Nejlepsi spray na sebeobranu. Ktery to je ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Který spray je lepší ?

Obranný sprej SABRE RED Fog -26 ml
10
36%
Obranný sprej SABRE RED Jet -26 ml
8
29%
jiný
10
36%
 
Celkem hlasů: 28
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 25 zář 2007 09:02

Díky za radu, metodu jsem znal, ale ta je použitelná (a také ne zcela spolehlivá) jen pokud ve flašce ještě zbylo dost vody, což je v případě potřeby na psa jen vyjímečně ... (zákon schválnosti)


Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 25 zář 2007 09:03

Brigadier:
suhalism s tebou, psa ma mat majitel pod kontrolou... pokial na mna pes zautoci, je to jasne stav ohrozenie a nevidim v tom pripade nejaky zmysel brat nanho ohlad... skratka zlikvidovat a este podat na majitela zalobu...
chcel by som vidiet majitela psa ako na niekoho, na koho jeho pes zautocil, podava zalobu... vzdy to doteraz bolo naopak
majitel je vzdy za svojho psa zodpovedny, aj za skody sposobene jeho psom

sorry za offtopic
Arnie

Příspěvek od Arnie » 25 zář 2007 09:12

Otazka je do jake miry je nepouceny clovek schopen odhadnou zda je ohrozen ... pes nikdy (az na vyjimky zkazene behem vycviku) neutoci bezduvodne.
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 25 zář 2007 09:25

Arnie: Na chalupě lítá po dědině a přilehlích polích jedné babě Německý ovčák, kterého se všichni bojí a i já mám od něj roztrhané kalhoty (naštěstí jen kalhoty). Pověsil se na mě, když jsem jel na kole a nenechal se odvolat ani ženskou. Takže pro psa byl důvod moje jízda na kole (celkem běžná činnost). Asi ho stihli zkazit na cvičáku, na kterém nikdy nebyl.
-------------
Jediný sprey který nosím je Glock 17, a to po té, co totálně zklamal pepřák značky EQUALIZER.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 25 zář 2007 09:49

O jakym cvicaku mluvis, ja se o cvicaku v zadnem svem prispevku nezminil. Pokud se takhle ten pes chova, tak se stala chyba ve vycviku.
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 25 zář 2007 10:37

Arnie: pokud už pes útočí, je pozdě hledat, kde se stala chyba. Potřebuji se rozumným způsobem ubránit ve chvíli útoku. Máš, prosím nějakou spolehlivou, a i majitelům psů vyhovující metodu ?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 zář 2007 10:43

9mm Luger a výšší aplikovat do cranialní oblasti psa a následně i majitele :twisted:
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 25 zář 2007 10:58

Mám 9mm Luger i .45 ACP, ale doposud jsem nepřišel na to, jak a kam zbraň uložit, aby se dala rychle a účinně použít při jízdě na kole !?
Arnie

Příspěvek od Arnie » 25 zář 2007 10:58

Ano uz jsem to psal, dobrej je napriklad teleskop, pripadne klacek nebo taska. Na kole jednoznacne pumpicka - treba duo pist. Nemam nic proti tomu aby clovek utociciho psa klidne zabil, akorat vim ze lidi pomerne casto neodhadnou kdy se jedna o utok a kdy ne.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 25 zář 2007 12:48

ale v tom pripade sa uz jedna o chybu majitela psa... predsa ja nemozem cakat, rozmyslat a vyhodnocovat ci ten pes beziaci za mnou / oproti mne sa chce len hrat alebo utoci, to uz je neskoro, pokial ho majitel nema pod kontrolou, jednoznacne povazovat za utok... a obrana je v tom pripade samozrejma...

j.v.h. :
na riadidla sa ti neda upevnit to puzdro so zbranou? sice to by nebolo skryte nosenie...
haluzak
Příspěvky: 13
Registrován: 27 kvě 2007 13:26

Příspěvek od haluzak » 25 zář 2007 12:54

Kdyz uz zbran na kolo tak jedine brokovnici, da se z ni za jizdy strilet i nabijet, copak jste nikdo nevidel Terminatora?? :lol:
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 25 zář 2007 12:57

Arnie: Omlouvám se, psals o výcviku :oops: Chtěl jsem prostě říct, že je jedno, jestli je pes cvičený a zakžený nebo necvičený vůbec. Hlavně majitel by měl vědět, co se psem může a co ne.
---
Co se týče kola, vozím kvér, jak ho nosím - na opasku po pravé ruce. Tedy nejezdím na kole ve sportovním, takže pod košili nebo blůzu se schová. I když pažbička musí oblečení zdvihat, ale na to serepes, je to skrytě. Při problému z vlčákem stačilo pustit řidítko a sáhnout pod blůzu.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 25 zář 2007 13:08

tomcat píše:predsa ja nemozem cakat, rozmyslat a vyhodnocovat ci ten pes beziaci za mnou / oproti mne sa chce len hrat alebo utoci, to uz je neskoro, pokial ho majitel nema pod kontrolou, jednoznacne povazovat za utok... a obrana je v tom pripade samozrejma...
Takze kdyz za tebou nebo proti tobe pobezi zle vyhlizejici clovek, tak to povazujes za utok a uz nerozmejslis jestli nahodou nebezi jen tak okolo? Obrana je samozrejma pokud utok trva nebo bezprostredne hrozi stejne jako by te napadl clovek. Tzn. kuprikladu pokud se dostane pes na kontaktni vzdalenost a zaroven ceni zuby, ma najezenou srst a vrci.
Co se tyce nezodpovednosti vetsiny pejskaru tak samozrejme souhlasim, sam jsem nekolika psum pomerne dost ublizil ve vlastni obrane. Na druhou stranu jako majitel velmi dobre vycviceneho psa jsem se setkal nekolikrat s naprosto neopodstatnenou agresi vuci memu psovi.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 25 zář 2007 13:17

so psom sa asi tazko dohovoris... urcite nanho neplati "stoj lebo strelim...", pripadne zakricanie nech sa nepriblizuje... , cize to tvoje porovnanie mi je dost podivne... :wink:

zistoval si aj dovody preco na tvojho psa utocili...? mal si ho na voditku alebo volne pobehoval dalej od teba? priblizil sa k ludom a ty si nebol v jeho bezprostrednej blizkosti? mne by tiez bolo neprijemne keby pri mne behal cudzi pes, aj ked by nebol agresivny ale len zvedavy... nalada psa sa moze zmenit okamzite a zo zvedavosti moze byt roztrhnuta nohavica...
Arnie

Příspěvek od Arnie » 25 zář 2007 13:34

Je videt ze se ve psech moc nevyznas - zakriceni na psy plati velmi dobre, jsou od prirody straspytlove (pokud v nich vychovou/nevychovou nevznikl dojem ze lidi jsou slabsi).
Nalada psa se bez ciziho zavineni rychle nezmeni, stejne tak to ze maji psi nekde zakazano volne pobihani neznamena ze musi byt na voditku. Volne pobihani znamena ze musi byt pod kontrolou - takovyhle vyklad byl jiz x-krat zaverem soudniho rizeni.
Odpovědět