Nechteny vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2006 09:46

Jo, i to je možnost :wink: . U MCM nikdy nevíš, co se bude opotřebovávat víc, protože ty materiály jsou tam každej pes jiná ves (měkký závěr/ tvrdý rám či naopak... :roll: ).


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 21 zář 2006 14:58

No ja som mal zatiaľ dva :( ten prvý bol so Slaviou 630 vdety som bol ôsmak a spolu s kamarátom sme vyzliezli k nim na strechu a "lovili" vrabcov, holubov a podobné tvory (deti - :oops: ) no a jakosi som pozabudol že mám povytiahnutú poistku - diabola letela asi 3 cm od pravého oka kamaráta :shock: ........ten druhý bol s plynovkou a bola to kópia Beretty Brigadier všetci iste vieme aké tieto zbrane majú "spoľahlivé a bezpečné" mechanizmy spúšťe..pri obťahovaní záveru rana ! a letelo to kamošovi asi pol metra nad hlavou (samozrejme som mu ju ukazoval a bol asi meter odo mňa) !!! z týchto 2 prípadov som sa domrte poučil a dúfam že z mojich terajších guns už nič také nezažijem..........Boh nás ochraňuj... :!:
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 22 zář 2006 20:14

tak ja se teda taky pridam a taky se za to docela (hodne) stydim....nekdy na jare na strelnici v sedlnicich sem dostal pucenou predovkovou pistoli(ale predemnou ji mel pucenou takovy maly spunt,ktery s ni vsecno delal pod dozorem a nabidnul se ze mi ji jeste nabije) tak sem uz pomalu zvedal k tercum a co se nestalo BUUUUUUm rana jak z dela.....jako vzdy kdyz zvedam smerem k terci sem mel prst na chranici pred spousti ale "nahodou" tam nekomu ukaplo docela dost maziva a prst sjel az na spoust...samozrejme sem s ni manipuloval smerem k tercum ale i tak se to zavrtalo asi 2 metry prede mne do betonu ale stejne naky to olovo schytalo kozena bota :( :( :( :( :( :( :(
nakonec jeste ten maly rekl ze tam misto jedne davky prachu dal o neco vic nez dve.....ale proc to nerek
ale stejne to byla moje chyba-nechapu jak sem mohl byt tak nepozorny...jedine stesti ze se nikomu nic nestalo- taky na tenhle zazitek jen tak nezapomenu a muzu jenom doufat ze se mi nikdy nic podobnyho nestane :(
Andre

Nechtěný výstřel

Příspěvek od Andre » 25 zář 2006 12:05

V mém případě se jednalo spíš o nechtěný nevýstřel :( Nosím náboj v komoře, jsem na to navyklej a od zbraně čekám že je vždy připravená k výstřelu. Jednoho dne jsem si napáskoval zásobník náboj do komory a vyrazil jsem ven. Večer došlo na to že si zajdeme na střelnici zastřílet, já v domění že mám nabito zmáčknu spoušť a nic ! :shock: Taky překvapení - třeba při sebeobraně bych zamířil na útočníka a CVAK. :wink:
Jinak nežádoucí výstřel jsem zatím (musím zaklepat) absolvovat nemusel.
masaryk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2006 11:55
Bydliště: brno

Příspěvek od masaryk » 26 zář 2006 12:02

no jeste se me to nestalo.... asi to bude tim ze zatim nemam zbran...? :D
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 02 říj 2006 18:22

Tak tuhle zkušenost nemám a doufám, že ji ani nikdy mít nebudu.
Už jen z toho důvodu, že je to podle mne ("zkušenější" prominou) vždy hloupost a nezkušenost střelce. :(
Si vis pacem, para bellum.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 říj 2006 19:26

Lugerman píše:Tak tuhle zkušenost nemám a doufám, že ji ani nikdy mít nebudu.
Už jen z toho důvodu, že je to podle mne ("zkušenější" prominou) vždy hloupost a nezkušenost střelce. :(
Jistě, ale i mistr tesař se někdy utne. A ten, kdo si je moc jistý, ten se utne obzvlášť hrubě...!

