"Nej" u zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Nyx

"Nej" u zbraní

Příspěvek od Nyx » 24 kvě 2008 22:08

Dobrý den, jsem úplná amatérka, co se týká zbraní.. Mám dotaz. Píšu seminární práci na téma vývoj zbraní, historii jsem si vyhledala, ale spíš by mě zajímala současnost. Zajímalo by mě, jaká zbraň je například nejpřesnější, jaká nejvýkonnější, nejrychlejší apod. Moc děkuji za odpověď.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 24 kvě 2008 23:54

Jde ti o zbraně co jsou ve vývoji a nebo zbraně co si tady může koupit pan Myslivec na běhání po lese?
Vojenské zbraně?
Civilní zbraně?
Pušky, kuše, meče, biologické zbraně?

Prostě postrádám lepší definici.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 25 kvě 2008 11:48, celkem upraveno 1 x.
Nyx

Příspěvek od Nyx » 25 kvě 2008 08:57

No, myslela jsem spíš zbraně ve vývoji, palné zbraně, pro vojáky i civilní. Hledala jsem na internetu a našla jsem, že nejvýkonnější zbraň je desert eagle .50 AE. Co se týče přesnosti, domnívám se, že by to mohl být například sniper. Zbraně budoucnosti mě taky zajímají, ale je pravda, že to nemám šanci nikde najít :(
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 25 kvě 2008 10:25

že nejvýkonnější zbraň je desert eagle .50 AE
:lol:
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Re: "Nej" u zbraní

Příspěvek od raduzs » 25 kvě 2008 10:46

Nyx píše:Dobrý den, jsem úplná amatérka, co se týká zbraní.. Mám dotaz. Píšu seminární práci na téma vývoj zbraní, historii jsem si vyhledala, ale spíš by mě zajímala současnost. Zajímalo by mě, jaká zbraň je například nejpřesnější, jaká nejvýkonnější, nejrychlejší apod. Moc děkuji za odpověď.
mila slecna, samozrejme vam radi pomozeme, ale ak ste skutocne uplna amaterka, pokial ide o zbrane, bolo by asi vhodnejsie zacat niekde inde ako tu. ak chcete, aby vasa praca za nieco stala a aby ste do nej nepisali lahko zpochybnitelne tvrdenia typu "desert eagle .50 je najvykonnejsia zbran", ktore vam ponukol niekto na internete, potrebujete si v prvom rade nastudovat nejake materialy o vseobecnom rozdeleni zbrani, ich historii a vyvoji. s dostupnostou takych pramenov urcite nebude ziadny problem, su v kazdom knihkupectve alebo (specializovanej) kniznici. ked budete mat jasno v zakladnych pojmoch, mozte riesit specificke otazky napriklad aj na tomto fore. mam na mysli uplne konkretne otazky, a nie vagne formulacie ako napr. "co je najpresnejsia zbran". aka zbran? mechanicka? strelna? balisticka? lovecka? vojenska? a ake su kriteria pre "najpresnejsia"? na aku vzdialenost? najpresnejsia z ktorej skupiny zbrani? chapete, kladiete prilis vseobecne otazky, co prameni z toho, ze vam (pravdepodobne) chybaju zakladne informacie. okrem toho, taketo otazky navyse mozu vyvolavat tzv. flame, cize hadky, pretoze kategoria "naj" je velmi subjektivna. takze ak vam mozem odporucat, nastudujte si problematiku najprv vseobecne, potom hladajte odpovede na konkretne a presne polozene otazky. toto vsetko som napisal s najlepsim umyslom, sam som tych seminarnych prac napisal niekolko desiatok na strednej i vysokej skole, takze neskromne mozem povedat, ze viem, o com hovorim. v kazdom pripade vam drzim palce.

PS: tiez zalezi na tom, u koho tu seminarku pisete. su prednasajuci, ktorym pracu odovzdate a o par dni si bez obav pridete po zapocet, pretoze viete, ze si precitaju akurat tak nadpis. v takom pripade, samozrejme, moju predchadzajucu radu vobec nepotrebujete a pokojne nahadzte do prace cokolvek, co ma aspon navonok nejaku suvislost so zbranami. v opacnom pripade sa bez serioznej pripravy asi nezaobidete.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 25 kvě 2008 11:06

DE .50 AE... možná z pistolových nábojů pro samonabíjecí pistole... :?:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 25 kvě 2008 15:49

raduzs:Souhlasím
Desert Eagle(50AE) je nejvýkonější z pistolí
Smith and Wesson nebo Taurus v (500SW) je nejvýkonější z revolverů
Z dlouhých zbraní nejspíš kulovnice Hanibal (nebo broková dvojka) v ráži 700 Nitro.
Nejrychlejší?Jako v kadenci?Nebo v rychlosti střely?
Nejpřesnější-to se asi nedá říct..záleží hlavně na střelci a na spoustu dalších okolonostech.
Třeba ti to pomohlo..
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 kvě 2008 17:03


není co řešit. :twisted:
Doporučuji sebevzdělávání,opravdu tak široce položená otázka je spíše úsměvná.(Bez urážky) :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Příspěvek od Slukař » 26 kvě 2008 07:35

Tak jí něco poraďte a nedělejte zagorku.

:x
Nyx: A ty tam prostě něco napiš. Ten člověk co mu to odevzdáš tomu beztak nebude rozumět. Já jednou, když už jsem nevěděl co psát, takjsem plácal pátý přes devátý, citoval knihy a stránky co mě právě napadly a jak jsem byl naprdlej, tak jsem si i vymejšlel rádobycizí slova. A efekt? Nikdo si toho ani nevšim. :lol: :lol:
Nyx

Příspěvek od Nyx » 27 kvě 2008 15:20

Moc vám všem děkuju za odpovědi, snad to dobře dopadne.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 kvě 2008 16:21

Proč píšeš seminárku o něčem, o čem hovno víš??? Ať ti tady kdokoli řekne cokoli, ty nemůžeš posoudit, jestli je to pravda...

Radusz, spíš než studentku VŠ bych jí tipnul na ZŠ, případně SŠ. Protože takhle obecný téma seminárky absolutně neodpovídá úrovni VŠ...

Prozradí nám slečna, co studuje, že se tam pedagog spokojí s takovou fraškou??? :roll:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 27 kvě 2008 18:12

JJ je to divný že by jí to prošlo :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 27 kvě 2008 22:19

Slečna může taky byt budoucí střelec, třeba se o zbraně začíná zajímat a možná proto si vybrala zrovna toto tema. Tak nevim proč se jí někteří z vás vysmíváte. Žádný učený z nebe nespadl... Takže se přikláním k názoru Raduzse.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 kvě 2008 16:16

Romane, já myslím že slečna už se tady na fóru neukáže, jelikož jsme jí nemohli poskytnout smysluplné odpovědi na její diletantskou otázku. Ona tak nebude moct vyjebat s tím referátem, oč jí šlo především.

Já jsem taky džentlmen, ale není to tak dlouho, co jsem opustil VŠ, takže vím jak to tam zhruba chodí...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 kvě 2008 21:30

Vybrat si vývoj zbraní jako téma pro seminární práci je pro amatérku sám o sobě slušný výkon. :lol: :lol:
Jenom nevím, jestli ta seminárka nemá nadpis "Zbraně zabíjí" nebo "USA chtějí ovládnout svět". :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět