Nejlepsi sprej na obranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Snyfls » 26 pro 2010 21:57

....
Naposledy upravil(a) Snyfls dne 31 srp 2011 20:15, celkem upraveno 1 x.


vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od vojnar » 26 pro 2010 22:02

smazáno
Naposledy upravil(a) vojnar dne 05 úno 2011 20:37, celkem upraveno 1 x.
Kde traktory končí,Niva začíná
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Kubajzz » 26 pro 2010 22:03

Moje pořadí mezi volně dostupnými zbraněmi je:
1. dvouhlavňová předovka
2. taser
3+4. plynovka a nůž
5. sprej
6. teleskop
7. boxer
:wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od duffioso » 26 pro 2010 22:28

Snyfls píše:A pokud by to byla ostrá, asi by tě těžko nechal pistoli vytáhnout a vystřelit. A pochybuju, že budeš proti někomu kdo ti mává před obličejem pistolí, o které nevíš, jestli je ostrá nebo ne, tasit ostrou, aby tě on mohl okamžitě picnout.

A co z tohohle vypliva?Ze to co mas za pasem je uplne zbytecny a pokud to nahodou prezijes,mel bys to odevzdat.Tak to chapu ja.A nebo se mi IQ smrsklo o nejakych 70 dolu a pak se omlouvam a jdu se objednat do Dobran.Ikdyz v takovemhle stadiu kretenismu,nebo demence by mi to asi bylo jedno :lol: .
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Snyfls » 26 pro 2010 22:49

....
Naposledy upravil(a) Snyfls dne 31 srp 2011 20:19, celkem upraveno 1 x.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od duffioso » 26 pro 2010 23:10

Jenze ty asi moc o zakonu nevis,vid?Protoze kdy jindy bys mel pouzit zbran,kdyz ne v dobe,kdyz jsi zbrani ohrozen?A nebo jen tusit ze ma zbran za pasem,odprasknout ho,pak mu ji vytahnout(pokud ji ma) a dat do ruky?Ty totiz smis uzit zbrane,az kdyz jsi zbrani ohrozen.O tom jestli to byla NO rozhodne soud.Muzes pouzit strelnou zbran i pri obrane proti nozi,ale praxe je takova,ze bys uz mel bejt porezanej.Je to tu slozity,ale aspon ta moznost branit se,tu je.Ja vim,ze je to klise,ale lepsi je aby te dva vedli,nez ctyri nesli.

Kubajzzuv zebricek je ale fajn,nezklamal :D
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Snyfls » 26 pro 2010 23:37

....
Naposledy upravil(a) Snyfls dne 31 srp 2011 20:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Biggles » 27 pro 2010 00:01

Hlavně bych nekupoval spreje někde na tržnici, ale pořídil si výrobek osvědčené firmy (napadá mne SabreRed, ale určitě existuje i dost dalších výrobců). Ohledně druhu ("tekutá střela", atd.) se nedá dost dobře říct, co je nejlepší, pro každé podmínky a použití mají jednotlivé druhy plusy a mínusy, takže bych doporučil si vyzkoušet různé výrobky. A co se týče látek, opět není žádná zcela univerzální, ale OC se jeví poměrně zdatně.
2 Snyfls: Pokud vynechám, že jsi dosti OT, tak hlavně meleš vpodstatě blbosti. Vždy záleží na situaci a schopnostech jedince, leckdy situace vypadá mnohem beznadějněji než ve skutečnosti je.......
edit: K těm předovkám na obranu, bych jen podotknul, že na ochranu domova se mi jeví jako použitelná varianta, ale na nošení hračky u sebe je to dost nepraktický vehement. Ne že by to vůbec nešlo, ale pokud budu brát zbraň kat. D, tak jsou obvykle dosti rozměrné (repliky historických zbraní), celkově manipulace s černým prachem není zrovna z nejkomfortnějších, nemluvě o (podle mne) nízké bezpečnosti (ať už vyplývající z materiálů, tak hlavně z principu zbraně), pokud by se mělo jednat o perkusní revolver, tam se situace dosti zlepšuje, ale na něj je již třeba zbroják.......
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

lRe: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od duffioso » 27 pro 2010 06:12

Biggles: v podstate s tebou souhlasim,az na ty predovky.Ten nekolikrat zminovany derringer,treba GG,ktery tu ma i vlakno je vyborna zbran po nakrmeni poda podobnej vykon jako .45acp.Jinak samozrejme 50cm replika pistole bounty apod,je blbost
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Biggles » 27 pro 2010 06:39