Už James Bond říkával "Never say never". A měl se zbraněmi tedy obrovskou zkušenost... :D
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 03 říj 2006 08:01

Lugerman píše:... že je to podle mne ("zkušenější" prominou) vždy hloupost a nezkušenost střelce. :(
Poznám skúseného a nehlúpeho strelca, ktorý si strelil medzi nohy na súťaži a ešte sa chcel hádať s rozhodcom.

Stať sa to môže aj majstrovi sveta. Stačí chvíľková nepozornosť. Rovnako ako za volantom auta. Inak by sa skúseným vodičom nehody nestávali.
Sme ľudia a nie dokonalé stroje.
momentalneanonymny
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2006 21:15

Příspěvek od momentalneanonymny » 03 říj 2006 10:04

ked uz sme pri nechcenom vystrele - staci si spomenut na poslednu letnu olympiadu, kde skuseny strelec - amik, ktory dovtedy viedol, posledny vystrel strelil namiesto do svojho terca strelil do vedlajsieho, a tak si odpalil moznost ziskat este jedno zlato z olympiady. Nahodou som to videl v priamom prenose, najskor tomu nikto neveril a myslelo sa, ze mu zlyhala flinta, az potom to zistili.
Nejde sice o typicky nechcenyvystrel, ale pisem to kvoli tomu "neskusenemu a hlupemu strelcovi".
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 říj 2006 17:40

Peter Bezo píše:Poznám skúseného a nehlúpeho strelca, ktorý si strelil medzi nohy na súťaži a ešte sa chcel hádať s rozhodcom.
tam by vůbec neměl mířit ... ani na soutěži, ani nikdy jindy, takže myslím že to jestli je zkušený nebo hloupý je spíš otázka
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 03 říj 2006 18:12

Ono na zavodech LOS je taky obcas videt ledasco...
Nastesti jsou dnes uz vsichni rozhodci dost solidne proskoleni a maji za sebou nejakou tu praxi...
Ale manik susici na losiku, co se pak zacne otacet s pistoli mezi lidi - no - nastesti to znam jen z vypraveni.

Na druhou stranu - prave tyhle lidi je potreba na zavody dostat, dostat je pod tlak, do stresu a ty chyby je v podstate donutit udelat a pak jim radne vysvetlit, co bylo blbe. Spravne by meli dostat okamzity DQ, ale moc se to nepouziva, protoze cloveka, kteryho naseru, tak mu tezko vysvetlim, co udelal blbe... Kdyz ho ale pokaram a necham strilet dal, ono mu to v ty hlave dosrotuje.

Kazdopadne - jedna velka pozitivni vec na LOSu je - presto, ze chodi stale dalsi a dalsi zajemci o tuto disciplinu, tyhle prusery uz se podarilo temer vymytit.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od kayakero » 01 pro 2009 15:30

podnětný důležitý téma, tak taky (mocně) přisypu:
0.1.: Za sportovní střelby lze zažít krtka bezpočtukrát (nervozita, předpruženost - a je tam). Komický, jak ta zemina pokaždý skoro jako vybuchne;
0.2.: Závody sifonovek, místní mladiství pomocní pořadatelé závodů byli vedeni, že se závodníky mají jednat autoritativně rázně a přísně (jako vládci s poddanými) - nic jim zbytečně neoznamovat dopředu a rozhodně nebrat ohledy na způsobenou nelibost. Jeden z angažovaných pořadatelů vprostřed závodů autoritativně vytáhnul pixlu s lapačem (pistolovým) aniž by předtím co komu řekl. Chtěl jen něco opravit, myslel to upřímně. Střelec od toho terče měl namířeno i namáčknuto - chyběl málo a místo jen zmršené rány měl skrz okénko trouba diabolu v tlamě.
0.3.: Běžný training sifonovek: kamarád trefený diabolou pod koleno: On si myslel, že když my střílíme do pistolářských lapačů, může si on jít bezpečně za zástěny opravit motůrek posunu na svém lapači - aniž by komu co řekl. My si zase mysleli, že když nevíme, že by za terči někdo byl, můžeme puškařům přestřelovat gumičky na ty jejich terče pro střelbu vleže - i když jsme věděli, že jsou puškařské lapače vymontované a diaboly půjdou skrz. Koupil jí zboku přes jeansy, byla z toho jen štěnice.

