Nahodny vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Náhodný výstřel

Příspěvek od BETTER » 30 zář 2007 02:16

By mě zajímalo, jestli i některým z Vás se stalo že vyšel náhodný výstřel, kdy jste to nečekali. :shock: Mě osobně se to stalo. Není to čerstvá záležitost, stalo se to asi půl roku po zkouškách na ZP (asi 5 let zpátky). Ale i tak, myslím že to řádně vyškolí. Díky tomu (naštěstí se nikomu nic nestalo) jsem na zacházení se zbraní max. opatrnej. Dřív jsem k tomu přistupoval uplně jinak. Ptal jsem se několika znamích a překvapilo mě že se to stalo tolika lidem. Pochlub te se? :wink:
Naposledy upravil(a) BETTER dne 30 zář 2007 15:29, celkem upraveno 1 x.


Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Náhodný výstřel

Příspěvek od dajda4603 » 30 zář 2007 07:18

Nestalo se to přímo mě, ale byl jsem u toho. Asi před deseti lety jsem byl s kamarády na venkovní střelnici a její správce střílel s námi. Měl Colt 1911, už asi starší. Dostříleli jsme a vyrazili k terčům. Správce držel ten kolt v ruce, závěr měl v zadní poloze. Jak tak koukáme na terče, slyším cvaknuní, jak uvolnil záchyt závěru. Chvíli pak tou pistolí s nataženým kohoutem ukazoval na jednotlivé zásahy v terčích a nakonec dal ruku dolů. Začali jsme lepit díry v terčích, když tu náhle rána jak z děla. Správce, který stále metr od nás, asi nechtěl vypouštět kohout ručně, tak to odmáčkl do země, ale netušil, že má náboj v hlavni. Měli jsme obrovské štěstí, na zemi byla sposta kamenů, kdyby některý trefil, nechci domyslet, co se mohlo stát. Správce byl dost vyděšený (my teda taky), tvrdil, že tohle se mu ještě nestalo a že asi musí být unavená vratná pružina, když to nenabilo poslední náboj ze zásobníku. Pro mě to bylo doživotní poučení, když dostřílím, tak vždy kontroluji, jestli to byl opravdu poslední náboj. Aby nebyl doopravdy poslední...
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 30 zář 2007 12:11

Přesně tento podobný případ jsem slyšel 4 krát. Ztoho dvakrát se to stalo mým kolegům. Taky je to řádně vyškolilo. Myslím že se to stalo spousty lidem ale nechtějí se o tom bavit nebo to přiznat. Dokonce jeden starosta obce střílel na půdě v bývalém JZD z perkusáku a prostřelil si nohu.
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 30 zář 2007 12:21

Mě osobně se to nestalo, ale byl jsem u toho jako kluk. Kamoš měl táty nimroda, barák plný flint. V rohu stála malorážka, Fanouš nám předváděl, jak funguje. Byla to jednoranná malorážka a náboj se vždy musel položit před otevřený závěr. Podotýkám jednoranná, vzal ji do ruky, otevřel závěr, natáhl dozadu, závěr zavřel a zmáčkl. Pecka a ze stropu se sypala omítka. Stalo se to už asi před 50-ti lety, ale dodnes nevím, co se vlastně stalo. Kde se tam vzal náboj nevím, kdyby byl v komoře, natahováním závěru by měl vyskočit. No musel tam být, vytahovač asi nezafugoval, měli jsme štěstí. Jeho tata byl vůl, že takto flinty nechal povalovat volně a nabité. Dobře to tehdy dopadlo. Snad si z toho vzal ponaučení.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 30 zář 2007 12:23

No mě se stala před tejdnem jiná věc....byl sem s bráchou na střelnici a šili jsem z devítky. Normálně si dávám 5 nábojů do zásobníku, on taky...já je naládoval, vystřelil svejch 5, vyndal zásobnik, podal bráchovi, on naládoval taky svejch pět a zacílil.....a ted povidá: ty jsi shodil závěr?

Já povidám: ne, to asi ty, on tedy zmáčkne, výstřel.

Pak ale zmáčkne ještě 5x a povídá, bylo jich 6.

Sem se zapotil, místo 5 sem jich omylem šoupnul do zásobáku 6 a nevšiml si po vystřelení pátého, že není konec, že není závěr v zadní poloze a měl sem v komoře poslední šestej ostrej, stačilo zmáčknout. Vyndal sem zásobnik a vše nevědomky podal bráchovi...stačilo jen omylem zmáčknout...

No ještě se mi to nestalo a doufám že už nestane
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 30 zář 2007 13:25

Zaplať pánbíček, ještě jsem neměl tu čest. Ale navadí, pokud to tak zůstane...
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 30 zář 2007 13:25

Mně se stalo to samý,a ještě jeden trapas,asi před šesti nedělemi jsem dělal rozhodčího na sotěži LOS a přijela se tam podívat kámoška, pak odjížděla domů a já ji jako správný gentlamoun doprovodil temným Karlínem k autu,pochopitelně jsem si na cestu nabil.A když jsem se vrátil, okamžitě jsem začal pomáhat lepit,najednou jsem si uvědomil, že na mne pomalu přijde řada abych střílel a já mám nabito a nadrcnuto :oops: ....takže jsem málem před všemi udělal to zač lidem dávám napomenutí...uffff,poučení si najde každý sám.
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 zář 2007 13:31

Napsal bych příhodu o svém náhodném výstřelu...ale nenapíšu protože by se mě zase každej odborník na slovo vzatej snažil ukřižovat na terčovým papundeklu :P :lol: :P
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 30 zář 2007 13:35

Ale vzpomínám na případ kolegy - měl v komoře a když vystupoval z auta, tak drcnul pásem o kohout (jak zjistil později), který poskočil a výstřel prostřelil podlahu. Bylo to v noci na neosvětleném místě, hned tedy s sebou sekl o zem a že bude opětovat střelbu. Až po chvilce zjistil, že střílela jeho zraň. :D :D
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 30 zář 2007 13:52

A co měl za zbraň? :shock: to signalizuje už skoro závadu na vyřazení z provozu:nevhodně laděná,špatný pojistný ozub nebo tak něco, o blokaci úderníku(pokud ji měla) ani nemluvě...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Málem se mi to povedlo taky

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 30 zář 2007 14:01

Při nabíjení 6 nábojů na padací kovové terče. A těch je 5. Jeden náboj v případě 100% úspěchu ve zbrani zbyde. Ale nevystřelil jsem, ve vteřině 5 mi to došlo:-). Tedy: nesměju se nikomu, kdo si bouchl. Je na to dříve, než na novou vládu. Pardon, boty.
Kopriva

Příspěvek od Kopriva » 30 zář 2007 14:04

Rys: Chápu že je to hodně nepříjemná situace, ale neubráním se tomu abych se nepousmála. :D
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 30 zář 2007 14:20

To SINCITYMAN: CZ75. CZ75B by to neměla udělat, ale ty původní bez blokace jo, tam je to asi normální. :twisted: prostě poskočí kohout. Na ozub je daleko, takže nezachytne, ale dost na to, aby to vystřelilo.

To Kopřiva: No, na místě to nestálo za moc, ale teď už to dáváme k lepšímu... :D
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 30 zář 2007 14:29

Tak to byla asi ta úplně první,tam se to stávalo,v literatuře byl popsán způsob jak tam vyrobit bezpečnostní ozub,ono jich už mnoho není ale je třeba dát si na ně pozor jsou to ty co ještě mají úzký předek skoro až k lučíku.....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 30 zář 2007 15:39

J Laser: Jen to klidně napiš. Věřím že tě nikdo nebude odsuzovat a psát že jsi .... protože nikdo neví kdy se něco podobného stane jemu. Jsme lidi a ty chybují. Chybuje každý ať dřív nebo později. Nikomu to nepřeji, ale není to nevyhnutelné. Od toho je to téma a věřím že když to napíšeš tak přibude i několik dalších. Není to na vyýsměch někomu ale dá se to brát i jako varování. Proto co napsal Jspalek sem rád. Určitě se to stalo mnoha lidem. Proto pište dál. :)
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
Odpovědět