Nahradni dily slavia 630

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hekinen

Náhradní díly slavia 630

Příspěvek od hekinen » 16 dub 2009 16:14

Zdravím pánove, po dlouhé době jsem oprašil slavii koupil optiku zastřílel vše dobré, a v zhledem k tomu že me to nějak chytlo, tak jsem si říkal nic skusím rozebrat pročistit popřípade neco vymenit.

Klasicky Těsnění pístu bylo steré, steřele atd.. todle budu menit určite.

Ale když jsem koukl na píst tak je po stranách pomerne podřený,tak se chci zeptat dá sehnat nekde nový?

Použít funkci hledat umím, ale pokud je nekde o tomto zmínka na 50 stránce tak než bych to prolistoval tak se zblázním :lol:

V poslední řade jak mazat co mazat a kolik při montáži a čím?

Přikladam fotky.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Má 630 + kolegova 631 :)


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 dub 2009 16:29

Naposledy upravil(a) kesi dne 16 dub 2009 16:43, celkem upraveno 2 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 16 dub 2009 16:34

Pošli fotku vodítka a pružiny, keď je už tesnenie veľmi vydraté, pružina môže tlačiť piestdo strany. Ale ani to by nebolo zlé riešenie, že vysústružiť na zadnej hrubšej časti piestu pre vodiací krúžok, ako pri 634-kách
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
hekinen

Příspěvek od hekinen » 16 dub 2009 17:14

kesi:Tak si me přesvedčil že funkci Hledat neumím používat :lol:

Každopádne všechny fotky co jsem dneska nafotil jsou zde

http://hekinen1.rajce.idnes.cz/Slavia_630_rozborka/


BTW:sry za kvalitu fotek.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 16 dub 2009 20:17

Vždyť mezi tím středem pístu a vyvýšením na předku i zadku pístu je snad 0.5mm. To přeci nemůže být obroušené od válce. Není možné, že to bylo už z výroby (myslel jsem že to vyvažujou)? Nové písty ve Sláviích takle nevypadaj? Já nedávno také dával dokupy 631 a ten začátek a konec pístu jsem přelapoval a namáznul vazelínou, střed pístu byl také takle ohlazený, ale nenapadlo mě ani nachvíli, že by to bylo od válce, tolik snad ten píst pružit a kroutit se nemůže.

I kdyby, tak to funkci zas tolik nevadí. Důležité je těsnění. Jinak novej píst měl v krámku také, ale cena 300,- se mi nechtěla platit.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
hekinen

Příspěvek od hekinen » 16 dub 2009 20:31

Hodil jsem to tu jenom ze zvedavosti, přeci jen tesnení pístu je o neco vetší než samotný píst takže to opravdu vadit nemuže...

Nic nakoupím, tesnení pístu, pružinu a možná nove vodítko? 634 mají tuším jiné ne?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 dub 2009 20:38

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od bushman » 16 dub 2009 22:09

Tohle jsem se starou Slávkou 630 řešil taky. Píst byl u mě podřený o ostré hrany otvoru ve kterém chodí napínací páka a stačílo ho trošku zabrousit třeba čtyřstovkou brusným papírem a trochu srazit hrany v tom napínacím otvoru ve válci, stejně je to spíš kosmetická záležitost.
V mnohem horším stavu u mě byl vnitřek válce, konkrétně plochy které přicházejí do kontaktu s těsněním (pravděpodobně by velmi rychle zničily těsnění), takže jsem vzal vrtačku a pokusil se to v mezích možností vyleštit.
Měnil jsem pružinu, těsnění hlavně a válce a dělal jsem "PETflaškový" tuning na snížení hlučnosti.
hekinen

Příspěvek od hekinen » 17 dub 2009 13:25

bushman píše:Tohle jsem se starou Slávkou 630 řešil taky. Píst byl u mě podřený o ostré hrany otvoru ve kterém chodí napínací páka a stačílo ho trošku zabrousit třeba čtyřstovkou brusným papírem a trochu srazit hrany v tom napínacím otvoru ve válci, stejně je to spíš kosmetická záležitost.
V mnohem horším stavu u mě byl vnitřek válce, konkrétně plochy které přicházejí do kontaktu s těsněním (pravděpodobně by velmi rychle zničily těsnění), takže jsem vzal vrtačku a pokusil se to v mezích možností vyleštit.
Měnil jsem pružinu, těsnění hlavně a válce a dělal jsem "PETflaškový" tuning na snížení hlučnosti.

Jo na ten válec se musím taky kouknout, když jsem tam hledel z baterečkou je tam jeste vazelína,i tak jsem mel pocit že jsem tam nějakou tu rýhu našel, přeci jenom jak se tam dostane prach který se msíchá z vazelínou muže to udelat brusnou pastu tím pádem bych aji mohl udelat výbrus :lol: :lol:


Mohl bys trošku konkretneji napsat neco o tom "PETflaškovém" tuningu? :lol:
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 17 dub 2009 13:58

Lepší bude pivní: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... &start=630, ale mě i když sem přebrousil i pružinu vypadal po 50ti výstřelech ten plech už jetě, tak sem ho zpátky do pístu nevracel -> str.49 :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
hekinen

Příspěvek od hekinen » 17 dub 2009 14:30

kesi: dík chlape máš ume panáka až se nekdy do Mohelnice stavím :)

Každopádne až to budu skládat tak bych to aji prubnul, moc se mi nelíbí pri každém výstřelu ten klasickej zvuk slavie :?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 17 dub 2009 14:40

Alkohol nepiju, jenom Rum! :lol:
Zvuk měla Slavia úplně jinej, jenom takové kovoné DUC! Měl sem ze střelby úplně jinej pocit! :)

Edit: toho panáka by měl mít u tebe madbugie :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
hekinen

Příspěvek od hekinen » 17 dub 2009 15:32

kesi píše:Alkohol nepiju, jenom Rum! :lol:
Zvuk měla Slavia úplně jinej, jenom takové kovoné DUC! Měl sem ze střelby úplně jinej pocit! :)

Edit: toho panáka by měl mít u tebe madbugie :wink:

Toš Moravak a slivovičku nepije? :twisted:


madbugie ??
hekinen

Příspěvek od hekinen » 19 dub 2009 22:56

Takže pánove dneska jsem mel konečne čas se pořádne podívat na vzduchovku a jak koukám tak koukám do válce je tam jeste zbytek vazelíny ale co jsem nenašel...

Dle meho nazoru ten dulek tam určite nepatří.... :(
když jsem zkoušel výterákem tak to žádný bordel není....

Obrázek

Obrázek
hekinen

Příspěvek od hekinen » 24 dub 2009 13:05

Jeste abych nezapomel tak jsem psal na http://shop.czub.cz/main.php3 ohledne toho jestli mužou sehnat nový píst tak my bylo obratem odpovezeno:

Nový píst na vzduchovku sl. 630 včetně těsnění máme skladem a jeho cena je 371,-Kč
Lze zaslat na dobírku cca 100,-Kč

Já jen kdyby to někoho zajímalo :-)
Odpovědět