Nalez revolveru

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 bře 2008 14:03

jen mně zajímá jak to v tomhle hampejzu (čr) chodí. Poslední info ze slovenska je že neni problem to tam u nich přihlásit. Ne že bych něco mněl nebo někde našel jen mně zajímá jjak to řeší náš Kocourkov :D


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2008 15:22

harpplayer píše:Je naprosto naivní se domnívat, že nalezenou zbraň po dědovi, který ji měl drženou ilegálně vám někdo zlegalizuje jinak, než při amnestii. I kdybyste měli zbroják pro všechny uvedené skupiny prostě nalezená ilegálně držená zbraň patří státu.
Myslím si že nemáš zas tak pravdu, i když by byla zbraň po dědovi ilegálně držená, tak to není majetek státu a věřím, že poté co projde všemi náležitými procesy (balistika atd...), Ti ji jako držiteli ZP přihlásí i bez amnestie, protože to byl dědův majetek a jako příbuzný (dědic) na něj máš právo. Nebo se mýlím?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 07 bře 2008 17:12

Inu samozřejmě, že se mýlíš! Držení zbraně bez povolení bylo trestné i v době, kdy byl tvůj děda ještě mladík a je tomu tak i dnes. Součástí příslušného řízení je i zabavení (zabrání) věci. Věř, že to, co říká Harp, je pravdě daleko bližší, než tvoje domněnky!
A pokud bys to chtěl brát "natvrdo", tak jestlipak ta ilegálně držená zbraň prošla dědickým řízením, co? :D Prostě, tady se nejedná o srandu! A kromě toho, jako držitel ZP bys mohl být obviněn přinejmenším z přestupku na úseku zbraní a střeliva - no a byl bys bez zbrojáku! Tohle skutečně není místo na žertování! :wink:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 bře 2008 17:17

To se teda mejlíš a to tak, že hodně. Tvůj děda se dopouštěl trestného činu nedovoleného ozbrojování, takže tím, že tu zbraň odevzdáš, de jure i de facto tento trestný čin skončil. Byl to sice jeho majetek, ale vlastněný bez právních podkladů, takže na něj nemáš absolutně žádný nárok. Jediná možnost je amnestie. Nemyslíš si, že kdyby to bylo tak, jak ty tvrdíš, že by ta amnestie byla zbytečná? Jestli mi nevěříš, běž to vyzkoušet.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 bře 2008 17:28

já nevim proč neudělaji nějaky zákon něco jako stálou amnestii myslim že by tim vyřešili jejich problem s nedovolenym ozbrojovanim Ale oni radši budou volit prezidenta stylem komedie a vymýšlet pí.....y jak kde koho obrat o prachy a kolik si sobě přihodit do pokladničky . Třeba by tohle mohli zpoplatnit nějakym paušálem dejme tomu 2000kč pokud to bude člověk chtít legalizovat a zdarma pokud odevzdat :)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2008 17:29

Ale já se tady nebavím co mám já jako držitel ZP za povinnost, samozřejmost je takovou zbraň ihned odevzdat. Jde jen o to jestli na ni mám nárok či ne.

Tak zkusíme druhou modelovou situaci. Co když koupim nějakej starej barák a při přestavbě najdu za trámem kvér. Samozřejmě ho půjdu odevzdat na policii, ale jelikož jsem jej koupil (nevědomky) i s tím barákem, tak defacto patří mě. Tudíž jestliže projde všemi potřebnými procesy tak nevidím důvod proč by mi jej nepřihlásili.

Ale konec dedukcí, příští týden mám cestu na policii na zbraně, tak se tam optám....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 bře 2008 17:36

Máš svýho poslance? Máš. Dojdi si do jeho poslanecký kanceláře a prezentuj mu svůj návrh. Blbý a nepopulární, co? Asi se na to vy **reš, co? To si řekla i většina lidí před tebou. Proto takovej zákon není ani v projednávání.
Já mám taky jeden návrh - zamknout tohle vlákno v zájmu zamezení informací o nezákonnejch postupech při nálezu zbraně. O tom si může kdokoli potlachat v hospodě, ale ne tím zaneřádit dosud seriózní server.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2008 17:50

Ale tady nikdo neprezentuje nějaký nezákonný postup při nálezu zbraně. Řešíme tady pouze to, jestli Ti tu zbraň policie poté, co ji odevzdáš, nechá či nikoliv....
mcpaul
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2008 18:27

Příspěvek od mcpaul » 07 bře 2008 18:05

No koukam ze se tu rozjela pekna diskuze :shock:
Dekuji vam za informace ktere mi stacily k tomu abych si udelal vlastni
obrazek a primely k nazoru ze odevzdat to na policii by jiste bylo nejrozumejsi ale take by to byla velka skoda.Kdyz si predstavim co se v nasem state deje ,a jeste k tomu kdyz se ta zbran "nahodou" strati a nejaky
fizl si na ni pekne namasti kapsu :? :x tak to ani nahodou.V nejake soukrome zbirce bude o tu zbran jiste postarano mnohem lepe :twisted: 8)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2008 18:09

Na Gasserovi si nikdo kapsu nenamastí, protože jich je poměrně dost.
mcpaul
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2008 18:27

Příspěvek od mcpaul » 07 bře 2008 18:27

Ja vim ze jich je pomerne dost,necekam ze za ni dostanu 100 papiru ale castka v radu tisicu taky neni k zahozeni,a krom toho podle me urcite svoji hodnotu ma a jiste se najde nekdo kdo to ocení.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 bře 2008 18:54

To-mcpaul
Jediný kdo to ocení je PČR a možná i soudce,ten ti za to dá možná i dva roky.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Zamčeno