Nedotazeny zaver, pomoc, prosim..

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Nedotažený závěr, pomoc, prosím..

Příspěvek od luckyn » 19 zář 2008 14:13

Snad mě neukamenujete, mám tokový dotaz, popis bude více než laický, tak to berte s rezervou, prosím. Nejde mi to do hlavy o co zase v mým případě jde, teda mě se stávají divný věci, ale tohle mě fakt už štve.. :shock: Jak bych začal.., vlastním HK USP 9mm, byl jsem ji vytáhnout na střelnici po delší době a šel s mou přítelkyní. Střídali jsme se po pěti ranách, tak jsem si nabil, vystřílel 5 ran a koukám, závěr není dotaženej na konec, tak si říkám, sakra, že bych tam ještě měl nějakou včelu? Cvak a nic, úderník naprázdno.. Divný, kde je chyba asi jsem něco přehlídnul. Tak to dám do ruky přítelkyni, taky pět ran, závěr hezky dotaženej, pouze vyndat zásobník a předat zbraň. Tak zase jdu na řadu já a to samé jako před tím, nedotaženo:( Abych tu nepsal pořád dokola to stejný.. prostě se mi nedotáhnul závěr až na konec, kdy už nejsou včelky v zásobníku. A zajímalo by mě, proč se mi to stává a přítelkyni ne..? Je fakt, že jsem trošku změnil úchop zbraně, ale neříkejte, že je to v tom? Snad to není moc hloupý dotaz? Děkuju za komentáře a jak jsem psal, neukamenujte mě, prosím :?


Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
sněhulák
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2006 22:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sněhulák » 19 zář 2008 14:34

No jestli se to stává jen pouze tobě, tak to skutečně je úchopem - jinak tento "problém" je poměrně běžný. Prostě při úchopu si nějakým způsobem tlačíš na páčku záchytu závěru.

Pokud se to děje bez ohledu na to kdo s tím střílí, pak bývá nejčastější příčina slabá/unavená pružina v zásobníku, která pak nemá dostatečnou dílu na nadzdvihnutí záchytu a následné zachycení závěru.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 19 zář 2008 14:37

HK USP 9mm jsem mel, zadny takovy problem jsem nemel. Vlastne ani netusim co to znamena - "nedotazeno". Bud je zaver vzadu na zachytu a nebo je spustenej tj. zavrenej. Nedotazeno je nejaky jiny stav?
Kazdopadne pokud drzis moc nahore a tlacis si na packu zachytu, muzou se dit nekale veci :-) to je fakt...
sněhulák
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2006 22:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sněhulák » 19 zář 2008 14:46

Já to z toho popisu pochopil tak, že mu prostě nezůstane závěr zachycený v zadní poloze na záchytu.

Jinak tím běžně jsem nemyslel jen tvůj HK, ale obecně se to stává i u spousty jiných pistolí.
luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 19 zář 2008 14:58

Ano, sněhulák mě pochopil :wink: , myslím si, že se to z toho vyčíst dalo.. Jinak děkuji za zámahu a že mi někdo vůbec odpověděl. Abych se vrátil k tématu, tak si právě nemyslím, že bych tlačil na páčku záchytu. A nebo tlačím a vůbec o tom nevím, ale snad bych něco cítil :roll: Příště zkusím původní úchop a bude.. Takže dotaz v celku o ničem, omlouvám se.
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 zář 2008 21:16

Také tom moc nechápu. Co se stává je, že po vystřílení včel nezůstane závěr v zadní poloze, ale vrátí zcela dopředu, jako kdyby tam měl být ještě jeden náboj...ale při zmáčknutí spouště je komora prázdná. tak toto se mi již stalo s bejvalou 1911kou, také jsem si omylem stlačil záchyt - tedy nevěděl jsem o tom, ale mám palec asi nějak abnormálně dlouhej :D .
Pokud však myslíš, že závěr zůstane nedovřený, tak jedině, pokus se šprajcne náboj při podávání či ve výhozním okně při vyhazování.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 24 zář 2008 21:09

Jestli jste s přítelkyní používaly 2 zásobníky,tak to může dělat taky jeden ze zásobníků.Už se mi to taky stalo.
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 24 zář 2008 21:24

A nebo je to "nedoražený" zásobník - někdy minulý týden tu bylo video, jak se všechny záseky na pistoli řeší doražením zásobníku a stažením závěru zpět. Ale určitě dej vědět, na co jsi přišel
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 zář 2008 09:28

Nebo mě napadá další věc, u některejch zbraní se může stát, že když je držíš moc laxně, teda ne nataženou rukou, část energie zpětnýho rázu,která je normálně plně absorbovaná právě tou nataženou rukou, způsobí pohyb celé zbraně dozadu, a tudíž závěr se vůči rámu nenatáhne tolik dozadu, což při normální střelbě nevadí, ale po vystřelení posledního náboje je potřeba aby závěr dolít co nejdál, aby zůstal zachycen, k čemuž kvůli "volné paži" nemusí dojít....

Doufám že mi rozumíte, co sem tím chtěl říct... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
ZAIN1

Příspěvek od ZAIN1 » 25 zář 2008 11:41

Přesně jak říká PREDATOR. Chyba může být a také asi bude v příliš laxním úchopu, kdy část zpětného rázu pohltí tvoje nezpevněná ruka.
Stává se to celkem často. Přítelkyně to drží pevně (asi obava z velké rány) a ty zase moc laxně. No a pro jistotu bych si ještě zkontroloval, zda si palcem netlačíš na páčku záchytu.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 zář 2008 13:53

Zahoď HK a kup Norinko... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 25 zář 2008 14:21

Pochybuji, že budeš mít volnější úchop než žena. I když to nevylučuji. Mě se toto stávalo se zvětšeným záchytem závěru u G26, tlačil jsem si na něj palcem aniž bych si to uvědomoval, musel jsem si vrátit standardní. Doporučuji také zaměřit se na úchop. Dát si pozor na palec na záchytu. Vystřílet zásobník. Předpokládám, že vše bude OK. Jediný rozdíl mezi tebou a přitelkyní je ve velikosti tlapek ;)
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 25 zář 2008 14:28

já bych se vsadil, že tam ještě nějaký rozdíl bude :-) ale ten asi nebude mít vliv na střelbu :-)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 25 zář 2008 16:15

Ja teda nejsem Odbornik na zbrane,ale mel jsem v ruce par desitek kveru plus mam odstrileno i par set s asi 5 pritelkynemi :-) a jediny vysledek volneho uchopu jsem videl v tom,ze jim nabojnice litaly do cela.. To ze zaver nezustaval vzadu se stalo u 3 kousku glocku na predvadecce a zarucene ne spatnym uchopem..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 zář 2008 17:36

u full-size plasťáků to při slabým úchopu opravdu závadí.
Pokud Tvoje přítelkyně střílely s compactem nebo celoocelovou zbraní, pak by neměl být problém
Odpovědět