Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 10:40

To tu opravdu neni nikdo, kdo by byl ochoten se s nami podelit o sve vysledky?

Strili tady opravdu vubec nekdo, nebo se tu jen plka?

O.P.


Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 11:30

Souhlasím s tím, že obrázky nástřelů tady mají smysl jen aby vzduchovkáři viděli, co je dobrý nástřel na 50 metrů. Je otázkou, jestli se to líbí provozovateli serveru, který prodává vzduchovky. Je na něm, aby se případně ozval.
Je úplně normální mít s oporou při 5 ranách díry v terči na dotek. Vůbec to nezáleží na typu malorážky a jen trochu na puškohledu - dá se to střílet i s puškohledem 4*32.
Na jakýchkoli závodech s odstřelovačkou-malorážkou (např. v Horní Branné, pořádaných provozovatelem serveru gunshop.cz) se střílí do terčíků, kde 2 cm je průměr kruhu 6 bodů a uvnitř jsou ještě 3 další menší kruhy, zásah mimo šestku není vůbec bodován.
Nejdůležitější jsou kvalitní náboje a dobře opřená zbraň + opora obou rukou, které drží zbraň. Nejpohodlnější je střelba vsedě s opěrkou pod loket střílející ruky. Jakákoli opěra pod hlavní (i špalek a na něm hadr) zcela odbourají chvění při míření. Pak už je potřeba jen dobře opřít střílející ruku (pytlem s pískem apod.). Opření pažby malorážky do stojanu (lze ho vyrobit i stavitelný, není to problém) už je na závodech zakázáno, protože pak by všechny střely létaly jednou dírou.
Rozdíl nástřelů na vámi vložených obrázcích bude nejspíš způsoben paralaxou - při pohledu do puškohledu mimo jeho osu se posouvá bod zásahu na terči.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 11:37

O.P. bez urážky, ale když radíš "si důkladně přečíst zákon o zbraních a střelivu", tak bys mohl tazateli rovnou poradit, že jde o zbraň kategorie B (kvůli délce hlavně < 60 cm), tj. pokud není myslivec, tak na ni potřebuje zbroják nejlépe skupiny B, a nákupní povolení.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 12:11

Dobry den,

jsem potesen ze mi nekdo neco opet napsal, ale nevidim tu stale zadne terce! Jenom slova. Slova me opravdu neuchvati. Toto tema ma byt jine tim, ze mimo reci by sem lide meli neco vlastniho vlozit.

A co se tyka meho prizpevku kolem malorazky 452 SCOUT... tak ja jsem mu vice radit nechtel. Je to v tom zakonu. Kazdy clovek si to muze nastudovat pokud umi cist a chce se neco dozvedet.

No a konecne co se mych tercu tyce... ano je dost mozne ze to je paralaxou. Sice jsem si s tim hral a snazil se ji nastavit na 50m... ale nemusi to byt jeste ono. Tezko rici. Ovsem nehodlam strilet zavody (kterych uz mam nyni dost), delam to jiz jen ze zabavy a kvuli myslivosti.

Nicmene nechci aby to tu bylo jen o mych popr. Robertovych vysledcich. Chtel jsem videt i jine terce... jine strelce... zatim ctu jen same reci.

Jsme narod "plkálistů".

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 12:25

Lepší než druhý terč se tu neobjeví, horší než první asi taky ne. Pokud chceš vidět víc terčů a nehádat se o tom (jako že už tady k tomu málem došlo a nemohl za to ani jeden z nás), zda byly nastříleny na 50, 25 nebo 10 metrů, tak nemáš jinou možnost než přijet na závody.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 12:43

To je skoda. Na zavody totiz uz jezdit nechci. Nemam na to cas a popravde mi to uz ani moc nebavi. Svoje jsem si jiz vyzavodil. Mam malyho kluka a ten mi dava zabrat.
Ve volnem case se venuji myslivosti.

Myslel jsem, ze se touto formou seznamim s jinymi strelci, kteri sdili muj entuziasmus pro strileni.

