Nakupni povoleni-problem

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ruprecht

Nákupní povolení-problém

Příspěvek od Ruprecht » 15 pro 2009 18:47

Zdravím všechny vespolek
Přečetl jsem si článek viz: http://forum.gunshop.cz/ne-vracene-zbra ... t8332.html
a musím reagovat vlastní,nedávnou zkušeností,zároveň s dotazem

Byl jsem zažádat o nákupní povolení na samonabíjecí pušku,kterou jsem měl možnost koupit.Jedná se o zbraň německé válečné provenience.Jelikož jsem vlastníkem ZP mimo jiné i sk. A,chtěl jsem nákupku na uvedenou zbraň s tím,že si ji pak zajdu přihlásit jako sběratelský kousek.Byl jsem k mému velkému údivu odpálkován s tím,že se jedná o vojenskou zbraň jejíž zkušebna(orlice) je u nás neplatná,kterou bych event. mohl vlastnit pouze na vyjímku i když se nejedná o automat,ale o samonabíjecí pušku.Přitom jsem u nich už kdysi přihlašoval něm.signálku,u které nebyl žádný problém vydat nákupku a následně přihlásit na sk. A i když žádné platné schválené značky neměla.Přišlo mi to,že jsou vlastně proti sobě,jaktože to kdysi a nebylo to dávno šlo a nyní už to nejde(odstu 2 roky).Řekli mi,že mi vydají nákupku pouze v případě,že flinta bude mít platnou civilní značku nebo tak cosi.To by znamenalo,pokud jsem to dobře pochopil,že bych ji musel dát na tormentaci,tam by ji ze sběratelského hlediska zprznili značkama a pak by mi snad vydali nákupku na zbraň kategorie B.Přijde mi to dost divné,hlavně pro to,že ji má prodávající normálně zapsanou na sběratelskou skupinu A s platným průkazem zbraně,u něj prý naprosto žádný problém na policajtech nebyl.Jsem z toho jaksi na větvi,protože do vcelku hodnotného historického kousku je,když se s ním rozhodně nikde střílet nemíní,škoda bouchat nějaké nové značky.Proč a na co potom na zbrojáku skupinu A mám??K čemu taková skupina slouží,když prakticky nic vojenského nejde bez vyjímky,kterou automaticky okamžitě zamítnou,přihlásit?Jde mi o to,zdali je to totální nesmyslný výmysl úředníků,běžná šikana občana nebo to má nějaký právní podklad.Díky za všechny příp. názory


all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Nákupní povolení-problém

Příspěvek od all » 16 pro 2009 12:13

Neporadím s tím, jestli mají pravdu nebo ne, ale v každém případě bych se nenechal odradit. Neexistuje, aby mi něco jen tak "per huba" zamítli. "Zamítnete? Dobrá, ale písemně. Tedy žádost sem, já jí vyplním, podám a vy mi hezky její zamítnutí v rozhodnutí odůvodníte." A nebudu-li s výrokem spokojen, odvolám se. Hlavně, nenech se zblbnout!
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení-problém

Příspěvek od golfkiller » 19 pro 2009 11:19

normál kontaktuj policejní prezidium at jim zavolaj.Protože pokud zbraň nemá platnou zkušebnu a neni to zbraň zakázaná (kulomet,plamenomet,minomet,protitanková puška) ale je to klasická samonabíjčka předpokládám že asi K43 ? Tak to to nákupko musej vydat!! Jdi tam znova a řekni jim že jestli ti ho nedaj že at počítaj se stížností na Inspekci ministerstva vnitra. A je to. Skuoina a je právě pro sběratelství a zbraně nemusí mít platné značky .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět