Nechteny vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od P3p3k » 06 pro 2009 17:08

Sti s padacím kladivem po osobní úpravě třípackovky na střelnici jedna bum na terč a druhá v zápětí bum do země. Nevím jestli sem štrejchnul o spoušť a nebo zase samo spadlo kladivo, ale to by se zachytilo o ozub, takže asi to první. Každopádně hned mazala k puškaři, páč tak citlivou spoušť vážně nepotřebuji a hrát si s tím sám už nebudu.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2009 12:38

P3p3k píše:nebo zase samo spadlo kladivo, ale to by se zachytilo o ozub, takže asi to první.
Není to pravidlo. velmi často se to o ozub nezachytí a regulerně to kulometí.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Harquebusier » 07 pro 2009 12:55

To Alfonss: Myslím, že kolega P3p3k měl na mysli pojistný ozub, nikoli spoušťový.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2009 17:50

Pochopil jsem že měl na mysli pojistný ozub, který by měl zachytit kohout, který spadl ze spoušťového ozubu. Ale velice často se stane, že ani pojistný ozub padající kohout nezachytí.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Harquebusier » 07 pro 2009 18:07

Alfonss píše:
Není to pravidlo. velmi často se to o ozub nezachytí a regulerně to kulometí.
Může být, ale pak je důsledkem jeden výstřel a nikoli dávka, jak píšeš.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2009 19:42

A pokud Ti spadne kohout několikrát za sebou, tak je to co? Povím Ti tajemství - dávka.

Zamysli se jaké příčiny způsobí padání kohoutu a pokud máš alespoň základní znalosti funkce spoušťového mechanismu u 1911, bude Ti jasné, že při troše"šikovnosti" to dávkou střílí...
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Harquebusier » 07 pro 2009 20:17

Já myslím, že stačí si přečíst pozorně co napsal P3p3k. K dávce by v jeho případě musely selhat dvě věci najednou: zachycení kohoutu na pojistném ozubu a na spoušťovém ozubu (ten ale fungoval, proto byla jen jedna rána).

Píšeš, že: "velice často se stane, že ani pojistný ozub padající kohout nezachytí" - to je sice pravda, ale jen tehdy, je-li stisknutá spoušť, byť i jen málo. Jen o ní asi "štrejchnul" jak píše a byla holt moc jemná...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2009 20:35

Evidentně nevíš o čem mluvíš. Může se stát, že kohout spadne ze searu a nezachytí se ani na pojistným ozubu a NEMUSÍ být stisknuta spoušť. Jsem schopen Ti do takového stavu přivést 1911 během minuty...
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od P3p3k » 07 pro 2009 23:55

Jo myslel jsem pojistný ozub. Vážně nevím co se stalo, ale docela mě to vyhukalo. Ale zapomněl jsem říct jednu věc, po tom nechtěným výstřelu do země, byla seklá patrona! Žeby tohle zabránilo kulometu? Při vypouštění závěru rukou bez nábojů, někdy kladivo samo spadlo, ale vždycky zůstalo na tom pojistným ozubu právě. A ještě jedna věc, měl jsem napáskováno 8 kousků, první rána do terče a druhá samovýstřel do země, pak koukám na tu seklou prázdnou patronu, vydělávám zásobník a napočítám jenom 5 zbylých! Ale dva výstřely do země sem teda nezaregistroval. Nebo byly tak strašně rychle za sebou, že sem to nepostřehl? Prostě záhada. Jo a je to 45ACP.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od kayakero » 08 pro 2009 08:32

Kulometění u pistole (typicky 2-3 náboje za sebou) zaregistruješ jen jako jedinou silnější ránu (zvláště u slabých - malorajdy třeba: Margolina tohle umí - pokud se hodně zasviní úderník až tak, že v závěru zatuhne v přední poloze: na chvíli/občas se z ní stane full-auto střílející ze zadní polohy závěru. Spoušťové ozuby zde ničemu nezabrání: kladivo klidně ať zachytí, k odpálení náboje ho zde nepotřebuješ.). Série je většinou přerušena tím, že se další náboj už nestihne dobře podat - a buďto se náboj někde vzpříčí, závěr se kousne, nebo další náboj nakonec ani neopustí zásobník. Tím se na to většinou taky příjde - že střelec hledá chybu v narušené geometrii křidélek zásobníku, jelikož postřehne, že občas klapne naprázdno nebo se mu vzpříčí náboj; silnější rána bývá na hranici rozlišitelnosti či suběktivity (takže to ignoruje nebo si obviní nevyrovnané laborace výrobce) + to, že neodpovídá počet zbylých v zásobníku nebo hilzen po zemi většinou taky přičte svému omylu. Druhá a další jdou samozřejmě už mimo terč, takže ani přebytek děr v papíru není, tedy neupozorní. Kadence je obrovská. Proto je ve full-auto na pistolové krmivo vždy nějaký zpomalovač pohybu závěru, většinou pneumatický tlumič kolem zadní úvrati (pístek-tlumič pohybu závěru, ne válec-tlumič zvuku výstřelu).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Alfonss » 08 pro 2009 16:25

kayakero: kulometění 22tky v důsledku zapečení zápalníku bordelem jsem zažil i u mojí CZ 122 SPORT. Nicméně po vyčištění to bylo OK, s chybnou funkcí spoušťáku to nemělo nic společnýho.

P3p3k: No pokud se to hryzlo, tak je jasný že to více střílet nebude :) Ono dost záleží jak moc jsi povolil přítlak na sear, když to bude jen decentní, bude kohout padat na pojistný ozub, když to trošku přeženeš, bude to střílet dvou-tříranouranou dávkou (což si myslím byl i Tvůj případ, ten seklej náboj bych přisuzoval povolení úchopu po první ráně). Sear kohout po pracovním cyklu normálně zachytí, ale díky rázu závěru při doběhu do přední polohy z něj kohout spadne (dá se to mírně řešit slabší vratnou pružinou a silnější bicí). A když to přeženeš až moc, tak to bude střílet regulerní dávkou :)
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od P3p3k » 08 pro 2009 23:25

Stačí ohnout plíšek a máte full auto.. :lol: Každopádně se mi po téhle zkušenosti zdá nosit 1911 (ještě cocked and locked) jako šílenství. Když vám může kdykoliv sama vystřelit. Nemyslíte? Tím nechcu nijak hanět tenhle sto let používanej systém. Hlavně si nikdo prosím, kdo tomu moc nerozumíte, nehrajte s třípackovkou. Je tak?
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Bluesman » 08 pro 2009 23:46

Jak už jsem tu na fóru někde poznamenal,mít u boku nebo v nedejbože v podpaží 1911 s nataženým hamrem,na to bych já neměl absolutně nervy-stejně tak nadrclýho ,,třípojistkovýho,, Glocka za džínama.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od admix » 09 pro 2009 01:13

p3p3k: "muze kdykoliv sama vystrelit"? To uz radsi zbran nenos vubec, "i kdyby to melo zachranit jediny zivot" 8) Kdyby se do ni nikdo nehrabal, porad by sama vystrelila?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od kayakero » 09 pro 2009 08:07

Leckdy stačí, aby se v tom "hrabal" zub času.
Nosit jakoukoliv zbraň přináší nízké, ale nenulové riziko průseru, zvláště pokud nošeno trvale-rutinně. A dle prof.Parkinsona: jednou takový průser jistě přijde i k Vám, zbrojní hygienou to ale lze oddálit. Zdepřítomné historky to potrvrzují.
Odpovědět