Nej Ceska-Ceskoslovenska pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 dub 2007 21:54

Tak z českých pistolí asi žádná extra velkou díru do světa neudělala,jinak můj překlep P-08 a (1898-1903)C96 a dá se pokračovat dál,ona ta 27 je takový pozůstatek technických inovací,není převratná ale je zajímavá no a ta složitost je pozůstatek jiných systémů (nickel)
Ona zase až v tak malém objemu vyrobená nebyla.
Což mně přivedlo k závěru že bych to spíše posuzoval jako celek (produkci) než jednotlivé modely.No a při tomto pohledu má velkou šanci na vítězství v této kategorii.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
fbidavid

Kazdy at si zvoli sam

Příspěvek od fbidavid » 08 dub 2007 23:58

Pro kazdeho z Vas bude tou jednickou ta, kterou si nakonec po mnoha utrapach zvoli sam, pro Vas bude Vase zbran vzdy cislo 1. A tak to ma byt nekomu vyhovi to jinomu zas tohle, a co z toho plyne? Neexistuje zbran cislo jedna, aspon ne pro vsechny...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 dub 2007 22:12

doogs: Podle mne 1.CZ 97B - 2.CZ 75 TS - 3.CZ 75 ne /B/


muzu se zeptat co je na 75 B tak zly? protoze zrovna tu mam v planu :)
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 10 dub 2007 07:09

A co takhle Kevin? Prosím žádný křik! Berme pistole vždy tak, jak vyhovují tomu, k čemu byly konstruovány a vyrobeny. A z tohoto hlediska nemá Kevin téměř konkurenci. Ale to bychom se nakonec mohli vrátit i k ČZ 36 a ČZ 45.
adis

Příspěvek od adis » 10 dub 2007 09:44

Ahoj,všechny zbraně co zde píšete jsou určitě kvalitní,ale je jedna,co byla a je pořád kopírovaná v zahraničí(jistě by to tak nebylo,kdyby nebyla dost kvalitní)jedná se o CZ 75 :wink:
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 10 dub 2007 21:06

Pistole: CZ 75

Revolver: ZKR 551 - v poslední Střelecké revue vyšel bezva článek.
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 10 dub 2007 21:41

To-adis
Vím, že číňani zkopírovali SIGa , poněkud překvapivě a údajně na objednávku TEXku, a tuším , že nakonec i tu pětasedmu, mohu se ale prosím nesměle dotázat které další firmy (státy) ČZ75 zkopírovali ?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 10 dub 2007 21:52

To-DOKTOR
co takhle One Pro???ATD.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 10 dub 2007 23:14

DOKTOR píše:...mohu se ale prosím nesměle dotázat které další firmy (státy) ČZ75 zkopírovali ?
Kdysi jsem četl, že CZ 75 je po M1911 druhou nejkopírovanější krátkou zbraní na světě. Více či méně upravené kopie se kromě zmíněného čínského NORINCA dělají/dělali tyto firmy: Tanfoglio (Itálie), Springfield Armory (USA), Sphynx (Švýcarko), Jericho (Izrael), Einfield (Velká Británie) - pod názvem Spitfire, ale myslím, že se jich vyrobilo velmi málo. Na víc si nevzpomenu, třeba mě ještě někdo doplní.

Ale abych nebyl OT, tak hlasuju pro CZ75. Měl jsem CZ 85, která je kromě oboustranných ovládacích prvků s pětasedmou téměř totožná, vystřílel jsem z ní tisíce nábojů a nikdy mě nesklamala ani jsem za tu dobu nezaznamenal žádnou závadu ze strany zbraně.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 11 dub 2007 13:02

Nevím jak kdo, ale pro mě je to určitě CZ 75. To že česká zbrojovka občas vyplivne docela slušný zmetek ještě neznamená, že to nejsou opravdu kvalitní pistole.
K těm výrobcům kopií CZ75 bych přidal třeba ještě Renato Gamba (Itálie), Sarsilmaz (Turecko), ITM (Švýcarsko).
Si vis pacem, para bellum.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 11 dub 2007 14:11

Taky si musím přisadit svou trochu do mlýna. Střílel jsem v životě snad ze všch pistolí které se u nás vyráběly. Vlastním také spoustu let ČZ75 matku mnoha pozdějších klonů . Nemůžu jednoznačně říct která je nejlepší ale ČZ75 je DOBRÁ. Na různé specielní ůkoly jsou i lepší zbraně, ale pro běžnou sportovní a relaxační střelbu u nás nemá konkurenci.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 13 dub 2007 16:57

Musím se přidat - terčový revolver ZKR 551 byla nepochybně ve své době závodní zbraň, na kterou nikdo neměl! Stroj na X!
ZKR 590 GRAND byl taky dokonalý revolver mnoha patenty, které na ní p. Koucký uplatnil - jenže revolvery se komančům zdály moc "emerický", tak se nestavěly.
ČZ 27 je sice složitější, ale velice spolehlivá a přesná zbraň - až na to ploché bicí pero, to je holt slabina.
První ČZ 50 neměly chybu a co takhle Škorpion? - tedy dnes Pi vz.91?
Klony našich zbraní, kde komančům nestálo za to zaplatit patenty... vždyť IMI okopíroval naše "pumpičky" - využil přincipu s revolučním trubkovým závěrem a ovládl s tím celý trh automatických zbraní!
Kopie ČZ 75 dělal celý svět! O kulometech řady 26 a dalších (BREN) ani nemluvě!
V té souvislosti: co říkáte "kšeftu" se Zbrojovkou? Vyšlo mi, že Brno dostalo 500 kč za 1 m2 stavebního pozemku v intravilánu (když neberu stroje, vybavení a know-how, o co ten nákup má firma lacinější)!
To bude vejvar, co?
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
demon

Příspěvek od demon » 07 kvě 2007 19:41

CZ 75 Myslim. Urcite je to jedna z nejznamejsich, nejkopirovanejsich atd...ALE :)
shai_than

Příspěvek od shai_than » 09 kvě 2007 16:23

DOKTOR píše:To-adis
Vím, že číňani zkopírovali SIGa , poněkud překvapivě a údajně na objednávku TEXku, a tuším , že nakonec i tu pětasedmu, mohu se ale prosím nesměle dotázat které další firmy (státy) ČZ75 zkopírovali ?
...ja bych jeste nesmele pridal tanfoglio a sphinx :O)

ja nejsem zadny odbornik, ale zda semi, ze cz97 a specialy cz75 (sp01, ts a tak) jsou pekne. ALE: to jen proto, v techto razich u nas neni ohledne firem prakticky zadna konkurence a znate to o jednookem mezi slepymi..
napr.ted si vubec nemuzu vzpomenout, kdo jiny v posledni dobe dal neco na trh krome arms moravia (cz2000).Tak by ta otazka mohla znit,jakou nejlepsi kratkou zbran cz vyrobila, a tou je asi v mnoha ohledech 75.

ale muj osobni favorit je cesky desert eagle vz.52 :O))
LEON

Příspěvek od LEON » 09 kvě 2007 17:13

Samozdrejm CZ 75 ta je tady bez konkurence :D
Odpovědět