1.: Přebory, pistole libovolka: vrstevník-mládežník ze sousedního oddílu: závodníků bylo více nežli fošen na odkládání věcí, takže někteří místní dostali jen židli. Byl zvyklý udělat si na fošně přistávací polštář - z batohu, srolované bundy a pod. Po výstřelu pak vždy mžikově zvadnul a pustil ruku i s pistolí do tohoto improvizovaného polštáře - oddaloval tak nástup únavy ruky. Tentokrát neměl polštář kam dát. Pár desítek ran si to uvědomoval - a ruku brzdil. Ke konci (už vleklou koncentrací unavený) začal zapadat do starých motorických návyků - a ruku zase po výstřelu pouštěl jako chcíplou + vzpamatoval se někdy před dopadem a ruku přibrzdil. Když pak k tomu dobu míření přetáhnul - ruka se už začínala rozchvívat (a on bez výstřelu pokládal), asi se vyčerpáním dostavil výpadek vědomí. Zvadlá totálně povolená neřízená ruka i s nevystřeleným TOZem plácla o stehno. To ho probudilo + probuzení vylekalo tak, že sebou cuknul - no a libovolka s napínáčkem na fouknutí moc nepotřebuje. Projektil 22LR mu vstoupil do lýtkového svalu zvenku zboku-zezadu kousek od kolene, vyndali mu ho až na středisku poblíž achilovky.


2.: Závody revolver (ještě hluboko za totáče): zasloužilý funkcionář (takoví zkušení matadoři se přeci nemusí kontrolovat) se tak moc soustředil na střelbu + ignoroval okolní vlivy narušující mu meditační koncentraci, že mu unikl pokyn "Palbu zastavit, zbraně odložit, k terčům", dál vnímal jen kmitající sekundovou ručičku svého optimálního časového rozvrhu - a tak nečekaně ke zhrození všech zdvihl paži a vypálil, když již rozhodčí byli napůl cesty k terčům. Nikoho netrefil ani zdaleka, ostatí funkcionáři byli ale pobouřeni - řešili ho až hodně vysoko (snad až ÚV Svazarmu), že nebyly zkontrolovány odložené zbraně + zda totálně zrušit členství nebo jen dočasně zakázat vést mládež.


3.: Firemní přezkoušení ze střelby: předchůdce dnešní Komerční banky, kde jsem za studií brigádničil jako pistolník: 2x do roka pořádali školení o zákonech pro použití zbraně + následně cvičné střelby pro všechny nás pistolníky + pro pokladní, které měly přidělenou zbraň. Účetní - sádelnatá neurotička se za nezvózna vždy ukrývala do přehnaně rozmáchlých afektovaných gest. Z rachotu té palby + z obav z ostudy z výsledků ve svém terči byla nervózní velice - a tak snižovala nervozitu nadbytným rozprávěním a u toho rozmáchle gestikulovala; tentokrát ale s pistolí v ruce. Párkrát jí napomenuli, tak gesta načas potlačila. Fotilo se do firemního zpravodaje; fotograf pak nechal vysoký 3+nohý stativ stát kde byl - tj.: kus za střelci. Otevřená střelnice, zafoukal vítr - a stativ se překlopil a dopadl paní účetní na záda. Dopad ji zastihl opět v rozmáchlém gestu. Vyděsil ji že sebou cukla - a zmáčkla to. Střela letěla podél stavů za zády střílejících. Stačil krok vzad - a střela byla vaše. Její kolega již měl střelby za sebou a v domělém bezpečí byl už i pár metrů vzadu za palebnou čárou. Dostal to do břicha, v nemocnici umřel až za 3 dny. Mívali jsme všichni tenkrát vz.50/ či vz.70, ona přesto měla malou 6,35mm - dávala se problémovým ženským, aby se tolik nebály rány. Jenže právě malou pistolku lze zápěstím zkroutit + ohrozit nevinné aniž to postřehnou. Jaký flastr dostala, není mi známo.


