Nakup nove zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2009 13:42

predator píše:Ale já je neoznačuju za darmožrouty. Jen jim prostě nemůžu bejt za nic vděčnej..., to co pro mě dělaj=komfort když něco scháním, jim setsakramentsky dobře zaplatím. Já bych se bez nich obešel, oni beze mě nikoli.
Kdyby to bylo tak setsakramentsky dobře placené tak tady máme prodejnu zbraní na každém rohu. Jinak doporučuji projít forum Střel. - obecně o zbraních a tam je minimálně 2 thready o maržích. A pokud to nechceš hledat tak tam konkrétni výrobci a prodejci píšou o marži 10-12% - to podle mně má daleko do dobře zaplacené práce. Řetězec : výrobce - velkoobchod/dovozce - maloprodej má své opodstatnění i když se najde vždycky někdo kdo se bude snažit některý článek přeskočit. Pokud zavřou všechny obchody ve tvém okolí tak si budeš jezdit pro každou kravinu přímo k výrobci i kdyby to bylo přes celou republiku? A to že jsou všichni tady jen pro tebe si nepleť se státními úředníky, ti jsou tady pro tebe, ostatní se na tebe můžou víš co. Když se dokázali uživit do teď, tak bez tebe to zvládnou taky.
andreapipo: Ale na druhou stranu si vemte takovou situaci třeba na trhu. Kdyby náhodou jeden trhovník chtěl prodávat své zboží výrazně levněji než ti druzí, tak ho tam příště nepustí nebo mu rovnou rozbijou h..u. Nemám pravdu. Kde je pak svoboda podnikání.
Nemáš pravdu. Pokud se nejedná o kartelovou dohodu tak je cena konkrétní věci stlačena konkurečními tlaky na hranici rentability, takže to že se objevil někdo s výrazně levnější věci znamená, že ušetřil na nesprávném místě. a pokud opravdu přišel na revoluci v daném oboru tak nebude tak blbý aby si nechal rozbít hubu na nějaké tržnici. Tyto fantastické příběhy máte v paměti ještě z dob pohádek 1000 a 1 noci. :D


Albedo

walther

Příspěvek od Albedo » 01 bře 2009 14:10

jde mi hlavně o to zda má někdo zkušenost s W. PPS. Jak se mu osvědčila, co se líbilo či ne. A jakou velikost rukojeti. Díky za pomocnou radu
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2009 14:41

admix píše:Jenze nemuzou iniciativne vybirat nejlepsi kousek vsem, protoze by se pak ty smejdy neprodaly :)
Věř tomu že někteří obchodníci to dělají. Oni si totiž ty "horší" kusy do kšeftu vůbec netahají...
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 01 bře 2009 15:02

predator píše:Takže Alfe ty o tom taky nic nevíš. Proč se jich zastáváš, když o tom vlastně nic nevíš...Proč nemaj konečný spotřebitelé možnost si koupit zbraně a munici přímo u výrobců za velkoobchodní ceny? Proč ani nemůžeme vědět, jaký ty velkoobchodní ceny jsou? Kdyby se prodejci nestyděli, tak by ti to přeci klidně řekli. Takže proč to asi tajej?
Pokusím se oprostit od vlny vzteku když jsem Tě četl a pokusím se Ti odpovědět.

Je zapotřebí vycházet z toho, že existuje velkoobchod a maloobchod. Existují tak proto, že velkoobchod nebyl schopen (a ani výrobce) určité služby, které považoval koncový zákazník za samozřejmost. Mezi ty služby platí to, o čem jsi mluvil, ale shrnu ty hlavní:

1)
doprava zboží do místa bydliště (nemusíš pro zbraň třeba do Finska, nebo do USA)

2)
odpovědnost za záruku (nikdo po Tobě nechce, aby sis vyřizoval reklamaci s fabrikou za mořem v cizím jazyce)

3)
individuální přístup - sem patří právě ten milý úsměv, rozložení a předvedení zbraně, montáž kompletu - osazení puškohledem, nastřelení, výběr munice

4)
zajištění odpovídajícího image prodeje v souladu s přáním výrobce - zde jde o to, aby sis zbraň nebo náboje koupil v odpovídajícím prostředí a s odpovídajícími službami. Je to asi tak, jako kdyby sïs chtěl pořídit kafe Lamborghini do vesnické putyky. Zřejmě by Ti to výrobce prostě nepovolil.

Na základě všech těhle aspektů, se výrobce neobtěžuje s tím, aby prodával jednotlivcům a individuálně s každým řešil jejich potřeby. Místo toho si cíleně vybírá perspektivní vztahy s šikovným maloobchodníkem. Důvod je nasnadě - dá se podle šikovnosti maloprodejců daleko snáz odhadnout objem výroby, tu naplánovat a po případě vyrobit i trochu na sklad, protože maloprodejce funguje jako takovej malej buffer zásob.
To jsou věci, které jsou pro sériovou výrobu čehokoli nesmírně důležité.

