Nejlepsi rozptyl z kratke zbrane s brokovymi naboji na 5 m

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 10:40

Zase nic k tématu. Ach jo. Třeba se někdo přidá a vloží fotku.
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 11:02

Chci, chci, chci. Chtít můžu i když nic nevložím.
Nikdo tady nevkládá důkazy o tom, která vzduchovka je nejlepší, když se ptá, která je nejlepší.
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 12:59

a.c.h. j.o.
t.a.d.y. t.o. u.m.ř.e.l.o.
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 13:16

K věci, k věci! Nebo mlčet!
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 16:48

Já jsem to zkoušel na 15m a cikána bych trefil.
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 18:12

A v noci?
Ale ne - původní téma bylo "na pět metrů".
Tak chci vidět nějaké vyfocené terče.
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 20:36

Takže střílel sem na pět metrů na klasickej pistolovej terč (přesný rozměr terče neznám, ale asi ho známe všichni). A broky byly rozházený po celym terči a nějaký šli určitě i mimo. Ale vzhledem k tomu, že v jednom náboji jich je asi 170, tak jich tam bylo celkem dost. Byla to ráže .357 Magnum od Libry. Na jinou vzdálenost sem to nezkoušel, protože to na větší snad ani nemá cenu. Terč vyfotit nemůžu, protože sem ho nechal na střelnici. Ale vypadalo to tak, jako byste udělali zhruba celkem 170 děr mikrotužkou po celém terči. Tím chci říct, že nebyl uprostřed terče žádný větší shluk broků, než kdekoliv jinde na terči....
Návštěvník

re:Nejlepší rozptyl z krátké zbraně s brokovými náboji na 5

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 21:10

Před nedávnem jsem tu psal do jiného fóra, že takové střely jsou vhodné tak na 3 metry.
Kdysi dávno (ještě za komančů, v době únosů kolem roku 77) se na paluby letadel ČSA posílali dva ozbrojení příslušníci SNB s revolverem r. 38spl nabitými právě podobnými bročkovými náboji.
V té době jsem viděl terč po střelbě jedním takovým nábojem (logicky už ho nemám k dispozici). Při střelbě z revolveru s 2" hlavní tu udělalo "oblak" zásahů s průměrem cca půl metru na vzdálenost asi 3m. Podle toho co si pamatuju (ale není toho moc) mám takový dojem, že dokonce tvrdili, že ty střely prošly terčem všechny. Ale nejsem si jistý.
Dovolím si jenom podotknout, že podle mého VELMI subjektivního názoru takový náboj má cenu tak opravdu na odražení nějakého útoku na velmi malou vzdálenost a pokud není čas mířit (pak se hodí asi velký rozptyl a nevelká setrvačnost střel). O nějaké valné účinnosti bych pochyboval nad 5 metrů.
Odpovědět