Nastreleni zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Nastřelení zbraně

Příspěvek od cmk » 31 říj 2005 15:31

Koupil jsem před 3 týdny Walthera P99ku, teď, po vystřílení cca 600 nábojů mám pocit, že na 15 metrů střílí tak o 5 cm nahoru a 5 cm doleva (alespoň kolem tohoto bodu mam - pokud se soustredim - tak 5 cm rozptyl) - pokud se nesoustředím, nebo nemám svůj den, je hodnota 5 cm beztak nevýznamná :-) Ke zbrani jsem dostal nahradní mušku na seřízení výšky a hledí to má stranově stavitelné, nicméně bych to radši nechal uělat někde, kde s tím mají zkušenosti.. A to je moje otázka - kde mi v Praze za slušné peníze nastřelí DOBŘE krátkou paknou zbraň?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Nastřelení zbraně

Příspěvek od Andy » 31 říj 2005 15:37

cmk píše:Koupil jsem před 3 týdny Walthera P99ku, teď, po vystřílení cca 600 nábojů mám pocit, že na 15 metrů střílí tak o 5 cm nahoru a 5 cm doleva (alespoň kolem tohoto bodu mam - pokud se soustredim - tak 5 cm rozptyl) - pokud se nesoustředím, nebo nemám svůj den, je hodnota 5 cm beztak nevýznamná :-) Ke zbrani jsem dostal nahradní mušku na seřízení výšky a hledí to má stranově stavitelné, nicméně bych to radši nechal uělat někde, kde s tím mají zkušenosti.. A to je moje otázka - kde mi v Praze za slušné peníze nastřelí DOBŘE krátkou paknou zbraň?
Ja se obavam, ze nastrelit si musi zbran kazdy sam. Kazdy zbran jinak drzi a vysledek je tedy jiny. Klidne ti tu zbran "nastrelim" ... zadarmo... ale az to vemes do ruky a vystrelis... bude ti to dost mozna letat uplne jinam nezli me. A vvvotom to je.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Nastřelení

Příspěvek od Zdenek » 31 říj 2005 15:53

Nastřelení každé mé zbraně je kapitola sama pro sebe. Na pistoli jsem kopyto,tak když střílím ze své pistole, každý kdo z ní střílel si chválil jak je přesná (CZ 75) a já jsem byl pořád mimo střed i na 10 m. Štvalo mě to, asi nějakým zvláštním způsobem strhávám(jsem na pistoli pravák a na pušce levák- hybrid), tak jsem to poladil dle sebe. Chodí to dobře, ale pochybuju, že by někdo cizí něco rozumného trefil. Na pušce je to stejný, vše jsem si musel nastřílet sám, napřet stolice, pak ještě kousíček podle sebe. Tak mě to v životě naučilo, že si každé nastřelení všeho udělám sám. Moji kluci neradi střílí z mých pušek a svoje zbraně mají taky podle sebe.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 31 říj 2005 22:14

Jak už bylo řečeno, zbraň by si měl nastřelit každý sám. Myslím, že na střelnici kam chodíš bude určitě někdo, kdo ti s tím pomůže. Není to až takový velký problém.
Návštěvník

Záleží na tvé ruce a držení, postoji...

Příspěvek od Návštěvník » 01 lis 2005 08:20

U pistolí i pušek strašně záleží na vždy stejném postoji a vždy stejném úchopu zbraně a vždy stejném napětí svalů a vždy stejné poloze hlavy/oka vůči mířidlům. Samozřejmě záleží na spouštění a i když to dokonale natrénuješ, tak to, jakýs měl den, uvidíš na terči, protože tvé myšlenky a napětí, které jsi před střelbou nedokázal odložit, tvé návyky rozhodí a zkazí ti průběh míření a spouštění a tím i výsledek. (Proto na závodech někteří lidé střílí jako na tréninku a pak vítězí, jiní nastřílí mnohem méně než na tréninku - každý snáší psychický tlak jinak.) To je tajemství přesných střelců, které málokdo sdělí, já ti to říkám. Máš tam mikrometry, neboj se s nimi hnout, vždy dej aspoň 5+5 ran s odložením zbraně mezi položkami, a soustřeď se na to, o čem jsem psal - to má největší vliv na umístění zásahu. Ne zbraň a střelivo (ovlivňují soustřel, který je věcí tréninku a taky kvality zbraně, ale pokud máš jednu zbraň a jednu sérii střeliva, tak tyto faktory vůbec neovlivňují polohu středního zásahu, kterou lze snadno korigovat přestavením mířidel).
Beethoven

Nastřelení

Příspěvek od Beethoven » 30 led 2007 11:56

Snažím se, ale pořád nemohu najít návod na nastřelení :-(
Napadla mě jedna věc snad bude fungovat? do hlavně vložit diodu z laserového ukazovátka pak zbraň pevně přichytit a podle zdi seřídit na bod. Někde jsem slyšel že se to má seřizovat na deset metrů je to pravda? A co si o tom myslíte?
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Acurate » 30 led 2007 12:21

