nejlepsi trefa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 07 čer 2006 14:14

Jo a ještě jsem si vzpomněl na můj nejlepší zážitek z brokovnice. Dvojstřelů na bažantím, zaječím i kachním honu i na brokové střelnici jsem zažil dost a nějak si je ani nepamatuju ale pamatuji si jeden konkrétní z honu na kachny. To jsme zatahovali rybník, ale jedno křídlo dorazilo a obstoupilo rybník dříve než naše křídlo které se po poli v řadě za sebou a velkých odstupech blížilo k rybníku a já šel úplně poslední. No a kachny se samozřejmě vznesly dříve než naše křídlo dorazilo a ty co přežily se vydaly na druhou stranu. Takže to vypadalo že si naše křídlo nestřelí ani ránu. Najednou se ještě z rybníka vznesly dvě kachny, obkroužili celý rybník ale nikdo z křídla které už tam bylo je netrefil a pak se vydaly přesně nad hlavami našeho křídla pryč od rybníku. Byly už dost vysoko a všichni z mého křídla po nich vypálili dvě rány a nic. Zbýval jsem já poslední a všichni účastníci honu po mně koukali a jak mi potom řekli, čekali, jak i já bouchnu dvě rány pánubohu do oken. Jenže já obě kačeny trefil a to velmi rychle za sebou. První kachna dopadla možná metr ode mne a druhá cca 15 metrů za mne. A dodnes mě na srdci hřeje jak si vzpomenu jak mi většina účastníků přišla pogratulovat. Při běžném honu si většinou zásahů druhých nikdo moc nevšimne ale tehdy na mne koukali úplně všichni a taky to všichni ocenili.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 čer 2006 16:13

Já mám tyk pár vtipných zásahů. Jednou jsem jen tak pro legraci střílel z lávky a nad rybníkem lítala taková velká vážka. Náhodně jsem jí sundal asi na 10m :D No a pak jsem jednou vylepšil svou milovanou S631 a dal si před přístřešek na nářadí terč na desku a střílel jsem - dělalo to pořád takový divný zvuky no a když jsem se šel podívat, tak jsem zjistil, že deska je skrz a ty divný zvuky dělali rozstřílený zářivky, který byly opřený asi 2m za tou deskou a otec je plánoval instalovat do graráže :o Kámoš pak jednou trefil svojí ségru do zad malou kuličkou rybízu a musím říct, že účinek byl až překvapivý - s brokem si to moc nezadalo. Jo jo, život není peříčko :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 08 čer 2006 00:08

Někdy v r.1978 jsem vyhrál takový pouťák ve sportovní pistoli - střílelo se to v bývalém hliníku - ďoura v poli asi 100-150 m dlouhá. Na 25 m terče, za tím louže, tráva, bláto... Na konci toho hliníku byla kaluž a na ní plavala PVC bílá flaška od oleje. Prej "když jsi tak dobrej, trefíš to?" nadsadil jsem tak asi metr a něco nad ni a dostala to (třetí ranou) - kluci mi říkali, kde stříká voda.

Jeden známý střelec pořádal závody v pohánění MAJKY - teda prázdné plechovky od ní. Položila se na zem a rychlopalkou se honila bez zastavení od sebe. Nesměla se přitom prostřelit, ani zastavit, furt kutálet a střílet pod ni, aby ji kulily jen ty spršky hlíny. Rekord měl myslím přes 70 m.

Kamarád byl na IPSC závodě v Plzni - byla tam špička od nás i z ciziny, účastnil se tehdejší mistr světa. Novináři kolem něj, postavili mu popr na 50 m a aby ho trefil svou čízou v r.0.40. Ne a ne. Kamarád vytáhl svou Beretu a z chodu, bez míření tam "hodil" ránu - cvak a popr se skácel. Chtěli to zopakovat, ale on se nedal přemluvit! Věděl proč!

Sešteloval jsem si spoušť na ČZ 50 a potřeboval jsem ji vyzkoušet, jestli nemá "hrby". Terčová střelnice byla obsazena, tak jsem to zkusil na "vpřed běžící figuru". Protože by mě to na 25 m nenutilo k jemnému spouštění, "jel" jsem na 50, 100 a 150 m. Na 150 m hrubou muškou, mířeno cca 2 m nad hlavu byl celý zásobník v kolenou!

Střílely se figury. Kolega proslulý svou přesnou střelbou přepůlil 5 "paňáků" - vypálil pozdě, ale zcela přesnou centrovku, takže se figura vždycky "poklonila". Nechtějte vědět, kolik ho to pak stálo kořalky!

