Navrh zmeny v pravidlech ISSF

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 27 lis 2012 13:27

Každopádně je teď už jasný, že finále začíná od 0, takže střeleckými ikonami, Debevcem i Camprianim a jejich peticí si fousatý dědkové v presidiu ISSF tak akorát možná zapálili fajfku. Z MaO jsem odešel, protože si kdosi stále přizpůsoboval pravidla vlastnímu obrazu disciplíny a teď koukám, že v ISSF je to podobný, akorát na mezinárodní úrovni. Docela by mě zajímalo, kolik toho ty strejdové, co ty změny vytvořili, nastříleli - tak možná v noci do peřin.


Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 27 lis 2012 13:34

Ono nejde o to, kdo toho kolik nastřílel, vždy až na prvním místě jde o prachy - žádné fair play! :roll:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 27 lis 2012 13:50

Nejsem přesvědčenej, že by tyhle změny někomu přinesly prachy - možná firmám vyrábějícím vybavení. Těm to ale především nejdřív přinese komplikace, teda pokud to náhodou není nějakej firemní lobbing a někdo se na tyhle změny už dopředu nepřipravil. Možný je všechno. Každopádně bohužel měl pravdu Vašek, když psal, že se tou peticí stejně nikdo nebude příliš zabývat. Do značný míry si za to ale může střelecká veřejnost sama - očekával jsem mnohem větší podporu petice. Jsem zvědavej, kolik lidí z těch, co byli líný se pod ni podepsat, teď bude v koutku střelnic nebo po střeleckejch klubovnách zasvěceně řešit, jak jsou tyhle změny pro kočku, ale když měli možnost se vyjádřit, bylo jim to "pumpička". Pár jich ve svým okolí znám.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 27 lis 2012 13:57

Takhle je to s každou peticí - když chce vrchnost, tak se změny povedou. Nás se na názor nikdo neptá :cry: . Ale jak jsem řekl, ten volný překlad co je na ČSS bude potřebovat nějaký prováděcí předpis - doufám, že bude včas k dispozici. Trochu mi není jasný to stím hákem :? .
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 27 lis 2012 14:21

Tady je to zřejmý:
Přílohy
nový hák.doc
(123.5 KiB) Staženo 398 x
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 27 lis 2012 14:37

Tak teď mi to už je jasný :lol:
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od parabellum » 03 pro 2012 21:44

Zariadenia tlmiace pohyb zbrane pred vystrelom a vibracie - podla formulacie ma ist o aktivne prvky. Teraz neviem, ci tlmic spatneho razu vo vzduchovkach je aktivny alebo pasivny. Podla tabulky na str. 336 by spust na vzduchovke nemala byt nastavitelna, hoci odpor moze mat lubovolny. Tak to ma naozaj dostalo. To budeme kupovat teraz masovo nove spuste?
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od parabellum » 07 pro 2012 01:14

Trochu som popozeral po nete a zatial v zahranicnych diskusiach som nasiel interpretacie, ze systemy na redukciu vibracii a pohybu zbrane by mohli byt myslene systemy zalozene napr. na gyroskopoch a elektronike, ktore stabilizuju zbran este pred vystrelom. Tak by to aj davalo zmysel. Absorbery vo vzduchovkach funguju pasivne a ich funkcia zacina az po vystrele. "Set trigger" som asi nespravne prelozil, mal by to byt napinacik, ktory je pri vzduchovkach zakazany uz podla sucasnych pravidiel.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 09 pro 2012 23:08

parabellum píše:Trochu som popozeral po nete a zatial v zahranicnych diskusiach som nasiel interpretacie, ze systemy na redukciu vibracii a pohybu zbrane by mohli byt myslene systemy zalozene napr. na gyroskopoch a elektronike, ktore stabilizuju zbran este pred vystrelom. Tak by to aj davalo zmysel. Absorbery vo vzduchovkach funguju pasivne a ich funkcia zacina az po vystrele. "Set trigger" som asi nespravne prelozil, mal by to byt napinacik, ktory je pri vzduchovkach zakazany uz podla sucasnych pravidiel.

souhlas, ted jsem se bavil s trenerem z Británie, přecijen umí o trochu lépe anglicky než já ;) a mimo jiné jsem se ho ptal na vysvětlenou u tohoto bodu pravidel. Je to jak jsi tu popsal. (Alespon to tak zatim všichni chápou). Protože údajně se na OH objevily zbraně se zabudovaným systémem na bázi stabilizátoru fotoaparátu. No nedovedu si to uplně představit, ale předpokládám že to je možny, když to muže byt ve foťáku. A timto pravidlem se ma pouze zamezit používáním takovýchto pomůcek. Tedy jedná se o stabilizační prvky stabilizující zbraň před výstřelem, cokoli stabilizuje zbraň až po jeho výstřelu je povoleno (pokud v pravidlech neni uvedeno jinak ;)). Takže pro více jak 99% střelců žádná změna...Ale jak to najisto bude, to ukáže až následující rok....
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od parabellum » 10 pro 2012 17:43

Presne tak. Je to nieco podobne ako opticke stabilizatory obrazu vo fotakoch (nie digitalna stabilizacia). V principe sa bud cielene pohybuje jeden opticky clen, alebo CCD/CMOS senzor. Vychylka sa meria piezoelektrickymi gyrosenzormi (napr. rozsirene su MEMS). Nasledne bud servomotorceky, alebo elektromagnety vykonaju kontra mikropohyb, aby kompenzovali vychylku zapricinenu chvenim. Rovnako sa podobna stabilizacia pouziva aj v radiomodelarstve a v desiatkach inych aplikacii. Takze vedel by som si to predstavit aj u pistoli a pusiek, kde by pazba nemohla byt pevne spojena so systemom hlaven-zaver, ale prostrednictvom servomotorcekov by sa korigovalo chvenie, takze by ste mali stale zamierene v desiatkovom rajone :lol: Iba v momente vystrelu by sa to muselo nejako zamknut, ale muselo by to byt znacne sofistikovane. Avsak to uz sme niekde mimo sportu :) Este ma napadlo, ze by pod hlavnou mohol byt nejaky CCD senzor a elektronika by bola naprogramovana, aby stred cierneho kruhu bol stale sledovany mieridlami a vychylky by boli okamzite vyrovnane :) Kazdopadne formulacia v novych pravidlach "before shot is released," nam na 100% dava istotu, ze nemusime vymienat nic v nasich sportovych naradiach.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 15 pro 2012 19:14

tak dnes si repre měla první možnost vyzkoušet alespoň z pohledu časů nová pravidla jak v základním závodě, tak při finále. Rozhodně to něco do sebe má, i když zvyknout si hlavně na to nové finále bude trochu trvat. Ale z hlediska diváka celkem sdlouhavé. To osobně spíš připisuju rozhodčímu, který by měl finále komentovat a tim divakovi spestřit, ale to se těžko bude v našich podmínkách realizovat. Spíš jsem zvědav na toto finále někde třeba v německu... ale zatim to působí takto. Do jisté míry zajimavé ale příliš sdlouhavé....
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 06 led 2013 22:17

mam pro všechny, které potěšily nové pravidla, ještě další změnu která jistě ještě více potěší.... Tedy předpokládám že na běžných domácích soutěžích se toto řešit nebude, ale pro letošní rok je na zkoušku zavedeno pravidlo, že ve vzduchové pušce a v libovolné malorážce vleže se základní závod bude střílet na desetiny. Po tomto roce se shrne přínos a následně zruší, nebo naopak rozšíří i do třípolohového závodu...
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od parabellum » 08 led 2013 15:20

Tak pokial sa nestriela na elektronicke terce (SIUS ASCOR), tak si neviem predstavit, kolko sa pri LM 60 bude cakat na vysledky. To je asi na nase podmienky nerealne.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 11 úno 2013 07:59

Tak jsem si vyzkoušel minulý týden nové finále v třípolohovém závodě. Poprvé při tréninku s polskými kolegy a kolegyněmi. To jsem nevěděl ještě do čeho jdu. A musim řici, že se jedná o novou střeleckou disciplínu, ale finalovym zavodem třípolohové soutěže bych to nenazýval. I když relativně se dá zbraň v časovém limitu přestavět a stihnout ještě minimalně 5 ran nastřelu, tak hektyčnost se projeví v následné střelbě. Ještě s ohledem že jsem nevěděl co od toho čekat tak to byla střelba řekněme katastrofální. Proto mne zajimalo, jak to bude vypadat při závodě. V neděli jsem se jako třetí dostal do finále za Debevcem a Markoljou (1173, 1172, 11168). Podařilo se mi se mezi polohami sklidnit, ale i tak v těle značné napětí a hektičnost zustava. Rozhodně i dal si myslim že se nejedna o střelbu, ktera by měla byt defakto totožná sse zakladním zavodem. Ale tentokrat si to sedlo a nakonec jsem vyhrál o více než 6 bodu před Debevcem a 5 před Markoljou. :) No uvidime zda finale se nebude po ročním provozu upravovat. Rozhodně je to zajimavé. Nevim jak moc pro diváky pro které by to mělo být děláno. Ale střelci se nenudí...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 12 úno 2013 13:18

Vždyť to tvrdím od začátku, že je to 3,14čovina!
Odpovědět