Nakup prvni pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 12:17

Ahoj, už dva týdny mám podanou žádost o vydání ZP, do nákupního povolení jsem napsal "pistole", takže se nedočkavě rozhlížím po adeptech. Vzhledem k omezenému rozpočtu jsem počítal s cz 50, protože je vhodná na nošení - "placatá", celkem spolehlivá a levná. Pak jsem narazil na firmu Zelený sport a do oka mi tam padl vysněný Walther PP (a PPK), který je sice dražší, ale za 5200 bych do něj šel. Poslední adept je Beretta 70 , která je sice krásná a o něco levnější než Walther, ale italským výrobkům moc nevěřím ;)

Abych se dostal k mé otázce: máte zkušenost s posíláním zbraní od Zeleného sportu do prodejen v Praze? Jde o to že v ZS mají otevřeno jen přes týden, když jsem v práci. Dovolenou si vzít nemůžu, abych tam zajel (co jsem četl stejně by se mi mohlo stát že mi nabídnou na výběr z 1-2 pistolí, takže několik stovek za cestu se nevyplatí). Klidně bych si to nechal poslat do Prahy za příplatek, ale podle pana Rudolfa se ZS se může stát že si licencovaný obchodník k ceně přirazí až 100% ceny. Navíc můžu až v krámě zjistit že poslali nevyhovující kousek a co pak? Nebylo by lepší se na ZS vyprdnout a radši koupit nějaký ojetý kus přes bazar nebo v komisi? Díky za rady, jsem začátečník a nevyznám se v tom. Prachy taky nemám tak se nechci spálit. Jo a kdyby vás napadl nějaký jiný spolehlivý model na nošení, sem s ním


Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od palong74 » 12 úno 2011 12:39

co treba Makarova.sam o ni uvazuju.tady si precti. http://forum.gunshop.cz/pistole-makarov ... it=makarov a je to i o jine razi.neboj se rusaka nic lepsiho mozna v tato cenove relaci neni.akorat pises ze nemas moc penez ale zase mas drazsi naboje.zalezi na co to jako novacek chces.zda na obranu nebo na strelnici a vikendove strileni.na obranu jedine makarova :wink:
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 13:26

díky za typ ale nejsem zrovna rusofil a makarov musí být oproti zmíněným 3 pistolím tlustší ne? makarov je dobrý nástroj ale přece jen hledám něco méně robusního a v jiné ráži.
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od harrykv » 12 úno 2011 13:30

Pokud chceš být v PPK kategorii na nošení, tzn. 7.62Br tak taky doporučuji aby jsi ve svém výběru nezapoměl na Pistoli Vz.82. nebo její civilní sestřičku CZ83 (ta se dokonce dá sehnat i v 9mm Br.). Na nošení jsou fajn. Korpulentnější figury jako jsem já máme problém s jakoukoliv pistolí, ale CZ83 se nechá nosit fajnově a hlavně je to česká číza. Nezapomeň si také zkontrolovat jestli máš v nákupce povoleno nošení. Občas to unikne...
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od dykmore » 12 úno 2011 13:31

No makarov je docela maly a placaty-pokud to neni dvouradak.

HarrykV: walther je 7,65 a ne 7,62, CZ83 je i proti waltheru PP dost velky kram a 9mmBR je dost drahy naboj. Povoleni k noseni se nevyznacuje v nakupce,ale ve zbrojnim prukazu.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Kublajchán » 12 úno 2011 13:40

Takovéto dilema jsem taky prožíval při čekání na vystavení ZP. Chtěl jsem zbraň na obranu, ale i na střelbu do terče. Volil jsem Makarova. Má kompaktní rozměry, je spolehlivá, sice váží s plným zásobníkem 810g, ale na to se dá zvyknout. Ráže je dostačující ( 9mm Makarov ) a střelivo není drahé ( 4,5 Kč Wolf ). Je spolehlivá, nenáročná na údržbu a je překrásná. Dnes ji seženeš kolem 4 tisíc. CZ50 je levnější ( 1K - 3K ), je krapet delší, myslím že je o trochu lehčí, ale je to ráže 7,65. Nepochybuji o jejím zastavovacím účinku, ale raději bych volil nějakou devítku. Walther PPK je taky spolehlivá, kompaktní (je o cca 1cm kratší a o trochu lehčí ) a překrásná zbraň, ale je drahá a opět ráže 7.65 ( existují i v ráži 9mm Br, ale prý je to velká vzácnost ). Walther PP je pomalu to samé, akorát větší. Beretta M70/71 ( cca 4K ) je krapet delší než Makarov, je o dost lehčí, ale zase je to malorážka. Pokud máš postavu, že bys mohl nosit velkou zbraň, aniž by ti na těle dělala velkou bouli, můžeš si pořídit STAR B. Vypadá jako M1911A1, akorát má ráži 9mmL. Koupíš ji od 5K a výš. Osobně bych ti doporučil jako první zbraň Makarova, pak až budeš mít víc peněz, kup další.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 13:41

harryk: proto jsem si podal nákupku hned s žádostí o ZP, aby mě nevypekli. cz 83 se mi líbí, ale je a) tlustá (2řadý zásobník), za b) vadí mi ten "čumící" kohout, který by se mohl zadrhnout o oblečení. ale díky za reakci

kublajchán: díky za odpověď. ta beretta se dělá i v 7,65Br. Asi bych si toho makarova musel osahat, favorit je zatím Walther PP, ale řeším jak se k němu dostat aby nebyl předražený nebo naprasklý.

