Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jeff

Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od jeff » 24 úno 2006 14:13

Ahoj,
práve jsem složil zkoušku pro získání zbrojního průkazu a chystám se v pondělí zažádat o jeho vydání. Rád bych současně požádal o nákupní povolení na pistoli - Glocka. Ale ještě nevím jaký model, rozhoduji se mezi 17 a 19. A to je právě ten problém. Myslíte, že půjde do žádosti napsat jako model 17/19? Nebo nechat model neuvedený? Ráže je stejná, jde jen o velikosti...

Chci to tak udělat proto, aby mi do zbrojního průkazu rovnou zaznamenali povolení nosti zbraň kategorie B a pak jsem si v klidu mohl vybrat tonkrétní model. Nebo navrhujete jiný postup? V nejhorším zažádám o povolení na Glocka 19 a kdybych se rozhodl pro 17, tak si požádám o povolení nové, ale lepší by to bylo všechno najednou...

Díky za tipy!


Olaf

Nákupní povolení

Příspěvek od Olaf » 24 úno 2006 15:17

Jeff napsal:
V nejhorším zažádám o povolení na Glocka 19 a kdybych se rozhodl pro 17, tak si požádám o povolení nové, ale lepší by to bylo všechno najednou...

Nevím sice jestli chceš nakupovat zbraň v místě, nebo se chystáš pro ní na druhý konec republiky. Ale uvažuješ v každém případě komplikovaně. Což takhle si dojít do prodejny, vybrat si 17 či 19 , a k PČR jdeš již pro nákupní povolení na konkrétní zbraň a můžeš již znát i výrobní číslo zbraně. Nákupní povolení máš na počkání a zbraň si už jenom vyzvedneš. Není to jednodušší??
Návštěvník

Nebo si požádej o obě

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 17:11

Cena povolení 100 Kč je vůči ceně krabičky nábojů málem zanedbatelná :-)
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 24 úno 2006 19:04

Nakupni povoleni se vydava na konkretni typ, model, razi, vyrobni cislo.
Takze odpoved na tvoji otazku je: ne, nejde to. Krome toho, ze si musis vybrat model (17/19) musis si nechat tam napsat i konkretni zbran (ukazes a reknes tuhle :-). Na povoleni se rovnez uvadi prodejce atd...

este Olafe doplnim, ze na nakupku muzes cekat az 14 dni... ja cekal nejaky tri tejdny...
[i]"the loudest sound ever is click when you want to hear bang and bang when you want to hear click"[/i]
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 úno 2006 19:20

cityshark píše:Nakupni povoleni se vydava na konkretni typ, model, razi, vyrobni cislo.
Takze odpoved na tvoji otazku je: ne, nejde to. Krome toho, ze si musis vybrat model (17/19) musis si nechat tam napsat i konkretni zbran (ukazes a reknes tuhle :-). Na povoleni se rovnez uvadi prodejce atd...

este Olafe doplnim, ze na nakupku muzes cekat az 14 dni... ja cekal nejaky tri tejdny...
Obávám se že se mýlíš .... podle zákona musíš uvést do žádosti o nákupní povolení maximum známých informací, které jsi schopen. Třeba tady u nás když nejsi pevně rozhodnutý, tak ti vydají nákupní povolení i na "pistole ráže 9mm". Prostě víc nevíš a basta ... ani s tím nedělají drahoty, řeknou že pokud víc nevíš tak holt víc nevíš
jeff

Příspěvek od jeff » 24 úno 2006 20:43

Asi tak...

Prodejce na povolení neuvádíš, výrobní číslo také nemusíš, to vím. Jde mi o to, že když už budu mít povolení spolu se zbrojním průkazem, tak si jen zajdu na střelnici, vyzkouším obě zbraně a hned si ji můžu koupit. Když si teď o povolení nezažádám, tak s výběrem budu muset stejně počkat na vydání ZP, protože bez něj si nezastřílím (leda, že bych přitlačil za dozor instruktora...). Pak se rozhodnu a budu čekat na povolení a ještě na nový ZP, kvůli zapsání povolení nosit zbraň kategorie B... To raději risknu povolení jen na 19 a kdyžtak přijdu o stovku...

