Nalez revolveru

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mcpaul
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2008 18:27

Nález revolveru

Příspěvek od mcpaul » 06 bře 2008 21:50

Zdravim tady na foru,co se tyce zbrani tak jsem naprosty laik a z toho duvodu bych se chtel poradit jak postupovat.
Nahodou jsem na pude objevil revolver.
Je na nem Patent Rast Gasser Vien a cisla 62250
a nahore je V .a. a nejaky znak je dost zrezly a bohuzel jsou v nem i naboje
takze nevim co s tim mam delat.Prosim o radu jak mam postupovat a zajimal by me jakou ma eventuelne cenu.Mohl bych poskytnout i foto.


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 06 bře 2008 22:00

§ 68, zákona 119/2002Sb.
"Každý, kdo nalezne zbraň kategorie A, B, C nebo D nebo střelivo do těchto zbraní, je povinen neprodleně oznámit jejich nález nejbližšímu příslušníkovi policie nebo útvaru policie, anebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie. O oznámení vydá ten, kdo jej přijal, potvrzení."
BTW: že by? http://randyrick.us/AustrianFirearms/pm1898.htm
mcpaul
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2008 18:27

Příspěvek od mcpaul » 06 bře 2008 22:12

Tak to uz vim ze bych to mel odevzdat na policii ale zda se mi to celkem skoda ,jak s tim policie bude nakladat dale?
a podle tech fotek se mi zda ze je to presne ona i to pouzdro by celkem odpovidalo.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 bře 2008 07:14

mcpaul píše:Tak to uz vim ze bych to mel odevzdat na policii ale zda se mi to celkem skoda ,jak s tim policie bude nakladat dale?
a podle tech fotek se mi zda ze je to presne ona i to pouzdro by celkem odpovidalo.
Policie vezme zbraň do úschovy. Lze se domáhat úředního znehodnocení zbraně, ale podle mne rozhodnutí náleží náčelníku příslušného útvaru, který je pro danou oblast kompetentní.

Nenahlášení je rovno (v případě odhalení) trestnému činu nedovolenému ozbrojování.

Nejjednodušší by bylo, kdyby zbraň našel někdo, kdo je držitelem ZP třídy A a kdo by šel zbraň jako nálezovou přihlásit a pak by zadal znehodnocení sám. Jinak (je-li zbraň schopná střelby), bylo by to škoda ji znehodnocovat. Takže pak by to chtělo prodat jak je nějakému sběrateli za mastný peníz (tak mastný by nebyl, protože Gasserů je snad relativně dost.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 bře 2008 11:08

Trochu otrlejší jedinec by to taky mohl udělat tak, že by zbraň dobře schoval, s nikým o tom nemluvil, udělal by si zbrojní průkaz a počkal dokud zase nebude amnestie na zbraně, pak by šel s revolverem na policii, kde by si nechal vystavit průkaz zbraně a přihlásil by ho na sebe.
Amnestie byla za posledních deset let tuším dvakrát.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 07 bře 2008 11:19

někdy je lépe setrvat v blažené nevědomosti,protože sým dotazem se dosud šťastný nálezce ohlásil světu jako narušitel zákona.Asi by mu bylo lépe,kdyby nebyl nic našel.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 07 bře 2008 11:29

no, ja by som nehlásil a držal hubu. Až sa bude schyľovať k revolúcii a vláda pozbiera legálne železo, nebudem musieť ísť na parazitov vidlami :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 bře 2008 11:42

jak je to ksyž mam A a náhodně třeba najdu P08,dá se přihládit bez znehodnocení ?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 07 bře 2008 12:13

Když jsem já kupoval shodou okolností taky právě P08, tak mi její bývalý majitel říkal, že ji taky někde našel a normálně ji přihlásil jako nález, a to mimo dobu amnestie. Tak by to nějak jít určitě mělo. Ještě doplním, že ji mám na skupinu B.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2008 12:34

Golfe, nechci kecat, ale mám takovej pocit, že když něco jen tak někde najdeš, tak Ti to v podstatě nepatří, tudíž Ti to nepřihlásí. Rozdíl je samozřejmě když to najdeš v baráku po dědovi.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 07 bře 2008 12:47