O.P.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Sidewinder » 22 bře 2005 12:47

Lidi tady toho nakecaji spoustu, o chytre reci neni nouze ale ani jeden jeste neposlal svuj terc a k nemu komentar .. tak jak si chtel .. to o necem svedci ..
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 12:56

Nadšení pro střílení se projevuje na střelnici.
Nadšení pro diskusi o zbraních se projevuje na diskusních fórech.
Od okamžiku, kdy se tady začalo mluvit o tom, na kolik metrů je to střílené, už sem nikdo terč nedá a já se nedivím.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 13:08

Na vylehavani za flintou je zatim jeste celkem zima, ne? Az si pudu bouchnout, tak to sem klidne poslu... Jestli to ovsem takhle po zime nebude potrebovat cenzuru :) Jinak s tema zavodama naprosto souhlasim - vetsina puskarskejch zavodu je pekna nuda. Jsou to spis souteze o to, kdo si lip nastavi remen a lip se vyspi nebo jeste lepe kdo si lip podepre flintu (nic ve zlym)...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 13:11

Clovece nechces me ucit kde mam projevovat nadseni pro kterou cinnost? Uz na to nemam ten spravnej vek vis. Ja se neptal od kdy si mohu poridit 452 SCOUT. To ses asi spletl...

Jinak rec o tom na jakou vzdalenost to bylo strileno jsi nadhodil az ty... a to dost po tom co sem nikdo nic kloudneho nenapsal a nevlozil zadny terc. Tedy nemyslim, ze by se mela situace nejak dramaticky zmenit. Faktem zustava, ze to bylo strileno na 50m na strelnici Magnum Praha.

Je skoda, ze to nikdo nebere vazne. Ale co, kaslu na to. Nezajima vas to... nechcete prizpet svou troskou do mlyna.... zapomente na tohle tema.

O.P.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 13:16

Anonymous píše: Na vylehavani za flintou je zatim jeste celkem zima, ne? Az si pudu bouchnout, tak to sem klidne poslu... Jestli to ovsem takhle po zime nebude potrebovat cenzuru :) Jinak s tema zavodama naprosto souhlasim - vetsina puskarskejch zavodu je pekna nuda. Jsou to spis souteze o to, kdo si lip nastavi remen a lip se vyspi nebo jeste lepe kdo si lip podepre flintu (nic ve zlym)...
Tesim se na to co posles ;-) Jinak i umeni upnuteho remenu a jinych kravin zrejme k temto sportum patri. Je to souhrn dovednosti, ktere delaji vysledek. Takze bych jim to nezosklivoval. Jen me osobne to nebavi. I tak se nebudu zlobit kdyz nekdo posle fotku terce, ktery nastrilel s dobre upnutym remenem ci dobre podlozenou flintou :-)

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 13:34

Teeeda, to je nahoda, ja taky obcas chdim strilet do Magnum Praha... To si honem rychle musim udelat cas a jit si bouchnout!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 13:51

Tak si muzeme jit picnout spolecne!

Pojdme se domluvit!

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 22 bře 2005 17:51

Týýýýjo, sice je to totálně off-topic, ale tady má někdo možnost libovolně upravovat své příspěvky. Zmizelo ICQ na osobu, která sama sebe označuje O.P. Zajímavé.
Sice bych mohl pokračovat, že mě nezajímají lidi, co mění takhle své názory, ale to jsem mohl napsat už po přečtení dvou příspěvků jdoucích těsně za sebou, na téma "nikdo neposlal terče, tak to téma ukončeme", následovaného vzápětí příspěvkem "těším se, co pošleš" - přitom mezitím jsem nezaregistroval žádný příspěvek jiného autora.
Teď vidím, jak zpozdílý jsem byl, netuše, že příspěvek mohl mezitím někdo vložit a někdo /jiný?/ smazat.
Tohle neberte jako prudu, ale jako názor jednotlivce, který se díví, co všechno je na tomto fóru možné.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 bře 2005 19:22

Vyjmul jsem sve ICQ cislo, jelikoz jiz poslouzilo k tomu, abych s predchozim pisatelem domluvil (jiz soukrome). Nyni uz by bylo zbytecne.

O.P.
Odpovědět