Nejhorsi kratka,co jste kdy drzeli v ruce..?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Nejhorší krátká,co jste kdy drželi v ruce..?

Příspěvek od dykmore » 20 zář 2008 01:03

Zdarec,

nevím,jestli už tady náhodou podobné téma nebylo,ale zajímalo by mě,jaká byla nejhorší krátká kulová,kterou jste kdy vyzkoušeli/vlastnili,a proč. Nepotřebuju poradit,co si mam koupit,neb zbraň svých momentálních "snů" už mám,a nezajímá mě,co je na jaké zbrani super. Naopak,zajímá mě,co je na které podle vás obecně úplně na pytel,nebo třeba v rozporu s reklamou výrobce... prostě takové oddechové nadávací téma..
:-)


[kverulant:člověk,který si neustále na něco stěžuje :-) ]


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 20 zář 2008 07:13

CZ 75B nepodařený zmetek u kterého se nepotkala tolerančně ani jedna součástka.Jednání CZUB při reklamaci taky na vysoké úrovni.Aby mi po třech reklamacích vrátili prachy tak musel zasáhnout právník kterého jsem si musel zacvakat.Když si vybíráš zbraň tak si vyber firmu co nepoužívá sračko material , zvládá 100 procentní záměnu součástek(Walter a Zbrojovka Brnoto měli před druhou světovou válkou).Zbrojovka Uherský Brod to neumí s těmi zedníky u strojů dodnes.
A taky si zjisti jak se dotyčná firma staví k reklamacím.
Jám mám Glocky.Tím ti ho nenutím.Je to renovovaná značčka , ale taky se stane chyba.Uletěli mě na rámu kolejnice které vedou závěr.
Poodvezení zbraně do MPI CZ je vůbec nezajímal záručák.Vůbec ho nechtěli.Po asi měsíci a půj jsem dostal nový rám se stejným číslem omluvný dopis podepsaný Gastonem a 19 ranný zásobník.Po 30 dnech telefon , že rám je zasekaný v celním skladu.
Ale to je jen příklad z praxe.
Teď čekám jak se na mě sesypou majitelé Čezet.
Jak je to skvělá pistole která pokud se hned po koupy nedá puškáři tak nechunguje atd.Já mám vyzkoušené , že zbraně Glock , Sig , Hecler Koch, Ruger ,Berreta jsou zbraně které koupím vyndám s krabice a střílím.To 75 tak možná 1 ze 100.Jinak musí každá na polečení.Kdo tvrdí , že ne tak kecá.Neznám nikoho kmu by se v 75 nerýpal puškář.
Kurňa to jsem se , ale rozjel.
Štěstí přeje připraveným.
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 20 zář 2008 07:16

Jo po vychtání děckých nemocí je teď výborná slovenská K 100.Za ty prachy super zbraň s výborného materialu a super přístupem výrobce.
Štěstí přeje připraveným.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 zář 2008 07:20

To zase přeháníš, spousta lidí nemá na zbraň takový nároky, tak jim CZ 75 střílí "tak jak je" a nějakej ten nedodělek ani moc neřeší a jsou šťastní že mají tu "naši" pistoli. Nicméně kvůli těm technickým nedostatkům které jsi popsal bych si klasickou čezetu taky nekoupil a pokud ano, tak mírně jetou s cenou dost pod 10 tisíc....
Glocka bych si také nekoupil, ne že by byl špatnej, naopak jej považuju za výbornou zbraň, ale ničím mě nenadchl a nesedli jsme si.
Zbraň kterou jsem měl a která šla velice rychle z baráku, protože to byl totální shit, bylo Norinco. To už nikdy více....
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 20 zář 2008 08:54

CZ (až na jednu vyjímku s reklamací, ale která byla do 30 dnů velmi dobře vyřešena), glock i norinco jsem měl celkem v pohodě. Co mě dostalo byl revolver Alfa, kde byl mírně nesouosý válec a ve slavné slitině šroubky pažbiček, na kterých zůstaly závity z rámu :cry: Reklamace proběhla způsobem, že v podstatě si za to můžu sám..Pak to nějak opravili a já slavný revolver za pár korun prodal, protože u mě je to zmetek.
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 20 zář 2008 09:48

To je tu zase debata :lol: Pridam sa aj ja ,ja som mal CZ75 asi 6rokov fungovala spolahlivo,bez nejakych vaznych problemov až na to že my raz zlomilo zachyt zaveru a nemala rada strely s komolym kuželom.Predal som ju lebo po cca 25tis vystreloch som mal hlaven hladku ako brokovnica,napriek tomu stale išla presne a spolahlivo.Kupil som Glocka kvoli životnosti predsa len vela strielam ,bol som zaryty odporca tejto zbrane,lebo my pripadala hnusne moc stroho atd,raz som si požičal kamosovho a skusil som si buchnuť prekvapil ma menši zdvih lepšie chovanie pri strelbe,zakratko som sa naučil ovladat reset spuste a teraz nedam na neho dopustit,mam odtrielane sneho za rok a pol okolo 6tis ran a nabedam žiadne extremne stopy opotrebenia ako u CZ.Nechcem tymto hanit 75,len povedat to ze je to super pištol na rekreačne a sem tam aj sportove vyzitie ale nie na na testy čo vydrzi viac :wink: Stale rozmyslam ze si ju s nostalgie este kupim ale starsiuza dobru cenu,lebo u nas to stoja CZ hrozne vela oproti K-100,alebo glocku,G-17 u nas 16000,k-100 sa tak tiez pohybuje,ale priklad cz 75 shadow 32tis,tactikal 28tis,a ked tu zbran uvidim zvnutra tak sa my chce plakat nad tym že je to klasa 75,hrube opracovanie,nezahladene plochy atd,proste po estetickej stranke nula bodov,zaver 75 Už NECHCEM A NECH SA SPUSTI AKO VZDY BURLIVA DISKUSIA :twisted: :twisted: :twisted:
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 20 zář 2008 10:19

Heh, ČZ75TS jsem pořídil a bez zásahu puškaře mi zatím lítá dobře, jen se mrcha musí čistit mnohem častěji, než můj glock.
Ale k tématu - úplně nejstrašnější sračka všech sraček je česká pistole ATC mod. 5 - ráže 6,35. Ta mrcha žrala jen SB, po vystřelení 100 ran praskly pažbičky, po vystřelení dalších 50 ran už nevystřílela zásobník bez závady ani s SB střelivem. Nečekal jsem zázraky, ale ani zbraň na 150 ran :D
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 zář 2008 10:36

tak u mě to byl jednoznačně TAURUS Raging bull 444. Větší zmetek jsem snad ještě neviděl. Reklamace také stála za to, nehledě na spálenej benzín za neustálé cestování do Horoušanských pekel, trvalo to dva měsíce.

Jinak na ČZ nemůžu nadávat, naopak, kvalitou me nikdy nezklamaly a střílely perfektně.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 20 zář 2008 11:47

Astra A100 ráže 9mm Luger..
Dobrá pistole. Kvalitní matroš, ale špatná konečná povrchovka. Jinak pěkná silná hlaveň..né taková šprcka jako u CZ. Nezvykl jsem si na úchop..Náhradní díly neseženu..

CZ 75 semicompact ráže 9mm Luger.
Líbila se mi, ale nefungovala, tak jak měla. Nespolehlivá. Jinak jsem ji měl moc rád. Materiál bláto.Náhrádní díly docela v pohodě..

LLama, dvouřaďák .45ACP
To samé jako u Astry. Neměl jsem ji moc rád. Moc veliká pistole.Jinak s díly to je opět na pič..

CZ 100 ráže 9mm Luger
Potěší ale nenadchne..Jinak dobrá na nošení. Neměl jsem ani jednu výhradu.Možná dlouhý chod spouště. Prostě mě nějak nezaujala, tak jsem ji prodal.

Glock 22 ráže .40 SW
Nejlepší pistole co jsem kdy měl. A lituji že jsem ji za ušmudlanejch deset tisíc prodal. Velká kapacita, lehká, spolehlivá. Jako pistole na sebeobranu dobrá. Na sport..no hodně lidí říká, že není stavěná na .40. Něco na tom určitě bude..:D . Jinak na takové to střílení to úplně stačí. Náhradní díly za hubičku a ihned k dostání a pokud ne MPI ochotně pomůže.

