Nakup nove zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 úno 2009 10:31

Až tady bude taková kupní síla jak v zahraničí, taky tady budem mít levněj...


PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 28 úno 2009 11:23

V případe CZ - jak se někteří diví a někteří rozčilují je za cenou zbraní prodávaných v USA snaha prodat za každou cenu. Jestli to je vinou špatného rozhodnutí někoho nebo vlivem kolisajícího kurzu a dlouhodobých smluv nevím. Každopádně podle člověka ze zbrojovky se na zbraně prodané v USA těžce doplácí v řádech milionů.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 úno 2009 19:42

Já chápu že to takhle musí fungovat, jenom mě zaráží, jak jsou některý lidi vyplesklý z ochoty prodavačů. Samozřejmě že ti nebudou nadávat, když jim deš udělat kšeft...ale extrém je, když už je i ten prodavač drzej.
Já jsem prostě realista. Já to taky těm prodavačům (některejm) přeju. Slušný chování z jejich strany ale beru jako samozřejmost.
Prodavač, u kterýho se chystáš koupit třeba Gloka za 16 K (mým odhadem jeho profit z transakce je tak 4 k), a von tě ještě pošle do prdele když si chceš pistolku rozebrat, tak to už je prostě napřesdržku.

Víte někdo kolik jsou tak rabaty prodavačů zbraní a nábojů? Já to teda přeně nevím, ale myslím si, že to žádný chudáci nebudou. A teď se do mě zas pusťte... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 úno 2009 19:45

"Každopádně podle člověka ze zbrojovky se na zbraně prodané v USA těžce doplácí v řádech milionů." Tak tomu věřím asi tak jako jsem věřil topolánkovým slibům, že se nás krize v žádném případě nedotkne...
Opravdu menežment a akcionáře CZUB nelituju...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 28 úno 2009 22:18

I kdyby to byly 4 tis. (jako, že není) tak kolik myslíš že jich prodá za denně nebo měsíčně? Nájem, elektřinu a ost. režie ti nikdo neučtuje podle toho kolik se ti podařilo prodat. Nebo je lepší mít na rohlíku pár halířu ale prodávat je po tisíci kusech. Nehledě na to, že rohlík ti většinou nikdo nereklamuje. Prodejce zbraní poskytuje záruku a v případě reklamace se o to musí starat a to mu už většinou nikdo nezaplatí. Já abych zvládnul práci v dostatečné kvalitě a rychlosti jsem byl nucen investovat do nových strojů a na to abych poplatil leasingy, energie, nástroje atd. musím měsíčně vynaložit cca 50.000,- Teď jsem schopen ti vyrobit např. schody za 60.000,- za týden, což mi vydělá cca 25.000,- při počtu hodin které na tom strávím to může být cca 250 kč hod. Nebo ty schody dáš někomu, kdo se s tím bude hrát měsíc a řekne si 100 za hodinu. Rozdíl je v tom, že můj zákazník chodí za týden po schodech. To kolik si měsíčně vydělám je jen o tom kolik času jsem ochoten obětovat práci a ošidit tak rodinu a své zdraví. Jak jsem říkal měl by si zkusit podnikání, když ti leží v žaludku jejich neuvěřitelné příjmy - zvláště prodávat zbraně by sis mohl zkusit. :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2009 01:08

predator píše: Já to teda přeně nevím, ale myslím si, že to žádný chudáci nebudou.
Nebudem se do Tebe pouštět, jen malá technická..... Myslet, znamená hovno vědět :wink:

Já bych teda kšeft se zbraněma asi nechtěl, protože se obávám, že by mě neuživil tak, jak bych si představoval....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2009 01:11

PatrikV píše:To kolik si měsíčně vydělám je jen o tom kolik času jsem ochoten obětovat práci a ošidit tak rodinu a své zdraví.
Vítej v klubu, kolego. Hlavně si spousta lidí neuvědomuje, že jde opravdu i o to zdraví....

Já dělám rychle a kvalitně, ale za svoje služby si nechám opravdu slušně zaplatit. Možná mě někdo považuje za zloděje, ale někteří mi ochotně platí.... Proč asi....? Že by to byli hlupáci????
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2009 01:20

Alfe - co si budem povídat. Vzhledem ke stavu naší společnosti a našich spoluobčanů je jakékoliv vysvětlování čehokoliv k ničemu ať se to týká poctivosti, pracovitosti, férovosti, morálky a obávám se, že se změny k lepšímu nedožijeme. :cry:
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Marže

Příspěvek od andreapipo » 01 bře 2009 06:24

Pánové promiňte, ale proč ty osobní invektivy. Všichni přeci víme, že cena je otázkou nabídky a poptávky, když se mi něco zdá drahý, tak to nekupuji, nebo se poohlédnu po něčem levnějším. Když jsem někde nespokojen, tak jdu jinam a tam, kde jsem byl nespokojen, se už nevracím. Ale na druhou stranu si vemte takovou situaci třeba na trhu. Kdyby náhodou jeden trhovník chtěl prodávat své zboží výrazně levněji než ti druzí, tak ho tam příště nepustí nebo mu rovnou rozbijou h..u. Nemám pravdu. Kde je pak svoboda podnikání. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
polakr.
Příspěvky: 19
Registrován: 14 čer 2007 07:59

52

Příspěvek od polakr. » 01 bře 2009 09:17

Zdravím pánové. Poraďte mi. Na co si mám dát pozor při koupi ČZ vz.52?
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 bře 2009 11:58

Takže Alfe ty o tom taky nic nevíš. Proč se jich zastáváš, když o tom vlastně nic nevíš...Proč nemaj konečný spotřebitelé možnost si koupit zbraně a munici přímo u výrobců za velkoobchodní ceny? Proč ani nemůžeme vědět, jaký ty velkoobchodní ceny jsou? Kdyby se prodejci nestyděli, tak by ti to přeci klidně řekli. Takže proč to asi tajej?

Polakr, dej si pozor aby nebyla v ráži 7,62 Tokarev. (což bude) Jinak očekávej prasknutí rámu. Ta pistole byla původně dělaná na 9 L, ale soudruzi se nakonec rozhodli jinak. Tak jen vyměnili lauf a čekali že to bude v pohodě. Jenže není. Tokarev tomu dává daleko víc zabrat než 9 L...
Jestli chceš mermomoci střílet 7,62 Tokarev, kup si pistoli Tokarev.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2009 12:26

Nechtěl bys toho trošku moc?

Ani podnikový prodejny neprodávají za velkoobchodní ceny....

Obchodníci jsou lidé jako ta a já, taky musí být z něčeho živi. Nevím co děláš, ale mylsím že by Ti moc nevonělo, kdyby tě někdo označil za darmožrouta a snažil se tě obejít, čímž by Tvoji práci učinil vcelku zbytečnou a mohl bys o ni přijít....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 bře 2009 12:41

Ale já je neoznačuju za darmožrouty. Jen jim prostě nemůžu bejt za nic vděčnej..., to co pro mě dělaj=komfort když něco scháním, jim setsakramentsky dobře zaplatím. Já bych se bez nich obešel, oni beze mě nikoli.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2009 12:58

Ale máš obchodníky a obchodníky. Někteří Ti prodají tuctovou pistoli, která jim přijde z fabriky, druzí Ti za stejnou cenu sami iniciativně vyberou ten nejlepší kousek. Těm druhým za to klidně vděčný budu a budu k nim rád chodit...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 01 bře 2009 13:05

Jenze nemuzou iniciativne vybirat nejlepsi kousek vsem, protoze by se pak ty smejdy neprodaly :)
Odpovědět