Nazory na 1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 pro 2007 17:21

Nechcete někdo moje STI? Vrazil jsem do něj 75 tisíc, ale už jej nechci, slyšel jsem že Norinco je lepší :D


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2007 17:26

Já ti ho za Norinco klidně vyměním.
Jestli ti nebude vadit chvilku počkat, než ho stihnu koupit. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 pro 2007 17:29

No mám pocit že i kdyby to Norinco bylo komplet z 24 karátovýho zlata, tak by nemělo takovou cenu :P
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 13 pro 2007 18:12

Teda esli sháníte 1911ku, mám jednu z fleku na prodej....mrkněte do threadu "pro milovníky fotografie"... :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Dik za odpovedi.

Příspěvek od Neznalek » 13 pro 2007 19:17

Priznam se ze jsem to cekal, presto jsem to zkusil. Na svete vsak vladne trzni hospodarstvi ac se vam to nezda. Nejsem odbornik na zbrane, ale pokud je u nejakych produktu podobna cena zde se cena lisi asi 10% (STI Spartan je drazsi) Tak nemuze byt mezi temi zbranemi takovy rozdil. Naopak ciste z ekonomickeho hlediska by mel byt ten Taurus lepsi, protoze si myslim ze tech 10% bude prave tak za znacku STI. Proto jsem se ptal. Nejsem odbornik, ale vase odpovedi mi neprijdou zrovna moc fundovane. A myslim ze Taurus neni Norinco. No presto dekuji. Urcite se na neco jeste zeptam. Me osobne na znacce nezalezi, nemam ram kupovat uplne ty nejlevnejsi veci, ale take ne ty nejlepsi nejdrazsi kdyz je nepotrebuji a pokud si mam vybrat snazim se vybirat ciste ekonomicky a neminim nekomu platit jen za znacku. STI Spartan za 21k KC je urcite dobre, ale to neznamena ze bude nejlepsi. Vyroba Filipiny nebo Brazilie zase takovej rozdil bejt nemuze.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 pro 2007 19:38

No ono jde o to že u Spartana se na filipínách se dělají polotovary a mělo by to projít přes STI v USA, kteří si docela hledí na kvalitu.

u Tauruse se to dělá v Brazílii všecko.

Další problém je záruka. Spartany vozí Venca Martínek.....no není to žádnej zázrak jednat s ním, ale řeč s ním je.

Taurusy tahá Walter T. z Horoušan a s nima je opravdu katastrofa jednat (někteří by mohli vyprávět), je to banda křiváků.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem držel v ruce Spartany asi 3 a byly to velice slušně zpracovaný zbraně. Tauruse jsem držel pouze jednoho, byl taky slušně zpracovanej, ale netroufl bych si říct že je lepší než STI, nebo dokonce "za stejně peněz víc muziky"

Osobně jsem velice nedávno pořídil Kimbera Custom II a dle mýho názoru je tato zbraň o třídu výš než obě výše zmiňovaný, i když nemá mikrometry a světlovod.....
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Dekuji Alfonss prece jen se jeste nekdy na neco zeptam.

Příspěvek od Neznalek » 13 pro 2007 21:26

Opravdu moooooc dekuji, kazdej nazor pro me dobrej.
Jo priznam se ze jsem v realu videl jen PT1911, bohuzel ne Spartana. Ciste vzhledove a pocitove se priklanim take k STI - asi i kvalita a trvantlivost je u teto znacky "jistota". Na druhou stranu jsem na netu o tom Taurusovi nasel jen velmi kladne recenze a ohlasy. Kdo si zbran koupi na ni vetsinou nenadava a nikdo nevi kolik z toho je reklama.
Myslim ze to presto muze byt docela vyrovnany "souboj". Z toho plyne ze musim vzit do ruky jeste Spartana. Skoda ze nekde nemaji nekde oba najednou a to jeste s moznosti si vystrelit pak by bylo rozhodovani mnohem lehci. S tou "muzikou" slo opravdu o ciste ekonomicky kalkul, necim oslovit Taurus musi kdyz je tak "drahej" a nekde Spartan musi ubrat kdyz je tak "levnej".
Vik

