Nakup pouzite zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2008 12:31

2 g.man

Jasně, každej si může relativně dělat co chce a když na to máš peníze a čas, tak získáš hodně zkušeností 8)

2 Alfonss

Děkuji, že mě cituješ, alespoň vidím že mám pravdu :D


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 lis 2008 13:49

Tohlé téma je uplně k ničemu, vždycky když kupuješ jetou zbraň, tak je to svým způsobem riziko, a záleží jen na tobě, jak se v tom vyznáš abys poznal, jestli je něco špatně nebo ne. Když při nákupu uděláš chybu, podruhý už si dáš pozor. Začátečníkům doporučuju ukázat vybranou zbraň někomu zkušenějšímu, ať se vyjádří, jestli to má cenu kupovat a za kolik.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 11 lis 2008 13:58

Tohle téma není k ničemu. Asi když kupuji svoji první zbraň, tak bych se nerad hned spálil... A rada že mám zbraň ukázat někomu zkušenějšímu je sice úžasná, ale je jasné, že když jsem v komunitě střelců nový, tak nikoho takového neznám:-) Kromě kluka co se mnou dělal zkoušky a ví o zbraních cca stejně jako já:-)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 lis 2008 15:36

Já nevím, o co tu jde. Za život jsem měl asi 20-30 zbraní. Z toho jenom dvě nové. Jelikož se věnuju Sigům (které nejsou nejlevnější) a semtam si pořídím nějaký revolver (taky není moc levný), tak upřednostňuju z přísně pragmatických hledisek zbraně jeté. Na nové zbraně bych neměl (základní cena Siga je cca 30k, připočtete-li lepší mířidla, jinou spoušť a nějaké možné doladění, dosáhnete hladce 45kKč, což jsou skoro dva moje platy).
Jistě. Člověk musí být připravený, že šlápne vedle (což se stane i u nové zbraně), ale pokud dodržuje jistá pravidla, tak to bývá většinou v pořádku.
U aut se říká, že s jetým autem si kupujete problémy cizích lidí. U zbraní z druhé ruky si kupujete spíš špatné oči cizích lidí (většinou musíte zbraň znovu nastřelit), ale jinak bývají bez problémů.
Takže:
  • - Dejte pozor na mechanické opotřebení. Setřený brynýr je OK, vydřený materiál OK není.
    - Dejte si pozor na korozi. Hlavně bodová koroze je mrcha (body vypadaného materiálu).
    - Prohlédněte hlavneň (důkladně prohlédnout vývrt, kužel, ústí), Zamykání (ozuby u pušek), zamykací výstupky, nebo závory, rybiny, vedení (jestli nejsou "poddolované") a dejte si pozor na očividně jednostranné opotřebení.
    - Zkontrolujte mířidla, hlavně dejte pozor na extrémní polohy (zbraň asi nese na jednu stranu)
    - Na závěr zkuste se zbraní "zakvedlat", uslyšíte všechny uvolněné díly
Při koupi zkuste od původního majitele zjistit proč zbraň prodává (akutní finanční potřeby jsou OK, neschopnost trefit terč může být taky OK, ale může to být závada zbraně). A mějte oči otevřené....
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 11 lis 2008 18:21, celkem upraveno 2 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 lis 2008 17:26

HanuIv píše:Člověk musí být připravný, že šlápne vedle (což se stane i u nové zbraně), ale pokud dodržuje jistá pravidla, tak to bývá většinou v pořádku.
Když jsem si koupil zbraň která byla shit, tak to byla právě nová zbraň. U jeté se mi to ještě (ťuk ťuk na dřevo) nestalo.....
Uživatelský avatar
marta
Příspěvky: 28
Registrován: 04 říj 2009 20:47

