Nejaka vhodna vzduchovka pro deti a mladez?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Jabberwocky » 06 bře 2011 17:26

Lámačky tu s námi budou ještě dlouho, řekl bych. Jsou levné a bezproblémové na provoz, člověk potřebuje jen diabolky. Svůj segment trhu (občasná zábavná střelba bez dalších nároků, případně nějaké to hubení potkanů) si udrží. Pokud nějaká jiná technologie výrazně zlevní (pevná hlavneň za cenu lámačky ve stejné kvalitě, bombička CO2 za korunu apod.), pak snad možná by se mohly přestat dělat, ale moc reálně to nevidím. Své kupce si najdou.


BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od AntonČechov » 06 bře 2011 18:35

Tak to je krasna debata, panove. Zadne emoce, pouze nazory a sem tam skusenosti :mrgreen: Treba ted jsem volal kamosovi, ten to prodava ve velkem a zde jsou fakta: za rok 2009 dlouhe vzduchovky s lamaci hlavni nebo jinou pakou pro natahovani meli cca 80% podil na celkovem poctu prodanych kusu. Za rok 2010 je to uz 50 ku 50. Za prvni dva mesice 2011 narus podilu prodeje PCP o 100% - zejmena QB, Weihrauch /pry pistole jdou na dracku :roll: / Walhter Dominatror, Marauder... Rika ze od zacatku roku jedinou dobre prodavanou flintou kterou lze brat jako "jakz takz lamaci"
je Hammerli HF 900 Combo... Mimochodem, kdyz mi na to delal dobrou cenu tak jsem to vyzkousel. Tezka jak krava, jednoranka, lista pro optiku na h... Ale je silna, potvora. To musim uznat. Diabolku 0.535 vystrelila rychlosti 255 m/s, soz je asi 17 J :twisted: :mrgreen: To asi nebude pro deti :D
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Jabberwocky » 06 bře 2011 18:43

Když fakta nesouhlasí s mými názory, tím hůř pro fakta! ;-) Ale pokud je to takhle, tak jsem se holt přepočítal. Ještě že s ničím neobchoduju, prodělal bych kalhoty :-)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od ALKAJ » 06 bře 2011 19:31

Jabberwocky píše:Lámačky tu s námi budou ještě dlouho, řekl bych. Jsou levné a bezproblémové na provoz, člověk potřebuje jen diabolky.
Asi tak. Keď sused uvažoval o nejakej vzduchovke tak sa mu zapáčila CZ200 ale odradili ho "skryté náklady" (fľaša, optika... veď to poznáte :wink: ) nakoniec kúpil S634.
BTW: Keď som 1. doniesol ukázať miestnym vzduchovkárskym ostrostrelcom CZ200 pozerali na to ako na zjavenie. Keď sa dozvedeli čo to všetko stálo pozerali na mňa ako na debila - steyr im radšej ani neukážem. :lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od milius » 06 bře 2011 20:10

Warthog píše:Ano, také bychom měli děti naučit jezdit na koni a řídit koňský povoz. Ne je nechat zhýčkat těmi nechutnými automobily hned v autoškole. .
No ale i ten kůň bývá dvakrát dražší než to auto :lol:No ale když budu mít půjčenýho nějakýho Araba nebo Steyra,tak proč ne.Je to zadarmo.Ale pokud mám do něčeho investovat a spočítám si,že ta nejdebilnější větrovka + kvalitní optika + hadice + láhev stojí někde kolem 14 tisíc,tak fakt tu lámačku.Když budu brát plat 50tisíc,nebudu mít hypotéku a leasing,tak tu větrovku děcku koupim.No a navíc ji budu muset znesvětit na nějaké 4 Jouly,protože i 7,5J je pro děcko dost a každým rokem přidám jeden Joul. :D
Teď beru v potaz pouze tu situaci,kdy tu zbraň kupuji opravdu dítěti tzn. jemu a jen jemu.Né že si s tim bude tatínek hrát víc než to dítě.
Za mě jedině slabší lámačku.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Smazaný uživatel 3736

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 06 bře 2011 21:28

To je aj môj názor. Pre dieťa "slabšiu" zlamovačku. Ale nech je to kvalita za rozumnú cenu, aspoň HW-25 (vzduchovka určená pre mladých strelcov).
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Warthog » 06 bře 2011 22:32

Tohle kupování laciných věcí "na zkoušku" mně osobně moc nesedí. Když si nejsem jistý, zda to dítě zaujme, tak mu nekoupím nic, ale někam s ním zajdu, vybavení si půjčím apod. Teprve když to opravdu zaujme, tak utrácím peníze za vybavení. A radši za kvalitnější věci z druhé ruky než nový low-end. Platí pro focení, modelařinu, střílení i další věci.