Zkus to kolimačním laserem.
Bratru za 4,5 kilo.
P.S. jeden mám zbytečný.
http://www.zbrane.cz/Kolimacni-lasery-v ... ie-10.html
Beethoven

Příspěvek od Beethoven » 30 led 2007 12:43

Děkuji moc za pomoc, ale to jsem napsal je úplně stejné a vyrobím si to za dvacku stejnak mi to moc pomohlo.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 04 čer 2007 08:20

Mam prosbičku. Budu zřejmě potřebovat trošku šoupnout s hledím a nevím, jak na to. Nerad bych něco pokazil. Byl jsem si v PÁ zastřílet a pohoda, měl jsem docela dobrej den. Pak čistim, a najednou koukám, že to hledí je dost šoupnutý do strany. Podle mě jsem ho (i když vůbec nechápu jak) musel během čištění posunout. Zpátky už to pochopitelně nejde. Ve svý drážce drží jako přirostlý. Že jsem ho šoupnul si myslím i podle "popsání" závěru v drážce pro hledí. O dobrý 2 až 3 mm je s tím pohnuto. Stalo se vám něco podobnýho? Je vůbec možný při čištění něco takovýho udělat? A hlavně - jak s tim zpátky? Díky
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 04 čer 2007 10:11

Podle mě je blbost, aby se při čištění posunulo hledí. Než s tím budeš hejbat jdi s tím vystřelit, jestli to trefuje, nebo ne. K posunutí stačí mosazná tyčka a kladívko.
cmk- pistoli si musí nastřelit každý sám !!! Každý jinak kouká, má jiný úchop......
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 04 čer 2007 10:27

No podle mě to taky neni možný, ale jak jsem s tim šoupnul? Hledí je úplně mimo osu závěru, toho bych si jinak všimnul už dávno + to popsání závěru, posun skoro o 3 mm je dost. S pistolí jsem nikde neťuknul, neupadla, nic takovýho. Jsem z toho trochu nemoudrej. Takže přes tyčku kladivem? No potěš.
Možná to zkusim vyfotit a dám to sem. Je to pro mě záhada.
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 04 čer 2007 10:33

all píše: Takže přes tyčku kladivem? No potěš.
Možná to zkusim vyfotit a dám to sem. Je to pro mě záhada.
Mi s mouchou nepatrně šoupnul zbrojíř, ale "tyčky" na to měl speciální z tvrdého dřeva, ne z kovu.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 04 čer 2007 11:52

Já na své K100 mám hledí také posunuté mimo osu závěru a to o dost. Doporučuji, stejně jako Netopyr, zajít s tím vystřelit a až poté konat
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 05 čer 2007 06:02

to all & all - nastřelení pistole je v každém případě věcí individuální. Většíně obvykle vyhovuje stejné nastřelení, ale.......to je právě to, že ne všem. Zkušený střelec ví, že změnou polohy pistole vůči tělu může ovlivnit polohu pravděpodobného (středního) zásahu. Přitom se snažte pistoli uchopit a v ruce držet stále stejně. Zkuzte si vystřelit několik ran, nejméně 5, v různých polohách a výsledky si pro snazší zapamatování můžete i zaznamenat. Jednoruč, obouruč, otevřeným postojem k terči, bočním postojem, zadkem k terčí, tzv."prdeláč", pravou i levou rukou nebo i v leže, určitě se vám poloha zásahů bude nějak měnit. Pokud je to pistole pro pravou i levou ruku a z obou vám bude střílet do stejného místa, tak budete mít skoro vyhráno. Poloha zásahů bude pravděpodobně jiná při prvních ranách, po 50 a více ranách, po hodině, po 2 hodinách střelby, držení se vám pravděpodobně změní. Držení bude ovlivněno vašim okamžitým stavem, teplotou a rozcvičeností ruky, zejména denní dobou, mířením a světelnými podmínkami a já nevím čím ještě. Že to je složité, ano je. Že, nemám pravdu? Možná ano možná ne, vše je individální. V každém případě, než bouchnete do mušky či hledí kladivem, si to důkladně zvažte ;-)
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 05 čer 2007 06:09

to Beethoven - s tou diodou v hlavni se mi mi to nějak nezdá, obecně to fungovat nebude. Sice se tak nějak podobně rektifikují kanony, ale pistole není kanon, poměrně se liší velikostí hlavně a váhou střely, a vždy se musí dělat určité korekce. Porovnejte si jen záměrnou a osu hlavně vycházející z upnuté pistole označte si jejich průsečíky s terčem. Pak zkuste vystřelit, asi to půjde jinam. Pak si vystřelte z ruky, asi to půjde zase jinam.........
Odpovědět