Příspěvek od Vik » 13 pro 2007 21:38

Kdyz sem byl naposledy na Sumavske byl tam Spartan i Taurus. Aspon myslim ze to byl taurus, koukl jsem na ne jen zbezne, mel sem jiny nakup. Na Sti jsem koukal dyl, to bylo pritazlivy na pohled, po taurusu zbyl jen nezretelny obraz v mysli. Nezaujal.
Jeste se muzes podivat na 1911 od SW, jejich ceny se taky pohybuji pod 30 tisici. To bych volil asi ja, ale to spis proto ze nabizi i ty mensi modely (velikost comannder myslim, ted nevim, plete se mi to. Goverment sou ty vetsi. )


http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... gory=15708
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 led 2008 19:18

nemáte někdo zkušenosti s Tanfoglio witnes 1911 ? Je od 13koliků po 18 .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 led 2008 22:48

Na Tanga si dej bacha ,alespoň u klonů CZ s nima bývají dost problémy než je člověk rozchodí. Ale jestli jsou ve stejné "kvalitě" i klony 1911 netuším...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 led 2008 09:48

tak nějak jsem přemejšlel o tom že by to byla lepší volba než Norinco
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 led 2008 12:08

To asi každopádně. ALE Martínek se nedávno chlubil že má na svých stránkách novej ceník STI a SPARTAN prý je o 3k levnější než býval, zkus na to mrknout.

S Norincem je moc práce pokud z toho chceš alesopň ucházející zbraň a ne vždy je vůbec možný ji z toho udělat. Já budu měnit pajšl i na Kimebrovi aby to bylo podle mých představ.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 24 led 2008 12:35

No od tý doby co jsem si na Triggeru vyzkoušel Springfielda TRP, jinou 1911 nechcu. No a protože tenhle je asi za 54 tyček, bude muset pan Springfield na mý love chvílu počkat :(
venda

Příspěvek od venda » 24 led 2008 13:43

Tak zaprvé, je nutné vědět, že síla náboje není tak podstatná, vysvětlím:
není důležitý jak je jeden náboj výkoný, ale jak rychle ho dokážeš vypustit a jestli ho pošleš kam máš.... doporučoval bych ti jednoduchou matematiku aplikovat ze součtu energií nábojů tj. 9mm luger když narazí dvakrát po sobě, je to jak když kopne bejk , ranivost je nižší tudíš lepší ohledně následné administrativi. jinak jasným důkazem je SAS kde nenajdeš pistoli nad 9mm luger. Zkrátka dva náboje menší sou víc než jeden větší. Výhoda je i v kapacitě 15,1911 knedliků je sedm nebo u některých klonů s prodlouženou patkou osm, vyjímka je akorát hk mk23 kde jich naláduješ 12 ale to je vyjímka. je těžká , pro zkryté nošení jak pro koho.
Takže si to dobře rozmysli .. jinak k 1911 když už jinak nedáš, ..
Když 1911 tak originál od spr...... , Je to nádherná zbraň, sám se ji mnohokrát okoštoval, sem kolohnát, takže mi hezky padla, ale vžádném případě se nenech mnou ovlivnit, pakliže to nestojí na financích tak ji kup a kdyby došlo na má slova, tak si koupíš něco menšího a budeš je mít rád obě dvě. Rozhodně koupit, ale zapřemýšlej :-) :D
Arnie

Příspěvek od Arnie » 24 led 2008 13:59

Alfonss píše:Já budu měnit pajšl i na Kimebrovi aby to bylo podle mých představ.
:shock: Jsi nejakej rozmlsanej z STIcka. Kimbera mas jen tak pro radost, nebo s nim mas sportovni ambice, ze to takhle resis? Neverim ze je Kimber tak mizernej aby se musel dodelavat (teda alespon z pohledu normalniho smrtelnika).
Odpovědět