Revolver Rast-Gasser 1898 ráže 8 mm Gasser je na našem území vcelku dost častá zbraň, byla po WWI nějaký čas i ve výzbroji čs. armády. Na svou dobu to byla špičková a přesná zbraň, s kapacitou válce 8 ran, nabíjecí klapkou Abadie a jednoduchým způsobem rozebrání byla i technicky na špičce. Velké zaúhlení rukojeti, blízké 90°je poplatné RU držení s pokrčeným loktem.
Nepochybně je to zbraň, podléhající zbrojnímu zákonu a myslím, že v dohledné době není možno očekávat nějakou "amnestii" - Kremlova parta na policejním prezidiu ji nikdy ráda neviděla. Takže zřejmě tento revolver čeká sešrotování. :(
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 bře 2008 12:50

Alf : jasně že bych ji jako našel třeba u dědy :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 07 bře 2008 12:54

jistěže to co najdeš chce stát pro sebe /asi jako všechno co ti může sebrat/,ale morálně vzato to vidím asi takto:
bohu patří co je boží a císaři,co je císařovo.Dá-li bůh a něco najdeš,je to mezi vámi,tak proč chceš na to požehnání ještě od císaře?Bylo-li vůlí boží abys byl ozbrojen,dal ti najít zbraň,tak mu to nekaž,za to bys byl trestán zase u jiného soudu .Nebo až někde najdeš hezkou holku,taky se o ni podělíš s policajty?
.......mně se zdá,že jsem na tu klapku viděl patent od Kropáčka nebo od Kouckého..jinak ten úhel pažby je dobrý,když se předkloníš-nezaryje se ti do břicha.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 bře 2008 13:45

Pánové, plácáte tady kraviny, vůbec netušíte, kdo tenhle server sleduje a vystavujete tak průseru nejen sebe, ale i provozovatele serveru. Jediná legální cesta při nálezu zbraně je jí ve lhůtě stanovené zákonem ji odevzdat na místně příslušné OŘ PČR, oddělení pro zbraně, střelivo a drogy a tím to celé hasne. Je naprosto naivní se domnívat, že nalezenou zbraň po dědovi, který ji měl drženou ilegálně vám někdo zlegalizuje jinak, než při amnestii. I kdybyste měli zbroják pro všechny uvedené skupiny prostě nalezená ilegálně držená zbraň patří státu. Vy můžete požádat po provedení všech balistických a kriminalistických expertiz o povolení ke znehodnocení zbraně a jako znehodnocenou si ji následně ponechat.
Jiná je cesta při amnestii na ilegálně držené zbraně, kdy nalezenou zbraň odevzdáte a v případě, že máte splněny všechny zákonné podmínky pro držení této zbraně, můžete požádat o její navrácení. Pokud se neprokáže, že zbraní byl spáchán trestný čin, je šance, že vaše žádost bude vyřízena kladně. Že je to cesta dlouhá, to mohu potvrdit. Moje P.38 se mi "toulala" po policejních expertizách a jiných procedurách asi 1,5 roku.
Věřím, že teď už je to jasný každýmu, že účastníci tohoto serveru neznají jinou cestu, než tu zákonnou , a že už tady nebude žádnej moula vytrubovat do světa, co kde černýho našel a další umělci mu nebudou radit, jak to "správně zafírovat". :evil:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 bře 2008 13:50

golfkiller píše:jak je to ksyž mam A a náhodně třeba najdu P08,dá se přihládit bez znehodnocení ?
Tam ani tak nejde o přihlášení, ale o tormentaci. Zbraň nesmí střílet, nemá-li platné tormentační značky a je tudíž střelby neschopná. Pokud je střelby neschopna smí být vlastněna pouze někým, kdo zbraně taky sbírá (prostě má ZP alespoň tř. A), nikoliv kdo s nimi JEN střílí, protože pak střelby neschopnou zbraň nemá důvod nabýt.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 07 bře 2008 15:22, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Zamčeno