můžete se někdo podělit o zkušenost s posíláním si zbraně ze Zeleného sportu?
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od BlackAdder » 12 úno 2011 16:31

já bych klidně uvažoval i o té CZ 82/83 - je jich teď všude hafo za dobré ceny, dobře se s ní střílí, na nošení taky v pohodě - byť je to dvouřaďák.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Chotis » 12 úno 2011 18:49

Walthery a Manurhiny PP mají ve firmě Beareka http://www.beareka.cz/beareka/eshop/1-1-Pistole a dovezou ze ZS prakticky cokoliv. Probíral jsem je tam a jsou střílené, ale v moc pěkném stavu, jednoho odtamtud mám :wink:
Přílohy
11.jpg
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od CZ_Iceman » 12 úno 2011 19:04

Ahoj Tak jak tu psali predrecnici MAKAROV je ve sve cenove relaci naprosto idealni pistole. Sam jsem jednoho vlastnil a neuvazene prodal - dodnes me to smoli a tak uvazuju ze zas makarona poridim. Ve vnitrni daste ani nevis ze ho u sebe mas. Strelivo je za +- stejne ceny jak luger takze proc ne. Ucinnost raze 9mM je vice nez dotatecna na NO. Momentalne nosim PPK - to bych bral jako dalsi alternativu pokud se ti jedna o rozmery a vahu. (PPK/L plne "nalozeny" 7+1 vazi 542g a s pouzdrem 605g). Nicmene strelba neni vubec tak prijemna jako s Makaronem a to nemluvim o razi 7.65 vs 9mM. Navic spolehlivost Makarova je proste legendarni (rozumej 100% :) ). Urcite bych ho byt Tebou nezatracoval a dobre bych si rozmyslel jestli PPK nebo Makarova (nad PP bych neuvazoval - to nema zadnou vyhodu pred rusakem jedine snad design, ale mi se PM velmi libi.)
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Chotis » 12 úno 2011 19:08

PP má obrovskou výhodu a tou je jeho historie a krása, a proto mám jak PP, tak i Makarova, což je podle mě jediné správné řešení celé situace :lol:
Zajít do Beareky, nechat si vyndat na stůl Makarova, PPK a PP a rozhodnout...
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 19:19

díky chlapi, Chotis asi vyřešil můj problém ;) poslední 2 dotazy- Manurhin je o 600 levnější, je to nižší kvalitou nebo +/- tím že na střenkách není nápis WALTHER? na co si mám dát při výběru PP bacha?

PS: je dost možný že si časem pořídím oba a budu je střídat, ale walther je walther ;)
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Chotis » 12 úno 2011 19:23

Manurhin se liší jen jiným nápisem, vyrobeno na stejných strojích, tou samou fabrikou...
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 19:29

aha takže něco jako Adidas se čtyřmi proužky vyrobený ve stejné fabrice v Číně ;)
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od harrykv » 12 úno 2011 20:59

dykmore píše:HarrykV: walther je 7,65 a ne 7,62, CZ83 je i proti waltheru PP dost velky kram a 9mmBR je dost drahy naboj. Povoleni k noseni se nevyznacuje v nakupce,ale ve zbrojnim prukazu.
Máš samozřejmě pravdu v té ráži, překlepl jsem se, ale kde se šeredně mýlíš je to s tou nákupkou. V ZP se ti to správně má objevit až po té co dostaneš první nákupní povolení kde je uvedeno i povolení nosit. To že je praxe na odděleních jiná a že to napíší dřív je věc druhá. Ovšem co je větší průser je to, že si lidé myslí že můžou zbraň nosit pokud mají jen tu kouzelnou větičku ze zadu na ZP. To je šeredný omyl, který Vás dostane do průseru. Kouzelná větička je pouze informativní pro případ kontroly ZP, ale oprávnění nosit vás opravňuje pouze a jen větička na nákupce na zbraň... tzn. že na každou zbraň zvlášť. V praxi to znamená že budeš mít třeba tři zbraně kat.B, řekněme ČZ75, walthera PPK a 858 Tactical, a na první dvě třeba máš na nákupce napsáno povení nosit a u Tacticala to dost často nepovolují tudíž ho nosit nesmíš. Ale to už se řeší v jiném vlákně. Normálně bych to napsal do PM, ale v tomhle případě je lepší když si to přečtou všichni.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Odpovědět