Nakup pouzite zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Nákup použité zbraně

Příspěvek od Pavouk » 10 lis 2008 13:10

Ahoj, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s nákupy použitých zbraní. Vyplatí se vůbec kupovat použitou zbraň? Na co si dát případně pozor? Jde mi konkrétně o CZ 75 Compact, ale rady budou asi u většiny zbraní podobné... A co nejhoršího se mi po zakoupení použité zbraně může stát? Je např. možné, že by se zbraň "úplně rozsypala"-tím myslím, že by byla nepoužitelná a na vyhození?


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 lis 2008 16:36

možný je uplně všechno :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Vik

Příspěvek od Vik » 10 lis 2008 17:04

Mňo, když si takhle pročteš inzeráty to je samý "perfektní stav","nošená a a nestřílená", "trezorový ležák", "skvělá, ale nevyužitá" etc...
No a když si čteš fora, tak je to samý, "no byly problémy s vyhazovačem, furt to blblo, tak sem ji prodal", "ta spoušť byla jak dva pilniky na sobě, tak sem se toho zbavil", "po dvou měsících se na tom udělali vůle jak prase, tak šla z domu", "občas se kousl podávaný náboj, nevyreklamovali mě ji tak sem ji prodal"

Jak říka Golf, čekat se dá cokoli(zejména to horší) :)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 lis 2008 17:06

Řekl bych to asi takhle:
První majitel koupí zbraň za plnou cenu a v momentě kdy jí už nese domů má hodnotu cca dvoutřetinovou možná poloviční.

Jetej Glock koupenej za 10 litrů bude mít hodnotu deset litrů i po vystřelení dalšího tisíce ran.

Zbraň koupíš v obchodě a i když ti eventuální šejdíř může říkat co chce, máš na zbraň záruku 1/2 roku ze zákona.

Na zbrani je opotřebení často vidět, stačí se koukat na dráhy/vedení závěru atd. CZ se dá poměrně levně nechat opravit, Glock taky.

Zbraň která kloktá bych nekupoval....

Kdybych kupoval od člověka, dal bych zbraň ke zbrojíři aby jí celou projel.
Těch pár kaček navíc tě nezabije.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2008 17:13

Taky na fórech čteš "vystřelím tisíc ran měsíčně" a pak v inzerátech "pět let stará, vystřeleno 300 ran". :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 lis 2008 17:20

Jestli to třeba nebude tím, že někdo má zbraní několik a pravidelně je střídá, takže těch 1000 ran měsíčně vystřelí ze všech dohromady.

Anebo střílí pouze z jedné zbraně a zbytek jsou "trezorový ležáky"
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 10 lis 2008 18:59

Já jsem asi divnej, ale měl jsem dost zbraní z druhé (x-té) ruky a zatím bez podstatných problémů. A ještě víc novejch. Jediný problém byl u nové zbraně (SteyrS9).
Jinak se považuji spíš za fandu a něco jako sběratele zkušeností. Takže koupím i novou zbraň, vystřelím tak 50 na zkoušku (někdy 5, někdy 200) a třeba za měsíc či za půl roku ji prodám.
Nevidím důvod, proč by ten, kdo ji koupí, nebyl spokojen.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 lis 2008 19:25

2 g.man

Ano, lidí jako ty bude většina :lol:
Jít na PČR pro povolení k nákupu -> koupit jí -> jít si pro průkaz zbraně.... jít na střelnici, vystřelit 50kusů a začít jí prodávat 8) 8) :lol: :lol:
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 10 lis 2008 21:42

Dělám to podobně jako g.man. Můj hlavní zájem je, seznámit se s konstrukcí jednotlivých zbraní (krátkých) a testovat jejich vhodnost pro sportovní střelbu. S těmi nejlepšími střílím pravidelně a mám je i pár let, ty které považuji za méně vhodné po zkouškách nabízím dál. To neznamená, že jsou špatné, jen mi prostě nesedí. Většinu prodávám v lepším stavu, než jsem je získal, protože nechávám dolaďovat spoušťové mechanizmy, instalovat vhodnější mířidla a zmenšovat vůle. Počet takto testovaných zbraní se už blíží sedmdesáti kusům. Přesto, že až na asi 4 případy byli vždycky z druhé ruky, neměl jsem s žádnou zbraní problém (a ani jedinou reklamaci po prodeji). Ale vždy předem přesně vím, jakou zbraň chci koupit, jak funguje, jak má vypadat a co od ní mohu čekat.
Přílohy
P1013261.JPG
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 lis 2008 22:54

2 Decoy

Já netvrdím že to tak g.man a někdo další nedělá, ale že to je minimum z lidí kteří mají ZP. A že daleko větší šance je koupit nějakou ,,děsnou vránu" které se někdo MOC rád zbaví.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 11 lis 2008 08:46

To máš těžký. Když někdo koupí jeté např. Norinco za 5000Kč a pak se diví, že tam nejsou vůle a zpracování jako v STI za x-násobně vyšší cenu :lol: :lol: :lol:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 11 lis 2008 09:07

Já jsem ještě problém s jetou pistolí neměl. Kupoval jsem třeba i Glocka z druhé ruky a co se mi třeba nelíbilo šlo v pohodě vyměnit...Zbraně střídám taktéž velmi často.. :D
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 11 lis 2008 09:13

klidně z třetí ruky
pokud tomu nabyvatel nerozumí, vzít s sebou někoho zkušenějšího, kdo má větší šanci rozeznat jestli kupuje ošoupaný železo od tahání v brašně, či odstřílenou a napucovanou pastičku
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 11 lis 2008 10:23

Však jsem taky hned říkal, že jsem asi "divnej". Zase ale mám plno osobních, nenahraditelných a draze získaných poznatků. Chtěl jsem tím spíš naznačit, že člověk může koupit starší zbraň ve velmi dobrém stavu za rozumný peníze. Je plno lidí, co si zbraň koupí, vystřelí pár ran a po pár letech ležení v šufleti to prodaj. Prostě bych se toho nebál. Tím nechci říct, že nejsou lidi, co střílí každý týden 300 ran a po pěti letech to prodávají s tvrzením, že je skoro nestřílená. Ale starší pistole se dá oproti třeba autu prohlídnout na místě a v pohodě vyzkoušet. A i kdyby nebyla dokonalá, tak to asi zas nikoho finančně nezničí, jako třeba to vadné auto.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 lis 2008 11:54

Jetou zbraň obvykle prodáš za ty samý peníze jak jsi nakoupil, což se u nové zbraně říct nedá.
Odpovědět