nedovolene ozbrojovanie

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Miso

Příspěvek od Miso » 19 pro 2006 16:05

Amnestia u nas bola prioritne urcena na legalne odovzdavanie zbrani. Bola aj moznost odovzdania zbrane policii, nasledneho preskumania (mozna trestna cinnost) zbrane a vratenia majitelovi (vykonanie legalizacie), po nejakom case ked sa zistilo, ze nebola ukradnuta ani sa s nou nepachala trestna cinnost.

Co by sa stalo s MP-40 schopnym strelby davkou netusim.

Streliva sa to vratenie netykalo. A ani jeho beztrestnym odovzdanim by som si nebol isty.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2006 16:10

Asi tušil, že výjimku na Šmajzra by nedostal a musel by ho nechat znehodnotit, tak ho radši ze soucitu schovával doma. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 19 pro 2006 16:27

Miso
u MP 40 ,ak by požiadal o výnimku/A-čková zbraň/ na 80% by ju dostal,pretože pri vydávaní výnimiek sa berie do úvahy tiež historická hodnota zbrane-nie je to pravidlom,ale funguje to.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 19 pro 2006 17:23

Co vím tak cena kosy MP 40 se pohybuje od 2 do 3 tisíc eur.Podle stavu.Já s arsenálem dědulu asi nedoženu a tak mu závidím.Ale ne to udání.Skoda tak pěkné sbírky,kdoví kde ty klenoty skončí. :cry:
bartus

Příspěvek od bartus » 19 pro 2006 18:52

Na Slovensku je možno legálně držet funkční samopal???
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2006 18:55

To je snad možný i u nás ne? Na výjimku pro sběrateslkou činnost - byl by zločin třeba tu zachovalou MP40 znehodnotit :!:
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 19 pro 2006 18:57

bartus
možno,ak požiadaš o výnimku a uvedieš pádne dôvody,rovnako ako u vás v CZ
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 19 pro 2006 20:17

Silencer píše:To je snad možný i u nás ne? Na výjimku pro sběrateslkou činnost - byl by zločin třeba tu zachovalou MP40 znehodnotit :!:
Vidíš a teď ji nějaký kretén řízne
bartus

Příspěvek od bartus » 19 pro 2006 21:20

silencer: nějaká teoretická možnost tady možná je, ale dost pochybuju, že by ji ten člověk dostal. Možná nějaká organizace, muzeum a tak, ale jednotlivec?
Ale rozřezat by to bylo fakt škoda.
bartus

Příspěvek od bartus » 19 pro 2006 21:22

Mimochodem - zdá se mi to, nebo je ta MP 40 v nerezi?
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 19 pro 2006 21:44

MP40 se nikdy z nerezu nedělaly, spíš je ta MP40 po těch letech ošoupaná.
Miso

Příspěvek od Miso » 19 pro 2006 22:20

V SR moze leglane drzat automaticku palnu zbran (strielajucu davkou) iba pravnicka osoba na skupinovy zbrojny preukaz.

to cybernetic: Tu vinimku by mozno dostal a mozno nie... Ked som bol na policii ziadat o ZP, tak mi rovno povedali, ze tu (myslene bolo asi nase mesto, alebo skor ich mesto...) nikto nosit zbran nebude. Dost drsne... Po tom mi na tvrdo povedali, ze ma od skusok vyrazia a nemam sancu dostat zbrojak ak nedam uplatok. Tak som na zbrane trochu aj zanevrel... Stalo sa roku 2002.
fannda
Příspěvky: 40
Registrován: 04 čer 2006 12:27

Příspěvek od fannda » 19 pro 2006 23:05

Péta píše:Co vím tak cena kosy MP 40 se pohybuje od 2 do 3 tisíc eur.Podle stavu.Já s arsenálem dědulu asi nedoženu a tak mu závidím.Ale ne to udání.Skoda tak pěkné sbírky,kdoví kde ty klenoty skončí. :cry:
raději to nechtějvědět.jeno by tě to naštvalo jako mě.Jo holt jsme měli jít raději k polici na vyšší posty
Marek

Příspěvek od Marek » 20 pro 2006 07:21

Miso:

(2) Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi

a) skupiny F zbrojného preukazu alebo skupiny G zbrojnej licencie z dôvodu nadobúdania zbierkového predmetu5) alebo na zberateľské účely, ak ide o zbraň, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou4) alebo predmetom múzejnej hodnoty, )
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 20 pro 2006 08:01

Miso
tak to si z divného kraja...mal si sa brániť,úplatku myslím..
Marek presne cituje zákon,poznám ľudí ktorí majú na výnimku zbrane,nič divné...
Odpovědět