Nazory na 1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 23 črc 2008 16:02

Golfkiller:Velice rád si s vámi půjdu střelit.10x45 ACP za jedno kejchnutí z tý pětistovky :D Jste od nás kousek a mám před sebou dost volných dnů.Pošlete email a přijedu.Dík.Čus


Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 23 črc 2008 16:19

Bluesman: Při vší úctě, 1400 vystřílených ran bez závad nevypovídá vůbec o ničem. To není ani na "zajetí" pistole. O spolehlivosti, kvalitě použitých materiálů a zpracování se dá mluvit po vystřelení cca 10-20ti násobku. :D

Jinak Norinco je moc pěkné.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 črc 2008 17:27

Bluesman má nalítáno 1400 nábojů a už to bere jako ethalon spolehlivosti. Bravo....

Já jsem s STI nabouchal zezačátku přes 15 tisíc a v pohodě a najednou začalo závadit. Chvíli mi trvalo než jsem zjistil příčinu - na vině byl zásobník, já piča jsem si na něj šlápl a ohnul vývodky - ale tohle by se přece u zbraně formátu STI nemělo stávat, ne? Pokud si tohle někdo myslí tak je to trouba.
A pokud si někdo myslí že u namašlenýho Norinca se to stát nemůže tak je trouba tuplovanej.

Rád Ti ukážu jak vypadá moje STI po 25 000 ranách (a to tam honím podstatně větší rychlosti a tlaky než ty s pětačtyřicítkou), až budeš mít na svým Norincu naboucháno totéž, tak mi je přijď ukázat a porovnáme to. Ale než ta doba přijde tak budu mít ostřílený už 3. STI.

Zbraně jsou jen stroj, na všech se něco sere, na některých méně a na některých více. Tahleta závada kterou popisoval Ogy spíš svědčí o tom, že si s tím majitel neví rady, než o "nekvalitní pistoli", protože během 3 tisíc ještě STI není ani zaběhlý, tudíž je to ve fázi ladění....
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 23 črc 2008 17:40

Bluesman píše:Golfkiller:Velice rád si s vámi půjdu střelit.10x45 ACP za jedno kejchnutí z tý pětistovky :D Jste od nás kousek a mám před sebou dost volných dnů.Pošlete email a přijedu.Dík.Čus
To Bluesman: jsem pro, jenom to potřebuju vědět dopředu, abych si zajistil munici, mají ji jen v Praze a zatím ji nevyrábím :)
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 črc 2008 17:52

špaldo co sobota ? na střelnici je v sobotu klid :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 črc 2008 17:57

Bluesman napsal jenom, že má vystříleno 1400 ran a je to furt stejné a funkční. Nic víc, nic míň.
Stejně jako s tou Alfou, co tam ten člověk napsal, že vystřelil 2000 a zatím nic.
Nevím proč tady ty počty furt tak rozebíráte. To se trumfujete, kdo víc vystřílí? 25 tisíc ran, není to málo aby se dalo říct o zbrani, že je nějak extra? Nemělo by to být 100 tisíc. Nebo 300 tisíc? :lol: Nebo jak ten "legendární" Mlock, co prý vystřelil půl miliónu? :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 črc 2008 18:01

Jenže to má souvislost s tím co Bluesman napsal na střelectví.....

Tady je to spíš jen taková dohra z jeho strany....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 črc 2008 18:06

Jinak co se týče počtu výstřelů, vím jak vypadá po 25000 čezeta a jak vypadá STI, tak věř že ono tam to srovnání trošku je.

Jo a moje bývalý norinco po 500 ranách vypadalo jak čezeta po 20 000 :D Ale to byl opravdu krám, jsem měl štěstí na fakt blbej kus....
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 23 črc 2008 19:22

Ty jsi stihl přečíst,co mi tam bylo v pár minutách smazáno?Ano psal jsem pouze v tom smyslu,že mne zaráží,kolik technických nesnází už bylo v rámci STI diskutováno,a že jsem rád,že mám to,co mám.Nic více ,,pohoršujícího"jsem nevyjádřil.Bylo to v boxu ,,Napomenutí jedinci,, označeno jako ,,PROVOKACE v tematu STI"-smazáno.Ohradil jsem se,což je podle 4Mike a zřejmě i Pidibi nepřípustné a byl jsem vyoutován.Poprvé použiji drsnější výraz-Blil bych!Pokud se např.trefuje do těch filutů z FAO nebo zmiňuje podjatost našich odborných tiskovin atd.je vše v pořádku.V případě STI,jako kdybych zapálil kostel.Je mi to divný,moc divný,ale ještě víc je mi to jedno.Mažu ze ,,Záložek".A Tobě Alfonsi už bylo na fóru připomínáno,že pistole,která se Ti tak zbořila,byla dvouřadá devítka z jiného zdroje,než 1911-ky A1 -ty černý,hrubý páčidla(zkus si do takové třeba naklepnout důlek) Ale to by bylo furt dokola,že?Velká omluva za rozhození konkrétnosti tématu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 črc 2008 19:38

