Nakup prvni pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od dykmore » 12 úno 2011 21:16

harrykv: tak to nevím, odkud tohle máš, ale hoď sem prosím tě zdroj, zákon, cokoliv směrodatného, rád se poučím - opravdu. Nákupní povolení (všimni si přídavného slova "nákupní") řeší to, že PČR tě uznala za oprávněného zakoupit si příslušnou zbraň, na kterou jsi žádal povolení a oni ti ho vydali. Na žádosti o nákupní povolení uvádíš důvod, kam většina žadatelů pravděpodobně píše osobní ochranu. Nikde jsem si nevšimnul žádné kolonky, kdy bys žádal o povolení nosit a nevím, kde nebo v jakém kontextu by se v NÁKUPNÍM povolení by se toto povolení nosit mělo nacházet. Na zadní straně ZP musíš mít napsáno "Oprávněn nosit zbraň kategorie B", pak jsi oprávněn nosit zbraň kategorie B. Mimochodem, kdyby to bylo jak říkáš, proč by tento důležitý údaj nebyl vyznačen na průkazu zbraně, když by byl uveden v nákupce? Ještě zopakuju - ukaž mi to v zákonu a já budu o něco chytřejší, sklapnu uši a nasypu si tady veřejně popel na hlavu, ale do té doby tvrdím, že to je teda pěkná blbost.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od WohlmuthOta » 12 úno 2011 21:33

harrykv: Jak si přišel na to že nepovolují nošení 858 taktikala ? (za předpokladu že mám ZP sk. E) Zajímal by mě konktrétní případ kdy to nepovolili. Dle zákona neexituje DŮVOD proč by neměli povolit nošení 858 taktikala, pokud na žádosti o povolení (nevím kde se vzalo slovo nákupní, protože mě to opravňuje i nabytí darováním nebo děděním...) nechám nešktnuté NOŠENÍ. Na nošení mi musí povolit klidně mosina, dlouhou brokovnici, prostě cokoliv kat. B. Díky za objasnění.

dykmore: harrykv má v tom pravdu, vezmi si do ruky oranžovej formulář POVOLENÍ a první řádek je žádost o povolení k nabytí, držení A NOŠENÍ . TADY : http://zbranekvalitne.cz/data/docs/zado ... voleni.pdf Povolení nosit se vydává na každou zbraň zvlášť, rozhodnutím policie o vydání povolení k nošení. Tedy na každou zbraň musíš mít vydané povolení nosit.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od dykmore » 12 úno 2011 21:50

harrykv: zde ti mimochodem přikládám odstavec z mého povolení (doslova ne "povolení", ale "rozhodnutí"), vše potřebné se tam dočteš, zvláště ve druhé větě, která popisuje to, k čemu mě opravňuje sk.E, a předpokládám, že i jakéhokoliv jiného držitele ZP sk.E

Obrázek

WohlmuthOta: ano, nejmenuje se to navíc ani "nákupní" povolení, máš pravdu 8)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od harrykv » 12 úno 2011 21:56

To dykmore - nemusím ti hledat v zákoně to co chceš protože ti sem nakopčim jedno z mých povolení a snad se ti rozsvítí.
Jasně je tam, napsáno "povolení vlastnit, držet a nosit zbraň" a potom jen údaje o zbrani
To WohmutOta - Já to najdu někde na střelectví.cz a hodim sem odkaz. Řešilo to tam více lidí. Mě se to nestalo ale u nás ve varech tu údajně i škrtli nošení na žádosti s proslovem "Já Vám to škrtnu, protože by jsme Vám to stejně nepovolili". Je to z druhé ruky, tak to nechci tvrdit na 100%... jinak to je nepodstatný detail

EDIT:
§ 12
(1) Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na
základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.
(2) Střelivo do zbraně kategorie B může nabývat do vlastnictví, držet a nosit
pouze držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence v rozsahu oprávnění
stanovených pro jednotlivé skupiny.
(3) O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní
licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis.
Obsahem žádosti musí být
a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,
b) údaje o zbrani, které se povolení týká,
c) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a
d) důvod žádosti.
(4) Držitel zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském
státě Evropské unie, je povinen též předložit předchozí souhlas tohoto
členského státu s udělením povolení podle odstavce 1 nebo jeho prohlášení o
tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého,
vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků.
(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B,
pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b)
uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo
příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.ZÁKON 119/2002 Sb.
(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li
žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním
rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání
zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
(8) Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.
já myslím že není co řešit
Přílohy
P2122076.JPG
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Butch Cassidy » 12 úno 2011 22:40

tak už je jasné kdo dočůral nejvýš? dobře, popojedem
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od dykmore » 12 úno 2011 22:42

no já jsem asi trochu nedovtipný, ale taky myslím, že není co řešit :mrgreen:


(8) Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.


mám opravdu tak dlouhé vedení já, nebo ty?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od BlackAdder » 12 úno 2011 23:08

ogaři... vytahat vás za uši a nechat po škole. Běžte si to řešit do právních otázek.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od harrykv » 13 úno 2011 01:03