Díky tomu co jsem Ti uvedl, výrobce nepodporuje maloobchodní prodej přímo u sebe, protože by tím ohrozil svoje strategické obchodní partnery - maloprodejce.

Doufám, že už je to trochu jasnější.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2009 15:58

Childeater krásně a výstižně napsáno, nicméně s podobným úžitkem jako házení hrachu na stěnu. :cry: Von nám predátor určitě řekne kolik a za co bere. Přece by se nestyděl zato co dělá a za kolik.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 bře 2009 16:01

:lol: Mám takovej dojem že seš nějak zapletenej do obchodu se zbraněma a střelivem.

1) nikdo mi zboží pod hubu nevozí, stejně jezdím na nákupy do velkejch měst. Klidně bych si pro to mohl zajet k dovozci nebo k výrobci.

2) Záruku by klidně moh řešit výrobce/ dovozce, páč ji stejně nakonec řeší, akorát to trvá dýl protože do jde ještě přes prodavače.

3) Milý úsměv ve mě vzbuzuje podezření. Zbraň si dokážu prohlídnout sám, sám si vyberu munici, sám si ji nastřeluju a všechny možný informace si zjistím třeba tady na fóru nebo od kolegů střelců, který nemaj zájem mi něco vnutit. A pro nezkušený kolegy, jsou tu puškaři.

4) Tohle si přeci nejlíp zajistí sám výrobce/ dovozce. Maloobchodník kašle na image fabriky, ten chce hlavně vydělat. Však to sám asi znáš, jen se tu snažíš z lidí dělat voly...

5) "dá se podle šikovnosti maloprodejců daleko snáz odhadnout objem výroby, tu naplánovat a po případě vyrobit i trochu na sklad, protože maloprodejce funguje jako takovej malej buffer zásob. "
- Tohle řeší management fabriky. Myslíš že si maloprodejce může dovolit nakoupit do zásoby desítky těch samejch pistolí? :wink:

Sečteno a podtrženo, nevím proč se tu s tebou o tom bavím. Buď jsi v tomhle problému nějak osobně zainteresovaný, nebo jsi neuvěřitelně naivní.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 01 bře 2009 16:08

No mne zas ani nenapadne jezdit k vyrobci. Zajdu k panu Pekarikovi, ten mi poradi alternativy, namontuje krouzky na optiku, zbran, ktera mne uz nebavi , vezme do komise. Taky pokecame, obcas mi neco objedna, podrzi pod pultem.
A myslim, ze je nas takovyh vetsina :lol:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 01 bře 2009 16:08

Víš, jsem tak naivní, že pracuju pro jednou velkou továrnu, takže znám pozadí distribuce, její náležitosti a to včetně marketingu.

Pokud si to nechceš nechat vysvětlit, nechápu to, ale budiž.

Každopádně mi můžeš věřit, že výrobci se několikanásobně vyplatí outsourcing distribučního kanálu (využití maloobchodce) než to maloobchodně distribuovat sám.
Jestli nejsi tenhle elementární ekonomickej fakt schopen akceptovat, tak si žij v bludu že Tě odírá maloprodejce a zaběhni si někam do továrny, že máš převratnou myšlenku a dej vědět, jak jsi dopad.

Každej chce maximalizovat svůj zisk, na tom není nic špatného. Obchodník ale vždycky prodává jenom za tolik, za kolik je to od něj někdo ochoten koupit.

Že se Ti to nelíbí, to je Tvůj rybíz.

PS:
jsi v podstatě úplně mimo ve všech bodech, na které jsi odpovídal. Pokud Tvoje odpovědi platí pro Tebe (dost o tom pochybuju) tak prosím, ale rozhodně ne pro většinu. Body 1, 2, 3 jsou Tvoje subjektivní pocity.
Bod 4) - tady jsi to úplně převrátil. Pravda je taková, že daleko častěji kouká velkoobchodce a prodejce na image maloobchodníka, než naopak. I když je pravdou, že ze všeho nejvíce je zajímají prodané kusy. To je bez debat.
Bod 5) - nejenom desítky, ale stovky až pistolí utopíš v síti maloprodeje. Kdybys prodával maloobchodně sám, byl bys v čudu.
Naposledy upravil(a) Childeater dne 01 bře 2009 16:25, celkem upraveno 1 x.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2009 16:24

Jako kdybych to neříkal. To nemá cenu, nechme toho.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 01 bře 2009 16:59

Ježíš, teď to po sobě čtu a zjistil jsem, že bych zapomněl na ten úplně hlavní důvod, proč se prodeje zboží zbrojovek realizuje maloobchodně pro veřejnost.
Je to proto, že rozvinutá síť maloobchodníků představuje tzv. sales force - prodejní sílu.

Ergo, odpověď na princip maloobchodu je jasná - ty stovky a tisíce prodejniček maloobchodců po celým světě prodají milionkrát víc zboží, ať už pistolí, nebo Coca-Coly.