Třeba nakonec zajdu do obchodu a vyberu si jen podle držení, ale vystřelit si je asi lepší...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 úno 2006 20:47

No, když půjdeš na střelnici s kamarádem co má ZP, tak za instruktora platit nemusíš. Tady ve Zlíně je to tak, že když si vyplníš žádost o nákupní povolení, tak nákupní povolení dostaneš na počkání ... cca 10minut a to klidně bez rozlyšení typu zbraně. Když si ji přinesež zaregistrovat, tak i nový zbroják s poznámkou o oprávnění nosit zbraň kategorie B dostaneš na počkání .... jak je to jinde nevím
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 úno 2006 20:51

Jinak pokud ti ještě nevydali ZP, tak se obávám že si o nic nezažádáš ... zkus se zeptat přímo u vašich policajtů
jeff

Příspěvek od jeff » 24 úno 2006 21:17

Na to jsem se ptal při přihlašování ke zkoušce, žádost o ZP a o povolení lze podat najednou, je to i v zákoně...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 úno 2006 21:19

tak pak není co řešit. Jen jsou policajti v každém městě jiní. Někde ti to jako u nás dají na počkání a jinde si musíš na všechno počkat a všechno vyplnit. Když za nimi přijdeš a slušně se jich zeptáš, jestli je možné neuvést konkrétní model, protože by sis je přímo v prodejně rád ohmatal a vyzkoušel a v případě rovnou zakoupil, tak si myslím že ti vyjdou vstříc.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 25 úno 2006 00:02

Ares - hmmm tak prave u me mi tuto moznost primo odepreli. Ohaneli se prave novym zakonem, ze je pry povinnost uvest vsechno o konkretni zbrani. A na vsechno jsem cekal. Jsem totiz na te proklinane Praze 4 :(
[i]"the loudest sound ever is click when you want to hear bang and bang when you want to hear click"[/i]
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 úno 2006 00:08

pokud je mi známo tak je tvojí povinností uvést všechno ZNÁMÉ o zbrani, kterou si chceš kupovat. To znamená že když neznáš seriové číslo, tak ho nejspíš nemáš jak uvést. O zbytku platí totéž
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 25 úno 2006 07:58

cityshark píše:Ares - hmmm tak prave u me mi tuto moznost primo odepreli. Ohaneli se prave novym zakonem, ze je pry povinnost uvest vsechno o konkretni zbrani. A na vsechno jsem cekal. Jsem totiz na te proklinane Praze 4 :(
§ 12 odst. 3 zakona 119/2002
O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního
průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor
stanoví prováděcí právní předpis. Obsahem žádosti musí být
a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,
b) údaje o zbrani, které se povolení týká,
c) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a
d) důvod žádosti.

takze neni presne definovano, jake udaje se maji na zadosti uvadet...
obecne asi bude platit "cim vice, tim lepe' a bohuzel se opet potvrzuje, ze 'co organ, to Organ' :(

BTW to je to fakt na P-4 tak zly ? ceka me to v prubehu roku...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 úno 2006 09:42

Bohužel jak to sleduju, tak je to zlý jak kde .... evidentně my to tady máme velice dobrý a hodně vztřícné pány policisty. Proč takoví nemůžou být všude?
jeff

Příspěvek od jeff » 25 úno 2006 13:39

On k tomu existuje i právní výklad uveřejněný na stránkách MV ČR (http://www.mvcr.cz/rs_atlantic/project/ ... hp?id=1737).

Úryvek:
...Legislativní zkratka „údaje o zbrani“ je zavedena v § 10 odst. 1 písm. b) zákona o zbraních. Těmito údaji se rozumí druh zbraně, značka výrobce zbraně, vzor (model), ráže a výrobní číslo zbraně, pokud je žadateli známo. Z toho vyplývá, že v případě, kdy není žadateli známo výrobní číslo, není to překážkou při podání žádosti...
Takže výrobní číslo nutné určitě není...
Odpovědět