4.: éra volně prodejných perkusních revolverů + možnost perkusními střílet volně jako diabolami - tj.: nadivoko mimo střelnice. Na každé slezině (typu weekend party na chatě či třeba vandr) bylo perkusáků mraky + střelby hojné. Ze střelby a zbraní rozrušený kamarád Jozífek, co ostrou zbraň nikdy neměl v ruce si půjčil hned 2 - že nám předvede jak texasští jezdci stříleli obouruč. Čekali jsme že se nejvýše neškodně ztrapní naivitou + ostražitě hlídali, aby mu žádná hlaveň ani na mžik neuhla z bezpečného dopadového prostoru. Ale i tak nás zaskočil. Jeden revolver teatrálně vztyčil kolmo vzhůru, druhým zamířil vpřed + vystřelil: nečekaná síla výbuchu výstřelu ho vyděsila tak, že sebou cuknul - a zmáčknul i druhý revolver. Pak skoro ty perkusáky pustil. Jako ukázkový zelenáč z westernu. Druhý revolver ale při výstřelu už nebyl hlavní k obloze, spíš šikmo směrem nad naše hlavy. Nikoho netrefil, ale stačilo málo. Od té doby kdykoliv dohlížím na střelby nezkušené/ho, disciplínu-drill na palebné čáře + hygienu zacházení se zbraní cvičíme předem + začínáme nejvýše od 22LR + nabíjím zpočátku po jednotlivých nábojích - a i tak celou dobu stojím těsně za jeho/jejími zády.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Childeater » 01 pro 2009 21:17

Amatérská soutěž - takovej hybrid LOS a IPSC s brokárnama, postaveno pár stages, jeden splašenec s blbou obuví a nabitou brokovnicí hodil krovky, při pádu stiskl spoušť a ustřelil nad sebou kus břevna ze zábrany.
Polil mě pot, stál jsem za ním, kdyby naklonil flintu o kus víc, ustřelil mi hlavu.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Rampa » 02 pro 2009 21:52

me se to teda nestalo (kdyz nepocitam nechteny vystrel nekde vedle terce pri odjistovani slavie) a doufam ze ani nestane, ale videl jsem na honu na kachny dvojstrel nastesti do vody. radsi at si to kazdy zazije nejlepe s plynovkou a poplasnakem, to ho snad dostatecne "vyskoli". hlavne nedelat takovyhle prusery s ostryma
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Nechtěný výstřel

Příspěvek od Bluesman » 04 pro 2009 17:43

No,dlouho jsem váhal,zda to tady dát k dobru.Ale už je to víc jak rok,tak budiž:Byl jsem na návštěvě u (..ehm)kamarádky,a odložil si PPK(tehdy ještě s nábojem v komoře) v opaskové Dastě na gauč.Poté jsme z bytu (2.patro v cihlovém činžáku)společně odešli.V přízemí jsem si vzpoměl na pistoli a vrátil se pro ni.Nechtěje našlapat,přelezl jsem dlážděnou předsíň po kolenou.Natáhl jsem se do místnosti a z pohovky sebral pouzdro.Nevšiml jsem si rozepnutého druku u řemínku,a když jsem se stavěl na prahu předsíňky na nohy...Jasně,pistole vyklouzla a z metrové výšky na dlaždice-přesně na úderník.Štěkla,udělala kotrmelec...zrcadlo o.k.,pračka o.k.,plynoměr o.k. :? .. podle vyseklého štuku ve zdi mi jí poslala půl metru kolem ksichtu.Neposr.l jsem se z toho,ale uvědomil si to jako důrazné varování a napomenutí k větší bdělosti.
Odpovědět