nejlepsi trefa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bartus

Příspěvek od bartus » 15 led 2007 18:03

Slavia 630 stará 40 let - na 4 metry sedící sršeň, první ránou. Vůbec jsem nechápal, jak se mi to mohlo podařit.
Perkusní revolver Remington cal. 44, na 50 metrů třetinková plechovka od piva. Taky první ránou a víckrát už se mi to nepodařilo.


Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Acurate » 15 led 2007 19:11

Za drahně minulých let nám chodil na slepice jestřáb. Soused jednou popadl malorážku a vypálil. Slepice to přežila - střela šla srz zobák a vylétla přímo prdelí ( slepice měla zrovna hlavu nahoru ). Jestřáb to nepřežil, neb ji držel zrovna za tu prdel. Výška byla odhadem asi 30 metrů. Od té doby se u nás žádný jestřáb neukázal. :oops:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 led 2007 08:53

Včera se mi povedla pěkná trefa, ale nevím, jestli se to počítá. Posuďte sami: ve sklepě nám běhal potkan jako prase. Původně jsem si chtěl skočit pro flobertku, ale nedá se tam pořádně svítit, takže bych stejně nejspíš prd trefil a ještě zbytečně rozsekal stěny. Tak jsem ho nechal na pokoji (otrávená návnada se o něj beztak postará). Jenom jsem po něm na rozloučenou vrhnul briketu. Na cca 7 metrů jsem ho sejmul tak, že už se ani nehnul :lol: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2007 09:19

To-Slim Jim
Přesnos briket je až udivující :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 led 2007 09:23

Jo, taky mě to překvapilo, zvlášť vzhledem k tomu, že většinou netrefím vrata vod chlíva na dset kroků. Inu, povedlo se. Zarážející je taky ta síla, co jsem do to toho úderu dokázal vložit. No, přece jenom to bylo s rozběhem...
Možná si na potkany pořídím briketomet. Munice je levná a často i opakovaně použitelná, přesnost jak vidno dostačující 8) ...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 19 led 2007 09:40

V Děčíně sme stříleli 858 na 200 metrů,pak sem si jen tak ze srandy dal glokem ve .40 na tu nekrytě leřící figuru zásobník.Terč sem trefil z patnácti ran jednou a rovnou do desítky.Mířil sem tak min.metr nad.Mimochodem,kluci co maj čz75 na 100 metrů tu figuru pěkně provrtávaj,já se netrefím.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 19 led 2007 11:27

Doogs píše:V Děčíně sme stříleli 858 na 200 metrů,pak sem si jen tak ze srandy dal glokem ve .40 na tu nekrytě leřící figuru zásobník.Terč sem trefil z patnácti ran jednou a rovnou do desítky.Mířil sem tak min.metr nad.Mimochodem,kluci co maj čz75 na 100 metrů tu figuru pěkně provrtávaj,já se netrefím.
Hold stará dobrá CZ75 :lol:
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 led 2007 13:27

Před několika lety jsme se chystali odjet ze střelnice k domovu, kluci se ještě pokoušeli Hermexem poslat dolů sklopku na 50 metrech ( průměr lehce pod 20 cm) a nějak se jim to nedařilo. Vzal jsem z legrace Norníka, zamířil, a na první ránu byla dole. Pro jistotu jsem to neopakoval :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
danyv

Příspěvek od danyv » 08 bře 2007 03:22

Taky mam nezapomenutelnou trefu...prakem! Kdyz mi bylo asi patnact tak sem se prochazel v jizni Alberte tady v Kanade kolem jednoho jezera nad kterym poletovalo asi 5-6 vlastovek. Ze srandy sem po nich vyslal sklenenou kulicku asi tak na 40m a bac ho. Jedna spadla do vody. Nebyla mrtva a trochu se mrskala na hladine a jak se na to s bratrancem divame s urcitym pocitem smutku, najednou voda zavarila a vlastovka zmizla. Od te doby sme s toho jezera vytahli desitky stik.
:lol:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 08 bře 2007 11:05

Nu - snad radsi ani nebudu psat, kterak jsem jako sedmilety kluk u babicky na prazdninach v Krasne Lipe obchazel se starsim brachou a bratrancem stare fabriky a z cca. 50m se trefoval se do oken prakem - uspesnost byla pomerne prekvapujici :-(
Pak jsme jednou trefily okno sousedova baraku - ja byl malej, na me to nikdo nesvadel, ale bracha s bratrankem museli pak hodne dlouho chodit se sberem a chvili meli problem si sednout na vlastni zadek :-)
Uživatelský avatar
HAD
Příspěvky: 28
Registrován: 04 úno 2007 01:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HAD » 08 bře 2007 13:59

Udělal jsem si moc hezkej prak. Mimochodem, člověka až překvapuje, jak přesně se s ním člověk naučí střílet. Šli jsme s tátou na ryby a na rybníku bylo stádo kačen :D Ty krávy nezajímalo nic jinýho, než náš splávek. Táta to nevydržel, chopil se praku a vyslal jednu po hladině.......v neděli byl oběd, dostala to na hlavu. Od tý doby říká, že kačena od myslivců musí být trefená jedním brokem na halvičku, jinak ji nechce :-)

Pak mám ještě jeden hezkej zásah já se vzduchovkou. Stařičká slávie. Střílel jsem u babičky na dvorku do terče. Kdo jako malej střílel ze vzduchovky, určitě ví, že terče přestanou po čase bavit a člověk hledá cokoli jinýho, po čem prásknout. Asi 10m ode mě byl sloupek ze kterýho tčel VODOROVNĚ asi 3mm silný drát. Když zazvonil, nechtrělo se mi věřit. Ze stoje, bez opory. Byla to první rána, pak už se to nepodařilo.

Pak jsem to schytal jednou prakem do zadku já od kamaráda. Na slepo to vzal skrz rákosí. Slyšel jsem několik cvrnknutí o stonky a pak už jsem řval. On se zase hezky proběhnul :-D
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost.............ale neřekli která
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 06 črc 2007 19:41

No tak se Vám taky musim pochlubit trefou. Myslel jsem že se pták lekne, ne že ho bohužel zabiju. Straka sedela tak 60-70m na stromě, nebyla skoro vidět s mym puskohledem 4×20. Tak jsem to zkusim, namířil jsem asi 20cm nad ní a pic. Bylo po strace, nechápal jsem to. Střelivo Gamo TS-10. Chudák pták, ale co nadělám.

Pak jsme ještě s kamarádem stříleli vosy, sedali vzdycky na takovy prkno. Asi z metru bez puškohledů. Uspěšnost tak 65%. Vzdycky bud odletěli 3 metry nabo byli na kaši.
Naposledy upravil(a) WohlmuthOta dne 06 črc 2007 22:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 06 črc 2007 21:12

WohlmuthOta> a muzu na tebe taky zamirit a pic??

... Pred asi 10ti lety sem mel zlamovaci pistoli CZ, uz si nevzpomenu na typ. Turecka BLOW H01 vypada hodne podobne. Praskl sem si jen tak nazdarbuh cistici ranu na zahrade :oops: , slysel sem jak projektil zasvistel listim stromu a zuch neco z nej spadlo. Sykorka, primo nad zobacek...bylo me ji hodne lito, tak od te doby strilim jen do terce. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 06 črc 2007 22:07

Řikam to byla totální náhoda. Kdybych chtěl tak se do ní nemůžu trefit. Jinak střílení ptáku nepatří mezi moje hobby. Takže v klidu...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 06 črc 2007 22:10

WohlmuthOta sorry, ale z toho co píšeš to vypadá úplně jinak
Odpovědět