Příspěvek od marta » 05 říj 2009 21:00

Ahoj,můžete mi prosím poradit?Chtěla bych si koupit svoji první zbraň-CZ75,starší model-je značený kulatým znakem ČZ MODEL 75 cal 9 para,má kulatý lučík,takové zaoblené páčky pojistky a záchytu závěru,kohout s ostruhou a takovou maličkou kapkovou mušku.Není to ten úplně první model co má takový jakoby zkrácený rám. Zajímalo by mě jak by se mohla pohybovat cena a jestli do něj jdou použít díly z nových CZ. Tahle čízka se mi líbí nejvíc,moc bych ji chtěla,na střelnici,někdy nosit a často mazlinkovat...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2009 21:12

Já teda nevím, ale na nošení u ní postrádám jakousi pádovou bezpečnost (blokaci), na střelnici u ní postrádám životnost některých součástek a na mazlinkování....nevím kudy se do toho strkají baterky :wink:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 05 říj 2009 21:37

Ale no tak Alfonss... :roll:
Uživatelský avatar
marta
Příspěvky: 28
Registrován: 04 říj 2009 20:47

Příspěvek od marta » 05 říj 2009 22:08

Alfonsi na takové mazlinkování mám jiné zbraně :wink: blokace mi chybět nebude,a už vůbec ne ten škaredý čep nebo co to je v závěru. A na ty nové díly se ptám právě kvůli záchytu závěru,na střílení bych si ho přehodila za nový hranatý,aby mi tek nádherný obloučký nepraskl.Teda jestli to pujde přehodit? A budou pasovat zásobníky z shadow na 18 nábojů?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 říj 2009 12:05

S čepem si nelam hlavu, obvykle se tam na střílení strká cokoliv jinýho (válečky z ložisek, nastřelováky), než origo čep kterej vydrží prd :) Ale i když si koupíš novej čep a nebude pasovat, není problém jej upravit.

Zásobníky ze Shadowa....do novodobé 75 by pasovat měly, proto nevidím důvod proč by neměly pasovat to té starší. Předpokládám že soudruzi v CZUB nedělali tolik inovací, aby měnili rozměry šachty, či polohu záchytu zásobníku.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 06 říj 2009 14:49

Pasující není vtom problém ozkoušeno . Zásobníky z Shadowa do CZ 75 jsou identické až na kapacitu .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
marta
Příspěvky: 28
Registrován: 04 říj 2009 20:47

Příspěvek od marta » 06 říj 2009 16:33

tak to je prima,ještě by mě zajímalo v jakém rozmezí se můžou pohybovat ceny starších CZ75 v tom provedení co jsem psala?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 říj 2009 17:44

Nevím na kolik si je kdo cení, ale víc jak 5000 bych za to nedal.

"Veterán" do sbírky to snad ještě nebude
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 13 říj 2009 08:44

Zvažuji koupi použité zbraně kat.C od soukr. majitele. Teď několik hloupých otázek:
1. Jak se řeší/neřeší potenciální kriminální minulost zbraně (např. že s ní někdo někoho odpraví a pak ji prodá)?
2. Je pro potřebu registrace na PČR nutná kupní smlouva?
3. Domníváte se, že na posouzení stavu zbraně před koupí je dostačující zkušebna?
Díky
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 13 říj 2009 10:16

:D
ad 1) Řeší se např. v kupní smlouvě zapsáním data a hodiny převzetí zbraně. Dá se případně pořešit zasláním zbraně na balistickou expertizu prostřednictvím PČR. ( Stejně jako např. při výměně hlavně, sešrotováním zbraně apod.) Trvá to ale řádově měsíce.

ad2) Zákon o zbraních KS nevyžaduje, jediným požadovaným dokladem je "Oznámení o převodu/nabytí zbraně" (tzv. šedivák). Pravda je ovšem taková, že na mnohých odděleních PČR předložení KS požadují, bez jakékoliv opory v zákoně.
Rozumná smlouva je samozřejmě dobrá pro vás oba.

ad3) Není. Od ověření na zkušebně zbraň mohla projít neskutečným martýriem. Na posouzení stavu jsou nejlepší "oči a ruce zkušeného praktika" ať už nového majitele, nebo zkušenějšího kamaráda. Případně pár ran na střelnici.
Naposledy upravil(a) Petzold dne 13 říj 2009 10:19, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět