Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od BlackAdder » 22 říj 2011 23:47

lovecký lístek teda určitě nepotřebuješ :D
s tím NP se zeptej cajtů, když budeš žádat - jestli je "puška samonabíjecí" dostatečná pro obě varianty brokovnice/kulovnice


WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od WohlmuthOta » 23 říj 2011 00:16

Klasika, prodejce zbraní mele hovadiny a nezná zákon. Na koupi dlouhé kulové zbraně v žádném případě není nutný lovecký lístek, potažmo ZP skup. C. Bohatě stačí skupina B nebo E, dokonce i na samotné E si to dle zákona můžeš koupit. Neexistuje důvod proč nepovolit na osobní ochranu dlouhou zbraň.
Uživatelský avatar
pandrhola
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2010 19:24
Bydliště: Czech Republic Banana

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od pandrhola » 23 pro 2011 18:49

Přesně jak píše Otík v žádosti o povolení k nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie "B" udávám údaje mě známé - tudíž postačující je pistole samonabíjecí, kulovnice (puška) samonabíjecí, brokovnice samonabíjecí, revolver apod.. Mám od každého doma kus a když se tak člověk toulá světem a někde se mu něco líbí není problém si to přivést :wink: :wink:
adzi
Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2015 21:53
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od adzi » 26 zář 2015 17:29

Ares píše:
cityshark píše:Nakupni povoleni se vydava na konkretni typ, model, razi, vyrobni cislo.
Takze odpoved na tvoji otazku je: ne, nejde to. Krome toho, ze si musis vybrat model (17/19) musis si nechat tam napsat i konkretni zbran (ukazes a reknes tuhle :-). Na povoleni se rovnez uvadi prodejce atd...

este Olafe doplnim, ze na nakupku muzes cekat az 14 dni... ja cekal nejaky tri tejdny...
Obávám se že se mýlíš .... podle zákona musíš uvést do žádosti o nákupní povolení maximum známých informací, které jsi schopen. Třeba tady u nás když nejsi pevně rozhodnutý, tak ti vydají nákupní povolení i na "pistole ráže 9mm". Prostě víc nevíš a basta ... ani s tím nedělají drahoty, řeknou že pokud víc nevíš tak holt víc nevíš

Je to tak, já jsem při vyplňování zadal že "budu" kupovat zbraň kalibru .22LR, pistoli a černou barvu (více jsem nevěděl co budu chtít) a značku apod. již nikdo po mně nechtěl. Nakonec jsem si vybral Walther PPK .22LR u Guns-Trade CZ a protože v nákupním povolení bylo zařazení: zbraň krátká, druh: pistole ráže: .22LR, barva: černá tak jsem si vybral tuto: http://www.guns-trade.cz/pistole-walthe ... cerna-2570 a nebyl problém z žádné strany.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od smates » 26 zář 2015 22:47

Nevim jestli je to vsude jinak ale ja dostal NP kde bylo napsano jen samonabijeci pistole.
Něco málo mám :-)
adzi
Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2015 21:53
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od adzi » 26 zář 2015 23:53

smates píše:Nevim jestli je to vsude jinak ale ja dostal NP kde bylo napsano jen samonabijeci pistole.
Ano také jsem se s tímto setkal i když ne osobně.
Je možné že jsou velké rozdíly :)
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od LaRi » 28 zář 2015 18:46

V Havl. Brodě to tak funguje.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Artifex » 28 zář 2015 22:32

Teď v poslední době to vyloženě v Brně doporučují, aby tam toho člověk zbytečně moc nevyplňoval, aby to pak sedělo s registrem.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od derringer » 29 zář 2015 09:52

U nás jim stačí taky pistole samonabíjecí.

Tu barvu jsi vyplnil sám? Málem jsem spadl ze židle.

pistole ráže: .22LR, barva: černá :lol:
adzi
Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2015 21:53
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od adzi » 29 zář 2015 14:37

derringer píše:U nás jim stačí taky pistole samonabíjecí.

Tu barvu jsi vyplnil sám? Málem jsem spadl ze židle.

pistole ráže: .22LR, barva: černá :lol:
No vyplnoval jsem to ja sám ale s tim, ze mne zenska nechala fe formulari vyplnit uplne vse co vim ze bude zbran specifikovat. Sama rikala typ palne zbrane, raze, barva, mechanizmus apod.
Vyplnil jsem vse co po mne chtela :D
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Bonanza » 29 zář 2015 15:31

Jako kdyby měla barva vliv na funkci, použití a výkon zbraně, to je tedy pěkná ptákovina a znalost úředníků PČR. :lol:
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od scorpions-cz » 30 zář 2015 08:15

Několik nákupek a vždy jen PISTOLE SEMONABÍJECÍ a nebo REVOLVER nikdy jsem tam žádnej jinej údaj nepsal. Vždyť nákupko platí rok tak přece nemůžu vědět co si koupím třeba za 10 měsíců
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od mot » 11 říj 2015 16:22

Z vlastní zkušenosti doporučuji se prodejce zeptat pod jakým názvem má zbraň vedenou. Já jsem se takhle musel vrátit z Plzně s prázdnou. Měl jsem nákupku na "Kulovnice samonabíjecí" a on ji měl vedenou jako "Puška samonabíjecí". Prostě mi ji neprodal. Ještě odtamtud jsem volal na policii (registr zbraní) a tam mi to potvrdili. Tak že smolík a celá anabáze s nákupkou znova. Včetně kolku.Jinak ale také po mně nechtěli ani ráži ani výrobce.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od harpplayer » 11 říj 2015 18:57

Ahoj Tome, to museli být pitomci na obou stranách - jak na PČR, tak u prodejce. Výraz "kulovnice" nebo "brokovnice" je pouze konkretizující výraz slova "puška" (ta může být kulová, broková nebo kombinovaná, přičemž kulová může být malorážná nebo velkorážná). Předpokládám, že jsi nekupoval samonabíjecí brokovnici. Tzn. na NP "samonabíjecí puška" bys mohl koupit jak samonabíjecí malorážku, tak i kulovnici nebo nakonec i brokovnici.
Hlavně, že řehtá ouřední šiml..!
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 15 kvě 2020 00:17

Lidicky, k cemu vlastne je dobrej "system - nakupniho povoleni"???

Prece kdyz mam ZP tak proc musim mit jeste NP???
Chapu zbrane kategorie A na vyjimku, tam to policie posuzuje a bud ji vyda nebo ne,
ale na NP neni co posuzovat. Pokud cajti nechtej dat NP tomu dotycneho cloveku, tak by
ten clovek ani nemel mit ZP, nebo se mylim.......???
Odpovědět