Sig Sauer P220-1 ráže .45 ACP.
Hodně drahá. Matroš v pohodě. Finální povrchovka není moc dobrá.No co bych taky chtěl po nějakém klasickém černění. Vůle dobrý. Mám z ní radost. Náhradní díly bez komentáře. Na Banzai jsem psal už asi čtyři e-maily a nestojím jim ani za to, aby mi napsali ať si vylížu prd..Takže budu muset objednat z USA.Jinak střelba dobrý, nošení horší:D

CZ 83 ráže 9mm Browning
Dobrá pistole. Velice příjemná při střelbě. Celkově bez výhrad.

Taurus PT 22 ráže .22lr
Malá, šikovná, levné střelivo. Je to taková malá hračka. :D

A ještě pár dalších.. I USP, CZ 75, Beretta atd.
Tohle jsou prostě moje zkušenosti..
No zatím Glock asi tak CELKOVĚ nejlepší. Ale zase se s Glockem člověk moc nepomazlí :D . Tak jsem si koupil toho Siga. Po Vánocích si stejně toho Glocka koupím znovu. Tentokrát G30.To bude asi nejlepší volba.

Jinak tedy nejhorší LLama a CZ 75. U té CZ si myslím, že hodně záleží na kterej narazíš kus..
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 20 zář 2008 12:12

Eee,to se zase zvrtlo v glock vs czub :-)

Ja nemam ani jedno. Glock-nechapu jednu vec,a tou je pojistka na spousti. Co toto je? Faram nad tim pokazde,kdyz glock vidim.. Je vubec mozne nahodou stisknout spoust tak,aby ten druhy jazycek nezabral taky? :-) pro me je nadrcnuty glock stejny,jako nezajistena natazena sa/da pistole.. A sezerte me :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 20 zář 2008 12:26

Já teda nevím, ale tyhle pistole mají ještě svislou blokaci úderníku. Já téhle součástce asi dost věřím. A myslím, že pistole sama od sebe nevystřelí. A když dáváš prst na spoušť, kdy nemáš, tak se potom nesmíš divit proč máš prostřelenou nohu..
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 20 zář 2008 14:39

Taky si myslím, že největší pojistka každé zbraně je ten, kdo ji má (nebo by měl mít) v ruce. Před pár lety bylo pár průšvihů u Policie s CZ82, kdy maníkům nabité a zajištěné vypadly, vyšel výstřel a docela podivné, alespoň pro mne, bylo, že vždycky to zasáhlo pachatele do hlavy :lol:
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 zář 2008 20:24

Tady je přesně vidět, že glock se buď líbí, což není můj případ a nebo vůbec nelíbí. Já nemám nic proti plastovým pistolím, sám mám berettu, ale pánové, ta je s glockem naprosto nesrovnatelná, co se týče střelby, spouště, držení zbraně a designu - v tom všem je Glock na štíru. Co se týče designu, tak v tomhle už je glock také kapánek za horizontem.
Glockovskej spoušťák je asi nejhorší ze zbraní,co jsem kdy v ruce držel a moucha zabere půl terče nebo celou hlavu :lol:
Glock je prostě reklamou profláknutá zbraň a spousta lidí věří, že vydrží pád z letadla na zamrzlé jezero či 3 minuty v kovářské výhni bez újmy :D
Naposledy upravil(a) jspalek dne 20 zář 2008 22:52, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 20 zář 2008 20:44

Mířidla mám Truglo vlákno a tritiumMuška je o dost užší.
Štěstí přeje připraveným.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 zář 2008 21:10

Výměna mířidel u glocka je naprostá nutnost. Co jsem koukal, nepomůžou ani ty originální stavitelná. Trugla asi tento problém vyřeší.
Já mám na Berettě origoše a jsou naprosto použitelné. Všichni tu chválí ten SFA spoušťák, ale přiznejme si, kolik lidí už vyměnilo stojinu spouště za lehčí a ještě by rádi lehčí...tak koumaj, kde a jak to poladit. SA z toho stejně nikdy nebude.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Odpovědět