Nejde nastrelit vzduchovka(xisico)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 16:05

Ahoj, marně se snažím nastřelit vzduchovku. Přikládám nástřel - není to originál, ale zásahy jsou dle zkutečnosti dodělány v gimpu. Stříleno na 15m v leže s oporou, takže nepředpokládám větší vliv střelce. Vzduchovka je vychvalované xisico b25(kopie rws34), optika optisan cobra 3-9x42AO s origo dvoudílnou montáží. Montáž dotažená fest, víc bych to už nepokoušel. Připadá mi, že pár ran je jakžtakž(viz terčíky 3,9,12) a pak to najednou chvíli lítá úplně špatně. Pevná mířidla jsem zatím nezkoušel.
Bohužel jsem nováček bez zkušeností, takže nevím, co může způsobovat tak velké výkyvy v přesnosti. Navíc nemůžu srovnávat s jiným kusem, s jinou optikou. Osobně mne napadají tyto důvody:
1. chce to jednodílnou montáž?
2. těsnění na hlavni bylo utopené až pod úroveň těla kostky, fušersky vyfrézovali mnohem hlubší žlábek pro gumičku. Musel jsem vypodložit, aby vůbec těsnilo s pouzdrem. Dal jsem to od oka cca jako na staré slávce, ale je to dostatečně?
3. vada v optice samotné?
4. xisico=umarex ruger air hawk v jiném kabátu, stejná fabrika a železo. U rugerů si mnozí zahraniční uživatelé stěžují, že vůbec netrefuje(nevyvážená kvalita) Mám smůlu na kus?

Předem děkuji za názory. Nástřel bohužel šel poslat jen na šířku, víc jsem jej nechtěl zmenšovat, tak se omlouvám.
Přílohy
nastrel_maly.jpg
nastrel
Naposledy upravil(a) libor007 dne 20 bře 2014 16:20, celkem upraveno 1 x.


CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Kubin. » 17 úno 2014 16:46

Zdravím...příčin může být několik...
Jen pár otázek.

Máš montáže hliníkový anebo ocelový?
Co to máš za ráži?
Nemůže to být dieslingem?

Kámoš ji má a je s ní spokojenej...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od mates444 » 17 úno 2014 16:54

Dělá to pořád? Já ti nevím Libore. Když byla nová, počítal jsem, že si to po pár diabolkách sedne. Nejde to vyloučit, ale myslím, že optikou to nebude. Dotažená byla dost a seděla. Kdyby se lehce posunoval puškohled, netancovalo by to takhle s každou diabolkou. Zkoušels to s pevnýma mířidlama? To bys mohl vyloučit vliv puškohledu...
Když tak bych ji šel reklamovat. Už jenom ten kroužek je dostatečnej důvod.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od greywolf » 17 úno 2014 19:00

Ahoj,jsem ten poslední kdo by ti mohl radit..,ale jako vzduchovkovej novic jsem měl stejný potíže a to u flinty BSA lightning,kde ta kvalita je..Vždycky pár střel u sebe a pak rozsypaný všude možně..Poprvé jsem měl smůlu na vadný kus.Při uzamčené hlavni se hlaveň vaklala do stran..Dostal jsem výměnou novou pušku a jaký bylo moje překvapení,že se sice soustřel stáhnul k sobě,ale střely mi dál cestovaly po terči i když už ne tolik..Střílel jsem v sedě za stolem se spacákem pod flintou na 15m-20m..Jel jsem tedy na radu a zjistil jsem ,že neumím střílet,potažmo držet pušku,tak jak se má..Zakládat pažbu do ramene neustále stejně,držet stejnou silou...a ono to pomohlo.Soustřel po krabce diabolek na 20m pod dvoukačku(to je zatím jedinej nejlepší terč),střelivo JSB exact 0,547g..Takže se kdyžtak podívej na tu hlaveň a zkontroluj jestli máš dotažený všechny šrouby na pušce a pokud ok,tak ji vezmi ke kamášovi,ať zkusí nastřílet on a pak asi ta reklamace :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 19:36

Začínal jsem na 10m, bylo to jakžtakž ok. Pak na 15m, taky relativně spokojenost, srovnatelné s 10m. Zásahy ala 3,4,9 z toho nepovedeného náčrtu. Měl jsem radost a rozhodl jsem se teda hupnout na 30m, mírně překlikl optiku a od té chvíle to najednou střílelo úplně špatně. Po návratu zpět na 15m už tyto žalostné výsledky zůstaly. Nicméně jsem doma právě zjistil, že se mi trochu povolily šrouby na pažbě, především ten pod lučíkem. To by vysvětlovalo ten rozumný začátek. Dieseling jsem měl pár ran ze začátku, pušku jsem po koupi uvnitř vyčistil, byla tam tuna konzervantu. Zkusím tedy znovu vyrazit na pár ran pro ověření chyby dotažením. Ale jak silně dotahovat? Nerad bych měl prasklou pažbu a navíc ty šrouby jsou bláto, budu muset zavčas vyměnit. Jinak montáž mám nějakou slitinu, hliník to není a nějaký kolega je s ní na s634 je spokojen. Dotahovat jsem nemusel, to jsem ověřil na místě. Snažil jsem se samozřejmě střílet stále stejně a provizorní bag pouze podpíral (obdoba artillery hold)

Ještě váš názor na to těsnění? Měl bych asi reklamovat, ne? Jen by mne zajímalo řešení, protože budou muset buď použít nějakou podložku, nebo dát novou hlaveň.
Naposledy upravil(a) libor007 dne 17 úno 2014 19:41, celkem upraveno 1 x.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od dunde.e » 17 úno 2014 19:38

libor007 píše:Stříleno na 15m v leže s oporou, takže nepředpokládám větší vliv střelce
neznám tě a sám nejsem bůhví jaký střelec, takže to neber nijak špatně a možná se hodně pletu. Ale myslím si, že velké chyby lze dělat i v leže i s oporou. Pokud se nepletu, tak je to 16J pružina...což docela kope a je zde velký prostor na stažení střely a kvůli kopancům bude hodně záležet jak pušku držíš, jakou silou, kde ji podpíráš. Při jiném úchopu se budou i vůle (které lámačka má) projevovat vždy trochu jinak.

Kolik jsi z ní už vystřílel střel, je to stále stejné?
Podpíráš hlaveň nebo pažbu?
Nejde spoušť hodně ztuha?
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od mates444 » 17 úno 2014 19:39

Rukama to není. Někde je problém. Já z ní střílel chvíli taky a tancovalo to strašně. Přičítal jsem to tomu, že je to fungl nová flinta, ale nic se nezměnilo. Asi budem muset zajet do lomu a já se Libore nebudu věnovat sklopkám, ale tvojí bambitce :D Třeba na něco přijdeme.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 20:08

Martine, díky 8) Musím doufat v špatné dotažení, pořádný šroubovák vezmu samo s sebou. Měl jsem u sebe takovou vietnamskou mrchu s L-P cvrkem, ale protáčela se, tak mi nešlo pořádně ověřit dotažení pažby a zdálo se mi to nějak tak v normálu. Doma povolení bylo hned vidět, ten lučík trošku víc. Udělal jsem si provizorní lízátko 32mm díky darovaným kolečkům od jistého velmi ochotného nejmenovaného kolegy, který s námi byl minule taky :D Ze začátu jsem pěkně trefoval, po návratu z 30m už to cinkání prudce kleslo. Zítra začínám odpolední, možná ještě zajedu do lomu na hodinku, abych věděl vo co go.

Dunde.e: Samozřejmě je mi jasné, že budu mít horší soustřel díky nezkušenosti. Můžu ale vyloučit vyloženě rozklepané ruce. Podpírám samozřejmě pažbu - podpírám, není navíc křečovitě sevřená. Poprvé jsem vypálil asi 150 ran, lítalo to divně i Matesovi444. Dnes něco přes 200 ran, jsem měl k dobru provizorní bag a začátek ač ne zcela ideální byl celkem ok, proto to nadšení po minulém zklamání. Kdybych se takto držel dál, byl bych i celkem spokojen očekávaje zlepšení postupnou praxí. Pak mne ale překvapilo, že ke zhoršení došlo téměř jak se říká lusknutím prstu při přesunu na 30m a překliknutí pro korekci.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
fanlan
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2011 22:20

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od fanlan » 17 úno 2014 20:17

zkus ji upnout do svěráku a uvidíš, jak si vede puška bez vlivu střelce.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 20:30

No než dovleču kovadlinu se svěrákem, zkusím přecijen nejdřív to dotažení :lol:
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od pellerm » 17 úno 2014 21:29

Libor007 v neděli jsem zkoušel nastřelit hatsan at 44 s tou samou otptikou co máš na pušce a tancovalo mi to po celym terči prostě jsem ho nenastřelil. Dával jsem to za vinu pušce což u hatsana by to nebylo nic divnýho. Po přečtení tvýho příspěvku jsem si uvědomil,že tuto optiku jsem měl na BSA scorpion a taky mi to tancovalo po terči. Díky Alexxxovi a výměnou puškohledu jsem tenkrát ten problém vyřešil. Puškohled jsem dal na 850 umarex manželce ta střílí 15 max 20 metrů a optika chodila přesně. Na hatsanu jsem ji překliknul na 30m a ten samej problem co máš ty. Jsem zvědavej co to dělá tobě jestli puška nebo optika.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 21:39

pellerm: tos mě moc nepotěšil. Ale uvidím. Byla by chyba v samotné optice, nebo montáži? Zítra snad budu moct testnout znovu, uvidím. Měnil jsi za jinou optiku, nebo jen jiný kus? Měl jsem sundané pevné mířidla, tak teď nasadím a pokud bude problém pokračovat, zkusím přes pevná.
Naposledy upravil(a) libor007 dne 17 úno 2014 21:42, celkem upraveno 1 x.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Kreedd
Příspěvky: 195
Registrován: 11 črc 2013 13:21

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Kreedd » 17 úno 2014 21:42

Zdar. A co zkusit jinou optiku a nebo bez ní na pevná mířidla??
No to to?
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 17 úno 2014 21:52

Luďku, mířidla byly sundány(nasadím), jinou optiku nemám k dispozici. Testy na tu mou jsou ale výborné z více míst a právě pro pružinovku.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od pellerm » 17 úno 2014 21:56

Já tenkrát vyměnil cobru za mambu.O víkendu to pujdu zkusit znovu a vezmu sebou i jinou optiku,a zkusim to upmout do stolice. Já ji tenkrát taky kvůli dobrým recenzím kupoval.
Odpovědět