Proto je ta symbioza mezi výrobcem a distributorem, popř. maloprodejcem. A proto by taky výrobce musel být totálně vymaštěnej, aby proti sobě popudil svojí prodlouženou ruku - maloprodejce - tím, že zboží nabídne za výrobní ceny.

A tím považuji téma nákupu ve fabrice za vyčerpané... :-)
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 01 bře 2009 17:10

Tyhle lidi typu predator sou úžasný. Člověk je prostě musí zbožňovat. Přijdou, něco se jim nelíbí, dostanou nápad jak to "vylepšit" a za boha si nenechají vysvětlit, že kdyby to bylo tak úžasně snadné, už by to napadlo někoho před nimi.
Když jsi tak přesvědčen, že vyřazení maloobchodů z trhu je tak báječný nápad, tak ho někde prezentuj a držitel příští Nobelovy ceny za ekonomii je jasný. Jsem rád, že jsem se od nějakého střelce včas dozvěděl, že základní principy nabídky a poptávky nefungují a všichni jsme vlastně jen neuvěřitelně naivní. Děkuji. Už si nikdy nic v maloobchodu nekoupím. :lol:
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 bře 2009 17:11

Nemám ekonomické vzdělání a tak jsem si ty posledmí příspěvky rád přečetl a poučil se. To co napsal Childeater má logiku i pro laika a pěkně to do sebe zapadá .
A pro predatora : asi před 2 lety jsem kupoval přes internet ve Státech nůž Ka-bar a byl jsem překvapen , že u výrobce ( Ka-bar ) byl ten nůž asi o 15 USD dražší a naopak výrobcem my byl doporučen dealer ,který ho prodával levněji . Pro nevěřící není jistě problém se tom na netu přesvědčit.
D.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2009 17:38

To jsou většinou lidé zvyklí nakupovat za VO ceny po internetu kdy ty firmy většinou nemají žádné náklady a odpovědnost. Přál bych Vám vidět obličej jednoho kamaráda který takhle nakoupil výhodně elektrospotřebiče do nové kuchyně a lednička za 25000 odešla nepravitelně do věčných lovišť - v záruce. Bohužel pro něj inernetový obchod zmizel v nenávratnu a on to nemá kde reklamovat.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 bře 2009 18:02

Já ale nikde nemluvím o vyřazení maloobchodů z trhu, jen bych uvítal možnost koupit si zbraň a náboje přímo u výrobce za velkoobchodní cenu.
Kdyby ta možnost byla, výrobce ani dovozce by to nijak nepoškodilo, ba naopak. Je ale jasný, že by stejně zůstalo pár lidí, co by chodili do normálních krámů. Moc by jich ale nezůstalo, přiznejme si to...


"A pro predatora : asi před 2 lety jsem kupoval přes internet ve Státech nůž Ka-bar a byl jsem překvapen , že u výrobce ( Ka-bar ) byl ten nůž asi o 15 USD dražší a naopak výrobcem my byl doporučen dealer ,který ho prodával levněji . Pro nevěřící není jistě problém se tom na netu přesvědčit" Na tom nevidím nic zvláštního. Nakupovat přímo u výrobce, když je v USA, mi přijde malinko přitažený za vlasy. Samozřejmě musí existovat nějakej dovozce,kterej to bude mít levnější, jelikož při hromadným dovozu ušetří manipulační poplatky...

Je to opravdu jednoduchý, a jedinej důvod proč to neuvíst do praxe je silná lobby vlivnejch obchodníků, který by si míň namastili kapsu. Nebojte, já o ekonomii taky něco vím. Ale každej má právo si myslet co chce...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 01 bře 2009 18:18

predator:
Aha - lobby obchodníků.

Tos opravdu udeřil hlavičkou o hřebíček.

Ukaž mi prosím v ČR distribuční řetězec (nic jiného si pod lobby vlivných obchodníků nedovedu představit), který by surovou silou peněz (ano, vyjednávání je jenom o penězích) donutil dodávat výrobce zbraní pro něj, kdyby pro výrobce bylo výhodnější prodávat si to sám.

Samozřejmě, že si prodejce snaží co nejvíce namastit kapsu. Jenomže celej vtip toho všeho spočívá v tom, že pro výrobce je daleko výhodnější prodávat to prostřednictvím maloprodejců, proto si to, ty dube jeden, ve fabrice za velkoobchodní cenu nekoupíš.

Opakuju Ti, že pro výrobce by bylo likvidační, kdyby otevřel cestu lidem ke svým výrobkům za velkoobchodní cenu, protože by s ním ukončily spolupráci jeho distribuční kanály.
Je to tak těžký pochopit?

Nevěřím tomu, že víš něco o ekonomii. Profesor Kraft kterého jsem ho měl já by Tě musel umlátit pažbou... :-)
Odpovědět