Ale jo, výkonem to nejspíš bude v pohodě stačit (podle "nasypání"), jen prostě mi to nepříjde úplně nejlepší, když vidím u známýho ty kejkle na střelnici s předovkou.
Reiily
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2010 07:56

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od Reiily » 27 pro 2010 08:09

Zdravím pánové,
Musel jsem se zaregistrovat a zeptat se na pár věcí.Chtěl bych vědět když se tady řeší sebeobrana jestli je tady nějaký uživatel, který v ohrožení vytáhl pistoli a postřelil ůtočníka třeba do břicha nebo do nohy. Nebo jestli člověk kterej byl jako poškozenej, koukal plynovkáři do hlavně , zjistil že má plynovku, vytáhl ostrou a postřelil ho do břicha nebo do nohy. Já si myslím že v tomhle stáťe co se týče sebeobrany to je hodně špatně pořešený a myslím že poškožený se může hodně rychle dostat do pozice ůtočníka.Sice máte každej zbraň a každej jste podle příspěvku schopni v ohrožení tasit a zabít ve vteřině ale musíte si hoši uvědomit, že tady nejste ani jeden z vás v Americe tady jdeš bručet raz dva.(tou Amerikou jsem myslel že tam jsou malinko jiný zákony než u nás) :--) A chtěl bych vás pak vidět až by jste dělali nějakýmu pánovi milenku :D Třeba deset Jahrů. Nebo nějakýmu chytrákovi platit do smrti ?(myslím tím že bude po vaší sebeobraně mrzák) :--) Myslím že ač jste drsní chlapi až zocelení vojáci, tak je možný že by vám , už třeba i při tom že už má třeba většina z vás rodinu zbyly tak max. oči pro pláč.
Naposledy upravil(a) Reiily dne 27 pro 2010 09:26, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od PEPAN » 27 pro 2010 09:17

taky to vidim takňák, než dělat za mřížema někomu čubu, nebo třeba zůstat venku ale přijít o papíry to radši do kytek( v sázce je příliš mnoho :evil: ), myslím že kdo to myslí se sebeobranou vážně měl by pro začátek vážně zauvažovat o nějakém bojovém umění a to pokudmožno pod profi úrovní a bez legitimací(vyloučí to spekulace o úmyslném ublížení/zabití), koneckonců i ten obušek není k zahození pokud ho nedrží dřevo. naproti tomu 45acp pistole v ruce nějakýho sebevědomýho soploše je jasně nebezpečná všem
zbraně pro sebeobranu ale samozřejmě nezatracuju, pokud je oběť zahnaná "do kouta" třeba ze zdravotních důvodů nebo napadena doma zdá se mi toto nejlepší. bohužel nemáme hradní právo.
Kdo má ale zdravé nohy tomu by měl stačit ten sprej a zdrhat
Naposledy upravil(a) PEPAN dne 27 pro 2010 09:46, celkem upraveno 1 x.
Nejde!Prostě NNe
vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od vojnar » 27 pro 2010 09:18

smazáno
Naposledy upravil(a) vojnar dne 05 úno 2011 20:27, celkem upraveno 1 x.
Kde traktory končí,Niva začíná
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od kebab » 27 pro 2010 09:34

Na polských webech jsem narazil na tohoto křížence plynovky a spreje jménem Norconia:
norconia.jpg
norconia.jpg (6.96 KiB) Zobrazeno 1774 x
norconia kapsle.jpg
norconia kapsle.jpg (6.06 KiB) Zobrazeno 1774 x
a lze shlédnout i příslušné reklamní video, píší dokonce o vzdálenosti 5 metrů ... já to dál nekomentuji.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Nejlepší sprej na obranu?

Příspěvek od hawken.45 » 27 pro 2010 18:21

Ve Střelecké revui 11/2010 je zajímavý praktický test obranného spreje Tornado, který se prodává i na Gunshopu.Testovali ho na dobrovolnících, z nihž jeden byl trénovaným příslušníkem nějaké speciální jednotky.Ten měl jako napadnout obránce.Po prvním zásahu paprskem úplně ztratil orientaci, ale ještě se naslepo kolem sebe oháněl.Druhý zásah mu vyrazil dech a pak padl na zem.Totálně zkolabovaného ho odtáhli do sprchy.Až se vzpamatoval, prohlásil, že u něj končí jakékoli diskuse o použití sprejů.
To Tornado má i LED diodu, kterou jde přibližně zamířit i v noci.Paprsek má dosah kolem čtyř metrů.
Odpovědět