Na vojně jsme stříleli "jen tak" ze ZKM 451 - mj. taky na brabčáka, který seděl na ostnatém drátu - tak na 20 m. Rána padla, brabec sedí. Asi je hluchej, napadlo mě a jdu se podívat. Kulka mu strhla lebeční kůstku, odhalila mozeček - byl v podstatě mrtvej, ale seděl na tom drátu dál - stačilo cvrnknout.

Stříleli jsme sportku v Dobrušce. Figury chycené jen dole, ruční otáčení, ty se kymácely... Během střelby chodil za figurami bažant a to, co dopadající kulky vyrážely ze záchytného valu, zkoumal, jestli tam není něco k zobu. Deset střelců, každý 35 ran (když šli k terčům rozhodčí, bažant podešel, aby nerušil, ale jen se schovali do krytu, už tam byl zpátky). NIKDO po něm nevystřelil!
Jo, ono by se našlo historek....
Naposledy upravil(a) Fantan dne 09 čer 2006 11:07, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Crusader

Příspěvek od Crusader » 08 čer 2006 18:52

Na cca 10m přestřelit provázek s rozhoupanou 2l PETkou plnou vody, provázek délka cca 1,5m, rozkmit cca 1m. (Amplitudu už nevím cca 1,5s.?) Přestřelení provést ve "svislé poloze" provázku, tedy když má největší rychlost, zhruba v polovině jeho délky.

Zbraň - Slavia 631 bez úprav, standardní mířidla.

1-4 rána nic.
5 rána - provázek zadrnčel, roztřepil se ale flaška neupadla,
6-8 rána nic,
9 rána - přestřeleno.

Pro velký úspěch jsem si to zopakoval ještě jednou - publikum nevěřilo, že to byla náhoda - a výsledek téměř stejný, pátou ranou brnk, desátou šla dolů...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 čer 2006 19:34

Tak já teda taky dvě přidám.

Kdysi v dobách Svazarmu jsme na venkovské střelnici "trénovali" a vzali jsme ssebou taky Margolinu. Protože jsme byli všichni flintaři, byla tam spíš pro zpestření. Měli jsme ssebou kolegu kuřáka, my na něj, že s tím smradem akorát otravuje, on, jako že by rád skončil, ale nemá motivaci, až přišel na to, že postaví svůj plynovej zapalovač na 25m, každej z nás nekuřáků, že máme 1 ránu z Margoliny a když ho někdo trefí, že teda skončí (byl si jistej, že to zapalovač přežije). No, nepřežil, PRÁSK, exploze, no a dodneška borec nekouří. Když mě potká, vždycky mi to připomene. Druhá taková by se mi nepovedla.

Na předváděčce klubu historickýho šermu měli ssebou borci perkusní pistoli a snažili se na 25 m trefit redukovanýho zelenýho troubu. Povídám, že bych si taky střelil. Bylo to samý hahaha, hohoho, ty jsi ten sportovní střelec, tak se ukaž. No, vystřelil jsem, jen to cvaklo a že prej je zanasenej piston. Dotyčnej chtěl pistoli máčet do vody kvůli bezpečnosti a jiný kraviny. Povídám, že to spravím, tak jsem piston vymontoval (stažená p..el, protože pistole naládovaná), vyčistil jsem ho, namontoval a povídám, že si teda tu ránu zopakuju. Prej tak pojď frajere. Padla rána a že prej to není vidět, tak k terčům. Při bližší prohlídce zjistili, že vypadla číslice 10. Tak jim spadla čelist a možná se to tam učej dodneška. Druhou takovou bych taky nedal.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 09 čer 2006 19:08

Jednou vecer jsem si hovel ve vane,kdyz tu na me z poza pracky vykoukla malá miska.A tak jsem zarval na zenu at me prinese vzduchovku a diabolky.S nadávkami jako ze jsem magor atd me ji prinesla.Jednou ranou bylo po misce,kachlicce a po zrdcadle.To si neumíte predstavit co jsem dostal jmen. :lol: :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 čer 2006 19:16

a ta miska byla skleněná nebo porcelánová?? nebyla to náhodou myš??? :D
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 09 čer 2006 19:28

Byla to mys.Blbne me klávesnice,tak sorry :? :lol:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 09 čer 2006 21:23

Tak to jsou slušný výmluvy :lol:
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
LEON

Příspěvek od LEON » 18 čer 2006 22:36

Ja jeste na nejlepsi trefu cekam ale zapracuji na tom
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 18 čer 2006 23:51