Dejme tomu patnáct tisíc za rozumnou PCP s optikou + lahev + plnění není zase taková tragedie. Ano, ne každý si to může dovolit utratit bez mrknutí oka, ale jsou to dejme tomu 3/4 průměrného měsíčního platu a podobné investice nejsou zase tak nevídané ani u jiných zálib. Samozřejmě že pokud si někdo chce dvakrát do roka vystřílet pár desítek ran, nemá to cenu - ale i pak nevidím důvod k nákupu zlamovačky, když existují pružinovky s pevnou hlavní.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od milius » 06 bře 2011 22:45

Ale na jaké ceně zase začínají ty s pevnou hlavní?A kolik z nich má mířidla?(Jen ať se hezky učí přes pevná.To by si ani nevystřelili na pouti)HW 97 nebo všechny od AA jsou jen půlka z toho co potřebuješ.Diany jsou zase někde jinde cenově a ty německočínský jsou zase víc těžký než schopný.
No a "na zkoušku" jak pro koho.Kdo s tim střílel,tak ví co od toho čekat.Děckám stačí 15m.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od PEPAN » 06 bře 2011 23:59

Zlamovačku nikdy nedam, jasně, taky jsem měl už cukání přitáhnout něco s pevnou hlavní, ale už jsem rád že mě to přešlo, krom důvodů výše uvedených jsou to vesměs těžký krávy a často se hůř nabíjí.
Ta trocha přesnosti navíc zato podle mě nestojí
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Alexxxus » 07 bře 2011 00:15

Už můžu vlastně napsat minulý týden. Co ? Na navštěvě jsem měl doma dva zájemce o vzduchovku kvalitní optiku a aby to střílelo na 15 metrů a nebylo to drahý ... měli tuto ideu ... Gamo Viper + Optika z Kolbenky ( Kolebenka = Pražská burza všeho možného především vzduchovek Germany + B1 až B98 nebo jak se to všchno jmenuje zkrátka synonymum pro bullshit ) Tu optiku dokonce už i měli pánové koupenou variábl 3-9x42 od firmy tuším Walther .... mno jeli jsem stestnout půjčený GAMO a půjčenou Salvinku 634 ... dopadlo to tak že gamo střílelo výrazně hůř než nová nezajetá 634 oboje s otevřenejma miřidlama a oboje v ráži .177 tedy Gamo bylo zavrženo.
Koupě 2 Slavinek 634 bykla dílem hodiny a hybaj zpět střílet po 50ti ranách začala optika divně ukazovat ... utrhnul se kříž ... no nacpat NS 6 x 40 na pušku bylo dílem okmažiku a už to jelo. Co tím chci řici na střelbu pro zábavu a pro tatínky s klukama ve věku 11ti let je Slavia 634 dostatečně výkonná a dostatečně přesná vzduchovka s optikou v ceně 5000 korun za sadu.
To bylo v úterý v pátek oni tatínkové dorazily opět a koupili synátorům Slavie 631 se slovy pro 11ti letého je to moc výkoné ... 10 joule bohatě stačí. Takže jak píše Milius i obyčejná zlamovačka odvede spousty práce.