Podívej je mi fuk jestli moje pistole byla z jiného zdroje, bylo to NORINCO a to mi naprosto stačí, nechtěj po mě abych pátral ve které fabrice co vyrábějí. Ale pro Tvoji informaci, na vlastní bulvy jsem viděl ohnutý uzamykací ozuby na laufu toho velkýho černýho páčidla.... tudíž si o kvalitě materiálu nedělám iluze, je to opravdu sázka do loterie.
Argumentovat že z toho dělá Zendl je nesmysl, on by dělal i z dílů STI, ale to by vyšroubovalo cenu tak vysoko, že už by si jeho výtvor nekoupil opravdu nikdo.

Já STI nekriticky neobhajuju, vím minimálně o jednom co má doslova vylágrovanou komoru, při častém používání občas ulítne muška, ulomí se pojistka atd. atd....

Všechny "problémy" ohledně STI co byly diskutovány se týkají jedné zbraně a u většiny z nich se nejedná o problém, ale spíše o neznalost a nevědomost majitele zbraně. Prostě si v některých věcech nedokáže poradit.

Opravdu Ti říkám, vybouchej ze svého Norinca desetitisíce nábojů a pak si řekneme jestli bude ve stejné konfiguraci, v jaké je máš nyní - všechny díly původní.....

On totiž kopat kolem sebe a vyzdvihovat svoji pistoli dokáže kdekdo, ale téměř nikdo nemá svoje tvrzení podtržené praxí.....
A to že do pistole nejde udělat důlek neznamená, že zítra nerupne závěr... on totiž rupnout může. Jak u Norinca, tak u mýho STI...
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 23 črc 2008 20:14

Nijak ,,kolem sebe nekopu",chovám se zdvořile, a svou pistoli nenadřazuji nad žádnou,která dělá svému majiteli radost.Pokud jsem dnes chtěl přeci jen něco nakopnout,netýká se to už tolik konkrétních zkušeností s modely 1911 a tudíž to zde již nehodlám dále ventilovat.A Tvůj názor k Zendlovi...?K tomu by bylo asi nejlépe jeho vyjádření k zakázkám a kalkulacím.Pokud u nás jedinci střílejí desetitisíce ročně a orvou 3 velkorážný pistole za 5 let,určitě by na takovou prácičku někdo měl.Vím,že Ty puškaře nějak nemusíš a zřejmě ani nepotřebuješ.Já ano.A snad budu nějaké ty roky s Norníkem spokojen.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 črc 2008 20:18

klíííd, někdo to má na vystřílení desetitisíc nábojů a někdo Alfonss pro radost :D musíš přiznat že ten Norník vypadá úžasně a už se těším až si z něj prásknu.

Bluesman: jinak ke strelectvi, tam se rozdávaj banány na počkání :D 4mike ,pidibi a bůh ví kdo ještě se s tim nemazlej :D Je to tam takové jak bych to řekl,cenzurované jako prase až šikanující :lol: Jestli jsi tam dostal banán tak věř že nejsi první ani poslední
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 črc 2008 20:29

Bluesman: u nás moc puškařů není, obvykle jsou na úrovni soustružníků z kolchozu.... A ti opravdu dobří přenechali svoje řemeslo svým mladším příbuzným a šlo to všechno do .......

golf: Já bohužel nesoudím zbraň podle fotky, ale podle užitných vlastností. (bohužel) doba kdy mě zbraně fascinovaly svojí krásou se pomalu vytrácí, dnes mi jde pouze o to aby to střílelo co nejpřesněji a nejspolehlivěji, aby se to s ohledem na použitou ráži chovalo co nejkultivovaněji, aby to hodně vydrželo (abych nemusel každou chvíli kupovat novej kvér) a na tom jak vypadá mě v podstatě ani moc nezáleží :(
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 črc 2008 21:05

Pánové,zase to hrotíte? :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 23 črc 2008 23:13

Nj no ,Alfonss je prostě king a ostatní jsou... :lol: ,už jsi s tou "super chytrostí" tr.ohraný, 20000,30000,50000... chlape ber to víc reálně :!: ,většina vlastníků ze své zbraně za celí svúj život nevystřelí víc jak 1000-3000ran ,mají to páč se jim to líbí a těší se ze svých"miláčků" pochop to konečně a nežeň své názory a tvrzení(i když jsou třeba správné)do extrémů,nic ve zlém :wink: ok?

Edit:
Bez invektiv!!! Ano?
In vino veritas...
Odpovědět