do škeble už někdy po "mnichovském pivním puči":-). R
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 črc 2007 21:36

qwer : Rozhodčím tu práci nezávidim a v mém případě tech 10b. na víc situaci neřešilo tak že se ani neprotestovalo ...už tak sem to mel dom 250km. vše by se tím jen protahovalo.
-------
Bobby s Lugerem: - bohužel v tech letech se teprv narodili moji prarodiče tak že jsem nemohl sloužit :wink:
Skeetworm
Příspěvky: 18
Registrován: 11 črc 2006 13:14

Moje trefa

Příspěvek od Skeetworm » 25 črc 2007 21:20

Já přispěju s příhodou, která se mi stala asi před týdnem. Zkonstruoval jsem si prak střední velikosti s nějakou 4hrannou modelářskou gumou a šel jsem ho testovat na zahradu. Terč: ešus visící na plotě dnem ke mně. Dálka: cca 15 m. Střelivo: oblázek cca 1 x 2 cm. Natáhl jsem to jen tak směrem k tomu ešusu, bez pořádného míření, pustil a ejhle: šutr to vzal nejkratší cestou směrem k středu ( fakt středu ) ešusu, kde udělal slušný důlek a s hrozivým vzzzummm příletěl zpátky a prosvištěl mi těsně u ucha. Od tý doby střílím prakem raději do jinejch věcí... :)
Dírus

Příspěvek od Dírus » 25 črc 2007 22:39

Tak to moje nejlepší trefa se stala na zahradě mýho kamaráda.Stříleli jsme jen tak ze srandy když koukám kolem rododendronu lítá čmelák.Jen co si sednul do květu tak jsem po něm vystrělil a věřili by jste tomu žě jsem ho asi na 6m trefil přesně do půli těla???!!!Čmelák se jenom vysypal z květu na zem.Když jsem se do květu podíval zbyla tam akorát dírka po diabolce :lol: .
Odpovědět