A začínat rovnou s větrovkou proč né. Tomu kdo nenastřílí s heblem nenastřílí ani s puškou za 25000 - takže začít právě s tím heblem.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
BacilBA
Příspěvky: 70
Registrován: 24 pro 2010 22:27
Bydliště: BA

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od BacilBA » 07 bře 2011 00:19

A čo tak zvoliť kombináciu zalamovačky (manuálne naťahovanie) a presnosť PCP-čky(relatívne) skombinované v pumpovacej vzaduchovke typu PCA? Na výber je od veľmi lacných krátkych a ľahkých (od 1,3kg) PumpMaster760, cez Crosman 2100 Classic po Benjamina a Sheridan v .20. Pritom aj tá najlacnejšia dokáže zo seba vyflusnúť cez 180m/s.
Ani pružina, ani optika na tom tak netrpí ako na zalamovačke. Podľa mňa na občasné rekreačné zabavenie to vydrží pri minimálnej údržbe dlhé roky a to od ceny 70-80€ aj s optikou. K "nízkonákladovej" zábavé stačí iba flinta a za hrsť diaboliek.

PS: Na výber je aj dievčenská ružová verzia. :-)
http://www.crosman.com/airguns/rifles/pneumatic?p=
Crosman 357 6" .177 (CO2) + laser
Crosman 2100 Classic .177 (PCA)
Hatsan AT44-10S LW .177 (PCP)
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Toky » 07 bře 2011 09:08

To je, myslím, pohodová voľba, ale o takomto systéme bežný civilista vôbec nevie. Obyčajný človek, čo chce kúpiť vzduchovečku, väčšinou prvé čo urobí je, že ide do poľovníckych potrieb a tam nájde furt Slavie, Hatsany, Gamá - všetko lámačky. Skúste si prejsť okolité polovníctva. Teda aspoň tuto v Košiciach a Michalovciach je to takto. Akurát v Sečovciach (v Sečovciach!!) som našiel Crosmana Nightstalkera (kto nevie - je to na CO bombičky), to som bol v šoku. PCA a PCP ani náhodou.

Ja sám som pred takými tromi rokmi nevedel, že existuje niečo iné ako lámačka. To som na svoj starý IŽ narazil na chatičke tak som ho oprášil a strieľaval som s ním, keď mal synak poobedňajší spánok, desne som sa nudil. Potom mi došli diabolky a na nete som zisťoval, kde sa dajú kúpiť - to som bol v šoku aké všelijaké sú - predtým som vedel len o brokoch a diabolkách s plochou hlavičkou - ani som nevedel, že sú v rôznych kalibroch, tvaroch atď.
Takto to je štandardne, páni. A fakt, keď to vezmem štatisticky, 90% ľudí v okolí netuší, že existuje niečo iné ako lámačky. A to dávam päť percentnú rezervu. Jeden jediný človek, zhodou okolností kolega, vedel o CO a PCP, ten mi dokonca požičal Walthra CP99.
Toť vsjo.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Warthog » 07 bře 2011 11:17

Zvláštní - já měl za to, že minimálně vz. 47 je obecně známá a i povědomí o zbraních na CO2 je větší. Přece jen to je atraktivní tím, že to vypadá (skoro) jako skutečná zbraň...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Jabberwocky » 07 bře 2011 11:51

No, mám-li soudit podle sebe, tak než jsem začal číst zdejší forum a o vzduchovky se zajímat víc, tak jsem znal flusbrok, lámačky a na CO2 Lovku (v 80. letech ji měli v Lověně za výkladem a pak to někdo přitáhl do školy). Že existují větrovky, jsem věděl jedině díky tomu, že mám doma Encyklopedii zbraní a zbroje a tam se píše o zbraních s pohonem na stlačený vzduch. To bylo všechno. Stejně tak kamarád – podotýkám, že střelec – když jsem ho vzal poprvé na sraz, tak zíral, co všechno je taky vzduchovka. Opět znal v podstatě jenom lámačky.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od AntonČechov » 07 bře 2011 12:11

Nic proti lamackam, ale nepletme pojmy a dojmy. Me kluci - 6 a 9 let - to vsechno moc nebere. Obcas, kdyz strilim tak starsi taky vleze vymele zasobnik a jinak nic moc.... Pro zabavu CO 2 je lepsi. Ale. Pro decko, technicky zamerene a se zajmem o zbrane / to bohuzel - ci bohudik - doma nemam :roll: / klidne bych si tu jednodussi Dianu poridil. Kdyz uz tak uz.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Odpovědět