Ano souhlasím... nepatří to sem a proto prosím moderátory o přesunutí těchto nekolika příspěvků do "nákupní povolení" v tématu "právní otázky".
Dykmore já nevim jestli ze sebe děláš hlupáka nebo se snažíš mě vyprovokovat k nějakým neuváženostem (to se nestane :D ), Oprávnění nosit na ZP se zaznamenává po 1. nákupním povolení. Už jsem to psal. Vím že ve většině okresech jsou policajti normální a píšou to hned, ale já třeba kvůli této větě měl ZP dvakrát během jednoho týdne. Jedno bez věty, potom jsem si teprve mohl žádat o NP a po registraci první zbraně jsem musel měnit ZP kvůli větičce. A i když jsem moc chtěl tak to prostě jinak nešlo. Ale mě skutečně je jedno jestli to chápeš nebo ne.
Pravděpodobně stejně jako většina lidí máš všechna NP s nošením tak nemusíš nošení řešit. Sice zřídka, ale opravdu se tak děje, že není na povolení nošení a pokud je zbraň v tomto případě nošena dopouští se dotyčný přestupku. Toto mám potvrzené od fundované osoby!!!
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Neznalek » 04 srp 2011 10:13

Také jsem po letech asi dozrál. Zbraň na nošení jsem dosud nepotřeboval(40let,192cm,105kg). Jenou jsem měl ze rvačky 8 stehů v obočí již jako dospělej, ale ani to nebylo na zbraň. Od té doby jsem ještě opatrnější a více než 15 let jsem se nedostal do situace kdy bych se nějak bál.
Události v Oslu však změnily moje názory. Od teď si už člověk nebude jistý nikde. Hodně s dětmi navštěvujeme různé především venkovní akce a nechci měnit zvyky. Určitě budu nosil bez náboje v komoře na nic jiného psychicky nemam. Nikdy že hrozí napadení z besprostřední blízkosti, to mu se umím vyhnout úpravou chování a ustoupením ikdyž jsem v právu.
Mám několik vzduchovek a střelnici na půdě garáže. ZP vlastním pár roků - jenže mě nikdy nebavilo a asi ani nebude bavit jezdit na střelnici na to jsem moc línej, proto ty vzduchovky. Vlastním CO2 Baikal Makarov shodný s PM Makarov jen na dvojřadém rámu včetně velmi tuhé pružiny není srada to natáhnout. Proto mě lákají nabídky těchto ostrých uloženek za ceny kolem 3800Kč. V ruce mi sedí lépe ten dvojřadý i jednořadý chytnu docela dobře. Proč tedy píšu když jsem skoro rozhodnutej?
Dotaz zní: Myslíte že stačí trénovat manipulaci a střelbu CO2 Bajkalem doma a pak si zajít na střelnici třeba jen 2x za rok bouchnout ostrým na to abych byl schopný zbraň účinně použít?
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od LadaN » 04 srp 2011 10:27

Podle mých zkušeností nestačí. Člověk by si měl vypěstovat určité návyky a postupně je vylepšovat. Navíc . . . . taky jsem si myslel, že budu chodit střílet tak třikrát ročně, ale celkem mě to chytlo a kdyby to tak nelezlo do peněz chodil bych každý týden.
Naposledy upravil(a) LadaN dne 04 srp 2011 10:33, celkem upraveno 1 x.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Kubajzz » 04 srp 2011 10:32

Jo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Neznalek » 04 srp 2011 10:56

To Kubajzz jen pro poruzmeni to Jo znamena jako ze stačí, nebo a je to Jo k příspěvku LadaNa tedy že nestačí.
Zrovna tvůj názor mě opravdu zajímá. Díky tvým příspěvkům ačkoli to ani nevíš mám te´d po mnoha prodejích a nákupech nakonec 2 pěkné byť vlastně obyčejné vzduchovky,které mi dělají radost. A jeden pro vzduchovku dostačující puškohled Delta o malé střelničce nad garáží ani nemluvě a jsem spokojený. Tímto ti za to zpětně moc děkuji.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Joezbrna » 04 srp 2011 11:04

Co chceš slyšet?

Na to, abys byl schopen chytit zbraň z pouzdra a zmáčknout spoušť, nepotřebuješ ani to. Stačí vzít náboj, zajít do prodejny zbraní, a nechat si ukázat pistoli.

Na to, abys rozpoznal nebezpečí, během zlomku vteřiny vyhodnotil nejlepší strategii a taktiku, rozhodnul se, zda utečeš, nebo se pokusíš bojovat, zaujal kryt, počkal si, až budeš mít střelce "na lopatě", udržel nervy na uzdě a jedním nebo několika výstřely jej zneškodnil, a při tom všem se nenechal paralyzovat hrůzou, když uslyšíš bez špuntů na pár metrů třeba střelbu dávkama, budeš vidět hroutící se roztrhaná těla a slyšet nářek umírajících, na to imho střílet diabolkama do papíru nestačí.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup první pistole

Příspěvek od Kubajzz » 04 srp 2011 11:22

Myslel jsem jo, jakože to stačí i když je mi jasné, že místní kovbojové nebudou souhlasit. :D
2x za rok na tom budeš stejně jako policajti. Jestli návštěvy střelnice zkombinuješ ještě s tréninkem s CO2, tak na tom budeš líp než 90% držitelů zbraní.
Ale jestli se chystáš vyhrát nějaký závod v fast draw nebo IPSC nebo na férovku odpravit Divokého Billa Hickocka, tak to nestačí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět