Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Artifex » 05 kvě 2010 15:37

Já také dnes vyřizoval 3 nákupka a musím říci že jednání solidní (Ústí nad Orlicí). Přes původní problémy když jsem tam něco potřeboval poprvé tak si také mrmlali pod vousy ale teď se všichni pánové chovají vstřícně, prohlížel jsem si i nějaké jejich kousky z depozitáře a ještě dodatečně měnil NP na jeden z nich a bez problémů


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Joezbrna » 05 kvě 2010 15:39

Né vždy a všichni s kým jednáme jsou zdvořilí a příjemní. To ale není důvod abychom klesli na jejich úroveň. Důležité je znát svá práva a nenechat se vmanipulovat, kam nechceš.

Jakmile máš sk. E, máš právo a PČR povinnost povolit Ti mj. nošení. Tys podal Žádost, teď je třeba vyčkat, až dostaneš Rozhodnutí (o povolení nabytí...etc). Na papíře jsou fakta, vše mezi tím jsou irelevantní kecy.

Na žádosti není policista oprávněn cokoliv měnit. Jak Ti vydá Rozhodnutí, zkontroluj si, zda obsahuje formulaci "povolení k nabytí, držení a nošení. Pakliže ne, rozhodně nepodepisuj, že se vzdáváš práva odvolání, a odvolej se. Máš na to lhůtu 14 dnů od převzetí Rozhodnutí. Pokud si nejsi jist formulací odvolání, obrať se na právníka nebo na střelecké fórum, dost lidí Ti s chutí poradit, jak to opepřit ouřadovi, co by Tě chtěl krátit na Tvých právech.

Ve ZP budeš mít nošení kat. B až budeš oprávněn nosit (nějakou konkrétní) zbraň kat. B, tedy až Ti vydají průkaz zbraně. Že to někdy do ZP píšou předem, a šetří tak práci sobě, čas a fotku Tobě, je jiná věc. Není to jejich povinnost, jejich nadřízení mají občas podivné nápady a požadavky, chudák na přepážce za to často ani nemůže.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Artifex » 05 kvě 2010 16:20

Povolení s povolením k nošení by mělo vypadat takto:

Rozhodnutí
Policie české republiky (blablabla) rozhodla na základě žádosti dle paragrafu (blabla) dne (blabla) takto:

držiteli zbrojního průkazu číslo (blabla) pro skupiny (bla), E

údaje držitele průkazu (blablabla)

1) v souladu s ustanovením par. 12 odst. 5,6 zákona o zbraních VYDÁVÁ POVOLENÍ VLASTNIT, DRŽET A NOSIT ZBRAŇ KATEGORIE B:

druh zbraně: blabla
značka výrobce: blabla
vzor (model): blabla
ráže: blabla
výrobní číslo: blabla

2) výše uvedenou zbraň kategorie B lze nosit pouze po provedené registraci a vydání průkazu zbraně, což je v souladu s (blabla), jinak hrozí postih dle (blabla)

3) oprávnění nosit zbraň kategorie B se v souladu s (blabla) zaznamenává do zbrojního průkazu

Pod tím už je jen nepodstatné odůvodnění ve kterém Ti vlastně opakují proč jsi o tu zbraň žádal (ochrana života, zdraví, majetku) a proč Ti to povolili. Vše důležité ale lze vyčíst z toho co je psáno výše: Když máš na ZP napsané nošení B tak Ti tam musí napsat do toho povolení nošení a jakmile máš průkaz zbraně tak můžeš nosit
Pokud v ZP nemáš napsané povolení nosit B tak jim prostě znovu vyplníš žádost o vydání zbrojního průkazu, přidáš dvě fotky a odevzdáš, toto vydání průkazu je BEZPLATNÉ a vydat Ti ho prostě musí, poté co ho máš tak můžeš nosit
No a pokud cokoli z tohoto Ti zabraňují/neumožňují/nepřijmou tak

a) policista nesmí nijak upravovat žádnou listinu co mu dáš (u nás většinou za číslo ZP dopisují skupiny aby je nemuseli složitě dohledávat v databázi, urychluje to jejich čas i můj, povolení je vydané dříve. Pak také za místo a datum narození dopisují poslední 4 číslice rodného čísla, opět nic proti, opět to urychluje hledání v databázích. Jako poslední podtrhávají nahoře "nabytí vlastnictví, držení i nošení" a to jen proto aby bylo jasné že to není škrtlé, to si hned na místě ověřují dle skupin ZP takže buď požádají o škrtnutí nošení když není E nebo ho podtrhnou když je, opět nic proti). Policista ale nesmí svévolně to nošení škrtnout a prostě nesmí provést žádnou změnu která by měnila smysl žádosti co podáváš, výše uvedené změny v závorce nejsou faktickou změnou odevzdaného dokumentu. Tím by se dopouštěl zneužití pravomoci veřejného činitele

b) když budeš mít všechno správně vyplněné a budeš oprávněn nosit (požádáno, zapsáno v ZP) a nošeníní nebude na nákupce vypsáno, nic nepodepisuj a odvolej se, jakmile se do toho začne rýpat, problém mají oni, ne Ty, povolit TI to musí
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Bonanza » 05 kvě 2010 18:18

cvicu: je dobré též napsat, kde to bylo, není to všude stejné.
martas_v
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2008 17:18
Bydliště: Blízko Pardubic :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od martas_v » 20 kvě 2010 13:26

Tento týden jsem byl žádat o NP v Pardubicích. Uvedl jsem pouze, že chci pistoli, jinak jsem nemusel uvádět nic dalšího, ani ráži, typ, model. Jenom vyřízení trvá 10 dní, nemají tam teď šéfa, který by mě to podepsal. :evil:
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 14 čer 2010 08:11

Ahoj, měl bych otázečku kde se vyplňuje Oznámení o nabytí vlastnictví nebo převodu vlastnictví zbraně? V obchodě a pak se předá policii nebo na policii? V tom formuláři chtějí přece Identifikační údaje fyzické nebo právnické osoby? Kde seženu IČO toho obchodu a číslo zbrojní licence?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Joezbrna » 14 čer 2010 08:54

Zákon nestanovuje, kde má být formulář vyplňován :wink:
Z praktických důvodů bývá vyplňován přímo při předání zbraně, případně na PČR bezprostředně před odevzdáním (v druhém případě ale musíš znát všechny údaje o druhé straně obchodu).
IČO a číslo zbrojní licence zjistíš například dotazem v prodejně při převzetí zbraně.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 14 čer 2010 09:25

Joe z Brna, díky za odpověď.

Budu tu zbraň kupovat v jiném okrese než se nachází můj útvar PČR zbraně, výbušniny, drogy.
Kolik musím mít těch Oznámení o nabytí vlastnictví nebo převodu vlastnictví zbraně ?
Nějak jsem to tak pochopil že při koupi v obchodě stačí jen jeden "šedivák" pro moji policii, a při koupi zbraně od jiné osoby musejí být dva. Jeden pro mě a druhý pro něj. Je to správně?
Neví někdo o návodu jak vyplňovat ten šedivák, přijde mi to docela složité. Někomu se možná tyto otázky budou zdát směšné a triviální, ale budu kupovat svoji první zbraň, tak se chci co nejvíc vyvarovat všelijakých problémů. Díky za odpoveď.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Joezbrna » 14 čer 2010 09:44

Jestli prodávají zbraně, tak by mohli mít pár šediváků, a umět to vyplnit taky. Pro jistotku jim zavolej předem. Že je to v jiném okrese, ničemu neva.
Co je na tom nejasného? Pár údajů o kupujícím, prodávajícím a zbrani. PČR většinou chcou doklad o koupi, tak jim pořiď kopii účtenky (kupní smlouvy apod.), originál je Tvůj dokument (např. pro potřeby reklamace).
Jako kupující vždy podáváš jeden šedivák. Až budeš soukromě svou zaregistrovanou zbraň prodávat, taky budeš podávat šedivák. Co dělá obchodník s licencí Tě nemusí trápit, dokud jím nejseš :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 14 čer 2010 12:10

Joezbrna moc díky, začínám se v tom už orientovat.

Nejasné na tom šediváku je to že nevím co tam přeškrtat. Akorát jsem pochopil že v kolonkách: Údaje o zbrani - zakázaném doplňku přeškrtnu zakázaný doplněk.
V osoba nabývající vlastnictví přešktnu právnická osoba, a ponechám fyzická osoba.
Osoba převádějící zbraň tam přeškrtnu fyzická osoba a nechám právnická.
Avšak nevím co škrtnout v oznámení o nabytí vlastnictví nebo převodu vlastnictví zbraně. Je tam to slovíčko nebo , což podle mě znamená buď jedno nebo druhé, ale ne obojí zaráz.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Joezbrna » 14 čer 2010 12:17

Nabytí je když kupuješ, převod je když převádíš vlastnictví na jiného (např. prodáváš nebo daruješ).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od selag » 14 čer 2010 12:18

Ta zbraň nabýváš do vlastnictví. Tak že přeškrtni " nebo převodu vlastnictví zbraně"
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 14 čer 2010 22:14

Chlapi, díky. Jste borci. :wink: :wink:
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Golem » 17 čer 2010 19:51

Píšeš že převádějící osoba bude právnická, takže předpokládám, že zbraň budeš kupovat v obchodě. Tam Ti, alespoň mám takovou zkušenost, dají vyplněný šedivák oni, takže si nedělej stres. :wink:
Uživatelský avatar
Michal7610
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010 13:44
Bydliště: Stará Ves/Pr

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Michal7610 » 19 črc 2010 17:41

Dneska jsem si šel vyřídit nákupku v Přerově. Odchod s nákupkou za 30 min. Vyplnil jsem iniciály a napsal samonabíjecí pistole. Nic víc o pistoli vědět nepotřebovali. Nalepil kolek a hotovo.
Odpovědět