Kupovali jsme s kamaradem prvne prebijenky od Limitu a sli jsme je vyzkouset... Kamarad si tak strilel, pritahl si terc, motalo se mu to solidne kolem stredu. Ja si s tercem odjel na 15m, vystrelil jsem 10 ran v case asi 20 sekund (s tim, ze si zahraju na Mela Gibsona a Smrtonosnou zbran - smajlik v terci), terc jsem si pritahl a byl tam - 2 oci, 1 nos a 7 puloblouk - pekne soumernej... Nikdy predtim ano nikdy potom uz se mi takovejhle smajlik nepovedl :-) Kamos odchazel pomerne posmutnelej :-)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 11 led 2007 17:58

kdyz sem byl maly decko tak sem se starsim brachem hazes sipkama do terce co sme meli na dvorku. no a kdyz si sel bracha pro svy 3 sipky ktery tam hodil, me to nejak nebavilo cekat a jednu sem tam lupl. no to by ste museli videt jak bezim a honi me bratr se zabodlou sipkou v hlave, ted me to pripada smesny, ale kdyz me chytil, tak to takova prca nebyla :oops:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 11 led 2007 22:10

Před asi 15 lety jsem si byl zastřílet se známým, který si zrovna koupil novou perkusní flintu, myslím že to byla Hawken 0.45''. Pochopitelně jako nová potřebovala nastřelit. Ale měl tam ještě revolver a zkraje střílel z něho. A prej: Klidně si z tý flinty zatím práskej, já to budu dělat až potom, co skončím s revolverem. Tak jsem naládoval a střelil. Na 50 metrů jsem netrefil terč, ale zahlédl jsem ve valu, kam střela dopadla bylo to tak v úrovni levého okraje terče a cca 15 cm pod. Tak jsem u druhý rány přenesl záměrnej bod doprava a nahoru a odhadl jsem to docela přesně - byla to hned čistá desítka. Tak jsem dal ještě pár ran a byly to samý devítky a desítky. Hawkenka má napínáček, tak to nebyl zas takovej extrémní výkon. Pak on jako že bude už nastřelovat, tak se jí chopil a... Nic v terči! To je divný. Znovu... Zase nic. Na mně: Jak jsi to dělal? Vždyť jsi měl všechno uprostřed! Já dělal blbýho - já nevim, ukaž, ještě to zkusím. Práásk! Další devítka. To přece není možný! Znova střelil on - zase nic v terči. Ještě chvíli jsem ho nechal dusit a pak jsem mu to řekl. Ale faktem je, že muška se musela pilovat fakt hodně! :wink:
Bez ohledu na to mizerný nastavení miřidel ale ta perkuska na mně udělala dojem - nesla opravdu přesně, pořád do stejnýho místa.
Naposledy upravil(a) Harquebusier dne 12 led 2007 11:36, celkem upraveno 1 x.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 12 led 2007 10:11

Kdysi jsme šli na ryby. Kamarád s prutem a já se vzduchovkou. K jeho pramalé radosti jsem střílel na každý stín, kerý se mihl pod hladinou. Když jsem si dal pauzu, podařilo se mu chytit takovou "čudlu" mrňavou. Když s ní šťastně pohupoval na vlasci, vystřelil jsem po ní - a ryba zase zmizela pod hadinou. Při bližším ohledání jsem zjistil, že diabolka přesně v polovině přestřelila háček...

Ukazoval jsme kamarádům na zahradě vzduchovku po dědovi - tvrdili, že s tím krámem se nedá nic trefit. Cca na 10 metrů jsem vystřelil na vosu, která seděla na listě okrasného keře - a vosa zmizela. Když jsme přišli blíž, v listu byl krásný pravidelný otvor, který po stranách lemovalo šest nožiček a tykadla... :-)

Co bych za takové trefy dal teď.... :-)
mc.gyver
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2006 12:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mc.gyver » 12 led 2007 10:42

No nevím zda to sem patří a zda se to vůbec dá považovat za trefu ,ale povedlo se mi tohle.J tomu už mnoho let na zpět bylo to ještě za totality.Když jsem z kamarádem vyhandloval pár věcí za starou vduchovku.Kterou jsem si moc přál.Byla to nějaká ČZ 236,nebo 326 něco takového.Nebylo to střelby neschopné tak jsem to rozebral vyčistil sehnal nové péro a místo kůže tam narval silon ze 631.Za pár dní se stavěl kamarád že chce vidět jak jsem s ní pokročil.Šli jsme do stodoly a nic na střílení tam nebylo kouknu ven a na drátech rozhlasu seděl vrabec.Chtěl jsem zamachrovat a říkám sleduj jak ho sejmu bylo to asi na 7-8 metrů.Opřel jsem se o vrata zamířil a vrabec byl dole."co to?"
Já jsem nestiskl spoušť a vrabec se válí na zemi.Zlomil jsem vzduchovku,ale diabola tam byla péro natažené a vrabec mrtví.Šli jsme se na něj podívat a žádnou krev ani díru jsme nenašli.Asi ho trefilo když viděl čím na něj mířím :-))
Odpovědět