Nechteny vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cezeta

Příspěvek od cezeta » 16 zář 2006 16:24

Olaf: asi sem te spatne cetl a tak prosim vysvetlit. pokud mam naboj v komore natazeno, vyndam zasobnik natahnu vyskoci naboj, jak je mozny ze muze dojit k vystrelu? asi sem to spatne pochopil prosim vyjasnit diky


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 16 zář 2006 16:35

V jeho případě jednoduše, protože když si to přečteš, tak NEvytáhl zásobník
Olaf

Příspěvek od Olaf » 16 zář 2006 19:31

Cezeta napsal:
[/quote]Olaf: asi sem te spatne cetl a tak prosim vysvetlit. pokud mam naboj v komore natazeno, vyndam zasobnik natahnu vyskoci naboj, jak je mozny ze muze dojit k vystrelu? asi sem to spatne pochopil prosim vyjasnit diky

Není celkem co vyjasňovat. Byla to má hrubá chyba, za kterou se ještě dlouho budu červenat. Člověk zejména při manipulaci se zbraní, by měl vždy myslet na to co dělá, byť má sebevětší starosti. Prostě mám Glocka a jsem zvyklý nosit pistoli nenataženou. Tudíž když přijdu domů dám pistoli do trezoru a nic víc neřeším. Tentokráte jsem poprvé natáhl vzhledem k tomu, že jsem šel v noci venčit psa v hodinu kdy tlupy cizokrajných pracantů zrovna posilněni akolkoholem opouští místní osvěžovny a již párkrát jsem byl rád, že jsem se jim zrychleným krokem dostal z dosahu. Po celkem namáhavém týdnu a nepříjemném pátku se mě honila ještě v hlavě spousta pracovních problémů na které jsem myslel i v momentě vybíjení. Hlavní zásady dodržuji, tedy jsem vybíjel v ložnici, kde nikdo jiný tou dobou nebyl, pistolí jsem mířil do podlahy ale měl jsem hlavu plnou jiných starostí a tomu odpovídal i můj nesmyslný postup. Zkrátka jsem natáhl, vyskočil náboj z komory / nyvyndal jsem ovšem zásobník/, vyndám zásobník no a ze zvyku, aby nebylo nataženo jsem odmáčknul spoušť. Málem jsem se leknutím posadil na zadek. Laická chyba ale poučná. Zejména při manipulaci se zbraní vždy myslete na to, co zrovna děláte. Pokud máte hlavu plnou jiných problémů, raději nechte zbraň v trezoru.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 17 zář 2006 12:50



stupid cop :D
tak me napadlo, co kdyby zrovna miril do tridy a ne na zem :?
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 17 zář 2006 15:16

Mně by zajímalo co na to na jeho služebně. Jinak soda :shock: :roll: .
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 17 zář 2006 19:22

Ten polda říká: Tohlem je Glock 4 nebo snad překládám blbě ? Já jsem slyšel jenom o Glocku 17 a výše...
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 17 zář 2006 19:34

Říkal Glock fourty (= 40) - asi myslel ráži.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 zář 2006 19:44

Myslíte že to byl pravej policajt? Vždyť vypadal spíš jako kápo nějakýho gangu.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 17 zář 2006 21:12

v americe jsou ty vopicaci vsude :?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 18 zář 2006 00:28

ja ho stretnut na ulici v noci, hned mu dam penazenku a zdrham... aj keby bol v uniforme...
v kazdom pripade je to velmi cudne, ze ako zrazu zacal krivat, myslite ze keby schytal do nohy tak by este dalej chodil? a ked to neschytal preco krival?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 18 zář 2006 08:14

strela se patrne rozstrikla o zem a koupil naky fragment
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 zář 2006 09:46

S474N píše:Slim Jim: a coze to mas za zbran, ze se ti na ni otlouka udernik?
V zásadě platí, že úderník se při sušení otlouká vždycky u všeho a proto by se s ničím nemělo moc mlátit naprázdno, ale zvlášť markantní je to u malorážek, v mém případě hlavně u Margoliny, která přece jenom nemá tak dobře vymezený chod úderníku, takže zápalník (myslím) doráží až na okraj komory (ačkoli teoreticky by neměl).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 zář 2006 12:47

no peknej debil jestli jde detem do skoly na besidku a nevynda si idiot naboje :roll:
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 18 zář 2006 18:18

V zásadě platí, že úderník se při sušení otlouká vždycky u všeho a proto by se s ničím nemělo moc mlátit naprázdno, ale zvlášť markantní je to u malorážek, v mém případě hlavně u Margoliny, která přece jenom nemá tak dobře vymezený chod úderníku, takže zápalník (myslím) doráží až na okraj komory (ačkoli teoreticky by neměl).[/quote]

U margoliny jsem nezažil ,aby se zlomil uderník při sušení,ale pěkně Ti to vymlátí kraj komory a tak jsem měl všude na střelnicích problém s vysvětlováním že prostě ránu jistoty dávat nebudu a basta.A u cz 50 nebo 75 se nemá co omlátit,ale zase praská uderník.Takže když sušit tak s cvičným nábojem,nebo alespon s vystřelenou hylznou. :roll:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2006 09:45

Jo, i to je možnost :wink: . U MCM nikdy nevíš, co se bude opotřebovávat víc, protože ty materiály jsou tam každej pes jiná ves (měkký závěr/ tvrdý rám či naopak... :roll: ).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět